Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) nemlehet


nemlehet
őstag

Hálátlan szerepkör a "barátok" informatikusának lenni. Én ebből csak úgy tudtam kiszállni, hogy mindig mondtam, hogy 2000 Ft óránként és anyagköltség. Mert ugye egy idő után jött, hogy nincs egy kis RAM-od elfekvőben, jajj csak egy HDMI, jajj csak egy tápkábel... Uhh megfingott a tápom nincs egy használtad, jó lesz akármilyen...

Nem szabad ebbe belemenni, főleg, hogy a végén te leszel a hibás mindenért. Hiába mondod el pl egy levedlett telefonról, hogy ez régi, használt, nem jó már az aksija, addig használd amíg nem veszel újat ha lefagy mert a 48. fingó appot rakja rá a gyerek egyből jön, hogy "Miért ilyen szart adsz? Bezzeg a Béla ájfónja nem fagy le! Azon megy minden!".

Amin én nagyon felhúztam magam, hogy évekig ment a f*szolás az egyik ismerősnél, hogy ő 30k-nál többet nem költ gépre. Tehát 30k-ból legyen megoldva, hogy legyen egy jó laptopja. Persze ennyiből még használtan is alig-alig lehet megoldani, főleg, hogy végül sose azt vettem amit mondtam neki. Mindig jöttek a problémák, lassú volt, megbízhatatlan stb.
Egyszercsak közölte, hogy nem érti miért nem bírtam én ezt megoldani, mert most vett egy Mac-et (600k-ért, mert kapott egy nagy bónuszt) és ezen minden megy és milyen gyors. Én biztos átvertem őt, hogy nem mondtam, hogy MAC-el mennyivel könnyebb minden. Nem lehetett neki elmagyarázni, hogy talán annak az 570 mátyás árkülönbségnek lehet köze a dologhoz.

Persze a MAC se volt jó, mert nem ment fel rá a videó véső amit még 94-ben szerzett az iskolai rendszergazdától... Az is valahogy az én hibám, mert miért nem tudom megcsinálni.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.