Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Egy szál szép tölgy deszka, CNC-vel megcsinálták a lamellát, a hátulját kikönnyítették, lefújták pár réteg akril lakkal és ragasztottak bele hangfalszövetet, meg kapott valami rögzítést: klipsz, vagy mágnes.

Ez még egy darabos gyártás esetén sem kerül 400k-ba ennyibe egy túlhájpolt műhelyben. Ha valakinek van egy kevés a füle mögött, az a kikönnyítésnél a lamellák élét is eldolgozza, hogy a hanghullámokat ne otrombán törje meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#2) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ööö, nem én vagyok a célpiac.
:DDD

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#3) troviko válasza macilaci78 (#1) üzenetére


troviko
senior tag

Azért luxus, hogy irreálisan és indokolhatatlanul sokat lehessen kérni érte.

https://www.oldtech.hu/

(#4) XuChi


XuChi
addikt

Ez de ocsmányúl néz ki :Y

(#5) Jhonny06 válasza macilaci78 (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egy luxustermék nem arról szól, hogy "ezt negyed ennyiért is le lehetne gyártani", meg "fele ennyiért 10X jobb cuccot veszek". Vicces, hogy ezt ennyien nem értik még mindig.

[ Szerkesztve ]

(#6) Hosssszu válasza XuChi (#4) üzenetére


Hosssszu
őstag

Mint egy légkondi fából. ;] :DDD

(#7) atus72


atus72
senior tag

Luxuscikket birtokolni az egy életérzés :)

[ Szerkesztve ]

(#8) ncc1701 válasza XuChi (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

Szakasztott ugyanezt akartam írni.

Ráadásul el is takarja a képernyő nagy részét.

(#9) XuChi válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


XuChi
addikt

Áruld már er, az árán kivül ez mitől LUXUS termék ???

(#10) atus72 válasza XuChi (#9) üzenetére


atus72
senior tag

Ez olyan mint a kézműves tüzifa :D
[link]
Besírok amikor körömvágó ollóval tolja :)

[ Szerkesztve ]

(#11) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Ráadásnak gusztustalan ahogy kinéz 🤣😂😂😂🤣

(#12) Redneck


Redneck
veterán

Hát én még ilyen ocsmány fosch designt, életemben nem láttam. Gratulálok hozzá! :C

Szerk:
Mondjuk szerintem az Eclise alapból is rettenetesen ronda.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) ncc1701 válasza atus72 (#10) üzenetére


ncc1701
veterán

Na, ez odab@sz. Düböröghet a biznic.

(#14) #72042496


#72042496
törölt tag

Én azért szeretnék olyan helyen lakni, ahová ez a topik szerint gáz tévé illik.

(#15) L3zl13 válasza XuChi (#9) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Rá van írva, hogy Bang and Olufsen.

Aki hülye, haljon meg!

(#16) Peter13 válasza atus72 (#10) üzenetére


Peter13
senior tag

Áááááá, azé' ez egy nagyon durva görbe tükör (nem tudtam hogy sírjak vagy nevessek...szinte az összes BS és buzzword benne van, plusz ugyanazok a kameraállások és még a zene is passzol...kész vagyok :) Zseni a fickó! )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#17) lezso6 válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Luxustermékeknek egy egészséges világban nem kéne létezniük. Az ilyen presztízs termékek célja kizárólag az, hogy a nagyon sokat kereső emberek kényszerfogyasztási szorongását gyógyítsák. El kell költeni 5 millát. Az nem opció, hogy egy TV-hez vesz 20 soundbart, hisz neki csak egy kell. De hál' istennek itt a B&O, ami megoldást kínál erre a súlyos problémára.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) -Skylake- válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Soha nem fogjak megerteni. Fogadd el, mast nem tehetsz.

Egybkent vicces, megszamolni nem tudom hanyszor kerdeztem egy hir alatt elefantot a forumban, hogy miert kell ilyek termekekrol cikket irni. Egyszeruen a ph kozonsege nem olyan emberekbol all akik ezeket ertik/elfogadjak/FELFOGJAK. Az osszes ilyen termek topikja egy oriasi vicc, amit vegigolvasva egy ertelmes ember sirva fakad, hogy a korulotte levok mennyire kibaszott egyszeruen gondolkodnak. Nincs baj, csak ne irjatok ilyenrol mert felesleges. Ide jo lesz a razer rgb soundbarja, a ph olvasoknak az kell.
Maga a cikk cime is szanalmas... Ezzel az erovel meg annyiba kerul egy M5-os bmwre a felni mint egy hasznalt 7 eves volkswagen polo. Az mar azert kemeny amikor luxustermekrol olyasvalaki ir cikket aki maga sem erti a termekkategoriat lol...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#19) Möhe


Möhe
addikt

igaz,hogy ízlésről nem lehet vitázni
de venni sem lehet :W

(#20) lezso6 válasza Möhe (#19) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Miért ne lehetne ízlésről vitázni? Mert valami római 2000+ éve azt mondta? Pedig jó lenne erről is vitatkozni, legalább megértenénk egymás preferenciáinak okát.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) XuChi válasza -Skylake- (#18) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor kérlek mesélj nekünk alsóbbrendű, buta, szerencsétleneknek erről a frenetikus LUXUS termékről!!

TANÍTS MESTEEEER!!!!!!!!!!!!!!!! ;]

#7: Érezheted mekkora majom voltál hogy ennyit kiadtál egy foslapátra :C

[ Szerkesztve ]

(#22) borg25 válasza Möhe (#19) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Van annak pszichológiája, hogyha kiadsz ezért egy vagyont, akkor igen hamar meg fogod magad győzni, hogy ez szép, ez sokkal jobb mint bármi más, mert nem lehetsz olyan hülye, hogy valamiért 3x annyit adtál volna ki, mint amennyit megér, főleg ha még ronda is.

Lehet, hogy bennem van a hiba, de szerintem valami nem attól lesz luxustermék, hogy van rajta egy matrica, hanem attól, hogy hordoz egy esztétikai és/vagy minőségi értéket. Ha erről megfeledkeznek, akkor az a matrica előbb-utóbb értékét veszti.
Tudom ízlések és pofonok, de ez ronda. Legalább ne a kép harmadára rakták volna, esetleg csinálnak hozzá körbe is keretet...

(#23) lezso6 válasza borg25 (#22) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A luxustermék legfeljebb régen szólt a minőségről, de manapság meg tudod kapni a minőséget luxus nélkül is. Manapság inkább presztízstermékek vannak, azoknál pedig minden esetben indokolatlan az ár.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#24) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Van egy pár igen jó cucca a cégnek, de az inverteres klímával kapcsolt TV nekem nem tetszik. :(

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#25) atok666 válasza XuChi (#21) üzenetére


atok666
őstag

Nem ismerlek, de ha elkezdenel mondjuk "csak" havi 10m+ keresni (ha ez most is igy van, akkor nem mondtam semmit), megneznem, hogy egy ido utan, hogy is allnal az effele LUXUS dolgokhoz (ertsd - hogy mikor mar gyakorlatilag nem szamit, hogy amit veszel, annak az ara 300k, 5m vagy 20...). Ne itelkezz vmirol - plane ne ebben a stilusban - amig nem tudod, hogy mi az.... sztem.

Atok

(#26) borg25 válasza lezso6 (#23) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Ez a szomorú benne, hogy úgy akar luxustermék lenni, hogy az egyetlen amit ad, hogy a tárgy birtoklásával bekerülhetsz egy zárt körű elit klubba. De minőség, szépség nincs.
Ha akarnék bekerülhetnék a papírból hajtogatott csákót viselők klubjába, kevesen lennénk, mégse akarok.
Amit ők adnak, az az, hogy jelenleg még van értéke a B&O termékek birtoklásának, de ha a termékről leesne a matrica, akkor csak egy csákós őrület lenne.
Régen úgy lett luxuscikk, hogy elért egy minőséget, kevés volt belőle, sokan akarták birtokolni a tulajdonságai miatt,aki birtokolni akarta, az nehezen tudott hozzájutni mert kevés volt, ezért drága volt és létrejött az elit klub életérzés is. De minőség nélkül nekem üres az életérzés.
Tudom, hogy minőséghez nem kell luxustermék, de ha egy márka minőség nélkül akar luxustermék lenni meg vannak számolva a napjai.
Gyémánt is luxus cikk, de egy repedt gyémántot szerintem nem lehetne drágán eladni, csak azért mert adott cég kínálja eladásra.

(#27) waithEard válasza -Skylake- (#18) üzenetére


waithEard
őstag

Megvan a régi vicc?
Rádión bemondják:
– Figyelem, az autópályán egy őrült sofőr szemben megy a forgalommal!
Mire a sofőr:
– EGY? Hát itt mindenki szembe jön velem!!!

Lefordítva: ha 10-ből 9 hozzászólóból negatív reakciót vált ki a hír, csak neked tetszik, akkor lehet, hogy te mész szembe a forgalommal. Ami persze nem baj, csak nem ekkora mellénnyel és fölényeskedve kéne hülyét csinálni magadból.

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#28) syberia válasza Hosssszu (#6) üzenetére


syberia
veterán

Kézműves hűtőrács életérzés, de vinni fogják, mert ettől lesznek boldogabbak páran. Szerintem főleg a gyártó lesz az. :DDD

https://howbad.info/

(#29) waithEard válasza atok666 (#25) üzenetére


waithEard
őstag

Az ismeretségi körömben jó néhány tag van, aki inkább a 40+ milla környékén járhat, (persze nekem nem kötik az orromra) de az biztos, hogy nem ilyesmire verik el a pénzüket. Van gazdag és van gazdag sznob. Ahogy van csóró sznob is, aki szívesen venné az ilyet, csak hát nincs mibű'. (Mint az a muki, aki használtan vett Vertut aztán azzal jaszkarizott... LOL.)

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#30) Lacok


Lacok
őstag

Még jó, hogy lehet kapni ennyiért. ;]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Szerintem ez volt minden idők legjobb Beo konfigja...

Beolab 5 hangszórók és Beosound 9000 CD rendszer. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#32) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Valaki mondja meg nekem, hogy az a cég, amely (véleményem szerint) olyan szép hangszórókat és fej-, illetve fülhallgatókat tud tervezni hogy képes ilyen ocsmány tévéket piacra dobni? Nem csak az a baj, hogy rondák, de még csak nem is ugyanazt a dizájnnyelvet használják, mint a többi termék. Bár lehet, hogy valójában a Beoplay almárka tér el jelentősen a "nagy" B&O-tól, csak eddig nem vettem észre :B

(#33) Narasim


Narasim
aktív tag

nagyanyám is megmondta:
a gazdag idiótákból lehet legjobban megélni! :C

- vettem egy nyakkendőt 100.000-ért!
- de hülye vagy, 2 utcával lejjebb ugyan ezt meg tudtad volna venni 200.000-ért is!

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#34) Balázs Z. válasza -Skylake- (#18) üzenetére


Balázs Z.
tag

:R :R :R

(#35) atok666 válasza waithEard (#29) üzenetére


atok666
őstag

Ki beszelt errol a konkret dologrol? Altalanossagban beszeltem a luxusdolgokrol. A luxuscikkre valos szuksege senkinek sincs, de amint elereto kozelsegbe kerulnek - sokan megis megveszik. A havi 40m+ kereso barataidnal is talalnal valoszinuleg az atlagember szamara erthetetlen dolgokat - szerintem :)

Atok

[ Szerkesztve ]

(#36) tecsu


tecsu
addikt

Az árával semmi baj nincsen, a funciójával és esztétikájával már annál inkább.
Az a vastag fa csík vizuálisan csak belerondít a moziélménybe.

Egy luxustévét én úgy képzelek el, hogy a fullos technika "military standarddal", bele van építve egy hatalmas és gyönyörű aranyozott képkeretbe, ami kikapcsolt állapotban mondjuk tükör, vagy matt fekete, vagy egy festmény esetleg mindez gombnyomásra eltűnik a díszes lambériában.
A luxus szerintem inkább a konzervativizmus felé hajlik, mint a futurizmus vagy a modernség felé és pláne nem a funkciótlanság, a céltalan minimalizmus, a diszharmónia meg az öncélú egyediség lenne a dizájn jellemzője.

Tehát a Bang & Olufsen számomra nem a luxust, hanem a túlárazott gagyit, valamint egy torz lelkület kisugárzását jelenti.
Egyszerűen MINDEN termékük rossz, a marketing pedig röhejes, de ha találnak olyan idiótákat, kikbőll megélnek, hát... engem nem zavar ebben az amúgy is összeomlás felé rohanó, elcs*szett fogyasztói társadalomban. A maga módján mindenki csak a kib@..tt profitot hajszolja, a többi nem számít.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

"Csudás" ez a modern technikai design (amiben kb. semmi design nincsen, mert egy lapos TV "oszt kész") és az "ősi természetes anyagok" vegyítése... :( (Lehetne is amúgy, de nem egészen így...)

Az igazán innovatív az lett volna, ha pontosan a képernyő közepére rakják ezt a hangszórós fadarabot, hogy horizontálisan pont ketté vágja a képet. :D :U Igazi "eredeti élmény" lenne, amit csak az ilyen prémium termékek nyújthatnak...

Addig is, a "szegényeknek" a házilag másolt verzió elkészítéséhez: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#38) #72042496 válasza borg25 (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

"De minőség, szépség nincs."

Samsung KS8000 és LG OLED B6J tapasztalatok vegyesen: kopogós, gyenge műanyagok, bukolóelem füle már a dobozban letört, nyöszörgős távirányító, biliacélból készült VESA csavarok aminek a fejét a kézi csavarhúzó is darálja, illesztési gondok, lötyögő panel.

Az OLED panelek pedig, főleg a 65"-os tavalyiak, látványosan tudnak sávosodni.

Utánaolvasva, erre a tévére viszont olyan anyaghasználat és megmunkálás jellemző (alu és üveg az egész ha jól látom), ami a konzumer kategória fölé emeli. Integrálható a (szintén milliókba kerülő :) ) BeoLab 50-nel amihez egyébként a dizájn is megy, ott a motoros állvány, illetve a fentiekhez hasonló problémák itt biztos vagyok benne, hogy nem jelentkeznek.

Csak félek tőle, hogy kár ezt így leírni, mert a #27-re utalva 10-ből 9 fórumozóból a tapasztalatok alapján bizony nem nézem ki, hogy a hozzászólás egészét próbálná megérteni. Kiragad inkább egy-két, fárasztóbb esetben tételesen minden egyes elemet, hozzájuk fűz valami szerinte frappánsat, majd egy :C vagy :W szmájlival, esetleg mindkettővel nyomatékosítja a végét. (Utóbbi esetben szóközt természetesen nem tesz közéjük.)

[ Szerkesztve ]

(#39) Duree


Duree
veterán

Akár mennyibe is kerül akkor is csak egy hangprojektor ami nem tudja pótolni az igazi térhatást.

duree54

(#40) headhunter válasza waithEard (#29) üzenetére


headhunter
addikt

...Van gazdag és van gazdag sznob...

+1

Ár/érték vagy érték/ár: nagyon sok túlárazott terméket próbálnak eladni sznoboknak (sikerrel), egyes társadalmi körökben sikk a termék árát nézni (kérdezni), köztük a minél drágább, annál jobb (értékesebb, menőbb, stb.) a szintmérő...
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

"...Bár a magyar ultragazdagok többsége vállalkozásból szerezte a pénzét, az utóbbi években látványosan kettévált ez a kör: van, aki a piacról, más a politikai kapcsolataiból tollasodott meg. A „rejtőzködő”, jellemzően kormányzati kapcsolatokkal bíró gazdagokat „vámpírmilliárdosoknak” nevezi a bankvilág, mondván: nem transzparensek, azaz „nem mernek a fényre jönni”.
.
.
Madarász szerint a hivalkodóbb gazdagok számára azért fontosak a luxustermékek, mert így tudják maguknak és a környezetüknek jelezni, hogy a gazdagok közösségéhez tartoznak. Ez persze nem csak a termékekre vonatkozik. Sokan például azért kezdenek el vitorlázni, mert így kerülhetnek be abba a körbe, ahol hozzájuk hasonló vagyonos emberek vannak.

„A költés és a társadalmi jelenlét biztosításába fektetés egyaránt státusszimbólum. Biztosan nincs annyi megszállott vadász, mint amennyien rendszeresen vadásznak, és biztosan nincs annyi megszállott vitorlás, mint amennyien rendszeresen vitorláznak. Miként azt is meg merem kockáztatni, hogy nem minden futballklub tulajdonos fanatikus focirajongó. Ezek a kapcsolatépítésről és a társadalmi, gazdasági státus megjelenítéséről is szólnak” - összegzi Karagich." [link], [link], [link]

(#41) tecsu válasza headhunter (#40) üzenetére


tecsu
addikt

A túlárazással nincs baj. A luxus, de már a prémium termékek piacán is az árrés jóval nagyobb, mint általában, mert a vevő nem árérzékeny. De ezért cserébe a vevő szeretne valami extrát, amivel a termék kiemelkedik a sok tömegtermelt vacak közül. A baj az, hogy a B&O-nál ez az extra hiányzik.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#42) ONEFREE válasza borg25 (#26) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Szebben, nem is mondattad volna. +1

(#43) waithEard válasza atok666 (#35) üzenetére


waithEard
őstag

Azt hittem erről beszélsz. :)
Ismerőseimnél természetesen olyan dolgok vannak a lakásban, amiről átlag ember azért nem álmodik, mert nem is tud róla.
Ezek egy része olyasmi, ami szerintem amennyivel drágább, annyival szebb is: Pl valódi fa bútor, valódi márvány burkolatok stb.
Más része pedig nem látható, de nagyon drága beruházások: okosház technika, geotermikus fűtés stb.
És van akinél látok műtárgyakat, festményeket, amikhez nem értek, de tudom, hogy sokba kerülnek.
Valahogy ez a konkrét tárgy nálam a sznob kategóriába esik. De lehet az is, hogy én nem ismerek igazán gazdag embereket.

headhunter:

Akiket én ismerek azok megnézik, hogy mi mennyibe kerül. Üzletemberek, akik politikai oldaltól függetlenek, saját tudásból, munkával teremtették meg / gyarapították amijük van. Egyiküknek mondtam is nemrég, (egy új üzletének a nyitás előtti napokban) ha tized annyim lenne a bankban, már biztosan nem dolgoznék...

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#44) MongolZ válasza atok666 (#35) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem van olyan ismerősöm, akinek jóval többje van. 2 dolga van, amire azt mondom extra. Egy bazi nagy tv, és 2 (6 és 7 éves) hibrid lexus. Meg nem mondod, hogy akármiben is különbözik egy hétköznapi embertől.

(#45) atus72 válasza MongolZ (#44) üzenetére


atus72
senior tag

Me igénytelen :D

(#46) MongolZ válasza headhunter (#40) üzenetére


MongolZ
addikt

És vannak az olyan, jellemző régi beállítottságú zsidók (a szó normális értelmében), akik politikától függetlenek és mégsem akarják megmutatni magukat. Lehet, hogy ott lennének a top 10-ben, mégsem akarnak a listán szerepelni, ezért nincsenek is ott.

(#47) Orcsi válasza tecsu (#36) üzenetére


Orcsi
aktív tag

Barátom olyat állitani hogy minden BO termék rossz csak egyet jelenthet, hogy neked egy se volt és sosem hallgattál láttál ilyen cuccot... nem is baj jobb ez így ... nem vagy célközönség ...

[ Szerkesztve ]

Same shit, different day!

(#48) MineFox54 válasza macilaci78 (#1) üzenetére


MineFox54
őstag

Ez szörnyen néz ki...

(#49) MineFox54 válasza atok666 (#25) üzenetére


MineFox54
őstag

Ez így ebben a formában baromság...

(#50) SchumiBácsi válasza macilaci78 (#1) üzenetére

Én már azt várom hogy a Loewe mit lép majd erre :D

Lehajtogatja ugyanezt 5mm vastag saválló lemezből majd vízzel belevág néhány csíkot és mehet a zártszelvény állványra +1mill ;]

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.