Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

:(
Nem lehet felkeresni Annuskát sehogy? Legalább, hogy mi van vele, még ha ezt az esetet nem is hozza fel neki az ember.
Sajnálom, nem ezt érdemelte. Nem hiszem, hogy nekem János helyében lett volna szívem így átejteni.
Ráadásul, ahogy eddig tapasztaltam, az ilyen szintű szeretet, vágyakozás, elkötelezettség talán a legnagyobb kincs egy kapcsolatban. Vétek volt otthagyni.

(#2) EQMontoya válasza 7 (#1) üzenetére


EQMontoya
veterán

annuska körülbelül 60 éves lehet... nem hiszem, hogy könnyü lenne megtalálni.

Same rules apply!

(#3) 7 válasza EQMontoya (#2) üzenetére


7
addikt

Attól még... amúgy miután leírtam, én is elgondolkodtam rajta :)

(#4) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

sajnos sok ilyen rongyember van... :( :(((

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#5) Tzombi válasza 7 (#1) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Az első gondolatom nekem is ez volt.
Egy ilyen kapcsolatot nehezen tud megélni bárki is.
Egy kiadós veszekedéses szakítást mindenképpen megérdemelt volna, és akkor már nem egy örök életre fájó pont marad meg a lelkében. Azon sem csodálkoznék, ha nem tudta volna kiheverni, azóta sem ezt a csalódást (ahogy a leírásodból megismertem), és valamilyen betegséggel küszködik, azóta is. A megkeresése így elég rázósnak bizonyul. Egy ilyen régi emlék felelevenítése, az érzelmileg instabil embernél újabb depressziót hozhat.
De mindenesetre tényleg jó volna tudni, mi lett vele. És ezzel a „barátodat” is szembesíteni.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#6) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Rosszul gondoljátok, nem Annuska a szerencsétlen, hanem a János.
Annuska legalább addig boldog volt, amíg hitt és szerelmes volt. Az ilyen "rongyember" magában hordozza saját szerencsétlen sorsát.
Milyen érzés lehet minden este úgy összebújni valakivel, hogy nem szereted, sőt lenézed.
Az ilyen ember nem lehet igazán boldog soha, legfeljebb elégedett. Nem tud másra gondolni csak saját magára. Ha majd meghal, mi marad utána?
Ő maga is tudja, hogy senki nem fog igazán sírni a temetésén.
Ha a gazdag ember a gazdagsága okán boldog lehetne, lenne esélye, de ilyen nincs.
Nézzetek a szívetekbe, nem nagyobb öröm-e adni mint kapni?
Sokszor vágytam már tárgyakra, dolgokra, de sosem voltam boldog, ha megszereztem őket, legfeljebb rövidebb-hosszabb ideig örültem nekik.
Aki igazán tud szeretni, boldog lesz a szeretett személlyel, amíg az érzés tart.
Ezt semmilyen más érzéssel nem lehet összehasonlítani.
Szerető család körében elköltött vacsora, ha paprikás krumpli is, jobban esik mint a legdrágább étteremben elfogyasztott ételkülönlegeség, amit úgy eszel meg, hogy közben tudod, aki itt ismer téged, legfeljebb fél, de nem szeret.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#7) Ygg válasza philoxenia (#6) üzenetére


Ygg
senior tag

Hmmm...
Elég érett gondolat...

De igazad van.
Elégedett lehet...
de vannak érzések, amelyet a maga teljességében és mélységében soha nem ismerhet meg, mert képtelen rá...

(#8) EQMontoya válasza Ygg (#7) üzenetére


EQMontoya
veterán

a tudatlanság sokszor áldás.

Same rules apply!

(#9) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Megkeresni Annuskát? Én is gondoltam rá. Jó, tegyük fel, leutazom, és beülök a presszóba. Attól, hogy látom őt, állapotát nem vagyok képes felmérni. Ha sikerül is szóba elegyednem vele, egyszerűen nem hozhatom szóba a történteket. Azonnal János küldöncének vélhet, arról nem is beszélve, hogy feltépem lelki sebeit. Ha pedig láthatóan sérült, mondjuk csöndes őrültté vált, akkor mit tehetek?
Az utazás kimaradt.

Ami pedig philoxenia barátunk véleményét illeti, érdekes.
Annuska valóban boldog volt, mondjuk másfél évig. Viszont lelkébe örökre beleégett az eltávozó vonat. Ő lenne a szerencsés?
Tzombi barátunk jól mondja, Jánosnak meg kellett volna valamin sértődnie, ordítani, csapkodni, Uram bocsá' lekeverni két maflást Annuskának. Kegyetlen dolog, de sokkal humánusabb annál, amit tett. Összevesztünk, menj a fenébe, látni se akarlak, kész. János viszont tipikus példánya annak a selejtes fajtának, amely használ-kihasznál mindent és mindenkit, és ha már nincs szüksége rá, a sarokba hajítja.

Nézzük a vonzatokat is.
Picike falu, általában összetartó, zárt közösség. Szerintem az eset után egyetlen katonának sem volt becsülete. Mint a tóba dobott kőtől induló hullám, úgy terjedhetett a hír, a közeli falvakban sem szerethették meg az egyenruhát.
Mekkora kárt is okozott János?
Annuskát kihasználta, tönkre tette. A mundér becsületét sárba tiporta.

Nagyon szépek a gondolataid, philoxenia. De gondolod, hogy János szerencsétlen?
Ő az a típus, aki vígan él, nem törődik senkinek az érzéseivel, lényeg saját komfort érzete. Talán, de csak talán, majd halála óráján töpreng el egy kicsit életében elkövetett disznóságain. Szerintem akkor se fog semmit bánni.
Isten bocsássa meg neki bűneit.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#10) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Annuska tudatlan volt, szegény. Falun nem szerezhetett elég ismeretet a férfiakról. Ezért tudta megvezetni a fővárosi díszpinty.
Mit mondjak? Szerintem, jobb vénlánynak maradni, mint röghöz kötött lenni egy alkoholista vadbarommal, vagy egy önző, beképzelt rabszolgatartóval.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#11) Vakegérke válasza Algieba (#10) üzenetére


Vakegérke
veterán

No igen. Csak éppen a férfiak egy része nem teljesen normális. A külcsín a fontos, a belbecs nem számít. Annuskának nem akadt párja, holott szorgalmas, kedves lány volt. Inkább a dekoratív lányok a kelendők.

Hogy azóta mit kapott a sorstól Annuska, sajnos (vagy hál' Istennek) nem tudom. Talán gyakorolt az Isten olyan kegyet, hogy szelíd szeretetben élhet. Talán unokái is vannak, talán, talán, talán...

Miután ahogy sokan mások, úgy én is megkaptam a kegyelem döfést nagy szerelmemtől, miszerint "maradjunk barátok", már nem a szememmel, hanem a szívemmel kerestem társat. Rátaláltam, és ő rám talált. Nem volt szexbomba, semmi extra. Viszont kedves, törleszkedő, gondoskodó típus. Júliusban volt 32 éve, hogy kimondtuk az igent. Lángoló szerelem nem volt, ám szeretet igen. Nekem "Annuska" kellett.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#12) twollah


twollah
nagyúr

Nehez az elet...

(#13) philoxenia válasza Vakegérke (#9) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Oly módon gondolom szerencsétlennek, ahogy én a látó egy vakot annak gondolok.
Ő nem biztos, hogy annak érzi érzelmi vakságát.
Annuska pedig nem csak egy van, sajnos, én is ismerek olyan hölgyet, akit megvezettek, ha nem is katonaként.
De aki képes mély érzelmekre és leszámol bizonyos illúziókkal, boldog lehet.
A Jánosok pedig előbb- utóbb eljutnak oda, hogy megismeri őket környezetük és nem tudják kihasználni az embereket. Az is egy lehetőség, hogy megváltoznak, akkor viszont a lelkiismeretfurdalás őket is eléri.
Lehet, hogy annak idején a János sem akart ennyire gonosz lenni, csak azt hitte, így oldhatja meg legegyszerűbben a helyzetet. Tételezzük fel róla is a jobb indulatot.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#14) Vakegérke válasza philoxenia (#13) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Az egyik kocsinál végre megtalálta a srácot. Mosolyogva állt elé, és ölelésre tárta karjait. Viszonzásként gúnyos nevetést kapott, és pár mondatot, aminek a lényege az volt, hogy kár ennyire hiszékenynek lenni, mert suttyó öreglányból sosem lesz fővárosi feleség."

Ha ez jóindulat, akkor az én erkölcsi normáim hamisak. Egyébként tényleg így volt legegyszerűbb Jánosnak megoldania a helyzetet. Vita nincs, csaj porba sújtva, mehetek haza.

Felőlem akár jóindulatú is lehet János. Számomra üvegből van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#15) Tzombi válasza philoxenia (#6) üzenetére


Tzombi
csendes tag

Sajnos még nagyon kevesen gondolkoznak így, mint te. A szeretet erejéről sokan „Eh! Ez egy szent szarság!” elvet látják. Az ilyen embereknek eszükbe sem jut, hogy saját (keserűséggel teli) életük, miért is olyan, amilyen. Vagy elfogadják úgy, ahogy van, és meglátják a rosszban gyökerező jót is. Alapjában véve csak az EGO-jukkal vannak elfoglalva, és ezen túl már nincs világ. Ilyen típusú János is. Nem törődik mással. És nem biztos, hogy lenézi a jelenlegi párját. Lehet, hogy szereti is őt, és eszébe nem jut, hogy valaha egy érző szívet szakított meg.
Ugyanakkor borzasztóan sérelmesnek vélné, ha egy hasonló eset történne meg vele. De az sem hozná ki a életfelfogásából, egy darabig keseregne, és egy új kapcsolatban gyógyítaná sebeit, ami hamar begyógyulnának.
A mai rohanó világban nagyon kevés energiát pazarolunk a szeretteinkre, nincs rá idő. Mikor haza érsz, hulla fáradtan, eszel, fürdesz, és alszol. Az igazi nagy, családi beszélgetések hiányoznak.

Amióta kikapcsolom lefekvés előtt a mobilom, azóta utólérhetetlen vagyok az ágyban....

(#16) tildy válasza Algieba (#10) üzenetére


tildy
nagyúr

Inkább naív volt. Álomvilágban élt.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#17) adalbert1 válasza tildy (#16) üzenetére


adalbert1
veterán

Én is inkább ezt szűrtem le belőle. Sajnos aki naív azt megvezetik, átb@sszák. Mondjuk az sem egy jó élet, ha mindenhol az esetleges hátsó szándékot esetleg átverést lesed, mert akkor meg semmit se tudsz igazán élvezni. Az arany középutat lenne jó megtalálni.

(#18) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Mivel, nem ismerem annyira az esetet, nem tudom, ténylegesen ígért-e házasságot a fiú, de lehet, hogy csak nem mondta, hogy nem.
Érzelmileg egészséges ember azonban nem tesz ilyet, nem fejez be így, egy hosszú időn át tartó kapcsolatot.
Mondjuk ha a történet egészébe gondolunk bele, a lány is naiv volt, hiszen az elmondottak alapján jó pár évvel idősebb volt a fiúnál. Ez most se a tartós kapcsolat alapja, akkoriban azonban méginkább így volt, pláne falun, ahol mindenki ismeri egymást és gyakrabban is itélkezik a másikról mint városon.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19) Vakegérke válasza philoxenia (#18) üzenetére


Vakegérke
veterán

"Hitte, mert ígéretet kapott rá, hogy felviszik Pestre, és feleség lesz, anya, háztartást vezethet, szerethet, élhet."

János házasságot ígért.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#20) Bici


Bici
félisten

Üdv!

Gratulálok az fogalmazáshoz, nekem emiatt is nagyon tetszett!
"Viszonzásként gúnyos nevetést kapott, és pár mondatot, aminek a lényege az volt, hogy kár ennyire hiszékenynek lenni, mert suttyó öreglányból sosem lesz fővárosi feleség."
Ez a rész szándékosan íródott más, inkább mai, kommerszebb nyelvezettel?
Kissé elüt a többitől.
Ami János legnagyobb bűne, hogy olyan lányt ejtett át, aki a legkevésbé érdemelte meg. Gátlástalan volt.
Vannak olyan "hölgyek", akik ennek a tízszeresét is megérdemelnék, de ők bezzeg ritkán kapják meg.
Amúgy a kevéssé szép lányok az esetek többségében sokkal jobb társak, mert nincsenek elkényeztetve.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) philoxenia válasza Bici (#20) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Jó, hogy azt nem mondod, nem csalnak meg, mert nem kellenek senkinek. :)
A szép lányok is lehetnek nagyon rendesek, inkább ott van a baj, hogy Velük szemben könnyebben veszíthetjük el a szokásos hímsoviniszta felsőbbrendű férfiöntudatunkat, amire valljuk be egy jól működő párkapcsolatban szükség van. :DD

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) Bici válasza Bici (#20) üzenetére


Bici
félisten

Végigolvasva a hozzászólásokat:

Annuska szemszögéből nem biztos, hogy az egyedüllét rosszabb, mint egy tapló férfi.
A sokadik kapcsolat után lehet, de mivel az írásból az derül ki, hogy nem nagyon volt János elött senki, talán ő inkább vágyott volna valakire akárkire... Nem tudom...
Azért tételezem fel ezt, mert sok lánytól hallottam már, hogy akármennyire tahó a fickó akivel él, az egyedüllétnél jobb. És ezt nem értem, de elfogadom, hogy van ilyen is.

(#21) philoxenia: Ilyet sosem mondanék, de ha megnézzük, hogy mik az okok, akkor nem tudjuk nem észrevenni ezt.

Persze, a szépek is lehetnek kedvesek, de akkor máshol van bibi. Esetleg feji tájékon akad némi hiány. :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) Vamp


Vamp
senior tag

Csodálatos...

Az egyetlen írás, ami hosszú ideje megríkatott, hasonló emberekkel való kapcsolat után. Annyira életszerű!

Az emberek sosem változnak... SOSEM!

(#24) Vamp


Vamp
senior tag

SOSEM!

(#25) afterburner_ válasza bolondember (#4) üzenetére


afterburner_
őstag

és sok nő ezt szereti! :)

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#26) 7


7
addikt

Gratula a kiemeléshez! :)

(#27) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Bici: Köszönöm az elismerést.
Nos, nagyon jó a szemed, és a stílus érzéked. Árnyalatnyi kontrasztnak szántam a kiemelt rész nyelvezetét. Ugyanis erre a mondatra épül az egész történet.

Vamp: Nos igen, életről, sorsról írtam. Ennek értelmében igyekeztem, hogy "élet szaga", hangulata legyen a történetnek.
Elnézést, hogy megríkattalak, de tartok tőle, hogy meg foglak még ríkatni. Cirka 50 év emlékezni valóm van.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#28) Bici válasza Vakegérke (#27) üzenetére


Bici
félisten

Üdv!

Izgalommal várjuk a többi írásodat is! :K

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#29) Obi-1 válasza philoxenia (#6) üzenetére


Obi-1
őstag

Ez szép volt, de komolyan :B

Only a Sith deals in absolutes.

(#30) Vakegérke válasza Bici (#28) üzenetére


Vakegérke
veterán

Üdv!

Írásom olvasóinak létszáma jelen pillanatban 1534. Ekkora sikerre álmomban sem számítottam. Feltételezem, hogy hatékony szereped van az érdeklődés felkeltésében. Oldaladon kiemelt linket kaptam.

Köszönöm.

:R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#31) Tibiajax válasza philoxenia (#6) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

:R

(#32) Bici válasza Vakegérke (#30) üzenetére


Bici
félisten

Mármint, hogy én?
Az oldalamon? Ez valami félreértés... :)
Én csak bekereteztem a Prohardvert... A PH emelte ki az írásodat! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#33) orbano válasza philoxenia (#6) üzenetére


orbano
félisten

"Ő maga is tudja, hogy senki nem fog igazán sírni a temetésén" - az "Igaz Embert" ez nem különösebben érdekli....

A vér nem válik VAZZE!™

(#34) philoxenia válasza Bici (#32) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Miről beszéltek? Hogy kell ezt csinálni?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#35) philoxenia válasza orbano (#33) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért az ilyen emberek is vágynak arra, amit nem kaphatnak meg, igazából azért nagyon is bántja őket a többi ember véleménye, csak letagadják ezt.
Minél vehemensebben tagadják, annál jobban.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#36) Bici válasza philoxenia (#34) üzenetére


Bici
félisten

Úgy vélem, Vakegérke úr félreértett valamit, mert azt írta, hogy az én oldalamon lett kiemelve az írása. Lehet, hogy arra értette, hogy csináltam egy try.hu-s oldalt, ami középpre rendezi a prohardver.hu oldalat, és ez szerepel az adatlapomon. De valójában persze a prohardver.hu/logout.hu oldal emelte ki az írást. Az én oldalam csak azért lett elkészítve, hogy megmutassam az egyik fórumban, hogy szerintem hogy lenne szebb a prohardver.
Remélem, nem én értek valamit félre... :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37) Bici válasza philoxenia (#34) üzenetére


Bici
félisten

Bocs, kétszer küldtem el véletlenül ugyanazt... :B

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) aginor


aginor
addikt

Tanulságos kis történet, és legalább annyira szomorú.
Az ilyen Jánosokat csak szánni tudom, mivel enyira sem fejlettek az ilyen "emberek", hogy rájöjjenek, mekkora hulladékok is valójában..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#39) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Bici: Megkérhetlek, hogy ne urazz? Távolság tartásra utal, és én jobb szeretem, ha barátságos a hangnem.

philoxenia: Racecam hatáskörébe tartozik az arra érdemes írásokat kiemelni. Értesített, hogy megtette, meg is köszöntem az elismerést. Ennek tudható be, hogy a főoldalon az a szomorú nő invitál írásom elolvasására. Ha gyarlóság is, nagyon büszke vagyok.
Ha viszont kérdésed technikai jellegű, úgymint a PH bekeretezése, azt nem tudom megválaszolni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40) Deathmatch válasza aginor (#38) üzenetére


Deathmatch
tag

Hát ez azért elég szomorú hogy valaki ilyenekre képes, az ilyenek képviselik az emberiség alját! Én a lányt sajnálom és remélem hogy Jancsikával is kicsesznek majd úgy mint Ő akkor Annuskával.

Ha feladod az álmaid meghalsz, Élve halsz meg! De boldogságot, vagy szép halált, Csak e föld adhat neked!

(#41) Petya88 válasza philoxenia (#6) üzenetére


Petya88
tag

:C

(#42) Matej válasza philoxenia (#6) üzenetére


Matej
tag

Igaza van!

Teljes mértékben!

János egy kupac szar, méghozzá a rosszabbik fajtából!
Általában az élet visszaosztja az embernek, amit ő tett. Remélhetőleg vele is ez fog történni.

MaTeJ

(#43) Bici válasza Vakegérke (#39) üzenetére


Bici
félisten

Rendben! Bocsi! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#44) Parci válasza Vakegérke (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha Annuskát egy életre tönkretette János, azt már nem lehet János nyakába varrni. úgy értem, hogy Annuska szeretett egy nem korrekt embert, és nagyon nagyot csalódott. ilyenkor eltelik egy kis idő, amíg az ember feltápászkodik, összeszedi magát, és okosabban éli tovább az életét.

Annuskának is be kell(ett (volna)) tennie újra a kezdőtétet, miután kiheveri a pofont. mert nem érdemli meg senki, hogy miatta ne heverje ki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45) lorcsi válasza Parci (#44) üzenetére


lorcsi
veterán

Annuskának is be kell(ett (volna)) tennie újra a kezdőtétet, miután kiheveri a pofont. mert nem érdemli meg senki, hogy miatta ne heverje ki.

lehet így is tett és csak mi gondolkozunk ezen annyit

(#46) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Parcinak, és lorcsinak.

Egyet hajlamos az ember elfelejteni. Egy picinyke faluban nincs választék férfiakból. Az sem mellékes tényező, hogy Annuska vénlánynak számított a közel harminc évével. Mivel nem volt "Miss Porfészek", nem tolongtak érte más falvakból sem a kérők.
Annuska betehetett újra kezdőtétet, licitáló mégsem akad.

Az Isten szerelmére, tényleg nem érted, Parci?
Ha a nyóckerben nem találsz partnert, tiéd egész Budapest lánysága, ha megkajolják dumád, vagy szimpi vagy valamelyiknek. De mit kezdjen egy vidéki lány, ha nem vonz senkit? Hogy kedves, szorgos, aranyos, anyáskodó? Hát persze. Csak éppen nem gerjeszt vad vágyakat a "birtoklása".

Annuskának nem volt sem kezdő, sem másmilyen tétje. Önmaga volt, és nem volt lehetősége játszani. Ahogy manapság mondják, ezt dobta neki a gép.

Adott egy lány, akit a természet, vagy a sors megfosztott a hódítás lehetőségétől. Biológiai órája viszont ketyeg. Végre akad valaki, aki felkínál neki egy emberi életet. Van választéka? Marad helyben, és vénlány marad, vagy hisz egy álomban.

Csak annyit tudok mondani, hogy az Isten verjen meg mindenkit, aki sajátos érdekekből, előre megfontoltan, kitervelten teszi tönkre más életét. Az ilyenek számomra üvegből vannak.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#47) Ipse89


Ipse89
tag

Tragikus és komoly hangvételű mű, köszi, hogy feltetted, nagyon elgondolkodtató, és "tanulságos" Hasonlóan jártam én is amit le is írtam. Igaz, nem volt ennyire tragikus.
" Ugyanaz a kép, csak a keret más"

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#48) Vakegérke válasza Ipse89 (#47) üzenetére


Vakegérke
veterán

Keserűség, öröm, csalódás, boldogság, sorolhatnám. Egyenként is rengeteg árnyalat van, és ahány ember, annyiféleként éli át.

Remélem nem haragszol, szerintem Annuska nagyobbat csalódott. Kifosztották úgy anyagilag, mint érzelmileg. Kicsavarták, mint egy citromot, és úgy is dobták el. A szemébe röhögtek, porba alázták, minden reménytől megfosztották.
Kívánom, hogy soha ne éld át azt, amit ő átélt.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#49) mephi666


mephi666
nagyúr

megható történet... a fickó mindenképp gerinctelen és szemét volt a nővel... alapból nem ígérek semmi olyat, amit nem tudok/akarok betartani és ezt is szoktam fordítva is elvárni... (ez a része nem szokott mindig működni) az élet teli van csalódásokkal... életemben 1szer voltam olyan, mint a történet főszereplője... megbántottam, akit szerettem és ellöktem magamtól... évekig bántam és 20soron visszakaptam az élettől... remélem hasonlóképpen megjárta az ürge is... Annuska meg szerintem pár év szenvedés után talált valakit, akivel nem épp ugyanúgy, de boldog... szerintem az a tény, hogy "eldugott falu" semmit nem befolyásol... főleg, ha pultosként dolgozott sokáig... falun laktam, voltak elég csúnya csaposlányok, de mind találtak maguknak valakit... vagy az a valaki találta meg őket :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#50) Vakegérke válasza mephi666 (#49) üzenetére


Vakegérke
veterán

Annuska manapság hetvenes évei körül járhat. Talán megkímélte a sors, és adott társat neki. Bízzunk benne, hogy sokszoros nagymama, és boldog mosollyal készít sütit az unokáinak.
Ha pedig eszébe jut az a kiskatona, talán legyint egy nagyot, vagy még annyit sem ér meg az emlék...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.