Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DarkL95


DarkL95
újonc

Szia! Nem tudod esetleg, hogy mikor jelenik meg GEN2 -es változatban? :U (cm 7.1/andro. 2.3.7 nightly)

(#2) Kori_27


Kori_27
csendes tag

Helló!
Utána olvastam a témának, és már létezik CyanogenMod-ra is, természetesen GEN2, a 2.6.32.9 verziójú kernel módosulata, ami mindkét módot támogatja. Ha egy gnd-re kacsolt ID pinnel rendelkező OTG kábelt kötünk a Blade-re, reboot után host, ha simát, reboot után slave (persze ha 2x egymás után azonosat kötünk rá, nincs reboot :D ) Na most az lenne a kérdésem, hogy esetleg nem tud-e valaki kernel-t módosítani, ugyanis azóta kijött a CM 7.1.0 stabil verzió, immár 2.6.35.7pref+ kernellel, és jó lenne, ha erre is létezne egy stabil, kiforrt kernel. Ugyanis nekem a t0mm13b féle újabb kernel sem müxik, és mivek annak a topicja meghalt, nem tudtam segítséget kérni... Ezért gondoltam rád/rátok, hátha vki egy kis szemrevételezés után hozzá tudna szólni. Esetleg külön instmoddal kell betölteni a modulokat itt is? Egyébként ha valaki bevállalná a kernelfejlesztést, esetleg beavatna annak rejtélyeibe, szívesen csatakozok a témához, le is tesztelem a kerneleket, ha valaki tud segíteni moddolásban, nagyon megköszönöm.
[Link a kernelhez]
-->Itt két fájlt találtok, a fejlesztő szerint mindkettőt installálni kell. Valaki ötlet, mit rontok el?

Android4ever, Blade a király!!! :DD

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.” (Albert Einstein)

(#3) DarkL95


DarkL95
újonc

Köszönömm :R :R :R :R :R :R :R :R :R
És ja a Blade a király :DD

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Ne már erre a telefonra minden van kár hogy eladtam az LG optimus 2x emre meg van kb semmi.

(#5) DarkL95


DarkL95
újonc

Ja ha nem települ fel, akkor próbáld meg úgy, hogy előtte dalvik catch wipe, ha feltelepítetted, akkor utána is nyomsz egyet! De megpróbálom én is!

(#6) DarkL95


DarkL95
újonc

Basszus most nézem, hogy az én kernelem jóval újabb mint ez...Azért megpróbáltam elindítani, de leállt az android figuránál, így visszaraktam a régi kernelt... Amúgy ha megáll a rendszerbetöltés az android figuránál (vagyis még bekapcsol) akkor biztos, hogy nincs elcseszve a teló!!! (tapasztaltam párszor :DD )

(#7) Kori_27


Kori_27
csendes tag

Tudom, nem a legújabb kernel, de csak ezt találtam... :( Nightly 175tel most tesztelgetem de nem akar nagyon működni, arra gondolok, talán instmod-dal terminal emulatorból külön be kéne rakni a modokat recovery-s telepítés után??? Valaki hozzáértő help plíííz :D Ja, és még egy hozzáértő emberkét is szeretnék megkérdezni, hogy nem lehetne-e rebuid-elni a legújabb 2.6.35.7-pref+ -os kernelt az ebből a kernelből kiszedett otg moddal? vagy vhogy belerakni a régebbi alapján? (sry ha hülyeséget mondok, fogggggalmam sincs mi van egy kernelben :DD )

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.” (Albert Einstein)

(#8) Kori_27 válasza DarkL95 (#6) üzenetére


Kori_27
csendes tag

ja, akk még menthető :D. Ha a piros led elalszik, nyugivan... legvégső esetben is ott a bootloader. meg am ha a recoveryhez nem nyúlsz sosem cseszed el, még ha nincs is rajt rom, betölti a recoveryt.
Viszont én azon gondolkodtam, hogy ezek a bladecskék nem ROMostul potyognak ám le a gyártósorról, bizony fel kell flashelni őket, úgy, hogy totál semmi nincs rajtuk. Erre szolgálnak a hátulján a sim kártya mellett a lyukakban a kis réz pöttyöcskék. Valami olyasmi lehet, mint a régi nokiáknál az MBUS/FBUS kábel, amivel bootanim-ot is lehet cserélni meg flashelni meg minden, csak ott az akku alatt volt ilyen flasher csati (nézzétek csak meg, akár bladen, akár nokián, téglafonja úgyis van mindenkinek :D) Szóval egy szétbontott pengében meg kéne nézni a lábkiosztását a flasher portnak, meg kitalálni, milyen protokollt használ, mert így az el-TPT-zett darabok is menthetők lennének egy egyszerű hommade kábellel. Tapasztaltabbak hozzászólásait várom, esetleg, ha lesz pár érdeklődő, megér sztem egy új topicot is. Sok halott pengét lehetne így megmenteni, jó lenne, ha tudna vki segíteni.
Alább bemutatom amit eddig tudok ezen csatlakozók kivezetéséről.

Ez a kép a SIM-kártya tartóját , és a felette lévő négy pöttyöt illusztrálja, a vonalak mutatják melyik hova csatlakozik:

.*. * .* .*
..| ..\ ..\ .\
..{} .{} .{} .|
............./
..{}. {} .{}

Az akku feletti hatos csati, itt csak a tápellátást találtam, a többi gondolom a belső elektronikával van kapcsolatban.
* *
* * '''''''' USB +5Volt
* * '''''''' GND

USB melletti kettes csati:

* *
|.. \
D- D+ (USB data kivezetése)

UI: a pici pontok képeken csak helykitöltő szerepet szolgálnak (a sok spacet magától törli) ez ne zavarjon meg bennteket.

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.” (Albert Einstein)

(#9) DarkL95


DarkL95
újonc

Egész jó ötlet!! (Nem is tudtam, hogy a SIM kártya alól is ki lehet nyerni áramot :D:D)
Ha nem nagy baj, nem a Pengén fogom tesztelgetni :DD , inkább (ahogy írtad) egy régi Nokiával :C

(#10) Kori_27


Kori_27
csendes tag

Nem pont az áramra gondoltam, mivel azt csak akkor tudsz szedni róla, ha USBre van kötve. Nekem az áram betáplálás jutott eszembe, hogy a hátlapba süllyesztek egy nagyon vékony, egy rétegű tekercset, és azt, ha a hátlap rajta van, ott vezetem bele. ha az asztallapba szontén egy nagyobb, vasmagos tekercset süllyesztek, lám máris megvan a vezeték nélküli töltő( csak leteszed és kész :D) no azért egy 5Volt stabilizátor nem árt... Na meg persze a téglaflashelés...

Háth igen, a fejlesztés drága. Esetleg ha olcsón hozzá tudnék jutni egy full téglás pengéhez, akk talán szórakoznék vele. Meg alapból a garisat nem szedem szét (most moddolom vissza Tmobosra, megy vissza hangszóró miatt :((( )

Amúgy megvan a kernel hibája, az a rohadt töltő csinált belőlem bolondot ;]
Ha fali töltőt érzékel, esze ágában sincs megnézni az USBt. Gépről adtam neki 5 voltot, máris észrevette a PEN-t, de most meg config fájlt hiányol, úgyhogy nem igazán vagyok előbbre, de így legaláb van egy kis pislákoló fényecske az alagútban (remélem a végén :D), amin el tudok indulni :C
Sokan nem igazán foglalkoznak vele, csak kísérleti szinten, mivel (ezek szerint xD) csak nekem jutott eszembe, hogy egy 9voltos elem egy fél amperes 5 voltos stabilizátorral simán elvisz PENt, billentyűzetet, egeret, nem kell konnektor. Így, ahogy a neve is mondja, tényleg on the go (úton is használható) :D Csak mindenki eldobja az ötletet, mert otthon úgy is van gép, minek konnektorról szarakodni.
Ha lesz érdemi eredmény, mindenképp kiírom.

Egyébként rá kell jönnöm, hogy a kici cuki occó kinai kisz telefon bizony milliónyi lehetőséget rejt, hihetetlen, mi van benne az árához képest. Ennyire moddolható teló kevés van ilyen árban... leginkább 1 xD ami a blade. USBn keresztül gyakorlatilag bármi megvalósítható, hisz driver van... Akár még, persze az is idő meg modding éjjelnappal :D, 480*800 HDMI kimenetet is lehetne belőle fabrikálni, ami azért nem lenne rossz. Na tessék, itt a végcél, jöhetnek az ősz hajszálak :))

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.” (Albert Einstein)

(#11) Kori_27


Kori_27
csendes tag

HELLYEAH!!!!! Műxik az egér :D:D:D Tudod milyen durva amikor megjelenik a kurzor androidon? xD A pendrive-val nem volt jó vmi, azt nem ismeri fel. Az egér most ok. Nem HID, csak sima, de majd HIDdel is kipróbálom... A lényeg hogy jó. Az original töltőjével nem volt jó, mert (nemtom hogy) felismeri, és charger mode: wall -ban nem műxik az usb. Én is úgy raktam vissza a n175-öt, pedig újabb volt fent... de megérte :D

Success :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.” (Albert Einstein)

(#12) DarkL95


DarkL95
újonc

Azt meg hogyan?????? xDDDDD

(#13) DarkL95


DarkL95
újonc

Akkor most te egy újabb kernelre raktál rá egy régebbit? : O

[ Szerkesztve ]

(#14) Kori_27


Kori_27
csendes tag

Simán felraktam a nightly 175-öt, amiben alapból 2.6.32.9-perf kernel van, így stimmel a verzió. Amúgy műxik a vezetékes egér, és a HID billentyűzet, a HIDes egér bugos, mert kattintáskor felugrik a kurzor a képernyő tetejére. Ahhoz még keresek vmi normális drivert. Meg a pendriveot, adattárolókat nem ismeri fel, de hát ezért kísérleti a cucc. Még dolgozom rajta...

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.” (Albert Einstein)

(#15) DarkL95


DarkL95
újonc

Én már azóta felraktam egy Moldovan Mile High Mountain Pie RLS9 romot...Annak is alapból 2.6.35.7-es kernelje van sajnos, de mostmár nem tervezem visszarakni a CM-et, mert akkor megint wipe-olnom kéne az összes adatomat :W
De azért kísérlet szintjéből összeraktam egy ilyen egér/billentyűzet vezérlő cuccot a telóhoz, úgy, hogy van USB HUB -om és van rajta ilyen feszültség bevezetési rész, hozzá forrasztottam (vezetékekkel) egy adapterhez (de végülis oda lehetne rakni akkut is-> így lenne "on the go" [OTG]). Így az USB-s cuccoknak van áramellátása, viszont a telómba már nem vezeti vissza a feszültséget, így egy (általam készített) OTG kábellel meg tudtam oldani, hogy a telómat érzékelje a PC-ként, és, hogy képes legyen vezérelni az USB-s dolgokat... De amíg nem jelenik meg egy újabb kernel ehhez a megoldáshoz, addig sajna nem tudom kipróbálni :(((

[ Szerkesztve ]

(#16) Kori_27


Kori_27
csendes tag

Nana! A telónak muszáj 5 voltot kapnia, különben nem érzékeli a csatlakozást... Én is szenvedtem vele,mert a töltés megette az áramot,és az egér meg nem ment. Bekötöttem egy 60k-s ellenállást a cucc és a teló közé, így jut rá 5 volt, de áram alig folyik át (szinte semmi, 5/60000 amper) így nem tud USBről tölteni, a foglalatra viszont teljes áram jut. powered hubbal vigyázz, NE 5 ERES KÁBELLEL KÖSD ÖSSZE! ezt úgy értem, hogy ne olyan kábelt használj,aminek mindkét vége microUSB, hanem egy olyat, ahol simán le van testelve az ID láb. A hub az ID lábat a feszültség meghatározására használja, a telefon meg OTG azonosításra, így a hub akár tönkre is teheti a bladet. Lásd t0mm13b esetét, ő így tette tönkre a pengéjét.

[ Szerkesztve ]

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.” (Albert Einstein)

(#17) DarkL95


DarkL95
újonc

Akkor úgy csinálhatom, hogy a HUB-on belül elosztom az áramot (párhuzamosan) a teló és a perifériák között? Mert úgy mind a kettő ugyan annyi áramot kap, csak nagyobb lesz a fogyasztás (az meg nem érdekel :DDD )

(#18) DarkL95


DarkL95
újonc

Vagy inkább nem is csesztetem tovább a HUB-ot...Inkább csak simán elosztom az áramot, és egy darab USB kivezetés lesz :)

(#19) DarkL95


DarkL95
újonc

Lehet, hogy valami iszonyú nagy baromságot írok, de tudom, hogy hogyan próbáld meg működésre bírni a bluetooth-os egeret! Láttam egy videót, amiben csak simán csatlakoztak az egérhez a teló bluetooth-ával. Nem tudom, hogy ez egyáltalán képes-e működni a Pengén, de azért szerintem kipróbálhatod azzal a bizonyos kernellel! Itt a vidi: [link]

(#20) Kori_27 válasza DarkL95 (#19) üzenetére


Kori_27
csendes tag

Köszi, de az én egerem sajna nem bluetooth-os, hanem sima wireless (USB). De fel is hagytam vele, mert a kernel egyszerűen katasztrófa. Hamar merül, lassan tölt. GPS se müxik. Meg cyanogen alapból nagyon laggos. Hagytam a francba aztán felraktam a Librapi rls9-et azzal semmi lagg meg minden müxik. Nem ri m eg csak a host miatt szívni... ha majd lesz egy normális kernel akk talán :D

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.” (Albert Einstein)

(#21) DarkL95


DarkL95
újonc

Ez a beszéd! :DD Követeljük az új kernelt! :P

(#22) DarkL95


DarkL95
újonc

Lehet, hogy extra nagy baromságnak hangzik, de szerintetek létezik olyan app, hogy kamerán keresztül érzékeli az ujjadat, és úgy irányítja az androidos egeret (symbian-ra van)? Vagy olyan, hogy egy fehér lapra lerajzolom a billentyűket, és (szintén kamerán keresztül) érzékeli az ujjak elhelyezkedését, és mozgását? :D Rohadt jó lenne!!! :DDD

(#23) anglergab válasza Kori_27 (#8) üzenetére


anglergab
addikt

@Kori_27

Írtad, hogy működik az egér és a billentyűzet. Le tudnád írni a részleteket is (általad használt kernel+kernelmodulok+Android+kábel+egyebek)?

A másik témához: A legtöbb halottnak hitt Blade-be élet lehelhető a DFU mód segítségével (lásd a Modacon).
Nagyon nehéz úgy elrontani, hogy még a DFU mód se jelentsen megoldást (sok valószínűtlen faktornak kell egybeesnie).
Az I2C, JTAG interfészek meg inkább a gyártás során használatosak, mély szintű helyreállításhoz (DFU mód) elegendő az USB kábel.
Szóval szinte bármelyik "szoftveresen" halott Blade helyreállítható USB kábel és megfelelő diagnosztikai szoftverek segítségével.

[ Szerkesztve ]

(#24) ecch


ecch
csendes tag

Én ezzel úgy vagyok, hogy a Blade túl pici ahhoz, hogy asztalva letével billentyűzettel mókázzak rajta. Jó a szemem, de olyan távolságból már nem praktikus. Ezt a verzélést 7 inchtől, de inkább egy 10 inches tab esetében alkalmaznám. Azokon amúgy is alapjáraton többnél van erre támogatás. Például egy M-TECH aTab7-nél kapásból működött. Felcuppantottunk egy usb hub-ot és rá a bill+egeret. Ráadásul külső táp nélkül megtolta mind a három eszközt gond nélkül. És ez egy olcsó vágódeszka tab körülbelül.

ECCH!

(#25) Kori_27


Kori_27
csendes tag

Sziasztok ismét...
Régen jártam itt, azóta sok minden történt... Bezúztam szegény pengémet, de szerencsére csak a belső képernyő tört be, a touchscreen nem. Meg tudtam javítani, miután a haverom is bezúzta a blade-jét, csak a képernyőket illetően pont fordítva. Ő kapott új telót, én meg kivehettem a jó kijelzőt a törött touchscreen-je alól. Tulajdonképpen nekem adta egy az egyben, így most van egy full jó (bár erősen használt), és egy totál rommá tört pengém. Bár már büszke és boldog S3 user vagyok (egyszer már az is majdnem roppant :( ), mégis szóba került a pengém, ráadásul a bezúzott darab. És itt kezdődik a történet...

Megy a torrent orrba-szájba, a baj csak az, hogy a netem nem fénysebességű, és elegem van már az éjszakákon át zümmögő PC-ből. Hát gondolkodni kezdtem, hogyan rakhatnám össze a legkisebb, leggagyibb, legalacsonyabb fogyasztású gépet egy használható méretű HDD-vel, ami mehet éjjel-nappal (akkor már az aránnyal is felvágnék :D) Aztán rájöttem, hogy a gépet már összerakták: A jó öreg ZTE Blade. Kicsi, nem zümmög, és a fogyasztása még egy ébresztőóráét sem nagyon éri el. Már csak a HDD-t kéne rákötni... És újra itt az OTG problémája, azzal a különbséggel, hogy nem baj, ha bugos, nem baj, ha szar, régi, gyorsan merül, és még laggos is hozzá, csak vigye a HDD-t meg a bittorrentet. Szóval ha az eddigi lelkes hallgatóság (igen, most mind a három főhöz szólok :DD ) valamelyik tagja, vagy bárki más, aki ide téved sikeresen használt már pendrive-ot a pengével, annak úgy iszom minden szavát, mint a VbK-t hétvégente.
Előre is köszönök minden ötletet.
Üdv!
Kori

“Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja.” (Albert Einstein)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.