Hirdetés

2019. november 21., csütörtök

Gyorskeresés

(#1) anevemearl

anevemearl
(aktív tag)

:R

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#2) TazLeacher

TazLeacher
(nagyúr)

Minek, hogy ezt a bejegyzést is töröld? :(((

A kutya témához, ha már itt vagyok:
Én meggondolnám ezen fajta örökbefogadását. Ezt a kutyát nagyon nevelni kell, és nagyon könnyű elrontani. Ha 1 éves korára nem nevelték meg rohadt nagyot fogsz vele szívni. Én nagyon meggondolnám.

[ Szerkesztve ]

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#3) anevemearl válasza TazLeacher (#2) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

Neharagudj, de az a bejegyzés katasztrófa volt... Nem tapasztalat volt, csak szemfelníitás az átlagról... De ezt HAGYJUK plíz.

Ismered a fajtát? Mondjuk ezt én is hallottam hogy szeretnek nagyon önfejűek lenni. Mindenestere volt már pár kutyánk, Beagle is, ő most vidéken van, ottmaradt a válásnál. Na az is ilyen kezelhetetlen, még is elbírunk vele :)

Köszi hogy írtál. :R

Minden jót.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#4) TazLeacher válasza anevemearl (#3) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Személyesen nem, csak élég sokat olvastam a kutyafajtákról, és egy ilyen fajta is szóba került, mint választási alap, de gyorsan le tettem róla.

(#5) anevemearl válasza TazLeacher (#4) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

Na ezt jó tudni.

Mi olyan 15-18 fajtát néztünk, és ez lett a legideálisabb, nem kényes, elvan, jól kell nevelni :)

(#6) TazLeacher válasza anevemearl (#5) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Ebben teljesen igazad van, és tök jó kutya meg minden, de egy 1 éves kutyát már nem fogsz tudni megnevelni... :(Szerintem örökbe fogadni inkább olyan "egyszerű" kutyákat érdemes, mint a labrador vagy a tacskó. Azokkal sok gond nem lehet, de egy ilyen akaratos kutyánál visszájára fordulhat a helyzet.

(#7) anevemearl válasza TazLeacher (#6) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

Az a gond, hogy tudunk örökbefogadható kiskölykökről,csak Szegeden. BP-Szeged kocsi híján 8000 FT.

A tacsi cincál nagyon. A labrador meg túl nagy, nem lenne hely neki.

(#8) TazLeacher válasza anevemearl (#7) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Tényleg halálosan komolyan gondolom, hogy ha kutyát veszel, legyen tarcsiba 50-80.000 Ft-od. Annak a kutyának meg kell venni mindent. Kell póráz, kell kosár, kell kaja, kell oltás, el kell vinni orvoshoz...stb. Teljesen komolyan gondolom, hogyha egy kutya beszerzése esetén gond a 8.000 Ft, akkor még ne vállalj kutyát. Elképzelhető, hogy (jó)pár év múlva, hetente a többszörösét fogod orvosra költeni. Ha ezt nem tudod vállalni, akkor még nem vagy felkészülve egy kutya fogadására.

15 éven keresztül volt kutyám, és 8,5 éven keresztül vadászgörényem és pontosan tudom, hogy milyen költségei vannak egy öregedő, betegeskedő állatnak. És akkor még szerencséd volt, mert nem cukorbeteg, epilepsziás, allergiás (speciális kaja kell), vagy nem kapott agyvérzést, csak egyszerűen megöregedett.

Egy kutya tartása kb. felér egy kisebb autóéval.

Szerk.: visszatérve a tegnapi bejegyzésedhez csak érintőlegesen: egy kutya mellett eltörpül egy PS3 anyagiakban. Első évben többe lesz, mint a PS3, és utána még kb. 10-14 év hátra, és a költségek csak nőni fognak.

[ Szerkesztve ]

(#9) anevemearl válasza TazLeacher (#8) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

Nem az. Csak jelen pillanatban, nem tudunk ennyit kifizetni.

A kaját meg ilyensmit könnyebben lehet megoldani.

Mindenesetre köszönöm hogy írtál, felnyitottad a szemem néhány dologban :R

(#10) Pukkancs

Pukkancs
(tag)

Remélem nem a panelben akarjátok tartani, az a kutyának is és a szomszédoknak is rossz.

(#11) TazLeacher válasza Pukkancs (#10) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

A kutyának miért lenne rossz? :F

(#12) anevemearl válasza TazLeacher (#11) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

Az emeletünk tele van kutyával, gyak. minden 2. helyen van kutya.

Szomszédok meg le vannak s..va. Az egyik oldalon kan bigli keveék, a másikon meg nincsenek sose otthon

(#13) Pukkancs válasza TazLeacher (#11) üzenetére

Pukkancs
(tag)

Hogy egy panelban él? Ezt komolyan kérdezed? Láttál te már elhízott panelben élő kutyát?

(#14) TazLeacher válasza Pukkancs (#13) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Nem értem, hogy az elhízásnak mi köze van a panelhoz (valami kisugárzás, vagy mi?).

Ezt Te komolyan gondolod?

Bizonyára sokkal jobb egy kutyának egy 20 nm2-es kennelben lakni télen/nyáron, mint egy 60-80 nm2-es lakában. A kertben tartott kutyák többsége az egész életét a kerten belül éli le (vagy egy kennelben, vagy egy 2-300 nm2-es kertben), aminek következtében pár éven belül totálisan eltompul a szaglása. Kontaktusa az emberrel akkor van, ha az veszi a fáradságot, hogy kisétáljon hozzá, más kutyákkal szinte alig találkoznak. Ez általában az évek során folyamatosan csökken, és a kutya az élete legnagyobb részét egyedül tölti egy kutyaházban fekve. Ezzel szemben egy "panelkutya" folyamatosan az ember környezetében lehet, és attól, hogy "csak" 60-70 nm2 áll rendelkezésére, azért egész jól el van. A dolog titka egyszerű: gyakran kell sétáltatni. A kutya nem attól lesz kövér, hogy hogy hol él, hanem a gondatlan, és nemtörődöm gazdától. Azt most megint megpróbálhatod bemagyarázni, hogy de a kutyának kevés a 60-70 nm2 élőtér. Valószínűleg, amikor ez egy embernem bőven elég, a harmad akkora kutyának nem. A kerti kutyák többsége élete legnagyobb részét ingerszegény környezetben tölti, mert nem történik vele semmi. Ezek a kutyák szoktak 9-10 éves korukban elpusztulni. Ezzel szemben a lakásban tartott kutyák egy jelentős része kényelmesen el él 12-16 évig. És bár, lehet, hogy a fix. élettere a kerti kutyának a többszöröse, azonban a panelkutya rendszeres sétáltatással sokkal nagyobb életteret kap.

Persze, lehet mondani, hogy a kerti kutyát is ki lehet vinni sétálni...persze, lehet mondani, azonban sétálj el bármelyik kertvárosban és/vagy vidékre, a kutyák 90%-a születése óta nem hagyta el a kertet. És az az a ku*va nagy jólét, ami kell a kutyának, meg az, hogy egész nap kint rohadjon egyedül...bizonyára.

És mindezt mondom úgy, hogy 15+ évig volt (1) kutyám panelben, és most kertes házban lakom. Azoknál az embereknél, akik lakásban tartják a kutyát, általában a kutya családtag. Jár-kel a lakásban, velük fekszik, velük kel, ha mennek valahova, akkor viszik magukkal, akár nyaralásra, vagy csak a nagyihoz. A kertben tartott kutyák többségét általában megint csak otthon hagyják egyedül, és nyaralásnál max. megkérik a szomszédot, hogy adjon már neki enni...ezeknek az embereknek a szájából szoktam hallani, hogy "a kutya az kutya, kertben a helye".

És igen, vannak olyan kerti kutyák, amelyek nem így élnek, ők a maradék 10%, de a többség igen. És igen, vannak olyan "panelkutyák", akik szintén nem megfelelően vannak gondozva, de jóval kevesebb, mint a nemtörődömség miatt unalomőlt kerti ebek.

Nem a szokásos barom sztereotípiákat kellene szajkózni, hanem egy kicsit bele is gondolni a valós dolgokba, meg legalább venni a fáradságot, és utánaolvasni, hogy valójában mi baja is van a kutyának a panelben?

Ez az én véleményem, és igen, komolyan gondoltam a kérdésem. Várom az ellenvéleményt...

(#15) Pukkancs válasza TazLeacher (#14) üzenetére

Pukkancs
(tag)

"20 nm2-es kennelben lakni" Ki mondta, hogy kennelben kell laknia?
"mint egy 60-80 nm2-es lakában" Egy 60-80 nm-es lakásban nem 60-80 nm a mozgástér.
"A kertben tartott kutyák többsége az egész életét a kerten belül éli le" Talán azokat sosem viszik sétálni?
"Kontaktusa az emberrel akkor van, ha az veszi a fáradságot, hogy kisétáljon hozzá" Ha az embernek nincs ideje rá, akkor kertben se tartson kutyát.
"más kutyákkal szinte alig találkoznak" Álldogál a kutyus a kertben, elmegy egy kutya a kerítésen kívül, odamegy, megszaglássza, rohangásznak, megugatja, mindennapos dolog itt vidéken.
"élete legnagyobb részét egyedül tölti egy kutyaházban fekve" Pontosan, mint a Tom és Jerryben a kigyúrt bulldog, aki folyton a kutyaházában alszik.
"Ezzel szemben egy "panelkutya" folyamatosan az ember környezetében lehet, és attól, hogy "csak" 60-70 nm2 áll rendelkezésére, azért egész jól el van" Megint csak nem teljesen 60-70 nm a lakásban a mozgástér, mellesleg általában pár métert megy, és már ott is a gazdi.
"A kutya nem attól lesz kövér, hogy hogy hol él, hanem a gondatlan, és nemtörődöm gazdától" Ezzel viszont teljesen egyetértek, a kutyák, főleg a kicsik eléggé el tudnak még attól is hízni, ha kajálásonként pár falatot kikunyiznak a gazditól, asztalról sosem szabad nekik semmit adni.
"Azt most megint megpróbálhatod bemagyarázni, hogy de a kutyának kevés a 60-70 nm2 élőtér" Nem akarom bemagyarázni, a 60-70 nm-es lakásban a kutyának nem 60-70 nm az élőtere, mert ugyebár nem megy be a bútorba, a mosógépbe vagy az ágyba.
"A kerti kutyák többsége élete legnagyobb részét ingerszegény környezetben tölti, mert nem történik vele semmi." A kerti kutyákkal akkor is történik valami, ha mondjuk senki sincs a háznál, ellenben a panelkutyával aki max a modem villogását figyelheti.
"lakásban tartott kutyák egy jelentős része kényelmesen el él 12-16 évig" A mi kutyánk 12 éves, kertben él és jól van, kivéve a hátsó lábait, de ez a nagytestű kutyáknál gyakori, hogy elkopnak ott, ha panelban élt volna, tuti nem lenne ilyen baja, mert sokkal kevesebbet mozogna ott bent.
"kutyák 90%-a születése óta nem hagyta el a kertet" Lehet nagyon jó környéken lakok, de itt elég sokan sétáltatnak kutyát.
"A kertben tartott kutyák többségét általában megint csak otthon hagyják egyedül" a kertben általában nagyobb testű kutyák vannak, egy tacskót pedig könnyebb elvinni akárhova, mint egy 40-50 kilós német juhászt.
"Nem a szokásos barom sztereotípiákat kellene szajkózni" Nem akarok baromságokat szajkózni, de te magadból indulsz ki. Lehet, hogy te a panelban nagyon sűrűn sétáltattad a kutyusodat és sokat törődtél vele és lehet, hogy a barátaid is, de vannak, akik mondjuk sokat dolgoznak és alig vannak otthon, akkor is pihennek, mások pedig mindenféle saját magának bemesélt indokkal nem viszi le, pl nem megyek, mert 40 fok van kint, ne legyen melege szegénynek/-20 van kint, ne fázzon szegény/esik az eső, ne ázzon meg szegény stb. meg vannak a nyugdíjasok, ők előszeretettel tartanak kutyát, de közöttük gyakoriak az olyanok, akik már attól is rosszul vannak, ha le, vagy felmennek a lépcsőn, így nehezükre esne ilyen dolgokat megcsinálni.

(#16) TazLeacher válasza Pukkancs (#15) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Tehát a 60-80 nm2 az nem élettér egy kutyának, de 3-4 embernek igen...hm. Érdekes gondolat. Amikor megkérdezik, hogy hány nm2-en laksz, akkor azt szoktad mondani, hogy 120 nm2 mínusz a bútorok, a mosógép, a kád, a wc...stb? Most komolyan ebbe belekötni... :W

Ha az embernek nincs ideje rá, akkor kertben se tartson kutyát.

Ez rohadtul nem idő kérdése. Télen a -20 fokban nem csodálom, hogy este 9-kor ki a ráknak van kedve kint ücsörögni a kutyával órákat. Ezzel szemben a panelban leülök a gép elé, vagy a TV elé, odafekszik mellém, az ölembe rakja a fejét, én meg simogatom. És ha egész napos elfoglaltságom van otthon (akár szórakozás, akár takarítás, vagy munka), akkor is ott van mellettem a kutya, mindig van hozzá egy két szavam, meg simogatásom. Tehát arról nehezen fogsz tudni meggyőzni, hogy a kinti kutya akár csak fele annyi társaságot is kap. Például most, amíg Te itt bent írogatsz nekem, ő nagy valószínűséggel kint rohad a hidegben egyedül... :U

Álldogál a kutyus a kertben, elmegy egy kutya a kerítésen kívül, odamegy, megszaglássza, rohangásznak, megugatja, mindennapos dolog itt vidéken.

Ez kb. olyan kontaktus, mint ha hozzád jönnének látogatóba a sittre.

mellesleg általában pár métert megy, és már ott is a gazdi.

És ez gond?

A kerti kutyákkal akkor is történik valami, ha mondjuk senki sincs a háznál, ellenben a panelkutyával aki max a modem villogását figyelheti.

Csak az a különbség, hogy ritka az olyan háztartás, ahol több 10 órán keresztül senki nincs otthon, viszont elég gyakori (főleg a hideg beköszöntével), hogy az emberek csak ritkán mennek ki a kertbe, a kutya meg egyedül szinyel kint.

Lehet nagyon jó környéken lakok, de itt elég sokan sétáltatnak kutyát.

Lehet sz@r környéken laktam, de panelban MINDENKI sétáltat kutyát. A MINDENKI minden esetben több, mint a SOKAN.

És igen, magamból indulok ki. Ugyanis nem én írtam le egyértelműen, hogy "A KUTYÁNAK SZAR A PANELBEN", hanem TE. Ezt elég gyorsan megcáfoltam, hogy NEM, a kutyának nagyon nem szar a panelben, hanem sok esetben még jobb is, ezt csak az határozza meg, hogy ki hogy tartja a kutyáját. Tehát igen, hajtogatsz egy sztereotípiát, mindenféle érvek nélkül, és a nélkül hogy tudnád, hogy ő hogy szeretné tartani, már egyből:

Remélem nem a panelben akarjátok tartani, az a kutyának is és a szomszédoknak is rossz.

Tehát megint ott tartunk, hogy minden ismeret nélkül, hajtogatjuk a baromságot, amit másoktól hallunk.

És még egy dolog azzal kapcsolatban, hogy

a kertben általában nagyobb testű kutyák vannak, egy tacskót pedig könnyebb elvinni akárhova, mint egy 40-50 kilós német juhászt.

Már bocs, de ezt tényleg nem értem...miért is? Nehezebb cipelni a pórázt, vagy nagyobbat kell kiabálni, hogy HOPP, amikor a kocsiba ülteted, vagy miért is? Még egy Trabantba sem szakad le egy 50 kg-os kutya alatt...nem értem. Vannak olyan utcák, ahol 50 kg feletti kutyával nem lehet behajtani?

Tényleg nem értem..de megmondom, hogy miért nem viszik ezek az emberek a kutyájukat sehova. Mert a kutya nincs szocializálódva. Az ilyen kutyák többsége fél a kocsiban, mert évente 1 alkalommal ül a kocsiba, maximum, amikor oltatni viszik, tömegközlekedési eszközt még képről sem látott, és amint bekerül egy olyan környezetbe, ahol 10+ ember van, megőrül, mert amint mondtam, nincs szocializálódva. Ezért.

A kerti kutya az embernek nem társ, hanem egy dolog. És ezt pontosan tudom, és bizonyára neked nagyon nehéz lehet felfogni azt, hogy amiben eddig hittél (panelban a kutyának tuit sz@r) nem biztos, hogy úgy van.

Azt megkérdezhetem, hogy mikor van a kutyád születésnapja?

És megint elmondom: kertes házban lakom!!! De a kutya bent van. (Ja, és nem pisil/kakil a kertbe, mert tudja, hogy az magánterület, csak a séta alkalmával végzi a dolgát. Nem így lett tanítva, csak ki van hordva rendszeres sétára, így nincs szüksége arra, hogy telesz@rja a kertet.)

[ Szerkesztve ]

(#17) Pukkancs válasza TazLeacher (#16) üzenetére

Pukkancs
(tag)

"Most komolyan ebbe belekötni..." Igen, ebbe belekötni, mert rohadtul nem annyi az annyi, amennyinek írod.
"akkor is ott van mellettem a kutya, mindig van hozzá egy két szavam, meg simogatásom" Megint magadból indulsz ki, ami nem a színtiszta valóság.
"Például most, amíg Te itt bent írogatsz nekem, ő nagy valószínűséggel kint rohad a hidegben egyedül." Este van ember...
"Ez kb. olyan kontaktus, mint ha hozzád jönnének látogatóba a sittre." Ez nagyon jó hasonlat, tényleg megnevettetett (Semmi irónia, imádom a jó hasonlatokat). Persze panelban ki-be járkálnak az idegen ebek, akikkel haverkodhat a tacsi.
"És ez gond?" Igen, ez gond, mivel az nem elég mozgás.
"(főleg a hideg beköszöntével), hogy az emberek csak ritkán mennek ki a kertbe, a kutya meg egyedül szinyel kint" A hideg idő beköszöntésével is elég sok dolog akad a házon kívül.
"de panelban MINDENKI sétáltat kutyát" Ez a te sztereotípiád.
"mindenféle érvek nélkül" Érveket szokás cáfolni, te mégis mit cáfolgatsz, ha ezek nem érvek?
"Nehezebb cipelni a pórázt, vagy nagyobbat kell kiabálni, hogy HOPP, amikor a kocsiba ülteted, vagy miért is?" Itt félreértettél, amiatt írtam, amit írtam, mert örülünk, ha beférnek a csomagjaink a kocsiba egy nyaraláson, így a kutyának semmi esélye velünk jönni. Rokonokhoz meg nem viszünk kutyát, mivel ha rokonokhoz megyünk, akkor a rokonokkal foglalkozunk, nem a kutyával, mellesleg aki közel él, az vagy panelben lakik (ahova nem viszünk egy nem szobatiszta kutyát), vagy oltári neveletlen kiskutyája van, aki nem lenne biztonságban, és a fene sem akarja folyton őket figyelni, hogy ne essenek egymásnak.
"Azt megkérdezhetem, hogy mikor van a kutyád születésnapja?" Biztos minden évben szomorú, amikor elfelejtem a szülinapját.
"Ja, és nem pisil/kakil a kertbe, mert tudja, hogy az magánterület" Ezzel a szövegrésszel tulajdonképpen mire válaszolsz?

(#18) TazLeacher válasza Pukkancs (#17) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

Megint magadból indulsz ki, ami nem a színtiszta valóság.

Nem, igazad van, mások bezárkóznak a konyhába, nehogy a kutya a közelükbe legyen.

Este van ember...

Igazad van, este sokkal jobb egyedül lenni, mint világosban. (Meg feltételezem télen napközben is a kertből neteze, ott főzöl, mosol.) Meg gondolom Te is napjában pár órában igényled a szeretteid társaságát. Ebből látszik, hogy mennyire nem érted, hogy miről van szó..."este van, a kutya kint egyedül, így a jó, ott a helye, nehogymá' rossz legyen neki".

Persze panelban ki-be járkálnak az idegen ebek, akikkel haverkodhat a tacsi.

Nem, de panelban leviszed sétálni, ahol sok másik kutya van. Ez olyan, mint amikor Te elmész a haverjaiddal találkozni.

Igen, ez gond, mivel az nem elég mozgás.

Ha őszinte leszel magadhoz, Te is nagyon jól tudod, hogy a Te kutyád sem rohángál egész nap a kertben. Nagyon sokat fekszenek, alszanak ők is. Napi 4-5 sétával simán ki tudod elégíteni egy kutya mozgásigényét. Attól, hogy 200 nm2-en sétál fel, s alá, attól nem mozog többet a kutya.

Ez a te sztereotípiád.

Na jó, ezt hagyjuk. Nem, igazad van, az teljesen általános, hogy az emberek többsége otthon a WC-be, vagy alomba sz@ratja a kutyáját. A sok kutyasz@r meg úgy kerül Budapest utcáira, hogy az emberek kihajigálják az ablakon.

Itt félreértettél, amiatt írtam, amit írtam, mert örülünk, ha beférnek a csomagjaink a kocsiba egy nyaraláson, így a kutyának semmi esélye velünk jönni.

Ha olyan helyre megyek nyaralni, ami a kutyának nem külön trauma (mondjuk egy 3 órás repülőút, és utána a 49 fokban a 20 nm2-es szobában 1 héten keresztül, mert kiengedni nem lehet), akkor olyan isten nincsen, hogy én kutya nélkül menjek nyaralni. Olyan nincs, hogy a kutya nem fér be, mert úgy kezdjük, hogy X fő + a kutya.

Rokonokhoz meg nem viszünk kutyát, mivel ha rokonokhoz megyünk, akkor a rokonokkal foglalkozunk, nem a kutyával,

Pontosan erről a fajta "a kutyának a kertben a helye" gondoskodásról beszéltem. Vajon a szüleid is így gondolkodtak rólad? Annak a kutyának ugyan úgy szüksége van szeretetre (és nem csak gondoskodásra), mint egy embernek. Pont ez a gondolkodásmód bizonyítja, amit lentebb is írtam. Neked a kutya csak egy dolog. Nekem családtag.

vagy oltári neveletlen kiskutyája van, aki nem lenne biztonságban, és a fene sem akarja folyton őket figyelni, hogy ne essenek egymásnak.

Aha értem...tehát még a fene se akarja azt figyelni...ne is, inkább hagyd otthon, jó neki otthon egyedül.

Biztos minden évben szomorú, amikor elfelejtem a szülinapját.

Nem arról van szó, hogy ő szomorú-e, csak arról, hogy hogy kezeled a kutyádat. Mint írtam, neked egy dolog, nekem családtag.

Ezzel a szövegrésszel tulajdonképpen mire válaszolsz?

Mindössze arra, hogy egy kutyát ugyan úgy ki kell vinni rendszeresen sétálni, ha kertben van, ha nem. Kíváncsi vagyok naponta hányszor viszed sétálni...

És nem igaz, hogy mennyire nem érzed a különbséget a között, hogy néha kimész, megsimogatod: "Jól van buksi!", eldobsz neki egy labdát, nagy ritkán még sétálni is kiviszed és a között, hogy a kutya az életed része. Ahova minket hívnak, ott tudják, hogy jön a kutya is, mert a család része. És ezek után próbálod megmagyarázni, hogy a kutyának sz@r a panelben? Sosem fogod megtudni, hogy milyen érzés 15 év után elveszteni egy kutyát így. Amikor 15 éven keresztül lényegében a nap 13-15 (ha nem több) órájában veled van. Ezt sosem fogod megtudni, hogy milyen ilyen szinten szeretni egy állatot, és milyen, amikor ő viszont szeret, és nem a gazdáját, hanem a családját látja benned.

Tudod mi a legfőbb különbség kettőnk között? Hogy Te elképzeled, hogy hogy élnek a kutyák a panelben, és azt látod, hogy Te hogy tartod a kutyádat, én meg TUDOM, hogy hogy élnek a kutyák a panelben, és TUDOM, hogy hogy élnek itt a szomszédban, mert mindkét helyen éltem, és mindkét helyen volt kutyám is.

De tényleg fölösleges, mert ezekről a dolgokról fogalmad sincs.

(#19) Pukkancs válasza TazLeacher (#18) üzenetére

Pukkancs
(tag)

Most már látom, hogy annyira különbözik a véleményünk, hogy innentől felesleges veled vitatkoznom erről.

(#20) TazLeacher válasza Pukkancs (#19) üzenetére

TazLeacher
(nagyúr)

A probléma nem abból adódott, hogy különbözik a véleményünk, tehát nem arról volt szó, hogy hogy jó tartani egy kutyát, hanem abból, hogy TE kategorikusan kijelentetted, hogy a kutya nem érezheti jól magát panelben...ha már ezt az állításodat felülvizsgáltad, és el tudod fogadni, hogy nagyon sok panelben élő kutya sokkal jobba érzi magát, mint a kerten tartott társai, akkor már volt értelme. Nem az határozza meg a kutya jó létét, hogy hol él, hanem az, hogy ki a gazdája. És igen, leírom századszor is, hogy az ilyen "a kutya nem lakásba való", "a kutyának jobb kint a kertben", "a kutyának rossz a panelben" sztereotípiákat el kellene felejteni.

Véleményed lehet, de az nem abból áll, hogy bedobjuk, hogy "remélem nem panelban, mert ott sz@r a kutyának", hanem normális érvekkel alátámasztott dolgok, illetve adott esetben tanácsok, hogy mire figyeljen a delikvens.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.