Hirdetés

2020. május 26., kedd

Gyorskeresés

(#1) anevemearl

anevemearl
(aktív tag)

Nektek mi volt az első mobilotok?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#2) DeFranco válasza anevemearl (#1) üzenetére

DeFranco
(nagyúr)

Ericcson A1018

(#3) anevemearl válasza DeFranco (#2) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

A "szurony" Ericsson. :)

Ez volt az igazi strapatelefon, ismerem a típust. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#4) Probber

Probber
(őstag)

Az első mobil ami a tulajdonomba került, egy Ericsson GA 628 volt, de nem tudtam használni (SIM hiányában), így az első (amit már használtam) egy Ericsson A2618s volt.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#5) kaskader

kaskader
(őstag)

Siemenes MT50 volt anno 2003-ban.
(Haverom szerint az színes kijelzős volt- közben csak kék volt a háttérvilágítása :D )
De utána nekem is egy C75 volt, szóval tesók vagyunk. :D
Fain volt az is, 30 másodperces videofelvétel, 10 MB memória...

[ Szerkesztve ]

(#6) EczkE

EczkE
(addikt)

Alcatel 303

[ Szerkesztve ]

Asszem mindenféleképpen!

(#7) Wictor

Wictor
(senior tag)

"A világ legrosszabb mobilja" cím abszolút győztese: LG B1200 (2002.12.)
Soha többet hasonlót, max az emlékek miatt...

Amúgy jó későn kezdted, a C75 2005 környéki, ha jól rémlik. :)

[ Szerkesztve ]

(#8) kenwood3

kenwood3
(őstag)

Nekem Siemens M35i volt az első
kb 2000-2001be vehettem akkoriba volt menő a Nokia 3310es...kemény 40 ropiért ami akkoriba sok pénz volt
ilyen volt

de ellopták sajnos :O ,de még most is elfogadnék 1 ilyet mostani helyett :K

[ Szerkesztve ]

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#9) Probber válasza kenwood3 (#8) üzenetére

Probber
(őstag)

Jó kis strapatelefon volt ez, egyik ismerősöm is sokáig használta munkába, rengeteget kapott, de meg se kottyant neki. Végül az akku adta meg magát.

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#10) mrlt válasza kenwood3 (#8) üzenetére

mrlt
(tag)

Pontosan így voltam én is 3310-ért sóvárogtam de drága volt, így Siemens M35i lett csak. Szerettem, sokáig megvolt szó szerint "állta a sarat".

[ Szerkesztve ]

Go Pack Go! | PSN: mrlt_01 |

(#11) kenwood3 válasza Probber (#9) üzenetére

kenwood3
(őstag)

mi szó szerint fociztunk vele a suliba , ha koszos volt bedobtam a csap alá és megmostam ...szval én is szerettem
(#10) mrlt én mikor vettem a 3310-es 3000el volt csak drágább és azért nem azt vettem , mert mindenkinek olyanja volt

[ Szerkesztve ]

Az esetek 99%-ban mobilról vagyok fent, ìgy a helyesìràsom nem tökéletes, és ékezeteket se hasznàlok mobilról soha!

(#12) nem_tom

nem_tom
(őstag)

Első telefonom, egy összecsukható Samsung SGH-X640 volt. A 11. születésnapomra kaptam. (2004) Mekkora dolog volt számomra, hogy volt már telefonom, méghozzá olyan amivel fényképezni is lehet. Nagyon sokat babráltam... és állandóan leejtettem. Viszont bírta a kiképzést rendesen. :) Később kaptam egy modernebbet és csak azért cseréltem le. Meg is bántam. "Szeressük" a Sony Ericssont. :U

Nekem a jelenlegi a 4. telefonom. Jó kis cucc. Egy Nokia 6303i Classic. Szeretem a Nokiát. Tartós és megbízható. :K

[ Szerkesztve ]

YouTube csatornáim > Tánc: http://www.youtube.com/user/RamPaGe93HST Gameplay és egyéb: https://www.youtube.com/user/kenyergameplay

(#13) Undoroid válasza anevemearl (#1) üzenetére

Undoroid
(senior tag)

Szia anevemearl!

ITT már leírtam! ;) Nem semmi cucc volt!Még most is megvan!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html

(#14) anevemearl válasza Undoroid (#13) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

Citromsárga 1610. :)

Nem semmi, gratu.

(#15) Avicularia

Avicularia
(addikt)

Motorola 7200
94 szeptemberében 120K volt a pannonnál
volt hozzá egy vékony meg egy vastag akksi és ha jól emlékszem a vékonnyal 8 a vastaggal 12 órát bírt :D

(#16) anevemearl válasza Avicularia (#15) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

Nekem a gyűjteményem becse tagja, de tényleg a gyenge akku volt a hibája. :)

(#17) anevemearl

anevemearl
(aktív tag)

Beírtam kis listámat 1 topicba. :)

(#18) danih

danih
(addikt)

Nokia 3110

1999-2000-et írunk.
Imádtam, igazi masszív, minőségi build volt azokból az időkből, amikor a Nokia a minőség szinonímája volt.
De majd úgyis írok én is egy e-pénisz növelő milyentelefonjaim voltak bejegyzést, mert az most trendi - és én nagyon szeretnék trendi lenni!

[ Szerkesztve ]

(#19) Racze

Racze
(tag)

2002-3 lehetett, egy jó kis telót kaptam elsőként - Nokia 3410 - jóideig megvolt, strapabíró volt a drágaszágom :)

(#20) Mania

Mania
(senior tag)

(#21) danih válasza Mania (#20) üzenetére

danih
(addikt)

Hogyne, még a jingle is itt van a fejemben "Westel nulla-hat-hatvan"
Azért a teló durva. Ennyire fontos voltál? Ennyire idős vagy? ;]

[ Szerkesztve ]

(#22) Воланд válasza kenwood3 (#8) üzenetére

Воланд
(titán)

Nekem is ez volt az első. Iszonyat jó telefon volt. :K

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) Mania válasza danih (#21) üzenetére

Mania
(senior tag)

1996-ban vettem használtan,ha jól emlékszem 32k volt az ára. Sokat autóztam szervizesként és csak igy voltam elérhetö.
Amúgy 34 vagyok...

(#24) danih válasza Mania (#23) üzenetére

danih
(addikt)

Á így értem, mert én azokban az időkben (úgy értem, amikor az a teló új volt) a Parlamentél láttam olyan telefonokkal császkáló öltönyös fazonokat :)

(#25) Samus

Samus
(addikt)

Alcatel One Touch Club Dual

Odaadtam Anyám egyik munkatársának, a telefonja elromlott, nem állnak olyan jól anyagilag, hogy vegyenek egy másikat.

A második telefonom egy Siemens MT50, jelenleg barátnőmnél üzemel másodtelefonként.

Igazából az Alcatelt leszámítva minden telefonom megvan. Igaz, a Siemens ST60 darabokban, atomjaira törve az eredeti dobozában...sőt, az összes doboz és gyári tartozék, cuccok is megvannak...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#26) anevemearl

anevemearl
(aktív tag)

Noshát, a Táskás Ericsson volt a legepicebb ami eddig jött, gyerünk még! :)

(#27) anevemearl válasza anevemearl (#26) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

Naa, senki?

(#28) lsebestyen válasza anevemearl (#27) üzenetére

lsebestyen
(őstag)

nekem egy samsung c100, de vlmi álnok ellopta:W remélem azon kapott vlmi rossz hírt....
úú, és anyámnak az elő telója egy nokia 3410es, és még mindig megvan, most figyeljetek egy karc nincs rajta! sőt, még a gyári fólia is rajta van:DDD de használja minden nap, hibátlanul működik

(#29) Silent77 válasza anevemearl (#26) üzenetére

Silent77
(veterán)

Olyan nekem is volt, de gyorsa lecseréltem, égőnek találtam. :B
1995: Nokia 2010

[ Szerkesztve ]

Gearbest-Banggood kuponok: https://www.kinabolrendelek.hu

(#30) Lenry

Lenry
(nagyúr)
LOGOUT blog (1)

későn kezdtem a telefon-korszakot, az ált.sulis ballagásomra kapott összes pénzemből vettem egy használt Nokia 3510-est, most is van egy ilyen telefonom, nagyon szerettem :K

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#31) No-kia

No-kia
(őstag)

siemens c35i, anyu váltott és megkaptam ezt :D de az első telefonunk egy 5110 volt szintén anyumnak :D mindig komolyabb telói voltak mint nekem ,persze ő csak 2 évenként cseréli :D

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#32) eddie17

eddie17
(addikt)

Ennek már 10 éve...

(#33) anevemearl

anevemearl
(aktív tag)

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, jöhetnek még. :)

(#34) danih válasza eddie17 (#32) üzenetére

danih
(addikt)

Haha, a Trium, ilyeneket kaptak hugaim első telóként annó... Ők utálták, de annyira nem s volt rossz :)
Van egy kérdésem: valamikor 2001 körül volt egy Samsung teló, ami kék színű volt, a képernyője körül meg ezüstös, ill. a háttérvilágítása is kék volt - ilyenem volt akkor, nagyon állat volt, de nem tudom, mi volt a típusjelzése, help!

PS MEGVAN R210, még most is szép :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Zoli bácsi

Zoli bácsi
(őstag)

Én nagyon maradi voltam, általános iskolában nem is volt telefonom. Sőt, még vezetékes telefonunk sem volt. Biztos rossz gyerek voltam, azért nem kaptam a szüleimtől telót. 30 éves lehettem, amikor vettem a Westelnél egy Siemens C25-öst, nagyon olcsó volt, talán 20-25e. forint lehetett. Ez volt az első telefonom. Azóta volt több tucat, és nosztalgiával gondolok ifjú éveimre, amikor elment valahova az ember, és nem hívogat(hat)ták minden hülyeséggel. Csak elektronikus póráznak hívom, de hol a kabátzsebemben, hol az autóba, hol az asztalon felejtem. Eldurran az agyam, mikor a kollégák nekem ugranak, hogy "téged már megint nem lehet elérni, minek neked telefon". Jelentem azért, hogyha telefonálni akarok, akkor megkeressem, és telefonálhassak, és nem azért hogy egész nap hordozzam. :D

Húsz évvel ezelőtt arra vágytam, hogy keressek 60.000 Ft-ot havonta,és legyen egy 1986-os évjáratú Golfom....mára mindez teljesült.

(#36) #40835072

(törölt tag)

Samsung AF51

[ Szerkesztve ]

(#37) Flashback

Flashback
(addikt)
LOGOUT blog

[ Szerkesztve ] Everything begins with an idea...

(#38) anevemearl válasza Flashback (#37) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

ÁHH, a T10 nekem is van valahol egy. :)

(#39) anevemearl válasza anevemearl (#38) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

UP! :)

(#40) anevemearl

anevemearl
(aktív tag)

Naaaaaa, senki?

(#41) anevemearl válasza anevemearl (#40) üzenetére

anevemearl
(aktív tag)

UPPPPPPPP!!!!!

(#42) gabo9201

gabo9201
(senior tag)

Én ötödikes koromban év végére a jó bizonyítványért kaptam az első telefonomat ami nevezetesen egy ezüst színű Siemens C35i volt.
Emlékszem, hogy eredetileg egy M35-öt szerettem volna, de az éppen nem volt készleten mikor bementünk megvenni a Westel-hez és így esett a választás a C35-re, mert a két telefon csak külsejében tért el.
Akkoriban már sok osztálytársamnak volt telefonja, de általában a szint az A35, A40 volt amihez képest a C35 rengeteg dolgot tudott ezért akkoriban sokan megnézték. :)

A telefon azóta is családban van egész szép állapotban :)
Igaz már nem használják, mert a 4. aksi is tönkrement benne. Egyedül a hozzá tartozó SIM kártyát használom még ma is, még a jó régi Westel féle kártya.

Nagyon szerettem azt a telefont :)
Az első szerelmemmel váltott beszélgetések és SMS-ek is hozzá fűződnek :B
Emlékszem egyetlen saját csengőhangot lehetett rászerkeszteni és órákig szórakoztam mire az énekórán összeszedett tudásommal rátettem Gigi D'Agostino - L'Amour Toujours című számát.

Elnézést, hogy hosszúra engedtem, de egy csöppet elragadtattam magam :B

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#43) darál0w válasza gabo9201 (#42) üzenetére

darál0w
(Jómunkásember)

ha már felrégészkedted a topikot...:D

[link]

a világosabb kék...

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#44) 33as

33as
(senior tag)

Az első telefonom egy Motorola 7200 volt 1994-ben vettem!

De a második még mindig megvan:

Még egy vicces kép:

MacBook Pro , iPhone X , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 2 XL , Osmo Pocket és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#45) 33as válasza darál0w (#43) üzenetére

33as
(senior tag)

Jahh..... most pillázom a topikindítás dátumát! :DDD

MacBook Pro , iPhone X , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 2 XL , Osmo Pocket és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#46) Ice!?

Ice!?
(őstag)

egy se t220
anno karácsonyra kaptam.:)

(#47) darál0w válasza Ice!? (#46) üzenetére

darál0w
(Jómunkásember)

ilyen volt nagyanyám első telefonja. :DDD

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#48) Ice!? válasza darál0w (#47) üzenetére

Ice!?
(őstag)

hazudsz

(#49) hoffman_

hoffman_
(veterán)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50) westcoastog

westcoastog
(veterán)

nokia 5110

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.