Hirdetés

2020. október 31., szombat

Gyorskeresés

(#1) anevemearl

anevemearl
aktív tag

:R

Csak tessék, csak tessék, írjatok, kérdezzetek nyugodtan! :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#2) beefjeez válasza anevemearl (#1) üzenetére

beefjeez
senior tag

kerület társak lettünk, és igen, végre te is meg mondod milyen szar a xx.kerület :DDD merre laksz? (lehet benne van, de még csak az elejét olvastam el... :B )
szerk: nincs benne :)

[ Szerkesztve ]

(#3) k.

k.
őstag

Nem értem, miért gáz a panel.
Mármint oké, azok a felujítatlan 70es évek óta hozzá nem értek style-ú épületek tényleg azok, de egy szép felujított panel lakás nemhiszem, hogy rosszabb mint egy olcsóbb tégla kecó. 14 kerben vannak szépek.
(Nem, nem panelban lakunk, csak ismerősék laknak ott, és nagyon szépen fel lett ujítva).

(#4) anevemearl válasza k. (#3) üzenetére

anevemearl
aktív tag

Ez a rosszabb fajta, ultravékony falak, liften kivül 0 renova, minden felhallatszik.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#5) #51736960 válasza k. (#3) üzenetére

törölt tag

inkább az emberek miatt gáz a panel, mivel olcsó, így a lecsúszottabb rétegek veszik meg. (én is laktam panelben, most áruljuk bagóért de senkinek sem kell).

sőt, pölö a békási lakótelep külső részére már költöznek olyan "népes" családok is újabban, akiket az ember még az ellenségének sem kívánna szomszédnak...

de egyébként én szerettem panelben lakni :)

(#6) anevemearl

anevemearl
aktív tag

Legyen 2.rész?

(#7) beefjeez válasza anevemearl (#6) üzenetére

beefjeez
senior tag

:K

(#8) #51736960 válasza anevemearl (#6) üzenetére

törölt tag

szerintem legyen, szívesebben olvasok ilyen írásokat, mint az n+1-edik "őstag lettem" bejegyzéseket :)

[ Szerkesztve ]

(#9) beefjeez válasza #51736960 (#8) üzenetére

beefjeez
senior tag

csak azértis csinálok majd olyat ;] ;]

(#10) k. válasza #51736960 (#5) üzenetére

k.
őstag

Azért írtam ezt, mert mondom, ismerősöm Zuglóban egy panelban lakik, és nagyon kultúrált az egész. Az emberek normálisak, a kecó fel van szépen újítva, nem putri a cucc na.
Jó, 12 milla ott egy 50nmes kecó, de a környék nyugis-nincsenek pl "testvírek" és tsai- a közlekedés jó, stb stb.

(#11) David93Pecs

David93Pecs
tag

Itt is megfordul mindenféle szerzet,nálunk a panelben több fajt is meg lehet külömböztetni:
-paraszt család
-alkesz
-bunkó rocker

Most hirtelen több nem jut eszembe,talán ezek idegelnek a legjobban.
A paraszt család a napokban huzta el a csikot. Ami érdekes h itt nincsenek idegesítő,beszologatós nyugdijasok.:)
Elkell kerülni az ilyeneket messziről. Sokkal rosszabb az mikor az embernek az erkélyét leöntözik felülről,hajnalba huzogatják a butorokat v mi az annyukat csinálnak és bömböl a zene. Az erkélyen landoló csikkekről ne is beszéljünk... szóval mindenhol vannak parasztok.:)

+1 jöhet a második rész szivesen olvasom.:)

[ Szerkesztve ]

(#12) anevemearl válasza k. (#10) üzenetére

anevemearl
aktív tag

Hát, Erzsébet nem ilyen. :(

ALL:

Lesz második rész, ha össze gyűlik 2 szavazat még :)

Ajánljátok ph!s ismerőseiteknek pls

(#13) Dany007 válasza #51736960 (#5) üzenetére

Dany007
veterán

"sőt, pölö a békási lakótelep külső részére már költöznek olyan "népes" családok is újabban, akiket az ember még az ellenségének sem kívánna szomszédnak..."

Ezt tanúsíthatom. Szüleim lépcsőházába is költözött pár hasonló. Még jó, hogy időben elköltöztem onnan.
Egy hétre rá be volt törve a lépcsőház ajtajának üvege. Másik héten le volt hányva az ajtó! Szokásos kiabálások, meg hasonló veszekedések, de olyan brutál káromkodás, amit magyar ember el se tudna képzelni.
V.színű ennek is az az oka, hogy az elmúlt 3-4 évben mocskosul lementek az ingatlanárak. A panel árai meg aztán még inkább.

Pedig az elmúlt 15 éveben amíg ott laktam nem volt ilyen. Békés nyugodt ház volt. Most meg...

(#14) Pukkancs

Pukkancs
tag

Érdekesnek hangzik, +1 szavazat, hogy legyen következő rész.

(#15) anevemearl válasza Pukkancs (#14) üzenetére

anevemearl
aktív tag

Thx, ha tetszett ajánld másoknak is :R

(#16) .noxwill

.noxwill
veterán

Mi most nyár elején költöztünk vissza a XIII-ba panellakás 7. emelet. Írásbeli és szóbeli érettségi között. Hurrá. Nekem úgy isten igazándiból 1 bajom van a panellal. Nyáron a hőmérséklet. Annyira kaki a szigetelés hogy miközben kint a szabadban van 35 fok, benn a lakásban működő ventilátorral 40. Szőrnyű. De persze a rakat nagymami meg nagypapi b*szott megszavazni tavaly a ház teljes felújítását )szigeteléssel, (nyílászáróval egyetemben..). És csodálkoznak h nyáron a melegben meg szívinfarktust kapnak.... Amúgy a lehető legjobb környéket fogtuk ki még anno. 2006 ban amikor ideköltöztünk. Talán ez az egészben a legszebb..

Jöhet újabb rész, kíváncsi vagyok :D

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#17) anevemearl

anevemearl
aktív tag

Up, nézzétek, szavazzatok! :) Ha össze gyűlik még min. 1 szavazat, hétvégén új rész! :)

(#18) anevemearl válasza .noxwill (#16) üzenetére

anevemearl
aktív tag

Hát ez sajnos így van, itt is amiatt nem volt felújítás.

Mert a sok idős nem akart zajt, meg 1 napi kellemetlenséget, stb, asszem valami 25-75% volt a kerekített arány

[ Szerkesztve ]

(#19) .noxwill válasza anevemearl (#18) üzenetére

.noxwill
veterán

Meg azért valljuk be hogy azért nem kevés pénzt kellett volna leperkálni, de ez közös érdek lett volna. A vicc az hogy e közben a lakótelep másik 2 társasházát bezzeg felújították. A 3 társasházból 2 fel van újítva. Csak a mienk nem :W

All→M8

(#20) anevemearl válasza .noxwill (#19) üzenetére

anevemearl
aktív tag

Na az nájsz, itt is a nagy tízemeletes, tele nyuggerral, bezzeg beleegyeztek, csak ez a szutyok 6os blokk nem. :/

(#21) Lenry

Lenry
nagyúr
LOGOUT blog

le kell szarni. 4 éve élek Szegeden, panelban, de eddig egyetlen szomszédom volt, akivel eljutottam odáig, hogy tudtuk egymás nevét.
hogy ki mit gondol rólam, az életvitelemről, a lakótársaimról vagy épp a zenehallgatási szokásaimról, abszolút hidegen hagy.

eddig egyetlen egyszer volt ebből gond, amikor késő éjjel még filmet néztem és egy hangosabb jelenet után fölkopogtak. lehalkítottam. egyéb esetekben meg én se szólok, hogy szombat hajnalban úgy trappolnak fölöttem, mintha a komplett Vörös Hadsereg menetgyakorlatozna, cserébe a We're in this together now csak bizonyos hangerő fölött élvezhető

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) vans?

vans?
őstag

(#23) bubi92

bubi92
őstag

én is kb. egy hónapja vagyok pesten. erzsébet királyné útján egy régi társasházban, nagyrészt itt is idősek. de itt toleránsak, én is szeretek azért adni a zenehallgatásnak és még egyszer sem szóltak. közvetlen szomszédunk tegnap előtt lent a lépcsőház alján vette le a cipőjét meg a táskáját is ott hagyta. kicsit be volt már baszcsizva:D.
kívülről ez is elég romosnak néz ki. viszont egész jól fel van újítva a lakás. elektromos főzőlap, szépen burkolt helységek stb stb..., az hogy kívülről hogy néz nem is izgat, úgy is bentről látom többet:D

(#24) Brutális eb válasza David93Pecs (#11) üzenetére

Brutális eb
addikt

Ennyi nálunk is van mindenfajta.
Anyuka egésznap óbégató kisgyerekkel
Fullparaszt zselézett discos takony.
Alkesz-Leagalább néha meghív egy serre és ilyenkor Deep purple bakelitokat tól nekem. :))
Macskás öregasszony-Büdös.....
Szerencsére a romakúltúra eddig nem képviselteti magát.
Náci az van de nincs vele gond remélem nem is lesz

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#25) anevemearl válasza Brutális eb (#24) üzenetére

anevemearl
aktív tag

De hallod, ezek mindenhol jelen vannak, én még csak az emeletet részleteztem, :DD

(#26) Brutális eb válasza anevemearl (#25) üzenetére

Brutális eb
addikt

Sok jó ember kishelyen is elfér :))

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#27) anevemearl válasza Brutális eb (#26) üzenetére

anevemearl
aktív tag

Az, hallod!

Vannak nálunk űberparasztok, 3-4. emeleten

(#28) manoarc válasza anevemearl (#27) üzenetére

manoarc
senior tag

Csakhogy vigasztaljalak kicsit , XX. ker panel :

Alattunk 0-24be síró kisbaba , felettünk 600 tagú család , jobbra ordibáló alkoholisták , balra csak azért van kuss mert ott nem lakik senki :))

Felújítás-szigetelés-nyílászáró csere után sokat javult a helyzet. Nem olcsó buli de megéri.

[ Szerkesztve ]

{。^◕‿◕^。}

(#29) KrenAtesz

KrenAtesz
veterán

Én épp fordítva vagyok, Pestről (szomszéd, XIX ker) panelból költözök ki Szigethalomra, ahonnan te eljöttél :)

Amúgy melyik részén vagy Erzsébetnek? :) S melyik suliba jársz?

(#30) darál0w

darál0w
Jómunkásember

szép felhozatal a szomszédok területén. :D

viszont örülj, hogy egy kimaradt...nem írom le melyik...találd ki :D

+1....jöhetnek az uj részek :)

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#31) anevemearl válasza darál0w (#30) üzenetére

anevemearl
aktív tag

manoarc: Mint nálunk csepelen anno, csak ott a zaj alattunk, albérlet az elsőn csóró romákoknak, stb.

Krenatesz: Megy a Pm!

Darál0w Csak nem a romákok? Voltak régebben állítólag...

(#32) David93Pecs

David93Pecs
tag

No,az előző írásom kicsit össze vissza lett,mert fáradt voltam.Igy alvás után jobb.:))
Most jutott eszembe,ezeket a felújításokat olvasgatva,hogy nálunk 5-6éve volt így...
Mindegyik házat felújították körülöttünk már,csak szinte a miénket nem.
Az akkori közösképviselő elitta a ház megtakarított pénzét,meg lassacskán az agyát is annyira h a végén a csövesek voltak a legjobb haverjai,és nem ritkán beengedte őket a házba aludni(10emeletes teteje).... a sok kosz és mocsok amit maguk után hagytak.
De szerencsére hamar el is pusztult a tag,és 2éve lett behoztuk a lemaradást(szigetelés).

Most a legnagyobb bajom a felettünk lakó parasztokkal van.A történet röviden...
Full rocker 30as faszi,full feketébe télen-nyáron ugyanabban a fekete cuccban.
-gyakran hajnalban is bömböl a zene,és lehallatszik
-recseg az ágy...gondolom megy a móka ilyenkor,ez a legkisebb gond.
-rendszeresen leáztatnak,mert akkora tahók mint ezek nincsen mégegy. Hogy lehet elaludni egy fürdőkádban ugy 2x is h annyi viz kifollyon h még az alattuk lévő 2dik is ázik? WTF?!
-A zajok,amiket csinál(nak) fogalmam sincs mi a sz@r folyik ott fent,de elég gyakran egy nap 2órában biztos.. olyan hangok szűrödnek le mint amikor valaki valamit szándékosan a földhöz vág,dobál...mint egy építkezésen bmeg..
-Az erkély is gyakran ázik... rohadtul nem figyelnek arra,hogy alattuk kivan-e teregetve,vagy akármi. leszarják simán ráöntik.

Nem gyakran 22:00 után is képes fúrni faragni. Már többször elhatároztam h felmegyek és levágom az emeletről,mert ami sok az sok...de eddig még nem kerül rá sor.

Emeletünkön lévők közül az egyik lakás üres,így ott többnyire kuss van.
A másik lakásban pedig ott az alkesz. :DDD
Mostanában alg láttam,de ha bevan b*szva akkor ugy becsapja az ajtót h a másik 2ház is hallja,van amikor beszélget a lifttel is,és ha nem elég gyorsan jön bele is rug...
Régebben amikor kitettünk valamit az ajtó elé,lomot v szemetet azt is megrugdosta.
Szóval,mondhatom h hülyékkel vagyok körülvéve...

(#33) darál0w válasza anevemearl (#31) üzenetére

darál0w
Jómunkásember

de...nekem az is van...heti rendszerességgel jönnek a rendőrök. hétvégén többször is. :D

(#34) anevemearl válasza darál0w (#33) üzenetére

anevemearl
aktív tag

Na, miért? Zenélnek, oder rosszabb?

(#35) darál0w válasza anevemearl (#34) üzenetére

darál0w
Jómunkásember

igaz ez nem az "én" panelházamban történt, de itt mellettünk volt már disznovágás is...igen, bent a szobában :D

ezek valamivel szolídabbak...rongálnak, zenélnek.

(#36) anevemearl válasza darál0w (#35) üzenetére

anevemearl
aktív tag

az szép! :)

(#37) anevemearl

anevemearl
aktív tag

Figyelem emberek, lesz második rész! :DD

Várhatóan a hétvégen kerül majd fel!

(#38) nincsisbéla válasza anevemearl (#37) üzenetére

nincsisbéla
aktív tag

Helyes, örülök neki.

Erzsébet... Nem a legjobb kerület. Pláne nem éjjel a 923-950-948-as buszokon. Volt hogy belém kötöttek olyan arcok aki fényes nappal sem világosabbak. Amúgy egyik régi cimborám járt oda suliba (Eötvös), és nagyon dicsérte, hogy annak ellenére hogy szki, nagy a fegyelem, és aki akar az jó eredményeket tud elérni. Mondjuk dél-Pesten Csepelt, és Kispestet jobban ismerem. [ebben a sorrendben. Csepelt szeretem is nagyon :D ]

Mentalita'

(#39) beefjeez válasza nincsisbéla (#38) üzenetére

beefjeez
senior tag

hidd el, nem csak éjjel rossz, pláne itt déli részén...

(#40) Lenry válasza David93Pecs (#32) üzenetére

Lenry
nagyúr
LOGOUT blog

kiballagsz a lépcsőházba, szinte minden panelban ott vannak a kismegszakítók, egy 15-30-szor fel és lekapcsolod gyors egymásutániságban és garantáltan abbamarad a fúrás is meg a zene is

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#41) nincsisbéla válasza beefjeez (#39) üzenetére

nincsisbéla
aktív tag

Elhiszem, csak én főként átutazom rajta...
Ha dél-Pest akkor nekem csak is Csepel :D Nem tudom ki mennyire ismeri, de rengeteg jó hely van. Csak a nagy lakótelepeket kell kikerülni. :)

Mentalita'

(#42) David93Pecs válasza Lenry (#40) üzenetére

David93Pecs
tag

De gonosz vagy xD
Amugy ja,van ilyen kapcsolós szekrény.:)
De ez nem vágja haza a e-cuccokat?

(#43) k. válasza David93Pecs (#42) üzenetére

k.
őstag

Haver mesélte-ez mondjuk nem panel-, hogy a mellettük lakó néni irtó hangosan ordítatta a tv-t, meg énekelgetett, stb. De úgy rendesen hangosan, szóval hallatszott.
Fogta, kiment, lecsapta nála az áramot-kint volt a szekrény-, aztán reggel a néni szomorúan mesélte nekik, hogy hát ez az időjárás, leverte az áramot... :D

(#44) Lenry válasza David93Pecs (#42) üzenetére

Lenry
nagyúr
LOGOUT blog

de.
pont ez a lényeg

garantáltan abbamarad a fúrás is meg a zene is

(#45) Wictor

Wictor
senior tag

Nincs nagyobb "élmény" annál, mikor kigyullad a szemétledobó (pár éve, mikor panelban laktunk, még volt, nem tudom, ma használható-e még). Annál meg pláne, mikor hallod, hogy az alsó szomszéd dug a wc-ben, a felső meg hány közben. ("Aranyosan nyög a kislány, csak kicsit halkabban" eset...)

I <3 panel

[ Szerkesztve ]

(#46) anevemearl

anevemearl
aktív tag

2.rész (Első tapasztalatok) a délután folyamán felkerül!

Meg azért UP! is. :DD

(#47) anevemearl

anevemearl
aktív tag

Felkerült a 2.rész: [link]

Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.