Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Jó téma és egyre aktuálisabb.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2) Totis


Totis
aktív tag

Nagyon jól körbejártad. Köszi az írást!

ASUS 1015BX, Nexus 7 (2nd), Nokia Lumia 735, Nintendo Wii, Netgear Stora

(#3) psziroot


psziroot
csendes tag

A teszt file-okat meg lehetne osztani? Kíváncsi lennék az eredményre más készüléken, más alkalmazásokkal megnyitva is.

"Catus repentinus repentinum capillum habet." - D-S.R.

(#4) quailstorm válasza psziroot (#3) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Támogatom az ötletet.

(#5) szponzor


szponzor
senior tag

Jó írás, bár engem az Excel függvények használhatósága és mennyisége érdekelne. Az gondolom alap, hogy a függvény neve angol, de kb. mennyit ismernek a 2003-as Excel-hez képest?

(#6) MrPetya19 válasza szponzor (#5) üzenetére


MrPetya19
addikt

A kingsoft office elég sok fv-t ismer, asszem csak angolul persze.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#7) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Jó írás lett.
Én még bele vettem volna a driveot is. Én a kingsoftot használom, mert gyors, jó az ui-ja, jól jelenít meg szinte mindent, ppt-ban vannak animációk is.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#8) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó cikk, köszi!
De nem úgy volt, hogy az MS is kiadja az Office-t, vagy legalábbis egy reader-t a Droid-ra, meg iOS-re is?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) randras válasza AxBattler (#8) üzenetére


randras
veterán

Azok után, ahogy kibaszott a Microsoft-al a Google a YouTube app miatt, kötve hiszem. ;]

(#10) AxBattler válasza randras (#9) üzenetére


AxBattler
félisten

Lemaradtam. Kár érte...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#11) Воланд válasza randras (#9) üzenetére


Воланд
titán

[link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#12) randras válasza Воланд (#11) üzenetére


randras
veterán

:DDD Annyit nem ért, hogy rákeressek, pláne, hogy mi nem 365-höz való Office-ról beszéltünk, hanem Office-ról úgy általában. Ingyenesről, vagy legalább egy ingyenes megjelenítőről.

(#13) Воланд válasza randras (#12) üzenetére


Воланд
titán

a lenyeg, hogy van.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) randras válasza Воланд (#13) üzenetére


randras
veterán

Tipikus Microsoft hozzáállás, így született a Windows Phone, és a Skype-hoz is így nyúltak hozzá, miután megvették. Mindegy ha, legalább legyen.

(#15) Воланд válasza randras (#14) üzenetére


Воланд
titán

amennyire nyomatja az ms az elofizeteses konstrukciokat ketlem, hogy ettol tobbel, vagyis kevesebbel eloallnanak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#16) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez eddig ok, de itt jön a következő kérdés: egyéb formátumokat hogy jelenítenek meg, valamint ugyan ezeket a dokumentumokat mennyire lehet kényelmesen, gyorsan létrehozni Androidon.

(#17) E.Kaufmann válasza #06658560 (#16) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jó kérdés. Dokkolóval :D Még mindig nem látok az egér/billentyűzet kombónál jobb megoldást tartalomkészítésre. már a tapipad is nagy szívás tud lenni.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#18) #06658560 válasza E.Kaufmann (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy táblázatot, prezentációt vígan el kéne tudni készíteni tableten is-hisz egyik esetben sem a pixelpontosság a lényeg.

(#19) E.Kaufmann válasza #06658560 (#18) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

hát pedig stylus nélkül meg lennék lőve vagy akkora kijelző kellene a kényelmes használathoz mint egy 17 colos moncsinak

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) #06658560 válasza E.Kaufmann (#19) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mi oly fontos excel esetében pl. ahhoz, hogy stylus pontosságot igényeljen? Prezentáció során?

(#21) Armagedown


Armagedown
őstag

Azt is meg kellene majd nézni hogy a MS Office mennyire jeleníti meg helyesen az alternatív termékek állományait !

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#22) quailstorm válasza Armagedown (#21) üzenetére


quailstorm
nagyúr

kb sehogy...
legalábbis egy alap 2010 a friss ODF-fel nem bír

(#23) petipetya válasza MrPetya19 (#7) üzenetére


petipetya
nagyúr

Így van, Drive nélkül sajnos hiányos a teszt.

"nincs rá lezsóidő"

(#24) nextman


nextman
aktív tag

Office 2003-at hasznalsz?
2013-ban?
Nem tunt fel a 2007, 2010, majd 2012-es verzio?
:) Tudom offtopic, de nekem ez tunt fel a cikkben, hogy nalad a komoly nagyvallalati kornyezetben 2003-at hasznalnak...

(#25) #06658560 válasza nextman (#24) üzenetére


#06658560
törölt tag

Komoly nagyvállalati környezetben sok helyen azt használnak még 2013-ban is. Esetleg OOO alapú megoldásokat.

(#26) vamzi válasza #06658560 (#18) üzenetére


vamzi
őstag

Azért ennyire nem egyszerű a helyzet...
PPT-t szerencsére nem sokat gyártok, így arról nem nyilatkozok, de egér nélkül nekiállni buzerálni egy 40-50 MB-os excel táblát, amiben olyan függvények vannak írva, hogy a 19"-es monitoromon 2 sorban fér csak el, hát nem tudom...

Ha például egy hosszú függvénybe szeretnék belejavítani, akkor tudni kell pontosan beleállni a hibás részhez. Vagy a cellát meg kell tudjam ragadni a jobb alsó sarkában. De formázáshoz is jól jön a pontos irányítás.

Persze "=A1+B1" szinten kielégítő lehet tapicskolni a 10 soros excelt.

A cikkhez:
Sajna többet vártam :( excel lutri, illetve ne legyen túl nagy elvárása az embernek. PPT meg kuka. Jó lenne végre valami normális szoftver, mert szeretném én is használni a tabim ilyenekre. Office 365 meg érdekesmód nem kompatibilis egyik kütyümmel sem, pedig az olcsó kínaitól a drága márkásig minden van a listában...

[ Szerkesztve ]

(#27) #06658560 válasza vamzi (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

képletbe, szövegbe pozíciót fogni ma is teljesen jól lehet pl. Androidon, is iOS sem rossz. Cella tartalmát másolni pedig meg lehet oldani, hogy ne csak a jobb alsó sarkával megragadva lehessen. Pl. ennek is kellett volna lennie a teszt/összehasonlítás egyik elemének.

Egyébként a 19"-os monitor hol definiálja a képlet nagyságát?

(#28) smkb válasza vamzi (#26) üzenetére


smkb
őstag

De miért ne használhatnál tableten egeret. Tökéletesen kezeli a droid is. Logitech USB micro receiver bedug otg csatin kersztül, és azonnal fullfunkciósan megy a magyar nyelvű billentyűzet és az egér, még csak állítani kapcsolni sem kell semmit.

(#29) E.Kaufmann válasza smkb (#28) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Tán mert ha lassan már billentyűzetet is csatolunk rá akkor ott vagyunk hogy notebook :)

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30) ivana válasza #06658560 (#25) üzenetére


ivana
Ármester

Viszont az újabbaknak más a formátuma, szóval így a formátum össze hasonlítás nem az igazi, mivel nem az adja meg egy program értékét, hogy hogyan nyit meg egy ősrégi formátumot, amikor a 2003-ast csak az használ aki még nem jött rá, hogyan kell letölteni a libreoffice vagy nem vette meg a 2007-est és a cégek nagy része is minimum 2007-est használ.

(#31) nextman válasza ivana (#30) üzenetére


nextman
aktív tag

Igy van, lehet, hogy egy 2010-esben mentett filet tokeletesen hasznalna az androidos app, csak ez ebben az osszehasonlitasban nem derulhet ki...

[ Szerkesztve ]

(#32) vamzi válasza #06658560 (#27) üzenetére


vamzi
őstag

Ez a hasonlat, mint eszköz volt jelen a hozzászólásomban, amivel érzékeltetni szerettem volna a méreteket. Ugyebár egy 7 colos kijelző baromi messze van egy 19 colostól, még ha a felbontásuk azonos is...

(#33) vamzi válasza smkb (#28) üzenetére


vamzi
őstag

Azért nem, mert itt az a vita tárgya, hogy mennyire egyszerű dolog az ujjhegyeddel tartalmat előállítani vagy szerkeszteni.

Mikor a tabimon RDC-vel felmegyek a notimra, olyankor egy USB-s hubbal mindig fel van csatlakoztatva egy bill meg egy egér. És még több eszközt is simán elbír.

(#34) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

DocToGo-t javasolnám én. Én évek óta azt használom, nagy megelégedettséggel.

Próbáld ki, hátha :))

(#35) Nara19


Nara19
aktív tag

Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, ezekből is lejön az, hogy nem vagyunk egyformák. (a "cikk" végére írtam : Fontos: Az itt leírtak saját véleményemet tükrözik, másnak más szempont lehet fontos.)

Igen, a nagyvállalati környezetünkben a 2003-as Office-t használunk. Sőt, adott berendezéseink vezérlését WIN 98-on futó szoftverek végzik :D Ez van. :DDD

A szösszenetem lényege az volt, hogy veszem a kész MS alkalmazásaimat, aztán megnézem, mit lehet vele kezdeni a tableten (mivel otthon a gyermekeim számítógépén csak "időbérlő" vagyok :) )

A függvények és egyéb elemzéseket nem néztem, (azt majd más megírja ide :) ), nekem az volt fontos, hogy az animáció és a makró fut-e. (Nyilván tudni lehet előre a választ).

Még egyszer köszönöm, hogy elolvastátok a cikket és időt szakítottatok a vélemények írására is. :R

Üdv: Nara

(#36) quailstorm válasza CoolBoy323 (#34) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nekem is az van, és remek cucc. Nem kell chrootolnom debianba hogy legyen office, hanem 3 másodperc és van.

(#37) sztanozs válasza #06658560 (#20) üzenetére


sztanozs
veterán

Csupán megjelenítésre nem kell a pixel pontosság, de szerkesztésre nagyon is igény van rá:
Excel:
Pl kijelölés/cella sarkának az eltalálása, oszlop-sor szélesség-magasság beállítás, chart adatsorainak/oszlopainak eltalálása szerkesztés céljából...
Pppt:
Fontos, hogy az elemek szép renben álljanak és ne össze-vissza legyenek feldobálva. feldobott "összeköthető" rajzelemnél is fontos, hogy az elemek pozíciója pontosan beállítható legyen.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#38) Lambach


Lambach
tag

Az egyik androidos progi tud sortkizártba bekezdést rendezni, a másik tud docban lementeni. Az egyik megnyitja az rtf-et a másik szerkeszti :D

ezért agyalok többek között Windows (akár RT) tableten.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#39) vamzi válasza Lambach (#38) üzenetére


vamzi
őstag

Munkára pont emiatt vettünk windowsos tabikat. Ugyan azt a környezetet kapjuk, ami a PC-n csak mobil. De egér nélkül nem érdemes böködni.

(#40) Lambach válasza vamzi (#39) üzenetére


Lambach
tag

Hadd kérdezzem már meg Win 8, van Win RT lett a befutó? És miért?
De ha leírod, hogy konkrétan milyen gépet vettél az még jobb :))

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#41) vamzi válasza Lambach (#40) üzenetére


vamzi
őstag

Az első Win készülék kipróbából egy Acer Iconia Tab W500 volt Windows 7-tel. A következő típus pedig Dell Latitude 10 Windows 8-cal. Van egyébként Asus TF101 (android) is, de arra még nem készült el a célszoftver, így egyelőre csak a fejlesztők játékszere.

(#42) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ez a program pont idevaló.
OpenOffice androidra.

(#43) Lambach válasza quailstorm (#42) üzenetére


Lambach
tag

Remek.
Most azt áruld el nekem, hogyan lehet bekapcsolni a nyelvi ellenőrzést. Mert nem működik.

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#44) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Gőzöm sincs :DDD
Sose használtam ezt a vackot mert java gyűlöletem van. 256RAMos droidon meg nem indul. (érdekes linuxon a libreoffice simán :U )

keresgélj a neten: [link] [link]

(#45) Lambach válasza quailstorm (#44) üzenetére


Lambach
tag

Ez a program egy kaki, már bocsánat. Nem látja a szöveget. Pl nem tudok benne keresni. Beírom a leggyakoribb szót, ami a szövegben van, és nem látja.
Mutat egy rakás funkciót, mint a gépes progi, de nem csinál semmit. A nyelvi suport emeli többek között az MS Office-t az Androidos progik fölé, és tökre megörültem mikor láttam, hogy ilyet is tud, de valójában nem tudja.
Mindenesetre köszi a tippet azért :)

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#46) quailstorm válasza Lambach (#45) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Már az értékelése is mutat valamit. Ami 4 alatt van az jó nem lehet... Gondolom csak kersztfordították és felhányták a netre. Ha nincs említve talk.maemon szerintem meg se találjuk.

Amit tudok javasolni, hogy chrootolva felraksz egy debiant a droidos táblára, és azon belül libreoffice. Laggos lesz a helyi VNC miatt, de menni fog. Az fullos, én ezt használom, igaz debianból debianba. Maemo linuxon meg van documents to go.

(#47) Lambach válasza quailstorm (#46) üzenetére


Lambach
tag

Nyelvi ellenőrzést tud?

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

(#48) quailstorm válasza Lambach (#47) üzenetére


quailstorm
nagyúr

(#49) quailstorm válasza Lambach (#47) üzenetére


quailstorm
nagyúr

sikerült beleraknom az én telómba is a magyart

(#50) Lambach válasza quailstorm (#49) üzenetére


Lambach
tag

Ez a Linuxos mágia nekem magas. Rootolni kell hozzá meg ilyesmi nem? Hogy van ez az egész. Elejétől a végéig érdekelne. Tudon google a barátod, de ha leírod nekem, azt hálásan megköszönöm!

Now its too late/I bite I suck I empty you/Theres no escape/You have to follow me into/Into the empire of the vampire/Where dreams turn into fright/Into a land called transsylvania/Where life begins at night

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.