Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VIC20


VIC20
őstag

Nox-szal már eddig is vidáman futtathatott az ember Androidot.

[ Szerkesztve ]

(#2) HThomas


HThomas
senior tag

Biztos nagyon szuper lesz, de mondjuk egy Androidos app sem jut eszembe, ami ne lenne Windowson és hú de nagyon kéne...

(#3) kilua válasza VIC20 (#1) üzenetére


kilua
senior tag

Igen de nem natívan hanem emulációval, ami sokkal lassabb. Azzal nem tudod egy Intel atomos táblagéppel a legújabb Android játékokat futtatni, illetve ha valami appot el akarsz indítani Windowson akkor előbb elindítod az emulátort vársz aztán elindítod amit akarsz.

Ezentúl meg ugyanúgy fog futni mint a többi Windows program.

Ez inkább azt oldja meg hogy Windowson kevés az érintő kijelzőn kényelmesen használható app.

(#4) Somatom válasza VIC20 (#1) üzenetére


Somatom
veterán

Natívan is. Nekem trial bootban van Win10 (gyári telepítés, sosem használtam), Puppylinux és RemixOS.
Sztem ezzel (is) elkésett a Microsoft. Most már inkább azon kéne ügyködnie, hogy az alternatív oprendszerét lehessen futtatni Android alatt. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Killer App lehet, azaz egyfajta többlet a W11-ben, amit az elődje nem tudott. Persze remélem, hogy nem csupán az Amazon-os droid appokat lesz képes futtatni, hanem egy mezei APK telepítéssel is meg fog bírkózni.

#3 kilua Figyelembe véve egy telefon és egy PC közötti teljesítménykülönbséget, szerintem ez a "lassabb" elhanyagolható lesz, még egy emulátorral is.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#6) vicze válasza Somatom (#4) üzenetére


vicze
félisten

Remix-et nem fejlesztették 4éve, egy halott termék.

(#7) kilua válasza Necroman_Mk2 (#5) üzenetére


kilua
senior tag

Intel atomos vagy qualcomm snapdragonon táblagép, esetleg lassú pc esetén már nagyon nem elhanyagolható.

Ezzel használható alternatíva lehet a windows 11 az android/ipadOS mellett, mert eddig nem volt az.

Az sem elhanyagolható hogy indie játékokat nem kell ezentúl portolni, elég megírni androidra aztán működik windows alatt is akár.

[ Szerkesztve ]

(#8) vicze válasza Necroman_Mk2 (#5) üzenetére


vicze
félisten

Mi a jó isten a killer app benne amúgy? Egyszerűen fel nem tudom fogni, hogy minek futtatnék PC-n egy telefon appot.
Továbbra is ez az Amazon App store, minden Google integráció nélkül az alkalmazásokban.

[ Szerkesztve ]

(#9) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Az még jobb lenne ha apk-t lehetne telepíteni egyből. Nem
pedig az Amazon store-hoz kötnék ezt.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#10) strogov válasza vicze (#8) üzenetére


strogov
senior tag

Játékot időnként futtatok, mert egyszerűbb így farmolni (pl. auto clicker). De játékokon kívül én se látom azt a hatalmas app mennyiséget amit telefonon éjjel-nappal használok, de laptop-on rettenetesen hiányzik. A dolog inkább fordított. Telefont jó lenne kitenni monitorra, és ssms-t, vagy idea-t futtatni :)

(#11) Necroman_Mk2 válasza vicze (#8) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A killer app kijelentés tényleg kicsit túlzás volt, de ahogy kilua is rávilágított, ez adhat egy boostot a Windowsos tableteknek. Kérdés csupán, hogy mennyivel lesz rosszabb a teljesítménye egy natív androidos tablethez képest, főleg a játékok futtatásakor.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#12) vicze válasza Necroman_Mk2 (#11) üzenetére


vicze
félisten

Windows 11 se képes értelmesen működni tabletként, ahogy eddig egyetlen Windows verzió se. Na meg HW sincs, ami értelmesen megoldaná.
Ha bármilyen formában működne a koncepció, nem bukott volna olyan hatalmasat a Pixel Slate. ChromeOS 5éve támogatja a full PlayStore-t és 5év után is borzasztó gyenge a támogatottsága.

(#13) azbest válasza vicze (#12) üzenetére


azbest
félisten

Chrome Os-nél nagy csalódás volt, hogy telefonos / tabletes appokat tud csak. Ha a tévés appokat (is) lehetne használni és hivatalosan is menne rajtuk netflix, primevideo tévés app, az már jópofa lenne. De telefonosokra csak nyűglődés. Persze, böngészőből lehet nyomogatni, de szerintem jobban passzolnának a korlátozott os-hez a tévés streaming appok, pláne ha távirányítót is adnának mellé.

Az amazonos store a win-ben "érdekes" lesz. Bár amcsiknál lehet több olyan app van rajta, aminek értelme is van. Itthon a fire tv-vel csak streaming appokat használok amazon platformon.

[ Szerkesztve ]

(#14) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Android x86, vagy Qemu-val ARM emuláció, és meg van oldva... azaz eddig is meg volt :D
A MS mindent is akar, hogy a felszínen maradjon :D

@kilua :
"Az sem elhanyagolható hogy indie játékokat nem kell ezentúl portolni, elég megírni androidra aztán működik windows alatt is akár."
Ez szép utópia, de messze van még. Meg a gyakorlatban sosem így néz ki.
Tök jó lenne végre egy olyan szabvány, ami valóban platformfüggetlen lehetőségeket ad. És nem tegnap óta lenne rá igény.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) azbest válasza hcl (#14) üzenetére


azbest
félisten

Ja, anno genymotion-be tudtunk telepíteni gapps-ot is.

(#16) HThomas válasza hcl (#14) üzenetére


HThomas
senior tag

Tök jó lenne végre egy olyan szabvány, ami valóban platformfüggetlen lehetőségeket ad. És nem tegnap óta lenne rá igény.

Ez egy örök küzdelem... a natív mindig gyorsabb és hatékonyabb, és hiába egyre jobb a hw, a fogyasztás továbbra is fontos és az erőforrásigény is nő (jobb grafika, több feature, ...).
Ha egy platform lenne csak az a baj, ha több, akkor meg az, ráadásul az utóbbi esetben valaki mindig külön utakon jár.
Az MS próbálkozik ezzel az egységesítéssel, de szerintem elég ügyetlenül.

(#17) vicze válasza hcl (#14) üzenetére


vicze
félisten

"Tök jó lenne végre egy olyan szabvány, ami valóban platformfüggetlen lehetőségeket ad"
Régen úgy hívták, hogy Flash, most úgy hívják, hogy HTML5.

Nem ez a probléma, mert bevételt is kell abból a valamiből generálni és valahogy nem éhen halni. A platformok Store-ok ezt teszik lehetővé elsősorban, ez meg magával hozza azt hogy a platform user lockint akar, mert kell a pénze.

(#18) strogov válasza Necroman_Mk2 (#11) üzenetére


strogov
senior tag

"ez adhat egy boostot a Windowsos tableteknek"

Tableten az android is csak vegetál. Erre még rátenni egy win layer-t is, igazi főnyeremény.

(#19) GreenGoblin válasza vicze (#17) üzenetére


GreenGoblin
tag

Web base appokat kénye nyomatni

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#20) hcl válasza HThomas (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem feltétlen azt jelenti a platformfüggetlenség, hogy behúzol még egy réteget (akár azt is).
Lehetne úgy is, hogy szabványos rendszerhívásokat definiálunk, és azt minden OS-nek tudnia kell lekezelni. Aztán aki akarja, az használhatja a nem szabvány dolgokat is, de a szabványos cuccnak mindenen működnie kell. Innentől meg kb. az a kérdés, hogy egy progit mire fordítasz. Nyilván ez egy leegyszerűsítés, de valami ilyesmi lenne az irány.

@vicze1 : "ez meg magával hozza azt hogy a platform user lockint akar, mert kell a pénze."
Persze, ezt lehetne meggátolni egy erős szabványosítással.
A HTML5-öt is elfogadta mindenki... meg még egy csomó mindent.

@strogov : Droid teljesen jó tableten, csak a kis piaci igény miatt nincs normális tabletkínálat (ahogy látom).
Pláne olyan nincs, amire legalább Lineage lenne, vagy akár értelmes gyártói support hosszabban.

@GreenGoblin : Webes cuccok bizonyos értelemben jók, de sokszor erőforrás-pazarlóak, és hálót igényelnek, ami meg sok esetben felesleges.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) HThomas válasza hcl (#20) üzenetére


HThomas
senior tag

Ehhez túl eltérőek az egyes rendszerek.. vagyis a gyakorlatban maradna egy plusz réteg, vagy lehetne mindent újraírni, ami viszont egy N+1. rendszer lenne.
https://xkcd.com/927/

(#22) hcl válasza HThomas (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ha csak a PC 40 éve alatt (vegyünk csak ennyit) sz@rt az egészre mindenki, az nem fog 3 perc alatt megoldódni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) FattyDove válasza HThomas (#2) üzenetére


FattyDove
őstag

Citymapper ugrott be így elsőre.

(#24) Somatom válasza vicze (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Wow!!! Ez jó hír. Nagynénémnek ajándékoztam a PC -met, mert nekem nem kellett, már ő használja és tökéletesen működik. Azóta én is nyugodtabb vagyok, mert előtte Windows -t használt, amit rendszeresen kellett TeamViewer -rel távgyógyítanom. Azóta nyugi van. Ez pedig azt jelenti, hogy akaratom még a halált is legyőzi. :D
Egyébként sokkal jobb, mint az A11 -et futtató tabomon a Samsung DeX.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#25) vicze válasza hcl (#20) üzenetére


vicze
félisten

Legjobb tudomásom szerint konkrétan az összes platform és az összes OS támogatja a HTML5 alkalmazásokat, csak a wrapper más-más ami nem igényel különösebb erőfeszítést a fejlesztő részéről. Mégis elenyésző a használata.

Valóságban nem ez a probléma. Pl. egy játék esetében, Apple-nél GameKit-et kell belerakni, Google-nél PlayGames-t, MS-nél meg Xbox akármit.
Ha akarod se fog mind a hárommal működni, mindegyikre külön kell módosítani az appod.
És be se hozom a Steam-et és a többit mert akkor PC-n külön fregmentálódsz és utol is ért a valóság egy nagy pofonnal.

Szabályozás nem tud lépést tartani a technológiával, mire megszületik már elavult lesz.

(#26) strogov válasza hcl (#20) üzenetére


strogov
senior tag

"Droid teljesen jó tableten, csak a kis piaci igény miatt nincs normális tabletkínálat"

Tehát nem jó tablet-en. Azon az árszinten amitől már ipad-et is lehet venni, android-os tablet már nem rúg labdába (eladásokban). Az elmúlt 10 évben a google teljesen leszarta a telefonos verziókon túli android-okat. Tablet, TV, Wear mind mostoha gyerek. Néha kicsit összekapják, aztán elfelejtik megint. Samsung mint malac a jégen próbálkozik, de önszivatás.

(#27) hcl válasza vicze (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szakadjunk el a jelen eszközeitől. Az irányt akartam felvázolni.

@strogov : Ebben az esetben nem jó szempont, hogy mennyit adnak el. Tök lenne igény olyan tabletekre, amik 7-10"-osak, megfizethetőek, korrektek. Csomóan vennének ilyet, de nincs, mert nincs kínálat, így nem is vesznek. Jobban megéri a cégeknek a telefon, persze, de sajnos aki normális tabot akar nem aranyárban, az jelenleg magasról van leejtve. Ugyanígy aki netbookot szeretne, mert az kicsi, és könnyű, de van billentyűzete.
Én a Psion Revo-mat is szerettem, de olyasmi sincs már. Vegyél telefont.

Nem az a baj, hogy nem lenne jó az Android tableten.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) vicze válasza strogov (#26) üzenetére


vicze
félisten

"TV, Wear mind mostoha gyerek."
Mitől lenne mostohagyerek?
AndroidTV lassan a piac közel 50%-át uralja, már csak a Tizen és a WebOS maradt más nincs is.
WearOS-ből meg rengeteg van, már a Samsung is feladta a Tizen-t miatta.

Mivel ezek az OS-ek a vendoroknak szólnak és nem a userekenek, így nincs hír róla. Ráadásul teljesen más ütemben vannak fejlesztve.

#27 hcl: OK, mitől változna az irány?

[ Szerkesztve ]

(#29) Somatom válasza strogov (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Azért ez, így, ebben a formában nem teljesen igaz. Felhasználásfüggő, hogy IOS, vagy Android tab a jobb. Én napi szinten használom az Android többablakos módját. IPad -en még mindíg csak az osztott képernyő játszik. Ha már Windows a téma, az iPad a legújabb frissítéssel is még csak olvasni tudja az NTFS meghajtókat, míg az Android írni is. Stb., stb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#30) HThomas válasza hcl (#27) üzenetére


HThomas
senior tag

Én ezt a 7-10"-os kategóriát soha nem értettem... ha úton vagyok és nincs nálam táska, akkor ott a mobil. Ha már van nálam táska, akkor abba belefér egy 12-14"-os laptop vagy 2-in-1 gép. Otthon meg miért akarnék egy 7-10"-os apró kijelzőn nézni bármit is?

(#31) Necroman_Mk2 válasza strogov (#18) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Szerintem az egész tabletpaic vegetál, még az iPad is. De ennek az okait leírtam már többször: amióta a telefonok képernyőátlója átlépte az 5 hüvelyket, a legtöbb embernek fölösleges külön egy táblagépet magánál tartania.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#32) strogov válasza Somatom (#29) üzenetére


strogov
senior tag

"az iPad a legújabb frissítéssel is még csak olvasni tudja az NTFS meghajtókat"

Mert mac-en van már nem "experimental" és nem 3rd party ntfs write driver? Apple-nél ez szándékos. Ne dugjál oda ntfs dolgokat ahová nem való. Egyébként szerintem egyre kevesebb embernek hiányzik.

(#33) Somatom válasza strogov (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Tulképp jogos, nekem sincs NTFS eszközöm, de sajnos, ismerősök, kollégák között sokan még Windows -t használnak. Egyszer próbáltam a Win10 partíciókezelőjével FAT -ra formázni egy SSD -t, de nem engedte, ragaszkodott az NTFS -hez.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) hcl válasza vicze (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez a baj, hogy nincs, amitől változna :D
Mondjuk a cégeknek lenne könnyebb, ha a szoftvereiket azok is használnák, akik más OS-en vannak :D

@HThomas : Én pl. bizonyos esetekben szeretk egy 7" tabletet, telefon általában kicsi (vagy kényelmetlenül nagy).
De nem is kell érteni, elég, ha elfogadjuk, hogy van, akinek ezekre lenne igénye.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) vicze válasza Somatom (#33) üzenetére


vicze
félisten

diskpart még mining gond nélkül leformáz FAT-ra bármit.
Mivel FAT-nak megvannak az elég jelentős korlátozásai mint a 4GB file méret limit haszontalanná teszik a mai világban, így Windows csak bizonyos típusú és méretű tárolóknál ajánlja fel GUI-ban a FAT-ra formázást. CMD-ben gond nélkül működik, hogy azok csinálják, akik tudják, hogy mit csinálnak.

(#36) vicze válasza hcl (#34) üzenetére


vicze
félisten

Ez csak kicsiknek probléma, nagyobb cégeknek ez elég alapértelmezett, hogy mindenre van elérhető appjuk.

(#37) kilua


kilua
senior tag

"az Android tableten csak vegetál"
Mondjuk most nagy siker lett a xiaomi mi tab 5, végre kapott konkurenciát a samsung, az amazon store csak azért van emlegetve mert az lesz összekapcsolva a windows storeal.

#9: meg lett erősítve hogy lehet APKt telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#38) hcl válasza vicze (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De szerintem nem lenne gond, ha azt mondaná valaki, hogy amúgy elég lesz csak 1 valamire fejleszteni = olcsóbb.

Amúgy baromi sok olyan sw van, amire OS-től függetlenül van igény, de csak egyvalamin van.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) Somatom válasza vicze (#35) üzenetére


Somatom
veterán

Parancssorban formázzak? Linux alatt a Gparted csont nélkül megcsinálta. Egyébként erre találták ki az exFAT -ot, de azt a Win partícionálója még annyira sem ismeri. De, mindegy is, mert ahogy Te is írtad, az egységsugarú Win user arra formáz, amit az OS ajánl neki. Ez pedig az NTFS. Vagyis, egy Win -t használótól 99,9%, hogy NTFS háttértáron kapom az adatokat, ezért az én OS -emnek kell tudnia ehhez alkalmazkodni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#40) vicze válasza Somatom (#39) üzenetére


vicze
félisten

exFAT MS saját formátuma és ők birtokolják a jogokat hozzá, jogdíjköteles formátum.
Megint csak Windows GUI kizárólag USB drive-ra(SD kártya stb.) fogja felajánlani, másra nem.
Androidon exFAT-t támogatása nagyon eseti, csak akkor van ha a gyártó kifizette a jogdíjat MS-nek. MacOS támogatja mert fizetnek, iOS nem támogatja egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#41) Somatom válasza vicze (#40) üzenetére


Somatom
veterán

Konkrétan USB -s külső házban levő SSD -vel próbáltam. Használtam régebben diskpartot, de akar a franc vacakolni vele, ha Linux alatt GUI -n símán megformázhatom.
Ezzel bármelyik OTG -képes Androidos teló, tablet írja/olvassa az exFAT és NTFS külső meghajtókat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#42) vicze válasza Somatom (#41) üzenetére


vicze
félisten

Lényegtelen, hogy egy SSD mibe van, Windows eszközazonosító alapján fogja felismeri.
Legalitásról nem óhajtok veled vitatkozni.

(#43) kilua válasza Somatom (#39) üzenetére


kilua
senior tag

"Parancssorban formázzak? Linux alatt a Gparted csont nélkül megcsinálta"

A Win+Xes menüből elérhető disk management? Az ha jól emlékszem bármire formáz.

[ Szerkesztve ]

(#44) Somatom válasza vicze (#42) üzenetére


Somatom
veterán

Ezt úgy érted, hogy a Play áruházból, hivatalosan telepíthető Paragon szoftver illegális?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) vicze válasza Somatom (#44) üzenetére


vicze
félisten

Ahogy a T&C-ben benne van fizetnek MS-nek és az exFAT támogatás 6$, szóval fizetsz érte.

(#46) Somatom válasza vicze (#45) üzenetére


Somatom
veterán

Ez miért baj? Csak annak kell fizetnie, akinek szüksége van rá és gyárilag nem tudja az eszköze. Én símán kifizettem és mivel a fiókomhoz van társítva, ezért az összes droidomon használhatom. Három rugóért az iPad is tudná írni az NTFS -t?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#47) vicze válasza Somatom (#46) üzenetére


vicze
félisten

Nem mondtam, hogy baj. (Van elég sok Fuse exFAT driver ami nem legális.)
Elnézést úgy látszik iPad/iOS 13 már támogatja exFAT-ot, le voltam a maradva.
iPadOS 15 pedig már támogatja az NTFS-t, lejárt a szabadalom MS elengedte, Linux 5.15-ös kernel verziótól natívan támogatja. (2021. szept 15.) Ez elég friss dolog.

[ Szerkesztve ]

(#48) Somatom válasza vicze (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Tudomásom szerint csak olvasni tudja.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) vicze válasza Somatom (#48) üzenetére


vicze
félisten

Igen de ez már Apple limitáció, más nem kapta meg se MacOS, se iOS.

[ Szerkesztve ]

(#50) Somatom válasza vicze (#49) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a usert csak az érdekli, hogy működik, vagy sem. Ha nem, akkor tök mindegy, hogy miért nem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.