Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) iMaverick válasza .mf (#5) üzenetére


iMaverick
addikt

Annó, amikor hasonló cipőben jártam én is, nézegettem mindenfélét... (Mondjuk akkoriban még nem volt Android sem, tehát nyilván nem ilyen kütyőkre kell gondolni.)

Namost ezek a "beépített szoftveres" cumók eleve kiestek: gyakorlatilag ua. volt a bajom, mint amit a cikk írója is leírt, hogy nem tökéletes a lejátszás. (Akkoriban nem is 1080p-ről, meg x264-ről volt szó, hanem Divx-XVID-ről, Dolby és DTS hangról, feliratokat nem, vagy csak hibásan jelenítette meg, stb.)

Ráadásul akkor ha már lúd, legyen kövér alapon további elvárások is voltak: legyen rajta ftp-szerver, távolról érjem el (pl. VNC), ilyesmik... Na ilyen nem volt. Elkezdtem PC szinten nézelődni, de olyan árakat láttam, hogy csak pislogtam.

Ezért évekig (szó szerint) "sima" PC alapon nyomattam neki, persze minél halkabb hűtést megpróbálva elérni. (A Scythe Ninja el is hűtötte passzívan /!/ először a 2.8-as P4-et, majd egy 6340-es C2D-ot.) Viszont még mindig ott volt a fogyasztás... No az is piszkálta a csörömet, csak hát nem tudtam vele mit csinálni...

Aztán jött az AMD Brazos... Azért ezzel már lehetett mit csinálni, van benne kraft is, ráadásul lehet rárakni mindenfélét (Win, Linux). Volt is vagy 2 évig használva, de lévén Windows (7)-tel használtam, azért még egy kis kakaó jól jött volna... ;] Ezért is örültem meg, amikor kijött végre az asztali vonalon az utódja, az AMD Kabini. 4 mag és még kisebb a fogyasztása, mint a 2 magos Brazosnak. Fincsi.

Amire ki akarok lyukadni: esetleg használtan keress egy Brazos-t és tolj rá valami Linux-ot.

modernebb architektúra, legalább 1.5 GHz 2-magos, 2 GB RAM, SATA, USB, Eth, dSub, HDMI

APU 64bit 2 mag 1,6GHz, annyi ramot tolsz bele, amennyi kell (max 8GB), SATA pipa, USB pipa, gigabites ethernet, dsub-hdmi pipa.

Ha jól rémlik 13e-rt sikerült elpasszolnom az enyémet... Belevágod valami kis mITX-es házba, odahaza meg csak van valami hdd elfekvőben.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.