Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) domel


domel
tag

Én a fejlesztők szemszögéből nézve: minden android verzióval jön valami szigorítás, valamit megtiltanak, valamit megszüntetnek, jól működő dolgokat megbonyolítanak, és akkor a régi programjaim vagy el sem indulnak, vagy a fele funkció nem működik. Ekkor jön a napokig tartó keresgélés a kódsorok között, az addigi átlátható kódsorok tákolása-gányolása. A hócipőm tele van ezzel a sok android verzióval

(#2) Viktor0610 válasza domel (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"A hócipőm tele van ezzel a sok android verzióval"
Nekem is.

Bár engem az zavar, hogy nagyon széttöredezett a paletta, ami a készülékeken futó Android verziókat illeti.

Samsung Galaxy A54

(#3) forumpista válasza domel (#1) üzenetére


forumpista
tag

Dettó ugyanez a problémám.

Sajnos tudomásul kell venni, hogy az android az univerzális kém illetve social telefon irányába halad:
A felhasználó konkrétan semmire nem tudja majd használni, csak és kizárólag a google appjait tudja rajta majd futtatni (esetleg még a facebook ha nagyon erősködik) a google meg viszi az összes adatot ingyen és bérmentve.

Az elmúlt években tendeciózusan ez látszik, a google kiveszi az összes engedélyt az appok kezéből és immáron csak a google saját appjai férnek hozzá bármihez (de azok engedély nélkül is). Kb. iphone 2.0 csak még rosszabb mert ott legalább nem zargatnak még a klotyón is reklámok...

(#4) domel


domel
tag

Direkt nem írtam példákat, mert azt hittem a fórum olvasóinak kínai lesz a permission és társai... :) Vannak dolgok amik közül most hirtelen csak egy jut eszembe, az pedig a stream rádió, vagyis az internet rádió. Már vagy hat android generáció óta rossz, ha elmegy a telefon térerő menet közben, pár alkalom után lefagy, elszáll a program, azt aztán tehetem try-catch közé, nem számít neki, mert natív kód szinten történik meg, na azt már vagy hat android generáció óta nem javították ki. Eddig egy másik programból figyeltem, hogy nem-e fagyott le, és akkor elindítottam újra, erre az Oreóban azt is megtiltották, hogy egy másik applikáció futását nyomon kövessem...

(#5) Viktor0610 válasza forumpista (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, milyen Android-specifikus reklámokról beszélsz. :U

Samsung Galaxy A54

(#6) CsabaZz válasza domel (#1) üzenetére


CsabaZz
tag

Haha, én is most néztem vissza egy appomra, és akkor vettem észre, hogy Android 9.0-n nem sikerül valamiért felcsatlakoztatni a letöltött obb fájt (és ki tudja, mióta van ez így). Nem mentem utána, hogy mi a baj, inkább csináltam egy új verziót, amibe beraktam a titkosított Realm adatbázist.

Az nem zavar, hogy valamit szigorítanak egy-egy új rendszerben, csak ne csesszék el a már müködő dolgokat, ha az app egy régebbi Android verzióra épült.

"[...] Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük." :)

(#7) pomorski válasza domel (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Nagyon jól látod a dógot!

(#8) Polarstar válasza domel (#1) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Évek óta zajlik szépen a hátterben a Fuchsia fejlesztése.
Ez majd ha minden igaz hoz változásokat.
A gond vele az, hogy egy jelenlegi programmal nem lesz kompatibilis. A felduzzasztott, igen belterjes android rendszert gyökeresen fel fogja forgatni.
Jelenleg a gugli ezzel, a tevékenységgel, hogy szinte monopol helyzetbe hozta magát, úgy néz ki maga alatt vágja a fát.

Lehet, hogy túl jó lesz a Fuchsia? Nem tudnak majd a szuper programok kémkedni? Ha olyan biztonságos és szuper ahogy mondják, mire várnak?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#9) Divinity válasza domel (#1) üzenetére


Divinity
őstag

Én, mint fejlesztő, saját szemszögemből.

Nem mondanám, hogy örülök a változásoknak de aminek megkell törnénnie annak megkell és nincs vele semmi problémám.
Up-to-date kell tartani az API szintet az appokban és utána húzni a doglokat. 1-2-3 szinten még semmi nem törik, egyértelműen akkor vannak problémák ha deprecated API-kra támaszkodnak a fejlesztők és/vagy nem migrálnak időben amire általában elég sok idő van.

Az, hogy komolyabb permission-ök meg kiesnek a user appoktól pedig fejlesztői szemszögből is csak akkor érvágás ha nagyon system specifikus dolgokra támaszkodott. Ez esetben viszont több mint valószínű, hogy
a, adat lopásra, manipulálásra használja azt
b, bizonyos "hard-core user" szegmenst célzott
Na ha most az előbbi dologról van szó akkor tűnjön is az adott app ha viszont az utóbbiról akkor system-appként (root joggal) nyugodtan tovább élhet.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#10) Divinity válasza forumpista (#3) üzenetére


Divinity
őstag

" a google kiveszi az összes engedélyt az appok kezéből és immáron csak a google saját appjai férnek hozzá bármihez "
Ez ebben a formában nem igaz.
A system appok férnek hozzá. Root joggal bármilyen user app felavanzsálódhat system app-á. Sőt minden OEM-nek megvan a joga, hogy a saját rendszerébe azt rakjon bele amit szeretne.
Ezek az engedélyek a visszaélések miatt lettek elvéve a user appoktól mivel már egy 10 éves kínai is képes írni egy olyan appot ami ellopja az összes adatod ha adsz neki hozzáférést. Na most ha ez a hozzáférés megszűnik akkor szűkül a dolog. Ellenben ezek nagyrészt olyan hozzáférések amik a rendszer alkalmazásoknak szükségesek nem pedig a Candy Crush-nak.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#11) Shyciii


Shyciii
veterán

Meglepődve olvasom, hogy itt hányan írják, hogy főverzióról főverzióra egyre inkább csak a Google appjai működnek szerintük. Őszintén szólva el nem tudom képzelni, hogy miről beszéltek, mert vannak olyan apjaim, amit már vagy 4-5 éve használok folyamatosan, tehát elég sok főverzióváltást túléltek, de nekem soha semmilyen bajom nem volt azzal, hogy megkedveltem egy appot, majd a köv verzióban már használhatatlan, vagy nem, működik rendesen. Pedig én aztán nem a megszokott programokat használom. Még Facebook appnak is alternatív más által készíett appját használom, és gond nélkül működik benne minden. Munkámhoz használt szintán nem szokványos appok is gond nélkül működnek főverzióról főverzióra.

[ Szerkesztve ]

(#12) Polarstar válasza Shyciii (#11) üzenetére


Polarstar
nagyúr

F-droidosak, vagy honnan vannak ezek?

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.