Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Jó cikk lett :DD

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#2) Thome


Thome
addikt

A cikk jó lett, okosodtam! :)

Illetve 2 helyesírási hibát találtam, ami picit szúrta a szemem:

"•Lehetőség van videók felvételér"
felvételére

"amelyekkel a teljes anadforgalom 20 százalékát generálják."
adatforgalom

Mindenesetre a második hibán mosolyogtam egyet, köszi! :R

(#3) 33as


33as
senior tag

Végre egy nagyszerű írás a témában! :R

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#4) Pubszon


Pubszon
veterán

Jó cikk. :R

Hmm de ismerős ez valahonnan...vajon honnan? A megfejtéseket kommentben várjuk
-Talán a synaptic? :D

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#5) Cucuska2


Cucuska2
őstag

A képek nagyon jók :C

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#6) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

A marketben is vannak screenshotok.. csak a régi OS-eken nincs... :U
Ezt leszámítva amúgy jó a cikk :K

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#7) h_rowley


h_rowley
tag

Nagyon jó írás lett gratulálok!

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#8) DesertDog


DesertDog
tag

Azért a Androidos készülékeknek még nagyon van hova fejlődni, de a fejlődés iránya, ahogy elnézem nem éppen az, amit a nagyvállalatok várnak. Márpedig ha a Google komoly részesedést szeretne hasítani, akkor szerintem rájuk kéne gyúrni, mert az okostelefon piacon ők lehetnek a nagyfogyasztók.
Egy példa, mire is gondolok:
Az Android a mai napig nem tud zsigerből vezeték nélkül adatot (névjegyzék, e-mail, naptár, jegyzetek, teendők) szinkronizálni Outlookkal vagy Lotussal. Az integrált megoldás ezeket az infokat be akarja másolni a felhasználó gmail fiókjába, ahol ezeknek nyilván semmi keresni valójuk nincs. (engem legalábbis tutira kirúgnának, ha ilyen adatokat másolgatnék a google fiókomba). Ezt a problémát csak úgy tudtam orvosolni, hogy dobtam a telefonra egy nem hivatalos ROM-ot, és megvettem a missing sync alkalmazást, ami már a fenti adatok egy részét képes Bluetooth-on keresztül szinkronizálni. Ilyen hernyákolásra a cég természetesen nem hajlandó, tehát eszébe sem jut az alkalmazottaknak Androidos telefont adni. Maradnak a jól bevált Nokiánál, mert az a PCSuit-al mindent tud.
A magam részéről egyébként szeretem az Androidos telefonomat, de csak azért, mert kütyübuzi vagyok és szívesen lenyelem ezeket a dolgokat, ha cserébe szórakozhatok a legújabb cucokkal. Azért így is sokszor szidom, amiért "farka közt a tőgyit" módszerrel kell olyasmiket megoldani, ami a Nokián, vagy a WinMobilon simán ment.

(#9) Zoz


Zoz
őstag

"Google-nek egy egész sereg készüléket csatasorba állítani az Apple egyetlen modellje ellen"
Ez szerintem az Android oldalán előny, hogy van választék! Nálam pl. alapkövetelmény a rendes qwerty billentyűzet. Almásból ilyen nincs, és nem is lesz soha, mert Jobs bácsi utálja a gombokat.

(#10) V.Stryker válasza Sh4rKy (#6) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egyetértek, nálam 2.1 alatt vannak screenshot-ok.

Egyébként köszi a cikket. Emészthető. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#11) Gergosz2


Gergosz2
veterán

tisztában lenni avval---> avval helyett azzal!!!

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#12) sptkyle


sptkyle
senior tag

Köszi a cikket. Jo volt. Bár iphone használóként maradok az iOS-nél, de mindig jo olvasni egy komoly , és érthető cikket, hogy tanuljon az ember. Nem szabad csőlátásúnak lenni. :C

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#13) l@czko


l@czko
tag

Nekem is tetszik, köszönöm a Szerzőnek!

Szépen kinőtte magát a Google, az évek során. Az ott dolgozók végtelen kreativítása nagyon szimpatikus. Díjazom a jó ötleteket, jómagam is használok több Google alkalmazást is.
Én azokat az embereket nem értem, akik csak azért szólják le az ilyen cégeket, mert pénzt keresnek a tevékenységükkel. Na persze ez a pénz nem kevés. De könyörgöm: Megérdemlik, ha a kínálkozó lehetőséggel élni tudnak és kielégítik munkájukkal az ígényeket.

Bocs', hogy ennyire bő lére eresztettem, csak úgy kijött...:D

Szóval: Jó a cikk és kész! :)

[ Szerkesztve ]

(#14) Sanyix


Sanyix
őstag

ez jelenleg az egyetlen értelmes telefon/kis kütyü os. symbian háát... winmo már követi a buta ios-t, pont a marhaságokban. ios... hát az no comment.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#15) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Szép cikk, grat! :)

Nekem is egyre jobban tetszik az Android, következő telefonom ilyen op rendszerrel lesz felszerelve :)

Lenne viszont pár kérdésem a fedőnevekkel illetően. Egyrészt az, hogy az 1.0-nak és 1.1-nek mi a fedőneve, mert még sehol nem láttam hogy lenne nekik, másrészt, a 2.1-nek miért nincs ilyen neve?

(#16) rjg válasza DesertDog (#8) üzenetére


rjg
őstag

Ez nekem is gond volt, bár a Hero-ba a HTC beleheggesztette az Exchange szinkront. 2.1 alatt viszont már a task-ok szinkronján kívül minden natív működik, contact, mail, calendar szinkron tökéletes és végre van company directory is. :C Amit írtál, az nálam is gond volt, első alkalommal elkezdte lazán feltölteni a gmail accountom-ba a céges címjegyzékemet. Észrevettem, töröltem és kikapcsoltam a Google szinkronnál a contacts és calendar menüket, így nem csinál bajt és korrekten használható.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#17) Sh4rKy válasza HardSanyeee (#15) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

1.0 és 1.1 nevét nem tudom, de a 2.1 az az eclair, a 2.2 a froyo, és az új ami lesz (3.0?!) az meg a gingerbread :U

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#18) Solten


Solten
addikt

Az OHA jelenleg több mint 50 tagot számlál, akik természetesen mindannyian kiveszik a részüket a rendszer fejlesztéséből. Az OHA legfontosabb tagjai a következők: Google, HTC, Motorola, LG, Samsung, Sony Ericsson, Acer, ASUS, Intel, ARM, nVidia, Broadcam, Atheros, T-Mobile, Vodafone, eBay. Impozáns kis lista ugye? Ezekkel a nagyvállalatokkal a háta mögött veszi fel tehát a versenyt az Android a Windows Phone, iPhone OS és a Symbian ellenében.

Impozans nevek, gyakorlatilag az "egesz vilag" OHA tag...: [link] :D

Saor Alba

(#19) DesertDog válasza rjg (#16) üzenetére


DesertDog
tag

A 2.1 tud natív szinkronizálni? Hogyan kell beállítani? Úgy látszik valami elkerülte a figyelmemet. :B

(#20) juliska1


juliska1
csendes tag

Szép cikk.
:R

(#21) PHM


PHM
addikt

Köszi a cikket, laikusként öröm volt olvasni.
naggyából = nagyjából Javítsd, légyszíves.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#22) D-Roy


D-Roy
tag

Jó cikk,kerek kép a történetről.
Bízom benne,hogy erősödik idővel a játékfejlesztés is erre a platformra.
Időszerűbb lenne winphone-ra,de ahogy elnézem,az android már most megelőzte ...

 Think Different.

(#24) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Az a lépés versenynek számít, hogy csoportos keresetet adnak be egymás ellen? :(

(#25) Shim


Shim
őstag

"Magyarországon ugyan nem lehet hozzáférni a fizetős szolgáltatásokhoz"

Ezt hogyan kell érteni? Itthonról nem lehet fizetős alkalmazásokat vásárolni a Marketen? :F

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#26) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo ossszefoglalo :)

"There is nothing permanent except change"

(#27) Spancho


Spancho
őstag

Jó kis cikk lett ,okosabb lettem :D
Amúgy meg :
"Még a mai napig hallok különböző viccesebbnél viccesebb megnevezéseket: „gugli, gógle, guglé, guúgle"
Én akárkit ismerek mindenki máshogy "mondja" guugl-nek kéne szerintem mondani ,de mindig google-t mondok ,csak igy magyarosan ,elvégre is magyarok vagyunk :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#28) Bathorypeti


Bathorypeti
tag

Korrekt irás,grat hozzá :C

(#29) HardSanyeee válasza Sh4rKy (#17) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Akkor viszont a 2.0 marad név nélkül. Az az érdekes, hogy a 2.0-t és a 2.1-et is Eclairnak mondják, ami elég furcsa.

(#30) sagesz93 válasza Shim (#25) üzenetére


sagesz93
addikt

Ahogy mondod.
De free app-ból is rengeteg jó van, na meg a fizetős appokat is meg tudod szerezni a megfelelő helyen.

Az írás jó lett,te is az optimus-ért szállsz harcba? :)

[ Szerkesztve ]

(#31) tildy


tildy
nagyúr

kicsit tobb , mint egy hete van meg a desire-m. Volt kezemben iPhone3 es 4 is. Nos, bar lehet jobban csuszik az ember ujja ez utobbin, viszont cserebe olyan appokat, widgeteket kapok a dezin, hogy hozza kepest az iphone a maga matrixos elrendezesu ikonjaival odivatunak tunik.

Kinn van fooldalon az idojaras ikonja, a napi font/forint arfolyam, a mailjeim, es minden egyeb, mindez olyan designosan elkeszitve, hogy azota is az allamat kapkodom. Ez nekem iphonebol hianyozna....

Azt mar csak halkan mondom, hogy mig az android keszulekekre egy java fejleszto siman tud prograokat kesziteni, az Objective C , amit az iPhone hasznal megszokast igenyel. Nem C , nem C++ , bar elobbibol megtartott dolgokat, de elso latasra is azt mondom ra, hogy "erdekes". Es akkor meg ott van az is, hogy egyelore( bar ez talan valtozik) , ahhoz hogy iphonera fejlessz, macednek kell lennie....

Amugy elegge kemeny konkretumoknak kell megfelelni az iphone alkalmazasoknak, es evi 99$ -t le kell raknod, ha fejleszteni akarsz ra, viszont ennek azert van elonye is>: amit kapsz alkalmazast, azzal valoszinuleg elegedett leszel, "netszemetet" nem annyira engednek feltolteni .

Anno amugy en vacillaltam a wines es androidos telo kozt, ez utobbit nem, mig a winest ismertem. Fokepp Igo es hasonlo progik miatt ment a gondolkodas. Nos: nem bantam emg, hogy androidos telefont vettem :U :U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#32) D-Roy


D-Roy
tag

Egy a problem desire és iphone tekintetben,azt mondják,hogy nem a méret a lényeg!
Emberek hát dehogynem! :DDD
Főleg egy jól megtermett egyén hogy néz ki ilyen kis izével? :D
Persze 20kg önsúlyú cicafiúnál nem biztos,hogy miújság a hd2 :D

 Think Different.

(#33) Shim válasza sagesz93 (#30) üzenetére


Shim
őstag

Ez azért nagy kár. Én nem sajnálom a pár dolláros appokra a pénzt, ha sokkal jobbak, mint az ingyenes társaik. (És általában jobbak.) Warezolni, törni, rootolni és egyeket nem szeretek, időm sincs ilyennel foglalkozni. Egy darabig akkor még marad az iPhone, bár Desire, Wildfire nagyon tetszett...

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#34) tildy válasza Shim (#33) üzenetére


tildy
nagyúr

Előbb utóbb otthon is bevezetik. Nekem teli van fizetős app-al a market...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) viktorhmv


viktorhmv
senior tag

SZiasztok!
Köszönöm mindenkinek aki hozzászólt a témához. A helyesírási hibákért elnézéseteket kérem! Igyekszem javítani:R

Grafikai és arculattervezés. Ezzel foglalkozom hivatás szerűen. Ha szükséged van egy lelkiismeretes tervezőgrafikusra akkor dobj egy PÜ-t nyugodtan. www.viktorsebok.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.