Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Typhoon47


Typhoon47
őstag

:R
Már ismertem, de nagyon jól leírtad a műveletet! Grat!

"Education is important but big biceps are importanter"

(#2) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Én spican anno még úgx csináltam(ha jól emlékszem), hogy a gif-re alakítást kihagytam.
Avidemux programmal kimentettem az adott videóból a képkockákat(ha szükséges volt, akkor nyomtam neki egy csoportos átméretezést), txt fájl megszerkeszt, tömörítés, bemásolás.
De a leírásod jó, lehet, hogy ki is próbálom az lg-re is.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3) mar_tin


mar_tin
tag

Mondjuk AVI forrásnál például a VirtualDubMod is elég az összes művelethez, (bár AviSynth használatával akár bármilyen formátumból is megoldható vele :) ). Át lehet méretezni, majd PNG képkockánként kimenteni. (A gifes átalakítást azért célszerű kihagyni, mert az 256 színűre lekonvertálja a képeket.)

Amúgy jó leírás. :R

(#4) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Köszi a cikket! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#5) Tonchi


Tonchi
aktív tag

Jó lett, már ismertem. Egy pontosítás:
Kattintsunk a konvertál gombra. Ez azért kell, mert a képek nevének mindig kell tartalmaznia legalább 5 db számjegyet.
Nem szükséges 5 számjegyet tartalmaznia, megeszi a 4-et, 3-at is, de célszerű (bár én csak 4 számjegyet szoktam használni)

Mégegy: RootExplorer fizetős, ezt nem mindenki teheti meg, de az ES File Explorer tökéltesen helyettesíti az említett fájlkezelőt, ugyanis permission átállításra ezesetben nincs szükség

[ Szerkesztve ]

(#6) kovgab


kovgab
aktív tag

fájn, ki is próbálom, az első 13 másodperc

Ká Úr

(#7) 5150head


5150head
senior tag

Örülök ha tetszik mindenkinek. Természetesen vannak más alternatívák is ehhez a művelethez, ahogy azt a cikkben is írtam. Én így készítettem el, de biztosan egy csomó másféleképpen is lehet. Írjatok bátran kommenteket h kinek hogy sikerült, ki mivel készítette el a sajátját, meg persze jöhetnek a videók is a kész animációkról.

(#8) Tutu7030


Tutu7030
veterán

"Ahhoz h biztosra menjünk megtudjuk nézni a BootAnimationPreview.1.5 nevű programmal. Ha ez a progi lejátssza, akkor a telefonunk is lefogja játszani."

A program lejátsza, de a telefon nem.
Lehet, hogy a méret a gond?(22MB) :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9) 5150head válasza Tutu7030 (#8) üzenetére


5150head
senior tag

A képeknél is és a desc.txt-ben is stimmel a felbontás?
Olyan felbontást kell megadni mint a telcsidé, meg a képeknek is akkorának kell lennie pontosan. Nem elég csak a txt módosítani.
Ha ez nem jó olyankor csak sötét képernyő látszik.

(#10) Tutu7030 válasza 5150head (#9) üzenetére


Tutu7030
veterán

Elvileg igen.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#11) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Akkor egy kis kiegészítés/észrevétel.
Kicsit nézelődtem, mert a spica-s időkből rémlett valami opció a png formátumal kapcsolatban(samdroid fórum).
Szóval, png8 kell az lg-nek is. GIMP-ben Fájl->Save for Web.
Viszont ezzel macerás lenne párszáz képet egyenként elmenteni.:)
Sokkal egyszerűbb, ha terminálban a következő paranccsal az egész mappa tartalmát konvertáljuk png8-ra.

convert /home/tutu/Letöltések/android/bootani/lg/bootanimation/part0/*.png -type Palette /home/tutu/Letöltések/android/bootani/lg/bootanimation/part0/png8/*.png

A -type Palette kapcsoló a lényeg (természetesen az elérési útvonal mindenkinél más lesz).:)

Így már működik a bootanimációm, pedig nem kicsi( ~50MB ). :DDD :C

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.