Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#22) Somatom válasza Divinity (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Az általam linkelt tananyag megismerése után próbálkoztam App Inventorral apró "segédalkalmazásokat" kreálni E-Robot alá (automatizáló, mint a Tasker). Egész jól ment a dolog ahhoz képest, hogy nulláról indultam. Ajánlom még a kezdők figyelmébe az App Factory -t, amivel Tasker -ben készült projecteket lehet önálló alkalmazásként exportálni. Rengeteget lehet tanulni ezekből.
Az viszont borzasztó csalódás számomra, hogy a Google verzióról, verzióra egyre kevesebb mozgásteret hagy. Ez nem csak az én véleményem, hanem az automatizálók fejlesztői is erre panaszkodnak. Ami pedig a fejlesztőket illeti, sztem óriási hiba, hogy (tisztelet a kivételnek) nem hagynak kellő mozgásteret a felhasználóknak. Írok egy (sztem) nagyon pozitív példát: Motion Detector.
Nem az a lényeg, hogy mire való az alkalmazás. Hanem az, hogy külön aktiválható, hogy nyilvános broadcastokat küldjön és fogadjon. Külön help link van, ahol a pontos üzeneteket publikálja a fejlesztő. Az automatizálók pedig oda/vissza tudják kezelni a broadcastokat. Így egy átlag user számára is símán összekapcsolhatóak az alkalmazások, amitől egy Legová válik az Android. Sztem ez nagy sikerélmény. Jó lenne, ha minél több fejlesztő lehetőséget adna rá az alkalmazásában.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.