Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Fall-N válasza ShadowX (#49) üzenetére


Fall-N
veterán

A Nova nem az újabb Launcher 3 (Android gyári launchere) alapra épül, mint az Oreo és a Pie így elvileg "elavultabb". Van pár effekt amit nem is tud támogatni emiatt. Például az ikon színéről függő shortcutok háttérszíne (ikonon hosszan nyomás utáni menü). Meg az üvegszerű parallaxis effekt nevű kinézet a dokkon és az alkalmazástárban. Ettől függetlenül én is szeretem és használom, de érdemes feltenni egy Lawnchair 2 alfát, hogy miről van szó. Ha stabil változat lesz akkor nem lesz rossz.

Launcher 3 alapú a legtöbb módosított Oreo és Pie alapú launcher úgy mint a Rootless Launcher, Hyperion, a most népszerű alfa verziójú Lawnchair v2.

Így ha egyszer át is veszi az Android valamelyiket az nem a Nova lenne, hanem Lawnchair például. Az nem is áll messze az alap Androidostól.

(#52) UnA válasza Fall-N (#51) üzenetére


UnA
Korrektor

A Lawnchair nagy előnye, hogy nincs Google integráció benne, vagyis nem nyomul a keresősáv + egyéb a képünkbe...

(#53) vodrosjozsi


vodrosjozsi
őstag

Basszus, van olyan ebben a rendszerben amit már az S9+ban benne volt tavaly :DDD

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#54) sxxorp válasza enginev3.0 (#31) üzenetére


sxxorp
őstag

Böngésző: Kiwi browser, teljesen támogatja a sötét módot (és telepíthetőek rá a Chrome-bővítmények) [link]
Facebook & Messenger: akku zaba helyett Friendly AMOLED móddal [link]

[ Szerkesztve ]

(#55) vacs válasza domel (#19) üzenetére


vacs
veterán

Szia.

OnePlus-on 9.0 Pitén a Mi Home (Xiaomi) be tudja kapcsolni a bt-t, ha engedem neki, akkor ők is csókosok?

(^)(>.<)(^)

(#56) ollie válasza batai15 (#50) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Majd ha a magyar világnyelv kész, fog tudni a google now magyarul.

***

(#57) batai15 válasza ollie (#56) üzenetére


batai15
félisten

Azért nem volna annyira bonyolult meg csinálni szvsz hogy ez legyen a kritériuma ..

(#58) K0vasz válasza batai15 (#57) üzenetére


K0vasz
aktív tag

nyilván nem bonyolult meg nem lehetetlen, csak egyszerűen nem éri meg időt/energiát/pénzt befektetni, olyan kicsi piac vagyunk

(#59) helixP válasza batai15 (#57) üzenetére


helixP
nagyúr

El sem tudod képzelni mennyire nem egyszerű a magyar nyelvet standardizálni. Ez már az autocorrect billentyűzeteknél látszik. A magyar Agglutináló (ragozó) nyelv, ami azon túl, hogy kiakasztja a külföldieket, nehézzé teszi ezt.

(#60) K0vasz válasza arty (#47) üzenetére


K0vasz
aktív tag

de az asztali mód nemcsak azt csinálja, hogy ablakos módba teszi az appokat egy normális méretű kijelzőn (monitoron/tévén)? mert attól még a mindenféle spéci, csak x86-os programok továbbra sem fognak futni, aminek meg van droidos verziója (office stb.), az meg anélkül is működik
úgyhogy nem látom, miért váltaná ki a PC-ket egy asztali mód

(#61) ollie válasza batai15 (#57) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Rengeteg pénzbe kerül.

***

(#62) GSP


GSP
aktív tag

Hmm nem rossz.

[ Szerkesztve ]

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#63) atike


atike
nagyúr

9.1.... :U

Korábban azért nagyobb változások kelletek a főverzió növeléshez...

(#64) DaveHutt


DaveHutt
őstag

Sötét téma, gesztusvezérlés? Lassan utoléri az IOS és az Android a Nokia N9-et.

(#65) Juhaszatti válasza DaveHutt (#64) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Meg kb az összes gyártói UI-t. A Samsung, Huawei is rég tudja ezeket, és úgy sejtem a többi is.

(#66) Fecogame


Fecogame
veterán

Az Google jobban összefogta az engedélykezelést: immáron minden app mindegyik engedélye egyenként elutasítható.

Ha jól nézem, ez 9-es rendszer alatt most is így van.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#67) pomorski


pomorski
őstag

Köszi a hasznos cikket!

(#68) fehér_ember válasza vodrosjozsi (#53) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én is csak a cikk olvasása közben döbbentem rá, hogy jé, hát ezek egy része már simán benne volt a sony telómban is, meg a mostani huawei-ben is. Szóval akkor igazából ezek egy része csak a vegytiszta android hiánya volt, nem pedig azoké, amikkel a felhasználók többsége találkozott.

(#69) kiskeni


kiskeni
aktív tag

Ami nekem tetszik:
-fejlesztett engedélykezelés
-a helyadatokhoz előtérben férhetnek hozzá az appok, ami nagyon tetszetős
-a biztonsági intézkedések a MAC, IMEI címek kihalászása ellen
-engedélymegkerülés nehezítése
-scoped storage
-project mainline

A többi vagy nem érdekel, vagy már eleve elérhető a Pie-alapú S9-emen.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#70) vodrosjozsi válasza fehér_ember (#68) üzenetére


vodrosjozsi
őstag

Ez olyan mint az Iphone a bluetooth-al.
Végre van, nagyon jó dolog de a többieknek már több éve van ;]

Samsung Galaxy A52s/Samsung Watch 4

(#71) Fall-N válasza fehér_ember (#68) üzenetére


Fall-N
veterán

Ilyenkor nem ez lényeg. Hanem az, hogy ezekre hivatalos API készül, így az összes telefonon működni tud. Például a sötét módhoz tudnak igazodni az alkalmazások, ha aktív a rendszer szintjén. Gyártói UI-khoz ez nem menne, mert annyira szerteágazóak, hogy nem fogják az összeshez leprogramozni.

Példa rá: ha aktív az Android 10 alatt a sötét mód, akkor a Smart Launcher vagy az Action Launcher is tud már igazodni hozzá és átvált sötét módba. Így úgy működik együtt a rendszerrel, mintha a része lenne. Ezt meg lehet fejelni a Taskerrel (időzítés) és már rögtön tök jó lesz a dolog. Ez EMUI vagy MIUI alatt nem menne, hiába tudja "szabványon kívül".

Vagy a másik példa. Ameddig nem tudta az Android az osztott képernyős módot, addig a programozók sem tették bele a lehetőséget, hiába tudta az LG vagy a Samsung. Android 5 óta a rendszer része és azóta mindenki támogatja.

(#72) fehér_ember válasza Fall-N (#71) üzenetére


fehér_ember
addikt

OK. Értem. Igazad van. Nagyon hasznos hozzászólás :K ugyanis ennyire nem mindenki gondolt bele azok közül sem akik amúgy belegondolhattak volna.
Mentségünkre legyen mondva, ha a mi haszontalan hozzászólásaink nem születtek volna, akkor a te hasznosod se olvashattuk volna; szóval végülis a haszontalan is hasznos volt :) . Így végül jobban képbe kerülhettünk.

U.I.:
Látszik már este van :D

[ Szerkesztve ]

(#73) petesejt válasza Ribi (#15) üzenetére


petesejt
aktív tag

Hogyne! És még azt is bemutatja, hogy kell használni a kagylókat! :D :D

"Ne félj a haláltól! A stressz minden napodat elrontja, a halál csak egyet fog." - SH

(#74) shaddam


shaddam
aktív tag

A gördülő screenshotot még mindig nem képesek belegányolni? Xiaomimon évek óta vígan megy

RájzenHét 1700|GTX 1060 #TeamZsarnokgyík #Internetesvérpistike Retro multis mókák---> http://szondi.ninja

(#75) batai15 válasza shaddam (#74) üzenetére


batai15
félisten

Akkor használd azt ,aztán lépj tovább .
Senki nem tart pisztolyt a fejedhez hogy Vanilla droidot használsz

[ Szerkesztve ]

(#76) sxxorp válasza batai15 (#75) üzenetére


sxxorp
őstag

Kioktatni baki nélkül érdemes, különben nem üt annyira: használ(sz->j).
Szerintem kifejezetten jó taktika a korai évek innovációja után követő stratégiába váltani a fő csapásirányt jelentő Android-fejlesztéseknél: működik a gyártónál, és nincs benne? Implementáljuk!

(#77) Somatom válasza sxxorp (#76) üzenetére


Somatom
veterán

Pont ez hiányzik nekem. A francnak sem kéne külsős vágólapkezelő, ha a gyári nem lenne buta, mint a főd. Értem én, hogy biztonság, de ha ezt csak úgy képes a Google növelni, hogy közben lebutítja a telót egy 3210 -es Nokia szintjére, akkor azzal nem lett jobb a helyzet. Legyen az alap vágólapkezelő olyan, hogy ne legyen igény külsősre! Ezt persze általánosítsuk a többi funkcióra is.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78) batai15 válasza sxxorp (#76) üzenetére


batai15
félisten

Köszönjük Mr pedagógus,ettől függetlenül sikerült értelmezni amit írtam .

(#79) sxxorp válasza batai15 (#78) üzenetére


sxxorp
őstag

Csak teszt volt, hogy mennyire vagy hiteles Mr. Megmondóemberként a 'vegyél lazán valamit, ami téged érdekel, és lépj tovább, mert engem nem' tanácsoddal, de bukta, mert neked sem sikerült megjegyzés nélkül továbblépni :D Talán majd most?

(#80) batai15 válasza sxxorp (#79) üzenetére


batai15
félisten

Aha Dr Kafka teszt a francokat:)

(#81) Polllen válasza domel (#19) üzenetére


Polllen
nagyúr

Teljesen rendben van, hogy egy program a tudtom nélkül nem kapcsolgat semmit. Első használatnál kellene feldobni egy engedélykérést és nem lenne gond.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#82) Fall-N válasza shaddam (#74) üzenetére


Fall-N
veterán

Van rá sok alkalmazás Playen. De amúgy sem mindig hasznos. Általában weboldalnál lenne célszerű, de azt egyszerűbb és jobb PDF-be menteni, mint képként használni.

[ Szerkesztve ]

(#83) stickermajom


stickermajom
addikt

Úgy érzem az elmúlt években főverzió váltáskor több feature került az aktuális vanilla OS-be, ettől valahogy nem dobtam hanyatt magam.

(#84) efi99


efi99
senior tag

Az Android fejlesztése is kezd elmenni a Windows 10 féle update vergődésének irányába. Értsd: mivel letelik az 1 év, muszáj (?) kidobni valami nagy rendszerfrissítést, de az 80%-ban nem szól másról, minthogy beépítünk olyan dolgokat, amiket külső appok már rég megoldottak, kavarunk kicsit az ikonokon, menük helyén, na és persze betesszük itt is ezt a hatalmas programozói bravúrt, hogy megfordítjuk a háttér meg a betűk színét. A maradék 10%-ban korlátozgatunk (pl a 9-esben a másik fél hangjának rögzítése, 10-esben vágólap kezelés), végül az utolsó 10%-kal meg próbálunk haladni a korral. Ja és sajnos abban is hasonlít rá, hogy itt is egyre sematikusabbak az ikonok és hogy focipálya méretű helyek maradnak kihasználatlanul. Itt van pl ez [link] vagy ez [link] . Normális, hogy 6 colos kijelzőkön ujjnyi széles sorok vannak a menüpontok között, vagy hogy hangyaszempillányi betűk bújnak meg a hatalmas pusztaságokon?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#85) kiskeni válasza efi99 (#84) üzenetére


kiskeni
aktív tag

A nagyobb ikonokat/grafikus elemeket meg tudom érteni, elvégre ez megkönnyíti a nagy kijelzőjű telefonok használatát. A többi "újdonság" viszont ugyanúgy rejtély számomra is, nem értem a miértjét...

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#86) efi99 válasza kiskeni (#85) üzenetére


efi99
senior tag

Épp ez az, hogy nem nagyobbak, emiatt egyre nagyobb üres placcok vannak körülöttük a képernyőn.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#87) SirRasor válasza Polllen (#81) üzenetére


SirRasor
őstag

7.0-ás andorid van a Samsung S7-emen és az pont így működik. Azért jó tudni, hogy átálltak erről az épeszű megoldásról valami másra.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#88) Duree


Duree
veterán

Ezzel sem fogják megváltani a világot.

duree54

(#90) kiskeni válasza #32839680 (#89) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Ehhez képest mégis az egyik legveszélyesebb vetélytárs, ha kameráról van szó :D Szerintem csak felületben nem akarnak/tudnak ellenfelet állítani.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#91) Somatom válasza kiskeni (#90) üzenetére


Somatom
veterán

Funkciókban sem. Pl. a hívásrögzítést miért kellett megakadályozni? Mert tiltott módon is lehet használni? A kamerát nem? Nosza, azt is szűntessük meg!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#92) zizidor


zizidor
senior tag

Használja valaki Oneplus-on a gesztusvezérlést? Az érdekelne, hogy marad-e a régi, alulról felhúzós forma, vagy átállnak-e ők is a Google-féle oldalazósra.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#93) Malák


Malák
aktív tag

Teljesen jó rendszerfrissítés lett :)

(#94) kiskeni válasza Somatom (#91) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Ahogyan én tudom, az nem a Google sara, mivel nagyon sok helyen jogszabályba ütközik a hívás felvétele (idehaza is).

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#95) Somatom válasza kiskeni (#94) üzenetére


Somatom
veterán

Ez nem igaz! Idehaza sem ütközik jogszabályba. Pl. a szolgáltatók ügyfélszolgálatai is használják. Csupán arról van szó, hogy a használata feltételekhez kötött. Pl. ahhoz, hogy a másik fél beleegyezése is kell hozzá. De, ha ez megvan, akkor nagyon hasznos feature lehet.
A kamerával sem készíthetsz felvételeket szabadon bárhol, bármiről (bárkiről). Annak is megvannak a jogi feltételei. Szóval, akkor miért is nem tiltja a Google a kamera használatát?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#96) kiskeni válasza Somatom (#95) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Tudnék erről regényeket írni, de hagyjuk... Persze így sem feltétlen leszek rövid, de igyekszem. Igazából de, igenis pont hogy készíthetek bármikor és bárkiről videót/képet, amennyiben az tömegképnek/tömegvideónak számítana (pl. városban). HA annyian vannak, hogy LEHETETLEN kikérni mindenki engedélyét egyesével (a tömegfelvétel ezt takarja) vagy adottak a körülmények, hogy az érintet(tek) ráutaló magatartással beleegyezhessenek, akkor lehet képi- és hanganyagot is készíteni. Nyilván hogy ráutaló magatartással egyezzél bele a felvétel készítésébe, ahhoz tudnod kell előzetesen arról, hogy a területen ahol vagy felvétel zajlik (pl. látod a kamerát, DE NEM mész oda szólni, hogy ne). Tehát ha nincsenek körülötted rengetegen (azaz nem beszélünk tömegfelvételről) és téged zavar, ha videóznak akkor megtilthatod, a felvételt készítőnek pedig kutya kötelessége leállítani a rögzítést és törölni az eddig felvett anyagot (vagy kivágni/takarni rólad téged), viszont hangrögzítésnél, pontosabban telefonálásnál picit más a helyzet. Itt nincsenek olyan körülmények, melyek biztosítanák a ráutaló magatartás meglétét, illetve ez a tömegfelvételtől is baromi messze áll, így mivel köteles vagy engedélyt kérni, ezért mindenképp meg kell kérdezned a hívott felet, azaz az érintettet. Azt viszont Ő nem tudhatja, hogy te tartottad is az Ő tiltásához magadat és nem rögzítetted a beszélgetést, míg pl. egy Telekom-ot ha felhívsz, addig Ők tudják neked biztosítani a döntés lehetőségét visszakövethető, megbízható módon. Mondjuk egy Telekomnál pl. pont nem ez a rögzítés oka, mert nekik pont hogy jogszabály írja elő a felvételek készítését, azonosítóval való ellátását és valahány éven keresztüli megőrzését. Épp ezért elég nagy butaság bekeverni és a szolgáltatókkal dobálózni...

A lényeg, hogy beleegyezés mindig kell (kivéve ha jogszabály írja elő a rögzítést Számodra, mint pl. Telekomnál), de hangfelvételnél csakis közvetlen módon rákérdezéssel kérhető, ami meg vagy bejön, vagy nem. Vagy rögzítenek vagy nem, az érintettnek erre nincs rálátása bárhogy is dönt.

És amúgy most realizálom, wtf? Nem szedték ki a hívásrögzítést egységesen, csak egyes régiókban. Az S9/S9+ fórumban pl. ezt úgy oldották meg, hogy átállították a telefont THL (Thai) régióra, amit elvileg úgy is lehet, hogy Thai SIM-el csinálsz egy FR-t, de amiről először hallottam az a Thai ROM felrakása.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#97) Somatom válasza kiskeni (#96) üzenetére


Somatom
veterán

Teljesen fölöslegesen körmöltél, mivel a lényeg az, hogy mindkettőt lehet legálisan és illegálisan használni, de csak az egyiket tiltják.
Az S9 -en fut már az Android10? Mert most arról diskurálunk.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#98) kiskeni válasza Somatom (#97) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Nincs rajta Android 10, de a cikkben nem is volt említve, hogy kiszedték a hívásrögzítést.

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

(#99) Somatom válasza kiskeni (#98) üzenetére


Somatom
veterán

Már a 9 -esből is kiszedték és én úgy tudom, hogy a 10 -ben még szigorított ezen a Google. De, amúgy is válasszuk külön a két dolgot! Ebben a topikban a Google-féle Androidról van szó, te viszont egy olyan készüléket említesz, ami nem ilyet futtat. Az S9 -en a hívásrögzítés gyártói feature.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#100) kiskeni válasza Somatom (#99) üzenetére


kiskeni
aktív tag

Jogos, igazad van, ez gyártói fícsör. Ez viszont nem változtat a tényen, hogy a Google nem viccből szedte ki ezt a funkciót, hanem azért, mert nem tudott globálisan megfelelelni mindenki jogrendszerének és nem akartak kockáztatni (+GDPR). Elvégre a végén csak a Gúgl lenne a hibás visszaéléseknél és végül csak velük pereskedne mindenki (is)... Én megértem a döntésüket. A kameráról meg leírtam mit gondolok, de attól még akár igazad is lehet ebben is :D Ez a politika már csak ilyen...

Két rák találkozik. Kérdezi az egyik: - Te is folyami vagy? - Nem, én tüdő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.