Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tybsen


tybsen
addikt

Köszi a cikket!

Focus mode nálam sajnos nem jött a végleges frissítéssel sem, 10 bétában sem volt sajnos (és nem egyedi a dolog, másoknak is van ilyen problémájuk).

Itt van még valakinek hasonló gondja? Gondoltam csinálok egy teljes visszaállítást csak nincs kedvem a macerához... Jeleztem a Google-nak a dolgot.

(#2) Bone123 válasza tybsen (#1) üzenetére


Bone123
HÁZIGAZDA

Csatlakozni kell a Digitális jóllét alkalmazás Play Áruház oldalán a béta programhoz.

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Tegnap felraktam Oneplus 7 Pro-ra, és tetszenek az új animációk, gyorsabbnak hat tőle a telefon

:R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) tybsen válasza Bone123 (#2) üzenetére


tybsen
addikt

Köszönöm szépen! :R Működik! :))
(Tegnap véletlenül láttam ugyan ezt a béta dolgot a böngészőben, de nem gondoltam volna, hogy ez a mostani nem végleges és kell hozzá a béta. Köszi mégegyszer!)

(#5) ulmikukac


ulmikukac
tag

Eddig betas voltam pixel 3a-n. Tegnap megkaptam a végleges frissítést. Ekkor ugze át kéne a stable release-re térnem ha jól tudom, viszont pl a bekapcsoló gomb hosszan nzomásánál még ott van a bug report. Ilyenkor mit lehet tenni?

Pixel 8 Pro bay

(#6) vicze válasza enginev3.0 (#3) üzenetére


vicze
félisten

Ha meg kikapcsolod őket még gyorsabb lesz... :U Placebo a köbön.

@ulmikukac:
"Beta users who install the official Android 10 update will no longer be able to downgrade to Android 9 Pie via OTA. Once the official release is installed, any time you un-enroll from the Beta your device will automatically be put back on the public track and your device will not get wiped.
Un-enrolling your device from the Beta program prior to receiving the official Android 10 update will wipe your device."
Tehát most maradtál a béta programban, a korábbiakkal ellentértben mikor automatikus opt out volt megjelenéskor.

[ Szerkesztve ]

(#7) Somatom


Somatom
veterán

Jó lenne, ha ilyenkor nem csak az új lehetőségekről esne szó, hanem az új korlátozásokról is. Pl. aki külsős vágólapkezelőt használ, az bukja a frissítéssel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#8) erer1000 válasza Somatom (#7) üzenetére


erer1000
őstag

mivan? :O ennek mi értelme?
Blackberry Keyboard-nál is azt imádom az egyik legjobban hogy vágólapon 5-10 stb elemet is tudok tartani.. mindent ki kell herélni? :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#9) vicze válasza erer1000 (#8) üzenetére


vicze
félisten

Az Input method alkalmazásokat (pl. billentyűzet) nem érinti.

[ Szerkesztve ]

(#10) Somatom válasza erer1000 (#8) üzenetére


Somatom
veterán

A Clipper+ az egyik leghasznosabb alkalmazásom. A fejlesztője május körül küldte körbe az e-mail -t, hogy ennyi, befejezi, mert a Google a 10 -ben kinyírja ezt a funkciót.
Infó

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Az av1 támogatás a jelenlegi soc-el is támogatott lesz?
Vagy csak a majd következőben megjelenő soc-k tudják?

(#12) vicze válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


vicze
félisten

Mert a frissítés belerakja a SoC-ba a HW dekódert? SW dekóder nyilván működni fog, csak dög lassan.
Talán jövőre lesz HW dekóder, de inkább 2021-re várd.

[ Szerkesztve ]

(#13) batai15


batai15
félisten

Ismét tetszetős lett az új verzio,már várom hogy pixel tulaj legyek .

(#14) enginev3.0 válasza vicze (#6) üzenetére


enginev3.0
félisten

Csak le van véve 0.5x-re
De hiába, ha átverés ha nem, akkor is gyorsabbnak hat

Az alkalmazás oda vissza lépés pedig tényleg brutál jó

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15) Ribi válasza Bone123 (#2) üzenetére


Ribi
nagyúr

Utána úgy köszön a teló, hogy : "Víg napot, polgártárs!" ? :DDD

(#16) Z_A_P válasza vicze (#6) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha kikapcsolod, vannak app-ok amik nem fog rendesen mukodni.
Ahogy irja @enginev3.0, a 0.5X a jobb megoldas.

[ Szerkesztve ]

OK

(#17) aprokaroka87 válasza vicze (#12) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez az amit sose értek.
Pl az én telefonomban mediatek 6750 chipset van.
Leirás szerint h264/h265 hardveres gyorsitás adott csak, de a vp9 1080p@30 fps youtube videót is viszi alapból, hardveres gyositással, bár az tény hogy jóval jobban terheli a cpu-t, mint a másik két páros.

(#18) vicze válasza Z_A_P (#16) üzenetére


vicze
félisten

"vannak app-ok amik nem fog rendesen mukodni."
Hát én az utóbbi 10éveben nem találkoztam olyannal.

Egyedül Android TV-n használok 0,5-öt mert ott a késleltetés miatt émelyítő tud lenni, hogy mocsok gyorsan mozog.

(#19) domel


domel
tag

Ami nektek újdonság, az nekünk (programozóknak) szívás lesz. Minden új android verziónál valamit megtiltanak, valamit kivezetnek, valami probléma megoldásához a felhasználót kell megkérni, hogy állítsa be ezt meg amazt, mert a program nem kapja meg hozzá az engedélyt. És ami a legjobban felháborítja az embert, hogy amit nekem nem lehet, azt néhány kivételezettnek meg lehet: Facebook, Runtastic, stb.. Csak egy példa: sport tracker-hez kell a háttérben való futás még abban az esetben is, ha a felhasználó teljesen kilép a programból. Erre az engedélyt Oreo óta nem kapom meg, a felhasználónak kell a beállítások/programok menüben turkálni, de pl a Huawei telefonoknál ha a telefon töltőn van, akkor ez a menü meg sem jelenik, vagyis egy mezei felhasználó valószínűleg ezt nem fogja tudni beállítani, éééés akkor ott a Runtastic aki kivételezett, neki meg van hozzá az engedélye. Az android Pie-ban pl megtiltották, hogy programból ki-be kapcsolgassam a bluetooth-t... na az kit zavart? átálláskor egy hétig keresgélem a hibákat, amik 99%-a hülyeség. És akkor minden évben kiadnak egy új android verziót...

(#20) joey04


joey04
titán

Majdnem bealudtam a cikk olvasása közben, annyira vérszegény az újdonságok listája. Plusz sajnos valóban évek óta a gyártók hozzák az újdonságokat az egyéni megoldásaikkal a droidba, nem a Google.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) aprokaroka87 válasza joey04 (#20) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez vélhetően mindig is így lesz.
Google-nak akkor kb hetente 3-4x kellene kiadni az update-eket.
Plusz lehet hogy feszültséget okozna.

(#22) vicze válasza aprokaroka87 (#17) üzenetére


vicze
félisten

Ha van Mali-V61 benne akkor támogatja, elméletileg Mali-V550 van abban a SoC-ban, és csak VP8-at gyorsít, de van OpenCL VP9 codec ami valamennyit átrak a GPU-ra, persze nyilván ez is sokkal pazarlóbb mint a valós HW gyorsítás.

(#23) aprokaroka87 válasza vicze (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

na ezt nem tudom.
mx player sw decodingban viszi a 2k@30fps vp9 youtube videót is.

(#24) vicze válasza aprokaroka87 (#23) üzenetére


vicze
félisten

Akkor azt csak CPU-ból oldja meg. SW dekóder sose használ semmilyen HW elemet alapból.

[ Szerkesztve ]

(#25) aprokaroka87 válasza vicze (#24) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

tudom
bár azt nem értem pl hogy ffmpeg integrációt miért nem raknak rendszerbe.
nyilván a cpu-t terhelné, de szerintem a mai többmagos cpu-k nak már nem okoz komoly gondot a kihajtása akár egy 2k@30fps videónak.
Fogyasztás nyilván magasabb lesz.

(#26) vicze válasza aprokaroka87 (#25) üzenetére


vicze
félisten

Mert a codece-ek nem szabadon felhasználhatóak, bárki írhat dekódert, de ha el akarod adni, pl. egy telefonban akkor fizetned kell érte.

(#27) Z_A_P válasza domel (#19) üzenetére


Z_A_P
addikt

éééés akkor ott a Runtastic aki kivételezett, neki meg van hozzá az engedélye.

Ez konkretan hogy mukodik?

OK

(#28) Z_A_P válasza vicze (#18) üzenetére


Z_A_P
addikt

Pl ott volt az en jatekom, ami egy xamarin hiba miatt elszallt ha user kikapcsolta animaciot :D

OK

(#29) szkaroly válasza vicze (#18) üzenetére


szkaroly
senior tag

Raiffeisen app. Ujjlenyomatos azonosítást most vezették be. Korábban teljesen le voltak tiltva az animációk nálam. A mobil-token azonosításhoz küldött egyszer használatos kódot nem tudtam beírni sehova. Ezért engedélyezni kellett.

Poco X3 Pro

(#30) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Csinálnotok kéne egy üzemidő tesztet, AMOLED kijelzős telefon, egyszer világos, egyszer sötét témával. Kíváncsi lennék, hogy mennyit számít ez a gyakorlatban.

Minden szavam magánvélemény!

(#31) enginev3.0 válasza tothmaxy182 (#30) üzenetére


enginev3.0
félisten

Minimálisat, mivel senki nem a naptárat nézegeti, vagy a beállításokat, hanem a chrome-ot meg a facebookot amik meg hót fehérek általában

Szerencsére fekete youtube van ami jó, meg egy két app még
De nagyrészt minden más világos

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#32) iMaverick


iMaverick
addikt

Nem kötekedésnek szánom, de az "Telefonról" menü képe eléggé érdekes... LINK

Az Android biztonsági frissítés dátuma... Szerintem még csak 4-ke van. :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#33) tybsen válasza iMaverick (#32) üzenetére


tybsen
addikt

Nálam is szept 5. Ráadásul tegnap, tehát szept 3-án jött a frissítés.

(#34) vicze válasza szkaroly (#29) üzenetére


vicze
félisten

És ennek mi köze az animációhoz? :F (Értsd az animáció hiány semmilyen formában nem kell ilyen problémát okozzon, = szarul van megírva az alkalmazás, tudom rajtad nem segít, de jelezd nekik)
4 ujjlenyomatos bank alkamázsom van, egyik se csinál semmi ilyet.

(#35) m_makai


m_makai
tag

Reggel óta használom, elsőre kényelmes az új vezérlés a "vissza lépést" kell még szokni hogy oldalra került, a többi tetszik. Az appok meg nem változtak.

(#36) vicze válasza iMaverick (#32) üzenetére


vicze
félisten

Hivatalosan a biztonsági frissítések dátuma adott hónap vagy elseje vagy 5.-e. Mindegy, hogy mikor jelenik meg.
1. = Android rendszer(kernel és keretrendszer) szintű biztonsági frissítések.
5. = Driver szintű biztonsági frissítések.

Nyilván a végleges Pixel verziók tartalmazzák a driver szintű javításokat.
3rd party gyártók esetében esik meg, hogy csak 1.-ei a frissítés dátum, így könnyen meglehet, hogy a OnePlus-okon az van.

Ritán előfordul + dátum is ha valami pont kiadáskor jön közbe valami, egyszóval a dátum inkább verzió jelölő, nem valósan egy dátum.

[ Szerkesztve ]

(#37) iMaverick válasza vicze (#36) üzenetére


iMaverick
addikt

:R Így már érthető. (Csak hát kissé szürreálisnak tűnt a kép.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#38) K0vasz válasza enginev3.0 (#31) üzenetére


K0vasz
aktív tag

Firefox alá van olyan plugin, ami "befeketíti" a hátteret, biztos van Chrome alá is ilyen

ezzel együtt én se hiszem, hogy pár percnyi SOT-nál többet lehetne ezzel nyerni, de én nem is ezért szeretem az amoledet, hanem azért, mert a fekete végre nem világító szürke színű :D

(#39) Pioneer


Pioneer
senior tag

Érdekes...

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#40) junior11 válasza K0vasz (#38) üzenetére


junior11
veterán

Az androidos Chrome nem támogatja a bővítményeket, viszont a chrome://flags-ben be lehet kapcsolni (nálam régóta így működik), de nem minden oldal kezeli le rendesen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#41) Z_A_P válasza vicze (#34) üzenetére


Z_A_P
addikt

Azokat az appokat tudja hazavagni, amik elinditanak egy animaciot, es varnak a vegere. Bizonyos framework-okben (vagy azokban levo bug miatt) ez sosem hivodik meg ha nem fut le az animacio (ahelyett hogy rogton meghivodna)

[ Szerkesztve ]

OK

(#42) vicze válasza Z_A_P (#41) üzenetére


vicze
félisten

Azért az kemény, hogy ilyet valaki egyáltalán leprogramoz.
Hatásszünetnek van animáció vagy mi a fene?

(#43) BoldGAZSI válasza Bone123 (#2) üzenetére


BoldGAZSI
csendes tag

Nekem Pixel Experienccel 9.0-án van S7-esen. Tökéletesen működik minden, most kapta meg az augusztusi frissítést :D

(#45) ShadowX


ShadowX
őstag

2019 van...és a gyári launcher még mindig nem ér semmit. Zéró a testreszabhatósága.

Azzal is kezdhetne már valamit a google, hogy az alkalmazások ikonjai ne legyenek ilyen gagyik. Ha nem tudják ezt megoldani akkor legalább a gyári launcher legyen témázható.

Viszont tényleg fürgébb lett a rendszer. :)

(#46) harry3


harry3
őstag

Tudom szubjektív, és nem mindenkinek számít, de szerintem ezekkel az apróbb változtatásokkal csúnyább lett a UI. Az animációk viszont végre fejlődtek, ami piros pont.

[ Szerkesztve ]

(#47) arty


arty
veterán

miert nem lett vegre asztali mod?!?!?!?! :(

teljesen kivalthatna a telefon a pecet egy dokkoloval.... a "semmiresejo" chromecastot bezzeg nyomjak :(

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#48) batai15 válasza ShadowX (#45) üzenetére


batai15
félisten

Nem mindenki ért veled egyet .elég sokan köztük én is a material designt preferalom.
Mondjuk valóban Google fejleszthetné a launchert vagy fel vásárolhatná a Nova launchert .

[ Szerkesztve ]

(#49) ShadowX válasza batai15 (#48) üzenetére


ShadowX
őstag

Én is szeretem a material designet de némelyik alkalmazásnak olyan ocsmány az ikonja, hogy rossz ránézni (szögletes, kerek, körbevágott, stb). Semmi következetesség.

Vagy a másik, amit nova tud, hogy grid size növelés/csökkentés vagy olyan egyszerű dolog, hogy átnevezhető az alkalmazás vagy ha két sorban jelenik meg a neve, akkor írja ki teljesen és ne "..." legyen a vége. De az új gesztusvezérlés se működik (ezt elvileg majd orvosolják). Tényleg megvehetné a novát mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#50) batai15 válasza ShadowX (#49) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem a Google direkt nem elégít ki minden igényt a Vanilla droiddal. Sok fejlesztő le húzhatná ha a userek nem használnák az appjaikat ,és végülis a Google se profitalána annyit . Ez valahol igaz a pixel mobilokra is , mert tudnának olyat készíteni (lásd például a pixelek előkelő helyen vannak fotós képességekben ) ahol mint a belso és külső is megfelelő ,akkor monopol helyzetbe lennének és nagyon sok gyártónak esélye sem lenne profitálni és végső soron a Googlenek sem ez által .
Így viszont egy szűkebb rétegetnek van termékük ,akinek meg nem akkor máshogy profitál.
Sajnálom is mert igazán lehetne hivatalos pixel forgalmazás és Google now magyarul ithol .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.