Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) freeknight válasza nemlehet (#11) üzenetére


freeknight
őstag

Pedig eléggé lufinak tűnik, semmiféle fedezet, garancia nincs mögötte, high risk high reward befektetésnek nagyon jó, de amiért egekben vannak az árfolyamok, az kb egytucatnyi dollármillárdos nagykutya, akik meglátták benne a fantáziát. Elég csak ha ezek közül 2-3 elkezdi kimozgatni belőle az igazi pénzét, azonnal megkezdődik a pánik.
Az átlagembernek, akiken lehetne hosszútávon keresni, nem igazán éri meg fedezet nélkül parkoltatni a pénzét. A legtöbb crypto befektető csak spekulálni akar, és gyorsan meggazdagodni, ez pedig általában a pénzügyi lufik legnagyobb ismérve.

Előbb-utóbb lesznek banki blockchain megoldások is biztosan, valamiféle állami reguláció is várható, nem hiszem, hogy akár az amerikai, akár a kínai szervek sokáig eltűrnék egy teljesen ellenőrizhetetlen, országoktól független valuta születését. Most még nyilván hagyják játszadozni az embereket, mert sok nagybefektető hatalmasakat kaszál, de előbb-utóbb ez véget fog érni, az ilyen játszmákat mindig a nagyhatalmak nyerték eddig.

Nyilván én az egészet csak partvonalról figyelem, annyi kockáztatható játékpénzem nincs a bankszámlámon, hogy komolyabban elkezdjek befektetni bármilyen cryptóba, a PC-s játékokat meg már elengedtem öt éve, nem igazán érint, hogy 100k-ba vagy 300k-ba kerül egy középkategóriás kártya.
Szóval én egyik oldalnak sem kívánok rosszat, de nem igazán látom laikusként, hogy ez az egész miért különbözne annyira a dotcom lufitól. Akkor is az kaszált, aki idejében szállt ki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.