Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Andie:] Rendőrállam rulez? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) cousin333


cousin333
addikt

Ez nem az első lépés, hanem a sokadik... :(

"We spared no expense"

(#2) MUŁĐER


MUŁĐER
addikt

Le lehet állni a rendőrállamozással, nézz már körül mi van ebben az országban, nuku rend. A rendőröket kiröhögik, senki sem fél tőlük. Itt az ideje.

Meg az ilyen dolgokat sem kéne írogatni hogy mi tehetünk róla mert rendbontás volt okt 23.-án. Evvel csak még birkábbá teszed az embereket, már most sem mernek kiállni az igazukért, most is azt csinálnak meg velünk amit akarnak, igenis tünteni kell.Szétverik ezt a nyamvadt országot, és olyan pofátlanul hogy az nemigaz! Nem az ország van a kormányért hanem a kormány az országért, a népért!

ez most kellett

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#3) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Amerikába, ha megállít a rendőr és nem teszed fel a kezed,hanem matatsz vmivel, szó nélkül lelőhet.Mert akár fegyver is lehet nálad.Szóval erről ennyit.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#4) Rive


Rive
veterán

Ha rendőrállam lenne, akkor nem a bünti lenne ötven rongy, hanem a kiadós verés után a kórházi számla öt milla.

Elég fura egyébként, hogy most nagyjából ugyanaz a réteg rendőrállamozik bőszen, amelyik korábban a rendőrök erélytelenségét forszírozta. Csak akkor ugye a cigányok vagy a csövik ellen.

No mindegy.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) Versus82


Versus82
aktív tag

túl sok hírtv t nézel...

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#6) Winner_hun


Winner_hun
félisten

türik --->ű

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7) zolle


zolle
tag

ti meg túl kevés hírtv-t néztek.. sajnos
de felesleges meddő vitákba kezdeni, aki vörös, az is marad. neki nem fáj, ahogy az egyetemista lányokat összeverik a kapualjban. nekem fáj.. fáj hogy több sebből vérzik ez az ország.

(#8) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Igen, úgy ugrálsz, ahogy a rendőr fütyül. Igen, fel van rá hatalmazva. Mi adtunk neki hatalmat és ez így van jól. Egyes személyek ellen lehet apellálni, de a rendszer működőképes. Lenne. Ha nem így állna hozzá mindenki, mint te is. Ha rendőrállam lenne, nem lehetne rendőrállamozni, mert tankkal rohangálni pesten, anélkül, hogy tarkónlőnének. Ne légy madár, hogy így megvezetnek...
10 millió ember úgy tudna rendőrség és a többi felsőbb vezetés nélkül élni, ha nem lenne mindenki ilyen birka, hanem gondolkozna önállóan. Addig nem.
De ha megnézed ilyen az ember. A családban is megvan a családfő, aki irányít. Nem tudom mit kell ez ellen lázadni. Főleg ész nélkül. Adj alternatívát. Szerinted hogy lenne jobb? De értelmeset írj, ne ilyen ne szóljon be a rendőr jellegűt, mert akkor azzal feltételezve, hogy nem veled kivételezik, annak se szól be, aki téged akar tarkónvágni, ami most indok nélkül is megvan, nemhogyha így kihívod magad ellen a sorsot...

(#9) dr faustus válasza zolle (#7) üzenetére


dr faustus
senior tag

neki nem fáj, ahogy az egyetemista lányokat összeverik a kapualjban. nekem fáj..

Nagyon elkanyarodott az eredeti témától a topik. Félek, hogy ebből nagy veszekedés fog kibontakozni. Ennek a rendeletnek semmi köze a rendőri túlkapásokhoz, nem ettől lesz a rendőrség jobb vagy rosszabb.

Warning: Explicit Content

(#10) Foglalt név válasza zolle (#7) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azért vérzik több sebből, mert ilyen a magyar, nem azon gondolkozik, mit lehetne tenni, hanem a másikat szapulja. Így rossz, úgy rossz. A tökömnek mennek tüntetni, meg rombolni. Építsen valamit, álljon mellé és mutassa meg, hogy tessék így csinálni. Ennyi.

Addig meg lehet veszekedni, hogy ki ütött elöbb. Tudod mit. Nem érdekel. Aki ott volt megérdemelte. Érdekes, engem nem vertek el. Azt az öreg bácsit sem, aki a helyi tv-n megmondta a véleményét, amivel mélységesen egyet tudok érteni.
Azt mondta, 50 éven keresztül építették ezt az országot, most bottal jár és őt csúfolják meg. Semmi másra nem képesek, mint szétszakítani az országot és egymásnak uszítani a népet, közben meg a zavarosban halásznak.

Hülyék az emberek, elvannak ezzel, hogy az egyik vörösözik, a másik viktorozik, közben meg kiforgatják mindenéből. Kenyeret és cirkuszt a népnek...
Mi történt az elmúlt közel 20 évben? Semmi, az összes környező ország lehagyott minket. Mi meg birka módon elvagyunk a gyűlölködéssel. Mindenki volt már kormányon a mostaniak közül, senki nem mutatott semmit. Az összeset el kéne küldeni a náthába, hogy 50-60 évesen dolgozzanak is már egy picit, mert eddig csak lógatták a lógatni valót és tönkretették az országot.
Nem bohóc kéne nekünk, hanem vezető. Ha racionálisan nézzük. Viszont sajnos a bohócokra van igény, akik szórakoztatják a népet. Lsd. Torgyántól kezdve, a való világon keresztül a mónikasóig bármit. Szánalmas...

(#11) Andie


Andie
őstag

Nos a szösszenetem lényege nem az volt, hogy jogos-e vagy sem a rendőröknek még több szabadságot, eszközt adni arra, hogy megregulázzanak minket.
A lényeg az utolsó mondataimban van. Nem elnyomni és kardlapozni kell a népet. Nyilván valamiért ugrál, valamiért jártatja a száját. Nem tetszik neki valami. Nem legyürni kell őket, nyilván le lehet, mindenféle eszköz rendelkezésre áll. Még akár a katonaság is. A következő a tömegbelövetés lesz? Nem. Meg kell őket hallgatni, mit zajong a népek tengere, mielőtt elmossa a kekeckedő hatalmat.
És nem kell itt amerikával jönni. Még csak az kéne, hogy itt is lövöldözhessen a rendőr akire akar (egyébként gumilövedékkel máris megteheti). Ott azért igencsak más a helyzet. És ez itt amúgy is Mo.

Én soha nem reklamáltam, hogy tehetetlen a rendőrség. Sztem azok sem, akik hozzám hasonlóan godolkodnak. Én feleslegesnek és erőfitogtatásnak tartottam októberben is a rendőrség bevetését. Elég baj az, ha egy politikai hatalomnak erővel kell megvédenie magát. De ebbe ne menjünk bele, ott a politika topic.
És nem is akarom elterelni a témát vörösök meg narancsok irányába. Igazából hidegen hagy a politika, egyik nagyobb geci mint a másik. Nem állok én senki pártján. A sajátomon állok, és az életemet, az emberségemet féltem.

Az sem igaz, hogy nem lesz visszaélés. Igenis lesz. Mit csinál most is a rendőr(ök egy része) ? Megállit, és ha akar, úgyis belédköt. Izzókészlet? emelő? háromszög? sapka van rajtad? nincs? naugye!!
Sarkitok, de aki nem begubózva él a lakásban, már úgyis tapasztalt ilyet. Most meg már mindenhez lesz joguk. Ha elfingják magukat, akkor vigyázzba kell állnod. Vagy tán jobb ha nem, mer lehet nem is arra gondolt.
Node ne legyen igazam...

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#12) rzoli válasza zolle (#7) üzenetére


rzoli
senior tag

Közben megelőztek...

Ha tényleg rendőrállamban élnénk, akkor te már rég nem a neten osztanád az észt, hanem börtön mélyén hevernél jobb esetben...

Szegény egyetemista lányok... Indíts egy jó kis hoaxot, a hozzád hasonlóknak...

Egyébként érdekes egyének vannak.... Nagy az Isten állatkertje... és milyen alacsony a kerítés....

Üdv
Z

[Szerkesztve]

Motorola Defy+, Lg G2, Doogee X5 Pro, Vernee Thor, MAZE Alpha, MI A1, Mi Mix3

(#13) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

Van egy aranyos történetem: Elkezdtem járni lőni, orczy téren van a lőtér de első alkalommal nem tudtuk, hogy pontosan merre. Megkérdeztem egy bkv-st hogy mégis merre találjuk a lőtért? Erre büszkén mondta legalább kétszer, hogy majd március 15.-n a Parlamentnél. Erre válasz tőlem: Igen, de mi olyan lőteret keresünk ahol nem lőnek vissza! Azért vhogy lefagyott a mosoly az arcáról:D

Ennyit erről!! Sztem minden jogos amit a rendőrök csináltak, csinálnak



[Szerkesztve]

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#14) lesaux válasza Andie (#11) üzenetére


lesaux
veterán

Azért kurva nagyot csalódtam benned, de ne haragudj meg érte, vedd ezt inkább dicséretnek, amivel meghajlok az eddigi fórumos tevékenységeid előtt.
A rendőrnek edddig is voltak kényszerítő eszközök a birtokában, gumibot, pisztoly, gázspray, bilincs. Arról van szó, ha a rendőr megszólal, hogy tömegoszlatás következik, tessenek hazamenni, akkor lehetőleg tényleg menjen haza a sok ''tüntető''. És azért raktam idézőjelbe, mert nekem sem a normális tüntetőkkel van bajom, tüntetni alkotmányos jog, még azért sem hőbörgök nagyon, amiért összeszarták a Kossuth teret.
De macskakövet hajingálni emberekre, tankot elkötni, tévészékházat rombolni, felgyújtani, fosztogatni, autókat kiégetni, hidat lefoglalni már nem alkotmányos jog. Ezek ellen fel kell lépni, méghozzá szigorúan.

(#15) Foglalt név válasza Andie (#11) üzenetére


Foglalt név
addikt

Azt fogd már fel, hogy itt nem a nép zajong, hanem pár száz szerencsétlen, aki hétközben is talál szórakozást és nem csak a focimeccsen veri egymás félholtra...

Aki tenni akar valamit, az tesz. Dolgozik, adót fizet és próbálja erre rávenni a közvetlen környezetét. Ez bőven elég lenne mindenkitől. Nincs ilyen, hogy nép. Olyan van, hogy te meg én. Én nem érek rá sátortáborozni a Kossuth téren, örülök, hogy van olyan, akinek annyira rossz, hogy igen. Persze megtehetik, mert kapnak annyi segélyt, mint az, aki 8 órában dolgozik...

(#16) róland válasza lesaux (#14) üzenetére


róland
veterán

Arra a tankra valaki nagyon készült. Szvsz az szándékos provokáció volt, amibe szépen bele is ''nyúlt'' a tömeg.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#17) Andie válasza lesaux (#14) üzenetére


Andie
őstag

Remélem azér mégsem csalódsz bennem olyan kúrva nagyot, és köszönöm az elismerésed az eddigiekhez.
Félreértetek, én nem a csőcseléket támogatom. Sőt.
Mint programozó és félig épitész mindig is hangoztattam, hogy az alkotás viszi előrébb az emberiséget, nem a rombolás. Azt, aki akár csak egy csempét is lefeszit egy falról, vagy kövekkel támad a rendörökre, én lőném le elsőnek. Semmiféle erőszakot nem támogatok, és mélyen elitélem. Pliz ne állitsatok a dühögő állatok közé, egyáltalán nem iylen vagyok, már ismerhettek.
És nem is azzal van a gondom fentebb, hogy a jogos felszólitásra nem reagáló és ellenálló tömeget megbüntetik, netán kiszoritják a térről. Aki olyat müvel, mint amit a székháznál, azt ne vizágyúval, hanem lángszóróval oszlassák, sztem nagyobb foganatja lenne.

De én eddig sem követtem el semmit, még szabálysértést is csak kettőt (tilosban parkolás, index elmulasztása -golyót ide!), és ezután sem fogok. Viszont nem egyszer éreztem azt, hogy a T. rendőrbácsi csakazértis meg akar fogni, mer fiatalon olyan autóm van ami neki sosem lesz, vagy mert nemteccik a pofám, vagy mer majd ő megmutatja a melletem ülő szöké bögyösnek. Hát ez nem tetszett. Aztán vagy talált fogást rajtam, vagy nem, és elengedett pampogva, érzékeltetve, hogy ezt most megúsztam, de vigyázzak ám!!! rajtam lesz a szeme, stb, meg felirta a rencámot, és jól rámfigyelnek majd.
Hát basszus, mér kell engem megfélemliteni? És mi lesz ezután, ha a szava szent és megkérdőjelezhetetlen lesz? Én csak ettől félek.

Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

(#18) attisx


attisx
addikt

Igenis szükség volt erre az intézkedésre, mert az nem állapot, hogy a sok birka csak beleröhög a rendőr képébe, ha az intézkedni mer...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#19) net84


net84
őstag

Csak egy költői kéréd mindeki felé, aki sír, mert megverték, meglőtték...stb.

Hogy lehet, hogy engem nem vertek meg??? Talán azért, mert nem voltam ott.

...és mielött bárki azt mondaná, hogy de a ''békés tüntetők/akik a fidesz rendezvényén voltak...'' - a rendezvénynek vége volt, a területfoglalási engedély lejárt, és felszólítást kaptak, hogy mindenki távozzon/oszoljon. Lett volna lehetőség hazamenni. Aki nem tette megérdemelte - az egy szabályos tömegoszlatás volt - az már más téma, hogy hibázott a rendőrség is (azonosító, helyenként brutális fellépés)

...és itt hagyom abba, mert nincs értelme erről vitatkozni - nem is áll szándékomba a politikáról sem vitatkozni, de ezen szvsz érdemes elgondolkodni.

Read only...

(#20) kymco válasza attisx (#18) üzenetére


kymco
veterán

Most leszünk csak igazán birkák, mert a pulinak foga is van, nem csak hangja... :)

www.refujvaros.hu

(#21) Apophis


Apophis
őstag

Rendőrállam, na nee... A rendfenntató erőinken röhög a civilizált világ. Száz piás élősködő söpredék nekiáll rombolni a politikát indokként feltüntetve, és nem történik semmi. Máskor kapnak pár gumilövedéket, és a Hír-TV-ben siránkoznak fél évig (szó szerint), hogy ''brutális rendőri túlkapás''. Remekül lehet túlkapni kerti slag erejű vizágyúval, rég lejárt könnygázzal. Aztán előkotornak pár felelőst, akik fizetnek kemény tízezer Ft-ot, vagy kapnak 3 nap elzárást , ami prímán fedezi a 300 milliós okozott kárt. Elverik gumibottal és hőbörögni kezd; mégis mire számított? Rendes helyeken az ilyen hasznos elemeket lelövik aztán ha szerencséje van, ledolgozhatja az ellátási költséget.

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#22) kymco válasza net84 (#19) üzenetére


kymco
veterán

Izgalmas a költői kérdésed... csak nagyon sántít az érvrendszered, amolyan kunczésan sántítós... Persze, az, aki otthon marad, egyelőre nem kap ki. Az ember nyeljen le mindent, ne is menjen ki se ünnepelni, se tiltakozni, ne is sztrájkoljon a közösségét ért vélt vagy valós sérelmei miatt... Ez lenne a megoldás? Jön az agyas politikus, és azok követő és azt mondják, hogy én nem kaptam verést, mert nem voltam ott?
Majd mondja a bíró a megerőszakolt áldozatnak, ha nem lett volna akkor ete az utcán, akkor nem erőszakolják meg, vagy mondja a védőügyvéd, ha a nem lett volna a az áldozat épp akkor épp abban az utcában, ahol a rabló járt, akkor nem lenne áldozat... Már nem az a kérdés, hogy ki mit tett, és az törvénytelen-e, hanem az, hogy aki nem volt ott, annak nem esett baja... OK... Ez olyan kádári puhadiktatúrás hozzáállás...
Csak épp Demszky volt anno a szenvedője annak, hogy megverték a rendőrök pont március 15-én.... és a rendőr megjegyezhette, ha otthon maradt volna, nem történt volna baja... Tényleg eltelt 17-20 év azóta?

www.refujvaros.hu

(#23) Apophis válasza kymco (#22) üzenetére


Apophis
őstag

Egy dolog kivonulni transzparensekkel és tüntetni, biztosítja a jog (más kérdés, hogy talán nem ünnepnapokon kéne, vagy a várost megbénítva). De nekiállnak közterületet, középületet, magánvagyont rongálni, gyakorlatilag felelősségrevonás nélkül elvonulnak, és még mernek ágálni? Számomra nonszensz.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#24) tsar


tsar
aktív tag

- Aki eddig beleröhögött a rendőr képébe ezután is belefog, legfeljebb még hozzá is vágja az 50 ezer forintot, ezzel megint csak az átlagember fog szívni.
- Mindenki maradjon otthon és fogja be a száját akkor nem lesz baja? Ez a demokrácia?
- Nem rendőrállam, diktatúra felé tartunk.

(#25) attisx válasza kymco (#22) üzenetére


attisx
addikt

Nem kell otthon maradni, mindenki elmondhatja a véleményét, (ez a különbség a diktatúra és a demokrácia között...) De a vélemény nyilvánításnak is vannak határai és aki ezeket nem tartja be az megérdemli a sorsát.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#26) Rive válasza tsar (#24) üzenetére


Rive
veterán

- Aki eddig beleröhögött a rendőr képébe ezután is belefog, legfeljebb még hozzá is vágja az 50 ezer forintot, ezzel megint csak az átlagember fog szívni.
Az átlagember nem b@szakszik rendőrökkel, az átlagember nem szív emiatt.

- Mindenki maradjon otthon és fogja be a száját akkor nem lesz baja? Ez a demokrácia?
Ha balhé van, akkor hazamégy. Nem, ez nem demokrácia - ez szimplán a józan ész.

- Nem rendőrállam, diktatúra felé tartunk.
Fingod sincs, mi a diktatúra.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#27) tsar válasza Rive (#26) üzenetére


tsar
aktív tag

- Elég, ha a rendőrnek nem tetszik a képem, szerencsés vagy hogy még nem tapasztaltál ilyet.
- Annak elvileg nem kellene balhénak lenni ha az tüntetnek a kormány ellen, a gyújtogatás , autó borogatás az igen.
- :D

(#28) attisx válasza tsar (#27) üzenetére


attisx
addikt

''...a gyújtogatás , autó borogatás''

Igen, ilyenkor kell haza menni... Oszt jó napot! ;]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#29) Ősember


Ősember
őstag

nem lehet, hogy egy kicsit eltulzod a dolgot? :U

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#30) kymco válasza attisx (#25) üzenetére


kymco
veterán

És csak az kapott, aki megérdemelte?

www.refujvaros.hu

(#31) kymco válasza Apophis (#23) üzenetére


kymco
veterán

Nem feltétlen azok kaptak verést, akik garázdák voltak és egyáltalán nem biztos hogy azok(ért) ágálnak, akiket a garázdaságuk miatt döngöltek bele a betonba...
Mert ha neked lenne igazad, akkor is lennének kérdéseim, de akkor kimennék 15-én ünnepelni és tüntetni is...

www.refujvaros.hu

(#32) kymco válasza Rive (#26) üzenetére


kymco
veterán

Ha balhé van, akkor hazamégy. Nem, ez nem demokrácia - ez szimplán a józan ész.
A kancellária miniszter szerint már biztos, hogy balhé lesz... akkor otthon maradjunk? És ha minden tüntetés, ünnep előtt elhangzik a terrorveszély, akkor mindig maradjak otthon? :D

www.refujvaros.hu

(#33) Apophis válasza kymco (#31) üzenetére


Apophis
őstag

Mindkét nagy párt ''hívei'' képesek normálisan tüntetni, ez engem nem érdekel. Vonuljanak ki egy ünnepen gyülekezzenek a bálványaik előtt, legfeljebb kinevetem őket. De a randalírozó párszáz fős csőcselék ha előjön, márpedig hónapok óta ''tervezik'', elvárható az intézkedés. A politikai célokra utána felhasznált nyavajgás pedig a nomális ember számára maximum kabaré (Hír TV). Igenis fel kell vonulni és szétverni a csürhét, ebben politikától függetlenül egyetért minden normális polgár. Ártatlan áldozatok mindig lesznek, a rendőrség nem vérprofik elit gárdája.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#34) attisx válasza kymco (#30) üzenetére


attisx
addikt

Ne haragudj, de aki a sokadik felszólításra sem hajlandó elhagyni a tüntetés helyszínét, tehát ellen szegül a rendőri intézkedésnek az nem békés tüntető...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#35) tsar válasza attisx (#28) üzenetére


tsar
aktív tag

A gyújtogatást és autóborogatást elítélem, én nem látom értelmét. Amiatt is inkább az átlagember járja meg.
Ha kimennek az emberek békésen tüntetni, 5 perc után hazaküldik őket a rendőrök és ők hazamennek. Ennek sem látom az értelmét :F

[Szerkesztve]

(#36) moma


moma
őstag

Kicsit fárasztó és zavaró, hog yazért mert valakinek valami nem szimpatikus elkezd baromságokat beszélni, hogy alátámassza a véleményét. Hogy a tökömben nevezhető rendőrállamnak az, ahol annyit szeretnének elérni, hogy a törvényes keretek között kelljen engedelneskedni az intézkedő rendőrnek? Nem az a meglepő inkább, hogy eddig nem kellett? De ha szerinted az a normális, hogy mindeki akkor engedelmeskedik a rendőrnek amikor akar, írd le, de ne beszélj össze vissza zöldségeket, hogy meggyőzőbb legyen.

we all deserve a bit of luck.

(#37) Foglalt név válasza kymco (#22) üzenetére


Foglalt név
addikt

Na, látom te is ilyen propagálós, csúsztatós hozzáállású vagy, tehát rövid és tényszerű leszek.

12-en mondták, hogy így vagy ennél keményebben kellett volna fellépni. 3-man voltatok ellene. Demokrácia van, tehát így volt jó. <- Pont

Hogy értsd. Ha 1000 embernek kedve támad tönkreverni a várost (akármilyen címszóval) és ez a másik 9 milliónak szúrja a szemét, akkor azok, akinek az a 9 001 000 a kezébe adta a hatalmat nem fogja ezt engedni. Szerintem ez teljesen normális.
Ha meg mégsem randalírozás volt, hanem ahogy a sok szánalmas idióta állítja, szabadságharc, amikben ők voltak a Petőfik, akkor annyit azért még utána kellett volna olvasni a dolognak, hogy egy szabadságharc nem szombati teadélután, ahol az azt követő munkanapon az éppen megdönteni kívánt rendszernél kezdünk el panaszkodni, hogy kérem engem megütöttek.

(#38) ollie válasza tsar (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy bejelentett, békés tüntetésről senkit sem fognak hazaküldeni.
Viszont ha nincs bejelentve, akkor nem legális, ergo oszlatni fognak.

***

(#39) Foglalt név válasza Andie (#17) üzenetére


Foglalt név
addikt

Ezzel egyet tudok érteni, viszont teljesen más a gyökere. Szerintem egész onnan indul, hogy a rendszerváltás után elkezdtünk kicsit a nyugat felé húzni, jött a ''szabadság'' eszméje és mindenkinek büdös lett a munka. A melóst semmibe nézik, aki a két kezével dolgozik az már nem is ember. De ha a pék nem süt kenyeret és a kőműves nem épít házat, akkor mit eszik az ügyvéd vagy a többi ''elit'' szakmában dolgozó?

Ezzel a mentalitással persze eltünt néhány olyan szakma presztizse is, aminek nem lett volna szabad. Ma az megy tanárnak, akit más iskolába nem vettek fel. A következő generációt(sőt részben már a most felnövőt is ők ''nevelik''). De ugyanígy a buszsofőr is kulimunka lett, pedig ott is 60-70 ember élete van 1 kezében, igenis felelősség, kéne hozzá a megfelelő kvalitás és nem 2 hónapos gyorstalpaló után kéne odarakni a hentest :(
Ugyanez van a rendőrökkel is. Az megy oda, aki vagy máshova nem tud, vagy az egész család seftes és kell egy belső ember, vagy az akinek hatalmas komplexusa van és szüksége a hatalomra, hogy !vissza!élhessen vele.

Amiről te beszélsz, az épp az utolsó eset. Egy a sok közül.

Az utakon rengeteg a baleset. Lehet, hogy köze van hozzá annak, hogy ma már nem kell 8 általános a jogsihoz. Mert ez már tényleg jogsi és nem vezetői engedély. Fogyasztói társadalom, kifizette a tanfolyam díját, neki jár a jogsi. Nem számít, hogy semmi ''adottsága'' nincs hozzá, megkapja. Aztán győzzön az erősebb :(

(#40) ollie válasza kymco (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ünnepnap nem kéne tüntetni meg tiltakozni, az nem arra való. Ünnepnap ünnepelni kell a hősöket.

***

(#41) ngabor2


ngabor2
nagyúr

1 mondat, politika nélkül: a rendőr is felelősségre vonható.

nomeg elvileg minden hivatalt ellenőriz valaki, valamilyen szinten.

(#42) tiv83us


tiv83us
veterán

Raferne mar egy kis rend az orszagra, a kommunizmus ota atesett a rendszer a lo a tul oldalara, a rendorok megvehetoek /ami meg is ertheto ilyen fizetes mellett.../, sokan azt hiszik, hogy azt csinalnak amit akarnak, mert demokracia van. Inkabb vadkapitalizmus ez nem demokracia. Igen is lepjenek fel a rendorok es ha ''gaz'' van /mint oktoberben volt/, akkor menjenek haza az emberek, ne pedig a latvanyossagot keressek a kaosz kozepen. Ha meg keresik a bajt, akkor talaljak is meg, ez igy van rendjen.

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#43) tildy válasza tiv83us (#42) üzenetére


tildy
nagyúr

Neszójjábe onnét kinntről, te nem tudhatod ;]
Csak viceellek, egyébként meg: :R

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#44) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Egyszer már szó volt róla, hogy nincs politika a Logouton.
Egyetlen helyen van, az pedig a poltopic.

Andie, az írásodat oda is betehetted volna egy hozzászólásba, és akkor ott ment volna a vita róla.

Természetesen a kérdésben nem kívánok állástfoglalni, ellenkező tartalmú írás topicját úgyanígy zártam volna.
Az írás a blogodban marad.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#45) tiv83us válasza tildy (#43) üzenetére


tiv83us
veterán

Laktam en eleg sokat ott '90 ota :)
Itt kemeny rendori felugyelettel fenntartott demokracia van, ne felj itt nem is bontanak le a CNN szekhazat ;)

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [Andie:] Rendőrállam rulez? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.