Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) total90


total90
veterán

Én nem cigizek, soha nem is cigiztem, de shisha meg vape az van időnként. Citromos-menta vagy a cseresznyés-menta a kedvencem. Nekem Smok Alien van egy 6 ml-es tankkal. Általában 110W-on nyomaton, de 220W-ot bír.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#2) mephi666


mephi666
nagyúr

lassan 3 éve e-cigin vagyok... nekem a legnagyobb pozitívum az volt, hogy rövid időn belül éreztem a normál cigi negatív fizikai hatásainak megszűnését... pl amikor sima cigit szívtam, akkor sokkal gyorsabban kifáradtam a fizikai munkától/biciklizéstől... (pár emelet fel-le és torkomban dobogott a szívem) ecigi óta meg olyan, mintha nem is dohányoznék :)

nem ástam bele komolyabban magam a témába és nem is akartam sokat rá költeni: most épp egy 3200mah-s ego csatlakozós akkum van, rá meg tank+porlasztó, amilyet épp sikerül venni... kellene már valami normálisabb, ami tartós

ui: sodortam egyébként én is vagy 10 évig a cigit... leginkább piros tilbury dohányból (vagy időnként camel, domingo), mascot vékony filtert és nagyrészt kicsi primus papírt vettem (más márkákból gyakran előfordult, hogy rossz volt a ragasztócsík)

ui2: ez a wismec miféle? beletolsz 3 2000mah feletti ceruzaakkut és bírja napokig? :) kicsit húzós ára van, de ha csak elemeket kell később benne cserélni, jó befektetés lehet (ja látom, külön írják hozzá a cellákat)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#3) Anaren91 válasza mephi666 (#2) üzenetére


Anaren91
senior tag

A Wismec már egy kicsit komolyabb kütyü mint az ego, beépített aksis e cigik. Box modoknak hívják az ilyen akku tartókat, és a lényegük, hogy bármilyen 510 es csatlakozóval szerelt tankot/kazánt rá tudsz tenni. Üzemidő az ugye attól függ, hogy hány watton járatod, max 300 at tud a Wismec, de én általában 80-100 között használom és egy napot kibír nekem. Ezekbe ugye nem mindegy milyen akkut teszel, általában 18650 es aksikat használnak, de van már nagyobb is.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#4) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Én mint harcos nemdohányzó határozottan az e-cigire szavazok:DDD, kicsi mennyiségben is nagyon tud zavarni a normál cigi füstje, viszont egy e-cigis társaság közepébe is szívesen beülök, még tetszik is az illata!

Ezenkívül nincs amit jobban utálok, mint a természetben széthajigált csikkek. Nyaraláskor igyekszünk kerülni a németajkúakkal (rettenetes sok köztük a füstölgő, 99.9%-uk még csak nem is hallott e-cigiről) megpakolt stradokat, mert kb több a csikk, mint a homok.

Az adózást is igazán alakíthatnák úgy, hogy a gyárkémény kátrányos papírszar kiszoruljon a piacról.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#5) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja hát igen. Sokan azért riadnak el az ecigitől, mert nem találják meg a megfelelőt.

Az egészségen kívül a másik jó oldala az az ár. Főleg, ha magad kevered a liquidet és RBA (100% felújítható) porlasztósat használsz. Egy doboz cigi kb 1000 forint, ugyanez a mennyiség gyári liquiddel kb 200 Ft, saját keverésűvel meg kb 40 Ft. :D

Persze ha a vizipipaszerű, egyből tüdős füstgépet használsz, akkor sokszoros mennyiségű liquidet is simán el lehet fogyasztani, de még így is sokkal jobban megéri.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) UnA


UnA
Korrektor

Ebből a sztoriból is látszik, hogy a cigizés valójában egy orális fixáció - ahogy a pszichoanalitikusok mondták :)

(#7) Anaren91 válasza UnA (#6) üzenetére


Anaren91
senior tag

Inkább mondanám, hogy két fajtája lehet. Egyik amit te is leírtál, úgymond hozzá szokik az ember a tevékenységhez, hogy valamit a szájába vesz ( rossz az aki rosszra gondol 😀) és füstöt fúj ki, másik és ami a keményebb dió az a nikotin függőség. Én pl tök jól megvagyok egész nap akkor is ha csak nikotin mentes Juicet szívok. Másnak meg muszáj, hogy legyen benne nikotin, mert különben remeg...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#8) Lauda


Lauda
félisten

Egyik szarról a másikra. Jobban járnál, ha elfelejtenéd ahogy van. ;)

(#9) lezso6 válasza Lauda (#8) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Csak irigykedsz. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#10) updog


updog
senior tag

"Arról nem is beszélve,hogy milyen borzalmas az íze a ciginek ha már egy ideje nem gyújtottál rá."

Nekem van egy ilyen szerencsés skillem, hogy nagyon ritkán megkívántam a múltban, de sose függtem rá. Viszont minden egyes alkalommal kiélveztem, szinte ráharaptam, imádtam. :DDD Szerencsére már évek óta nem akadt a kezembe, amúgy utálok minden füstölgőt :P

"Ó sötét anyám, íme újra szoptam füstös csecsedből" - Gunther, Jóbarátok :DDD ;] Kb. ilyen érzés volt mindig.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#11) tomazin válasza mephi666 (#2) üzenetére


tomazin
veterán

akksiellátásra:
sokkal jobban jársz olyannal, ami 18650-es akksival megy, hiszen az egy li-ion akksi, míg a ceruzák ált. nimh-k. 18650-et tudsz beszerezni 500ft körüli áron 2-2500mah-oskat.

ezt úgy írtam le, hogy tegnap láttam 1db ilyen szerkezetet, elkértem és egy sima 18650-el volt meghajtava, amit ki tudja mennyiért rendelt külön emberünk.

de hogy egy kicsit on is legyek: nekem 5+éve nem dohányzó barátom mondta, hogy a cigiről nem lehet leszokni. nem gyújt rá, de jól esne neki.

[ Szerkesztve ]

(#12) dnelb


dnelb
veterán

Szóval ezzel a kis szösszenettel annyi volt a célom, hogy leírjam, hogy sikerült egy tíz éves rossz szokásomat elhagyni, vagy legalábbis kevésbé rosszra cserélni
Nem hagytál el semmit, csak átcserélted másra. Nem előre léptél, csak oldalra :N
Én 4x 5x próbáltam abbahagyni mire végre sikerült, már több mint 1 éve egy szál se.. De bármikor tudnám ugyanonnan folytatni.. Szóval még én sem szoktam le.
Visszagondolva az első 3 nap volt a legkönnyebb, utána 2 hét pokol, majd az 1. hónap végére már nem hiányzott.

(#13) mephi666 válasza tomazin (#11) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja hát én sem szoktam le, csak kevésbé káros formában pusztítom magam :D a nikotin ugyanúgy megvan...

a mondást én úgy ismerem, hogy nem lehet leszokni a cigiről, max szüneteltetni lehet... (akár évtizedekig) voltak időszakok, amikor nem gyújtottam rá... majdnem 2év volt a rekord... és akkor is 1-2 nap alatt eljutottam napi 1-2 száltól 20-25ig :) soha nem ment nálam ez a "naponta max 1-2 szálat elszívok" dolog

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#14) Anaren91 válasza dnelb (#12) üzenetére


Anaren91
senior tag

Igen ott is van a mondat végén, hogy kevésbé rosszra cseréltem. És az elmúlt három hét alatt persze bennem is fel-fel merült, hogy de jó lenne elszívni egy cigit, kértem is egyet a kollégámtól, de 2 slukk után adtam is vissza mert öklendeztem tőle... Mindenki más, de örülök neki, hogy perpil tényleg ha választani kellene egy szál cigi meg a kis Picom közül akkor a Picot venném el.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#15) Busterftw


Busterftw
veterán

En szerencsere mindig is megmaradtam "social smokernek".
Amikor otthon voltam hoztam 30 dobozzal, kb 3 doboz ment el 5 honap alatt ket embernek.

Neha ha kiulunk az erkelyre este elszivunk egyet, de inkabb ha hetvegen iszogatunk, akkor haverokkal ha valaki cigizik.
De volt hogy 2 hetig nem mentem sehova elo se vettem.

Szerintem ez a legjobb modja, cigizhetsz is, nem kell egy futurisztikus tamagocsit szivni az utcan amit mindenki megbamul, nem koltesz ezreket naponta es nagyon minimalisat szivsz.

Persze aki gorcsosen "aggyegycigit" modban van, azon ez nem segit.

[ Szerkesztve ]

(#16) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

No.Mivel én már régóta benne vagyok az ecigi témában,kb 4,5 éve,plusz van egy majdnem 1500 fős ecigis facebook csoportom is (Magyar modkészítők közössége,egyedi ecigik gyártása otthon,fémből fából hurkapálcikából akármiből :D ),és nem mellesleg egy rakás f@szság elhangzott itt (bocs,de tényleg) pl 500 ft os 18650- es akku és társai,ezért nem bírtam tovább,hogy ne szóljak bele az itteni társalgásba.Jelenleg telefonon vagyok,lassított nettel,de pár óra múlva egy két linket berakok,ahol lehet normálissan tájékozodni,és esetleg annyira képbe kerűlni,hogy ne robbantsa a szájába az ember az ecigijét.Mert akár a hozzánemértés/tájékozatlanság ide is vezethet.Addig is maradok tisztelettel :R
Egy kis okosodás itt is megtalálható : [link]

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#17) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

[link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link] Pár video magyarország legnagyobb szakijától. [link] [link] Na ezeken az oldalakon lehet normálissan tájékozodni pl. Jó olvasgatást.

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#18) Jokerdapro válasza Pécsi gyerek (#17) üzenetére


Jokerdapro
senior tag

Respect! :R A számból vetted ki a szót! Azért rettenetesen nem mindegy hogy mivel meg hogy.... jah és aki ilyenre adná a fejét nyugodtan hagyja ki a kezdő lépcsőket, pénz pocsékolás. :DDD (jelenleg épp egy voopoo drag + serpent SMM kombót hajtok, eleve ezzel kellett volna kezdenem....)
+1 akku témára még annyit hogy amineke a nevében szerepel a fire szó azt messzire kerüljétek... (trustfire, keepfire ilyesmi :DDD )

(#19) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Köszi ezt a bejegyzést.
Ennek hatására rendeltem egy pico-t (meg sok mást is).
Április 4 óta használom.
Azóta nem gyújtottam rá.
Élvezem az ízeket.

Köszönöm.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#20) wwenigma válasza Lauda (#8) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A tudatlanság a legnagyobb problémánk.

Üdv: valaki aki 6 éve tolja.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#21) szp1


szp1
addikt

Majdnem pontosan 6 hónapja nem szívtam " analóg" cigit, egyik napról a másikra álltam át vapelésre. Azóta nem is kívánom a hagyományost, bár van a fiókomban még egy fél dobozzal - teljesen kiszáradva.
Napi 20 -30 szál volt az adagom, több évtizeden keresztül. Többször próbáltam leszokni, most talán...
Köszönettel tartozom az e-cigi fórum tagoknak, segítettek átállni.

Lauda : szar és szar között óriási különbség van. "Gratulálok" az értelmes hozzászóláshoz.

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#22) la_cc


la_cc
addikt

Sziasztok!

Rendeltem amazon-ról egy Herbva Viva dry vaporizer-t, de valahogy csak egy nagyon minimális gőzt generál, konkrétan szinte semmit. :( Valami történik, mert érzem az ízt stb, de közel nem eleget, ahogy pl. egy videón vagy bárhol látni. Max hő fokon (200 fok felett) is ugyanez van.

Nincs valami ötletetek, hogy mi lehet a probléma? Esetleg a száraz töltelékkel lehet a baj?

Üdv!

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#23) Dluinet válasza la_cc (#22) üzenetére


Dluinet
nagyúr

itt kérdezd

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#24) wwenigma válasza la_cc (#22) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez nem elektromos cigi, hevitessel égeti a tölteléket...ugyanakkor a terméklapján le van irva [itt]:
Because this is a dry herb vaporizer, only a small amount clouds of smoke will be generated

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25) la_cc válasza wwenigma (#24) üzenetére


la_cc
addikt

Égetni nem éget semmit, pont ez a lényege, és pont az említett "small amount" nincs meg. :/ Nem egy vidi van fent tecsőn a használatról.

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#26) wwenigma válasza la_cc (#25) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Bocs, hevít. Én akkor se szeretem ha eciginek hívják, még mindig rosszabb mint a liquides. :) a működéséből adódóan nem tudok nagy füstöt elképzelni neki, de megnézem majd.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27) la_cc válasza wwenigma (#26) üzenetére


la_cc
addikt

Pl itt nézd milyen szép "füst"-je van, na most nálam egy leheletnyit képzelj el vagy még annyit se. :(((

Ez nem ecigi, hanem vaporizer. Nem ugyanaz. :)

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.