Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) sensor060


sensor060
aktív tag

Jó írás, és valóban hiánypótló! Gratula, és köszi!
Jómagam fél évet gondolkodtam azon hogy vegyek, ne vegyek, és ha igen akkor melyiket vegyem. Mi legyen a fontos? Szívóerő? Akku fajtája és kapacitása? Távszabályzó? Navigálási képesség? Virtuális fal? Wifi?

Először kölcsönbe kaptam egy egyszerű robotot, hogy na mégis milyen, hogy néz ki, mit csinál....amolyan ismerkedős 1 hét volt.
Mivel tetszett az eredmény, ezért vettem egy alig használt de sokkal drágább darabot, amit nagyon nem bántam meg!

Nálunk a fő probléma a hosszú szőrű macska, aki nemcsak hogy el-elhagyja a szőrkupacait de a csomósodó almot is bizony széthordja a lakásban (56nm, panel).

Nagyon jó szolgálatot tesz a robotporszívó, mert általa ezek a szálló szőrpihék szinte megszűntek, és általánosságban is sokkal nagyobb a tisztaság.
Olvastam egyszer valamelyik topicban hogy a robotporszívó rendszeres használata mellett a bútorokra ráülő por mennyisége is csökkenni fog. Ez valóban így van, nálam is egyértelműen látszik ez, aminek megintcsak nagyon örülök.

Az a lényeg, hogy a robotporszívó rendszeres használatával a padlót folyamatosan tisztán lehet tartani ami által nő az egész lakás tisztasága, és mellette még időt és energiát is spórólunk. Viszont nem helyettesíti a "rendes", kézi porszívózást, csupán annak használatát rövíditi és könnyíti nem kis mértékben.

Van itt még egy dolog, ez pedig a szűrés. Mivel asztmás vagyok ezért a "sima" porszívók szóba sem jöhetnek, azoktól befulladok elég rendesen. A "nagy" porszívóm is emiatt egy HEPA szűrős LG Cyking, amely cirka 10 éve szolgál már engem. A robot viszont csak EPA filteres, és tartottam tőle hogy bajom lesz vele, de jelentem teljesen jól szűr, semmi gond.

Szerintem már az olcsó modellek is láthatóan javítanak a tisztaságon, azonban itt is az arany középút lesz a megoldás. Azaz aki tart tőle, nem bízik benne az vegyen elsőre egy olcsó típust, és ha beválik akkor a következő beruházás egy középáras darab legyen, amivel az olcsó típusok bajait (gyenge akku, kevés szívóerő, sokszor elakad, nem talál vissza a töltőre, megzabálja a kábeleket, stb...) elfelejtheti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.