Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) han_lev válasza mimi82 (#2) üzenetére


han_lev
senior tag

:DDD :DDD :DDD Ez de milyen!!!! :DD
A cikk nagyszerű, hiánypótló, köszönöm!
Eredetileg engem is az Alsós 50 ks robotra uszított a feleségem, de mivel nem volt raktáron (se) vettem egy iLife V5pro-t.
Nagy megelégedésére.
Persze a lakásból a kábeleket össze kellett pakolni, és néha nyitva felejtjük a gyerekszoba ajtaját (halálcsapda! :) ), De ettől eltekintve jó nagyon..
:R :R

MI9 6/64

(#22) ribarszki válasza MALEV (#19) üzenetére


ribarszki
őstag

Tisztelt MALEV!

Ez a cikk nem teszt volt, hanem ismertető azok számára akik robotporszívó vásárlás előtt állnak és el szeretnének igazodni a fogalmak között és a kínálatban.

Nem kimondottan értem, hogy mire gondol 4-5 éves modellek alatt, mivel pont, hogy a jelenleg is kapható termékeket használtam illusztráció képpen.

A Samsung Powerbot kétség kívül egy jó porszívó, leszámítva az oldalkefe hiányosságát, bár ezt a nagyobb szívóerő valamelyest kompenzálja. Ugyanakkor ne tévessze meg az olvasókat az olyan kijelentéssel, miszerint olyan szívóereje van mint egy normál porszívónak. A szívóereje 30 watt Egy vezetékes háztartási porszívó szívóereje (pl. Miele, Electrolux) 300W körül mozog. Kiváló felületi takarítást végez a Powerbot, de a szőnyeg mélyebb részein élő atkákat, atkaürüléket, hámszövetet, allergén anyagokat nem tudja eltávolítani. Különösen hosszú szőrű szőnyeg esetében ez még egy normál porszívónak is kihívás. Tehát a szőnyeg 1-2 évenkénti porolását, takarítógéppel való takarítását, illetve havi szintű porszívózását nem igazán lehet megspórolni. Illetve meglehet, csak higéniai és egészségügyi szempontból nem ajánlott.

Ha kereskedett robotporszívókkal, akkor ezzel gondolom Ön is tisztában van.

Szerk. A cikk azon vásárlókat is segíti, akik az 50.000 Forintos határ alatt keresnek porszívót, ugyanis ott is találni használható modelleket, melyek tényleg segítenek a háztartásban. Az nem megoldás, hogy Ön kijelenti csak a Samsung Powerbot típusa a frankó, mert nem mindenki tudja megfizetni. Másrészt ott vannak a Neato modellek melyek szintén kiváló szívóerővel bírnak és takarítási hatékonyságuk semmivel sem rosszabb mint egy Samsung Powerbot roboté.

Üdv: a szerző

[ Szerkesztve ]

(#23) Busterftw


Busterftw
veterán

Valaki nem tudja egy iRoomba 616-hoz honnan lehetne wifis okositohoz jutni?
Volt egy kickstarteres panel de mar leallitottak a termelest.

(#24) kóóó


kóóó
aktív tag

Az asszony kijelentette, hogy 60.000-ig bezárólag kell egy robi. :U
Tudtok esetleg ajánlani 1-et ami ár/érték arajában jó?
Vagy legalább mit kell néznem a specifikációkban?
Előre is köszönöm. :R :R

Üdv.: kóóó!

(#25) Stanley-B. válasza Busterftw (#23) üzenetére


Stanley-B.
őstag

Parancsolj

én is innen vettem és pont Roomba 616-hoz, tökéletesen működik vele, ezzel a modullal olyan lesz mint a Roomba 980.
Integrálható okosotthon rendszerekbe is, én pl homekit képessé tettem homebridge-en keresztül, így indíthatom és leállíthatom az iOS-es Otthon alkalmazásból:

(#26) Busterftw válasza Stanley-B. (#25) üzenetére


Busterftw
veterán

Koszi, jelenleg Spanyolban vagyok, jobb lenne valami "kinti" oldal, nem hiszem hogy ide postaznak.
Max kikuldetem. :K

(#27) Timmcsy válasza kóóó (#24) üzenetére


Timmcsy
tag

Ebben az arkategoriaban az Ilife fiatalabb modelljeiben nem hinnem, hogy csalodnatok. Attol fuggoen, h van-e szonyeg, szempont-e a felmosas valaszd ki a nektek megfelelot. Ha beszelsz angolul, nekem ez az oldal sokat segitett.

(#28) kóóó válasza Timmcsy (#27) üzenetére


kóóó
aktív tag

Csak töröm az angolt. :(
Nincs szőnyeg laminált padló és járólap vanég 6. emelet, viszont van egy nő a lakásban, akiknek köztudott a vedlés. ;]
Jó lenne ha fel is mosna, viszont azt írtatok annak nem sok értelme van. Így nem tudom lemondjak-e róla és inkább egy olyan készülék lenne alkalmas ami másban erős.

Üdv.: kóóó!

(#29) Timmcsy válasza kóóó (#28) üzenetére


Timmcsy
tag

Elvileg ha nincs szonyeg, akkor a fokefe nelkuli X5 is eleg. A V7S Pronak viszont van fokefeje (hasznos hajszalakra), nagyobb a viztartalya es a felmoso "rongya" es ez is belefer a keretbe. Felmosast szerintem nem helyettesiti, de azt írta egy forumtars arra jo, h esetleg ossze szedje a maradek porcicakat. A tablazatot azert esetleg nezd meg az oldalon, csak par szot kell leforditanod es eleg jo kepet ad, hogy melyik mit tud...

(#30) adamssss


adamssss
veterán

Fantasztikusan hasznos írás. Köszönöm.

Én hamarosan tervezek venni egy ilyen gépet. Kérdések:
Felmosás ér-e valamit, vagy tényleg nem tudja helyettesíteni a moppot?
Küszöböt (1,5cm) tudnak-e mászni?
Kis lakásba (55nm) ugye elég egy nem szisztematikus?
60000Ft-ig mi a legjobb ár/érték arányú gép (szőnyegem nincs)

Köszönöm

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#31) Robert_F válasza kóóó (#24) üzenetére


Robert_F
tag

iRobot 615 - kezdesnek kituno bar tobb mint 60 ropi. iRobot minoseg aztan lehet kesobb mas modellt vagy markat valasztani. (Jo cucc alaposan takarit.)

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#32) Stanley-B. válasza Busterftw (#26) üzenetére


Stanley-B.
őstag

alig maradt már elfekvőben készlet mióta leállt a gyártás, szóval sok helyen nemigen találni már :)

(#33) idegen lény


idegen lény
őstag

Ha szétszedi a kábeleket, akkor már nem is érdekel. Tele van a lakás kábelekkel, telefon-, internetkábel, mindenféle tápkábelek, lehetetlen elpakolni őket.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#34) Timer


Timer
veterán

Hiánypótló írás, köszönöm! Nálunk 3 éve Sencor Cleeno van, kiindulási alapnak nem volt rossz, eszméletlen mennyiségű port képes volt begyűjteni, még közvetlenül porszívózás után is (pedig a rendes gépünk sem rossz, valami erősebb Samsung ilyen-olyan porszűrő csodákkal). Ami viszont ergya benne, hogy már most pótakkut kellene venni bele, ami nem kapható, ezért kerülő megoldással a cellákat kellene benne cseréltetni (19k), ráadásul már a kezdetek óta sz@rt a virtuális falára, vagy amikor észrevette, ész nélkül hátrált, neki az ajtónak, stb. magyarán, az intelligenciája olyan lőrinces, na.

Bár sokáig valami alapabb roombára vágytam, egy ideje már a XIAOMI termékével szemezek, csak nem szívesen engednék fel a saját WLAN-ra egy ennyire kínai cuccot (említett gyártó a kormányuk támogatását élvezi, szóval...). Guest WLAN lehet a megoldás, de akkor meg a vezérlése lesz b*zis. Mindenesetre, ha használ valaki ilyet, ne fogja vissza a tapasztalatait!

[ Szerkesztve ]

(#35) sensor060


sensor060
aktív tag

Jó írás, és valóban hiánypótló! Gratula, és köszi!
Jómagam fél évet gondolkodtam azon hogy vegyek, ne vegyek, és ha igen akkor melyiket vegyem. Mi legyen a fontos? Szívóerő? Akku fajtája és kapacitása? Távszabályzó? Navigálási képesség? Virtuális fal? Wifi?

Először kölcsönbe kaptam egy egyszerű robotot, hogy na mégis milyen, hogy néz ki, mit csinál....amolyan ismerkedős 1 hét volt.
Mivel tetszett az eredmény, ezért vettem egy alig használt de sokkal drágább darabot, amit nagyon nem bántam meg!

Nálunk a fő probléma a hosszú szőrű macska, aki nemcsak hogy el-elhagyja a szőrkupacait de a csomósodó almot is bizony széthordja a lakásban (56nm, panel).

Nagyon jó szolgálatot tesz a robotporszívó, mert általa ezek a szálló szőrpihék szinte megszűntek, és általánosságban is sokkal nagyobb a tisztaság.
Olvastam egyszer valamelyik topicban hogy a robotporszívó rendszeres használata mellett a bútorokra ráülő por mennyisége is csökkenni fog. Ez valóban így van, nálam is egyértelműen látszik ez, aminek megintcsak nagyon örülök.

Az a lényeg, hogy a robotporszívó rendszeres használatával a padlót folyamatosan tisztán lehet tartani ami által nő az egész lakás tisztasága, és mellette még időt és energiát is spórólunk. Viszont nem helyettesíti a "rendes", kézi porszívózást, csupán annak használatát rövíditi és könnyíti nem kis mértékben.

Van itt még egy dolog, ez pedig a szűrés. Mivel asztmás vagyok ezért a "sima" porszívók szóba sem jöhetnek, azoktól befulladok elég rendesen. A "nagy" porszívóm is emiatt egy HEPA szűrős LG Cyking, amely cirka 10 éve szolgál már engem. A robot viszont csak EPA filteres, és tartottam tőle hogy bajom lesz vele, de jelentem teljesen jól szűr, semmi gond.

Szerintem már az olcsó modellek is láthatóan javítanak a tisztaságon, azonban itt is az arany középút lesz a megoldás. Azaz aki tart tőle, nem bízik benne az vegyen elsőre egy olcsó típust, és ha beválik akkor a következő beruházás egy középáras darab legyen, amivel az olcsó típusok bajait (gyenge akku, kevés szívóerő, sokszor elakad, nem talál vissza a töltőre, megzabálja a kábeleket, stb...) elfelejtheti.

(#36) macilaci78


macilaci78
nagyúr

A korai Dysont leszámítva van a cikkben robotporszívó, vagy ezek csak sepregetőgépek? :U

így megspóroljuk a vám és az áfa költségét - dehogy spóroljuk, hiszen ha beérkezik az EU-ba, akkor a vonatkozó adókat kivetik rájuk. Inkább már benne lesz az árban.
Az ÁFA azért lesz alacsonyabb, mert jó eséllyel így nem Magyarország az importáló ország, így nem az itt érvényes adókulccsal kell számolni, hanem a biztosan alacsonyabb valamelyik külföldivel. Persze, ha magánszemélyként vásároljuk.
A vámtételek pedig EU-szerte egységesek.

Van-e olyan, ami 55 mm hasmagasságú szekrény alá bemegy és ki is jön? 20 mm küszöbök vannak. Igaz, ez csak a parketta és járólap találkozásánál.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#37) macskea


macskea
őstag

Jó kis írás, gratula. Rég keresek már egy hasonló összefoglalót.

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#38) Milán13


Milán13
tag

Sziasztok!

Mi Irobot 980-ast használunk. Maximálisan megvagyunk elégedve vele. Egyet kell értenem a szerzővel, a lakás kialakítása, akadálymentesítése a legfontosabb. Nálunk kiváltja a rendes porszívót, cca. két naponta üzemel. Érdemes figyelni az akkumlátor kapacitására is nagyobb lakás esetén. A falak használata jó dolog, bár amikor a közelébe ér, picit mindig tanácstalanul mozog.

A 980 mellett nekünk az szólt, hogy nagy kapacitású akku, és tartály, illetve HEPA filter.

Másodgépnek egy Electruluc Ergorapido-t használunk gyermek mellé, szintén nagy megelégedéssel.

Nagy köszönet ribarszkinak a korábbi tanácsokért!

Üdv, Milán

(#39) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Én mivel kütyümániás vagyok ezért vettem egy robotporszívót. Történetesen egy 20-22.000 Forintos Sencor-t és meglepő milyen jól teszi dolgát. Elsődleges porszívónak értelemszerűen ezek tökéletesen alkalmatlanok már csak a mini méretű "porzsákja" miatt is, de amire vettem arra tökéletes: Befér az ágy alá és gyönyörűen dolgozik. Persze hétköznap átmegy a lakáson is, de hétvégén természetesen előkerül a nagy porszívó. Szerintem jó kis eszközök ezek, bár kiváltani - pont a méretük miatt - sose fogják a mostani porszívókat. Ha nagyobb lenne a "porzsák", akkor nem férne be a nagyon kicsi helyekre, ilyen kicsiként pedig pont a mini "porzsák" miatt alkalmatlan a helyettesítésre.

(#40) ribarszki válasza .Szaki. (#39) üzenetére


ribarszki
őstag

Portartály, és akkor nem kell idézőjelbe tenned ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.