Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) csepelball


csepelball
tag

Köszi a cikket, jol sikerült! Feleségemet rá is szabadítom az olvasásra :)

Ryzen + madárpókok. Mi kell még ?

(#2) mimi82


mimi82
tag

:-)

(#3) Ceree


Ceree
senior tag

Koszi a cikket, kellemesre sikerult. Nalunk karacsony ota szolgal egy iLife v7, utolag rendelt ket fallal kiegeszitve (szerencsere kezeli). Tenyleg megelegedessel hasznaljuk, de orok igazsag, hogy oda kell figyelni, mit hagy elol az ember, mert tud kis gonosz lenni! :D (Nalam pl. megblankolta a telefon toltojenek kabelet.)

Másolat_eredetije

(#4) janos1988 válasza mimi82 (#2) üzenetére


janos1988
addikt

Megelőztél... :DDD

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#5) Tulku válasza janos1988 (#4) üzenetére


Tulku
veterán

Fél éve van egy Hepa szűrős Irobot-unk...nos kiegészítő porszívózásnak tökéletesen megfelel, de a heti rendes porszívózást nem váltja ki...pontosan a cikkben említett szőnyegek mélyebb rétegeiben, illetve azokon a helyeken történő porszívózás kétséges, ahová nem tud eljutni, fizikai akadályok miatt...és persze nyilván emiatt nem rendezzük át a lakásunkat...

Amit még leírnék (szintén a cikkben leírtakat erősítve) hogy állat nélkül, de egy hosszabb hajjal rendelkező családtag (feleség) esetén is, annyi hajat össze tud gyűjteni a kefe, hogy el sem hinnénk...természetesen ezek megspékelve a rájuk tapadó porral mind allergének, ezért is írtam...jó kiegészítés két "rendes" porszívózás között....

Jó a cikk!

(#6) meridarider válasza Ceree (#3) üzenetére


meridarider
tag

Igen nálam egy első szériás irobot csinálja ugyan ezt... :(((
Nagyon kell vigyázni a kábeleket, egyszer majdnem felmászott az erősítő tetejére egy RCA indán :DD

Jó írás lett, köszönjük. Meg is nézem magamnak a xiaomit.

God hates us all.

(#7) Atlantis


Atlantis
veterán

Nálunk egy iLife V5s van szolgálatban bő fél éve, a cikkben is említett Gearbest-en vettük. Ez főkefe nélküli modell, nekünk nagyon jó, mert egy négyzetméter szőnyeg sincs, cserébe tud nedves takarítást...papíron. Poénnak néha kipróbáltuk ezt a funkcióját, de nem túl jó, inkább csak maszatol, mert nincs elég súlya, hogy rendesen felmosson. Ráadásul fokozottabb figyelmet is kíván, mert ha "felmosás" közben elakad, akkor simán maga alá ereszti az összes vizet, aminek nem biztos, hogy örülne.

Normál porszívónak viszont nagyon jó, bátran magára hagyjuk, nem csinál bajt és mire hazaérünk, feltöltődve várja az újabb kanyart. Némi tereprendezés valóban kell neki, de az amúgy sem árt a rendezett lakáskép érdekében. Alacsonyabb küszöbökön simán átmászik. Asszony hosszú hajú, tényleg szépen begyűjti, kéthetente le szoktam venni a keféit és megszabadítani a hajgyűrűktől, a portartályt hetente takarítom és a törlőruháját is cserélem. Élkövetést csak egyik oldalról csinál, így azon az oldalon előbb elhasználódik a kefe. Aránylag jól észreveszi az akadályokat, de azért tud koppanni, pl. az ágy alatt a középső szűk talpat nem veszi észre és annak mindig nekimegy.

Összességében elégedettek vagyunk vele, ez buta, addig futkos körbe-körbe, míg meg nem éhezik, így egy területre többször is visszamegy. Nekünk nem éri meg a négyszeresét kiadni egy iRobotra, ha meg is pusztul rövid időn belül, veszek még egyet, eddig bevált a márka.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#8) kóóó


kóóó
aktív tag

Pont robotporszivo vásárlásán gondolkodom, úgyhogy jókor jött a cikk.
Gearbest-en néztem egy csomó porszívót, csak nem tudom melyik lenne a jó egyenlőre.
Szőnyegem nincs, viszont jó lenne ha fel is mosna rendesen azért és nem kerülne a világ összes pénzébe :D

Üdv.: kóóó!

(#9) Ceree válasza kóóó (#8) üzenetére


Ceree
senior tag

A felmosast szerintem el kell felejteni, az a par deci viz ami benne lehet semmire se eleg.

Másolat_eredetije

(#10) Atlantis válasza Ceree (#9) üzenetére


Atlantis
veterán

Egyrészt, másrészt ahogy írtam, nincs kellő tömege, így súrolni nem tud. Az ember felmosás közben azért kicsit rányomja a cuccost a felületre, no, ez itt nincs.
Kb. ugyanazt el lehet vele érni, ha normál porszívózás közben rajta van mikroszálas ruha és szárazon feltöröl maga után.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#11) Ceree válasza Atlantis (#10) üzenetére


Ceree
senior tag

Arra nem megoldas a macska raultetese? :-D

Másolat_eredetije

(#12) Atlantis válasza Ceree (#11) üzenetére


Atlantis
veterán

Végülis, csak nincs macska. :) Majd ráteszek egy stóc könyvet, az legalább nem szőrös és nem ugrik le róla.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) Timmcsy


Timmcsy
tag

Nalunk egy iLife A6 van szolgalatban 2 hete, nagyon szeretem. Gondolkodtam a felmosos verziokon, de a fentiek alapjan akkor nem banom. Szempont volt a Hepa szuro, valamint a gumikefe, mert hosszu hajuak vagyunk es rengeteg hajat ossszeszed. Ha barkienek van kerdese ezzel kapcsolatban, szivesen valaszolok.

[ Szerkesztve ]

(#14) Ceree


Ceree
senior tag

ILife-hoz kellett-e mar valakinek potalkatresz, es ha igen, honnan szerezte be? (Gearbest-en nincsenek fent, ha jol lattam.)

Szerk: de vannak fent. :-D

[ Szerkesztve ]

Másolat_eredetije

(#15) Atlantis válasza Ceree (#14) üzenetére


Atlantis
veterán

Gearbest, rendeltem már hozzá.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#16) RBJ


RBJ
addikt

Nálunk samsung vr5000 szolgál lassan két éve. Mi szeretjük.
Igaz csak kiegészítésnek van de mikor elmegy az ember otthonról bekapcs és dolgozik.
Nem is gondolnák sokan, hogy még egy alapos porszívózás után ha elengedik a robit mennyit összeszed még.
Lesz itt még hangoskodás a kételkedőket illetően mert páran nem hiszik el, hogy működik a dolog.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#17) tibaimp válasza mimi82 (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

:D :D :D :D :C

Öcsém, ezen beszartam (én is), akkorát röhögtem.....

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#18) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Évek óta használunk egy piros Vileda robotporszívót.

A korára és az árára tekintettel az extra buta készülékekhez sorolható be.
De teszi a dolgát.
Szépen rakarít. Egyre növekvő spirális íven indul. Ha akadályba ütközik, elkezdi követni az akadály vonalát. Egy idő után irányt vált és újra kezdi a körözést. Három, eltérő hosszú programot ismer. Ezzel a helyiség méretéhez igazítani a takarítás hosszát.
A főkefe nagyon izmos. A kefe mellett egy, az írásban is látható gumi "henger" dolgozik. Izomból tolja a nagyobb szennyeződéseket a porgyűjtőbe.
A sarkokban viszont elvérzik.. Kézzel utána kell takarítanunk.

Amit megtanultunk az együtt töltött évekből.
A lakás kialakítása és felújításakor tudatosan kell törekedni a robotporszívó kompatibilitásra.

A konyhát és fürdőszobát úgy alakítottuk ki, hogy a robot a WC és a szekrények alá tudjon mozogni.
Az egyedi szőnyegek helyett inkább szőnyegpadló kell a lakás többi részébe.
Az eredeti, kézzel készített szőnyegek nem csak drágák. Nagyon kell vigyázni rájuk. Akár egy évtized alatt is szét lehet őket taposni annyira, hogy javíttatni keljen. A lakás van értem és nem fordítva.

Az egyedi szőnyegeket amúgy sem érdemes porszívózni. A hatalmas energiabefektetés ellenére, elvéreznek a nagymamám csodaszere ellen.

Néhány percnyi porolás több koszt távolít el, mint egy alapos porszívózás. A többet meg rendbe teszi a robot.
Féltéve, hogy fel tud mászni a szőnyegre.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#19) MALEV válasza csepelball (#1) üzenetére


MALEV
tag

Én sok robotporszívót kipróbáltam, mivel kereskedtem is velük.. ez a teszt az átlag porszívókról szol 4-5 éves modellek.
Aki tényleg frankot akar venni ami tényleg takarít és felszívja a cuccot az a samsung powerbot, ennek van olyan szívóereje mint 1 normál porszívónak és a hosszú szőrű szőnyegen is frankon működik.
Fél éve nem porszívóztam és tényleg tisztaság van, szekrény között szoktam seprűvel kikapni a port, azt meg arra jár a porszívó felszedi.
Persze a a kecót úgy kell alakítani hogy frankon tudjon menni.

Korrektség mindenek felett!!!!!!!!!!!!

(#20) doooo


doooo
veterán

Köszi a cikket! Szimpatikusak voltak eddig is, ezután még inkább. Én a Samsung modelleivel szemezem, csak nyilván nem túl baráti az áruk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.