Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MaTTeS


MaTTeS
senior tag

Folyamatos szakadásra, viszont már tudtommal nincs szabályozás. Persze az kit zavar, ha 5-6mp-re naponta többször megszakad az internet... Kéremszépen kv@'ra zavaró tud lenni, a szolgáltató meg szarik bele [Upc 29-es körzet].

(#2) PhlashMan


PhlashMan
csendes tag

Nálam UPC van , nem a legolcsóbb az igaz, de nálam nemhogy szakadás nem volt de az elvlieg dinamikus IP címem már vagy 2 éve statikus (!), úgyhogy nemhogy leszakadás nem volt de 2 év alatt egyszer osztott le új IP-t a rendszerük. Ezenkívük itthon nem olyan k*cs*g*k a szolgáltatók és a kormány sem , mint a HADOPIsta francicáknál meg a többi nyugatejrópai "demokratikus" államban. A torrentet korlátozzák ugyan de azért így is jön lefele minden rendesen mint a szél. panaszra nem lehet okunk.
A "sztikkes" netek ugyan lassúak, de az inkább magának a HSDPA technológia hiányosságának tudható be mintsem a rossz lefedettségnek.

(#3) moonman válasza PhlashMan (#2) üzenetére


moonman
titán

nem statikus az, csak amikor lejár a bérlet, pont szabad és megint ugyanazt kapod. így működik a DHCP. :)

nekem novemberben jár le a hüjeségem a T-nél, nemrég kötötték be a házba UPC-t, ráadásul társasházi kedvezményt is kapunk. 500 Ft-tal olcsóbbért lesz 5 helyett 15 Mbit-em... :U

(#4) dajkopali válasza moonman (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

a társasházi kedvezmény nagyon király dolog az UPC-nél, én is most váltottam
ami érdekes: míg a korábban nem ebben a konstrukcióban lévő csomagban a 15 általában 13-14 volt - már persze, amikor teszteltem -, addig most már szinte fixen 11 :)

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#5) Krix


Krix
őstag

Nekem is UPC van itt Írországban. A 30M/3M a leggyorsabb csomagjuk amiért én 50€-t fizetek havonta. Mióta váltottam erre a csomagra kb. 2 hetente új IP-t kapok. Előtte 1 évig ugyanaz volt az IPm. A sebességet mindig hozza legalább 90%-ra. Szakadás egyszer volt az idén, igaz akkor 4 napig tartott nekik megtalálni mi volt a hiba. (Csak nálam volt, a körzetben másnál működött.)

Most nézem, hogy otthon ennek az árnak a feléért van 4x gyorsabb csomag. Hmm... fincsi. :)

If it is not broken then don't fix it!

(#6) moonman válasza dajkopali (#4) üzenetére


moonman
titán

érdekes, rokonnál is 15-ös van és eddig akárhányszor mértem fölötte volt pár tizeddel. (II. kerület)

(#7) Penge_4 válasza moonman (#3) üzenetére


Penge_4
veterán

MAC cím alapján osztja ki, ha 5x megváltoztatod a MAC címet, majd vissza az eredetire, akkor normál esetben ugyanazt az IP-t kapod vissza. Annyival már jobb, hogy régen ki kellett húzni a modemet, mert anélkül nem ért semmit az ipconfig/release és ipconfig/renew, most már ezek sem kellenek, simán MAC csere és várni, amíg lekéri az IP-t.

(#8) dajkopali válasza moonman (#6) üzenetére


dajkopali
addikt

most a kedvedért rámentem a speedtestre :)
az eredmény:
[link]

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#9) Penge_4 válasza dajkopali (#8) üzenetére


Penge_4
veterán

Csak megerősíteni tudom, a sebesség az egyetlen, aminél baj nem szokott lenni.
Torrentet nem lehet tölteni vele, mert fos még éjszaka is, szakadozik, viszont az elméleti maximumot egész jól tartják. Bár tarthatják is, mivel a feltöltés még így is nagyon sovány.

Néha elgondolkozom milyen lenne ma a net, ha annak idején nem trükköznek, hanem szimmetrikus le és feltöltési sebességű kábeleket fektetnek szerte a világban. :O

(#10) moonman válasza Penge_4 (#7) üzenetére


moonman
titán

MAC-cserénél újra kell regisztrálnod a nic-et, nem?

ez a szakadozás mennyire általános? nekem munkához kell, ott nem túl egészséges.

[ Szerkesztve ]

(#11) ntomka válasza Krix (#5) üzenetére


ntomka
nagyúr

Nagyvárosi panelban.

ツ Headphones on - World off

(#12) bobsys válasza moonman (#10) üzenetére


bobsys
addikt

nekem nem szokott szakadni (napkozben mondjuk nem vagyok otthon), a legutobb ami volt az, hogy lealltak a upc dns serverei egyik vasarnap delutan ugy 10-15 percre

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#13) MaTTeS válasza PhlashMan (#2) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Tudod itt a UPC-s 29-es körzet picit más mint a többi UPC net. Még a UPC Telekomtól vették át, és fantasztikus ADSL-t adnak kva drágán (8mbit 6000, 12mbit 8300, 18mbit 14600) [link] (telefon előfizu nélkül kb még +15%)
Semmit se fejlesztenek. Azóta a T-Homeosok behúzták a friss kábeleket, szóval lejár a hűség március körül és szolgáltató váltás lesz kábelnetre.
Ja a legviccesebb nekem mikor mindig megszakad 5-6mp-re akkor új ip-t is kapok... no comment :D

[ Szerkesztve ]

(#14) Penge_4 válasza moonman (#10) üzenetére


Penge_4
veterán

Ja, de. Azt még igen, de utána egyből kéri is le az új IP-t. Szerencsére lassan egy éve megszabadultam tőlük. :D

A szakadozás teljesen random. Régebben nagyon stabil volt de az utóbbi 1-2 évben (részben ezért is váltottam olyan sietősen) egyre több volt a probléma. Néha működött stabilan 2 hónapig, néha egy hónapban 4-5 alkalommal kellett hívni az ügyfélszolgálatot* (ráadásul még zöld számuk sincs és pofázik az automata fél órát), hogy gebasz van, aztán ilyenkor kb fél napig nem is volt net.

Kisebb szakadozások viszont nálam csak egyszer voltak 5 év alatt. Amikor elment a net, akkor az több órán át úgy is maradt.

* Az külön a kedvencem volt, mert egyszer be kellett írni az automatának az ügyfélszámot, aztán el kellett mondani még egyszer az ügyfélszolgálatosnak az ügyfélszámot, aztán el kellett neki mondani a problémát, aztán feltette a "próbálta már újraindítani?" színvonalú kérdéseket, majd mikor hallotta, hogy nem vagy teljesen hülye hozzá kapcsolta a technikust, kb 2 perc múlva kapcsolódott a technikus, akinek újra el kellett mondani, az rendszerint csinált egy "központi frissítést", az többnyire nem oldotta meg, akkor visszakapcsolta az ügyfélszolgálatost, aki kitöltötte a jegyzőkönyvet és "a hibaelhárítást megkezdtük" szöveggel zárult a beszélgetés.

(#15) eXodus


eXodus
őstag

"miénk sem tökéletes,"
Nekem és sok másnak az. :DDD
Olcsó, gyors, stabil, korlátlan, más nem is kell.

(#16) kzoard válasza eXodus (#15) üzenetére


kzoard
csendes tag

+1

(#17) _Oscar


_Oscar
aktív tag

Én nem panaszkodom: speedtest eredmény. 15/1M T-nél. A router is meg a modem is régi darab, kicsit lecsippentenek a sebességből.
Ja és 5k alatt van /hó.

[ Szerkesztve ]

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#19) ngabor2 válasza Penge_4 (#9) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ha mindenhova szimmetrikus netet vezettek volna be annak idején, akkor egyrészt lett volna egy óóóriási kihasználatlan visszairányú kapacitás, amit ugyan úgy kifizettetnek veled. másrészt a központban is "kicsit" izmosabb vasak kellettek volna.

az alapfelállás az volt, hogy a netező leginkább le akar tölteni, hisz a feltöltés a legtöbb esetben vagy törvénybe ütköző, vagy szerződésben tiltott (nem üzemeltethetsz szervert). a töredék kedvéért a többség fizetett volna, mind valódi, mind átvitt értelemben.

persze, hogy örülnék én is, ha 3k/hó áron kapnék 15/15M csomagot, de jelenleg nem ez a realitás. az internet jelenlegi formája (és a netezők jelenlegi tábora) nincs erre felkészülve.

az alacsony garantált sebességhez: mint ahogy törvény szabályozza, hogy a garantált sebességet meg kell adni, ugyan az a törvény mondhatna egy kellőképpen magas százalékot a minimális és maximális sebesség arányára. szerintem a többség 25%-kal elégedett is lenne. a szolgáltató meg megtalálná, hogyan húzzon le újabb bőröket az előfizetőről.

[ Szerkesztve ]

(#20) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

Az egy dolog, hogy a nagyobb városokban van jó net. De sajnos ez édes kevés. Elég csak kimenni az elővárosokba, vagy ne adj' isten még messzebb és mindjárt drasztikusabb a helyzet. Jelentősen.
Zalaegerszegen (itt lakom, ez tuti.) pl.:
Belvárosban:
30M/30M-es kábelnet 3750 Ft/hónap egy év hűséggel.
Külváros: (Jelen esetben ez a város főutcájától kb.: 2 Km)
1M/1M kábelnet 3500Ft/hónap egy év hűséggel (fél éve ez még 6850FT volt!)
Ha elhagyom a "Zalaegerszeg vége" táblát, akkor még drasztikusabb a helyzet.
5M/256K 6500/hó/1év átlagban (5M is csak álom)

Meg lehet nézni TérkéPH-t

ngabor2:
Csak akkoriban még nem volt ekkora fokú a digitalizálás.
Leg 1xűbb példa: 25E Ft-os digitális fényképező. 3.5MB/fénykép, 720p-be videó (ami nem nagy szó manapság!) 7.5 perc 286MB.
Küld el a barátnődnek az elméletileg 5M/256K-s netedel.
Inkább feladom postán.

[ Szerkesztve ]

(#21) _Oscar válasza Enszuke (#18) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Router nélkül és egy zsír új DSL-321B modemmel Valamivel több mint 14 megát produkált le és 0,9-et fel.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#22) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Ez jó dolog.
Emellett már csak annak örülnék, ha a mobilinternet is elérne egy olyan ár/érték szintet, ami ha nem is világelső, de elfogadhatóbb.

A széles sáv tekintetében a UPC-vel végül is elégedett vagyok, nem szokott gond lenni vele.
A DIGI olcsóbb és gyorsabb, de csak azért nem fogok panelba költözni.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#23) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Ilyen alapon lehetne ujjongani, hogy az amcsik átvették a magyar spam szabályozást is... mert nekünk hamarabb volt rendes spamtörvényünk, mint nekik, és az övéké pont olyan lett, mint a mienk volt akkor. kár, hogy azóta elrontották.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) Penge_4 válasza bambano (#23) üzenetére


Penge_4
veterán

Na bumm. Vállalati címre úgyis ezernyi spam jön a világ minden tájáról, legyen az legális, vagy illegális. Őket már nem a jogi passzus állítja meg, de sokszor még a pénzbírság sem, hanem csak a kötél és a golyó (bocs).

Hülyeség volt így megváltoztatni, de ezt úgy mondod, mintha előtte nem lett volna ugyanennyi spam, mint most.

Plusz cégeknél bizonyítsd be, hogy ők küldték a levelet, nem csak a konkurencia az ő nevükben. Hosszú, évekig tartó jogi procedúra és a cég fog jól kijönni belőle, nem a user.

Lásd: Hi5 Rendes hivatalos közösségi oldal, egy időben nyomták ezerrel a spamet, mondták nekik, hogy dádá lesz, azóta nem nyomják, de amit műveltek, hogy a hülye userektől elkérték a Gmail jelszót és az egész kontaktlistájukat a spamlistájukra tették már az lenne a minimum, hogy ha nem is Guantanamo-ban, de minimum sitten lennének az oldal tulajai a szerverparkjukat pedig véglegesen lefoglalják a sittes tulajokat meg szabadulásuk után minden informatikai berendezéstől eltiltani, ahogy azt a crackereknél szokás. ;]

(#25) lujó55 válasza z0d1AK (#22) üzenetére


lujó55
őstag

Digi nemcsak panelban van :N
Amúgy tényleg jó a net nálunk, én is összehasonlítottam már külföldön, hogy mi a helyzet, csak ott fillérekben mérik a díjat, itt meg mélyen a zsebedbe kell nyúlni, ha szélessávot akarsz

(#26) PhlashMan válasza bambano (#23) üzenetére


PhlashMan
csendes tag

Ha még nem tűnt volna fel az internyet és a törvény az két homlokegyeneset különböző dolog,

(#27) x123456 válasza bambano (#23) üzenetére


x123456
aktív tag

Kik rontották el? Az itthoniak vagy az amcsik? :)

(#28) spirit007 válasza MaTTeS (#1) üzenetére


spirit007
senior tag

Uhh, ez nekem is az agyamra megy, főként mikor otthonról melózom és 30-40X kell újból csatlakozni VPN-en...
A sebességről egyébként annyit itt a 29-esben, hogy szerződés kötés után egy hónapig kaptam a reklámozott értékeket, azóta 512K helyett csak 200K UP van :(
Ja, egyébként naked bronz csomag 5400/hó (2500/512 elméleti..)

(#29) v!ct0y válasza spirit007 (#28) üzenetére


v!ct0y
veterán

Szintén Upc 29 es körzet és nem szakad meg a net csak ha valami nagy gebasz van.
A sávszél is általába megvan a nyóc mega:)

(#30) Penge_4 válasza x123456 (#27) üzenetére


Penge_4
veterán

Itthon változott annyit 2008-ban, hogy céges címekre legálisan küldhető opt-out spam (vagyis amikor van a levélben egy leiratkozó cím, amin keresztül leiratkozhatsz és aki leiratkozott azt nem veheted fel újra.

Hülyeség volt, de ettől függetlenül is mentek és nagyon ritka az igazi opt-out levél, inkább olyanok vannak, ahol nincs leirakozó cím, vagy a leiratkozó cím a Online Virus Scanner honlapjára vezet, ami egy Windows Intéző ablak klón és talál 3 másodperc alatt 50 vírust, amire egy vírusirtót is letöltésre ajánl és társai. :DDD

Plusz azért halkan megjegyezném, a céges spamek jobb helyen a rendszergazdát keserítik, aki nem hülye, a spamek célpontjai pedig mindig is az átlaguserek voltak. Tehát az opt-out rendszer üzemeltetője is úgy van vele, hogy kár a költségekért, még ha legális is, mert illegális területen nagyobb százalékban vadászhat.

[ Szerkesztve ]

(#31) Khaal válasza _Orbi_ (#20) üzenetére


Khaal
őstag

Én ist 5750-et fizetek 1696/256 -os adslért (igaz ebben benne van a telefon is), pedig még bőven a Zalaegerszeg táblán belül vagyok. Egyszerűen nem bír többet a kábel, már a 2 megabites csomag is szakadozott. Fizetnék én akár többet is ha kapnék valamivel nagyobb sebességet, de a t-com nem cseréli le a kábeleket 5-10 ember miatt.
Belvárosi haverjaim meg valami nevetséges 3-4 ezer forintért kapnak 10 meg 15 megabiteket.

Tényleg jó lenne ha javítanának a lefedettségen, kíváncsi lennék egy kimutatásra hogy a net előfizetők hány százaléka található a gyors és olcsó eléréssel lefedett területeken.

Jobban belegondolva, 2005-ben 12 ezret fizettem 192-es uploadért, most a felét fizetem 256-osért, de azért 5 év alatt ez elég szerény fejlődés, ha megnézzük, hogy közben hol tart a technológia :U Lassan tényleg alap lesz a 720p-s videofelvételeket csináló kamera, vagy akár mobil.

(#32) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Látom Palinak nagyon tetszik a dolog, mert már a második blogot írja szinte teljesen ugyanarról. :)

(#33) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Havi 110NZD telefonnal a mostani DSL-em, ez átszámítva picit több mint 17 ezer Ft, ebben van 20 azaz húsz GB adatforgalom, utána ij téma, stabil 64Kbit/64Kbit-re lassítják a sebességet.
Amíg el nem érem a 20GB-ot úgy 10Mbit a sebesség.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#34) RootRulez


RootRulez
félisten

Vidékről beköltöztem nagyvárosba. ADSL -> LAN net. Kicsit érezhető volt a javulás. :U Bár én anno az ADSL-t se szidtam. Sőt a betárcsázóssal is elvoltam pár évig :D

═════════════════════════════════════════

(#35) Vodar


Vodar
senior tag

Az lenne már a jó, ha mindenkinek elérhető lenne településtől függetlenül egy Digi-hez hasonló minőségű és áru internetkapcsolat. Szvsz. jelenleg a Digi szolgáltatja a legminőségesebb netet, ráadásul a legolcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

(#36) LamerGyuri


LamerGyuri
senior tag

Valami biztosan történik az országban ezen a téren, csak az a baj, hogy csúnyán nem egységes a dolog.
Nekem székesfehérvári UPC-s 60-as FiberPower-em van 5000-ért, 0-24-ben folyamatos. Fél év alatt kétszer szakadt meg, de akkor jó 3 óra hosszára. Ugyanez a sebesség kb. 3-5 buszmegállóra innen, a kertvárosi részben elérhetetlen álom...
úgyhogy az elérhető sebesség miatt én inkább lapítok, amikor mások ADSL hozzáférését kell látnom :B

"Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen."

(#37) pempellini


pempellini
senior tag

Digi Tatabánya [link]
30/20-as :Y :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z77X-UD3H,Intel I5 3470@3800mhz,Chieftech 450w,Sapphire 7770 vapor-x 1Gb,Zalman 9700 cu.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.