Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) scope2007


scope2007
addikt

ez nem semmi, a helyedben én is ugyanígy meglepődtem volna

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#2) rybank


rybank
senior tag

Fúúú; engem meghatott!

(#3) enginev3.0


enginev3.0
félisten

SAJNOS igaz is lehet az ő története :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4) ViZion


ViZion
félisten

Háát sajnos a mai világban nem csak az alkoholista-drogos-semmirekellő és/vagy kalandvágyból (nem ez a legjobb szó, de nem tudok jobbat) lehet vki hajléktalan.
Ismerősöm volt "hajléktalan" külföldön. Ilyen igazi kalandor volt: kicsi meló, azután csavargás, amíg tartott a lóvé. Bejárta EU-t úgy ~7 év alatt és egy fillér nélkül jött haza :)

Ebben a konkrét esetben azért az a fura, hogy programozót több területre is folyamatosan keresnek.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#5) luw2win válasza ViZion (#4) üzenetére


luw2win
őstag

Ha nincs kapcsolatod azert egyre nehezebb bejutni mindenhova. Az meg a masik hogy mennyen el allasinterviewra?
Nincs lakasa, nem tudja ellatni magat, nem csettinhet egyet es az oneletrajz meg az eletkorulmenyei megvaltoznak.

Tegyuk fel arvahazban nott fel tanult, volt hova "haza" menni. De most nincs.... azert ez szar szitu, es igy nem is fog munkat talalni.
Elore meg a joisten se fizet hogy ki birjon maganak venni valami es gatyaba razza az eletet.

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#6) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Az igen... :\ Most tuti azon fogok agyalni mindig ga meglatok egy hajlektalant, hogy vajon mi volt elotte? :|

(#8) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Jó kis történet. Azért néha meglepő tud lenni az élet.

Mit is kéne ide írni?

(#9) #83009024


#83009024
törölt tag

szomorú de igaz lehet :s sajnos megesimk mostanában az ilyen

(#10) Sub-ZeRo válasza gamek!ller (#6) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Én ezelőtt is mindig agyaltam, hogy mi lehetett előtte, vagy hogy kerülhetett ilyen helyzetbe... Pedig én nem sokat voltam pl. Budapesten, vagy nagyobb városban...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#11) ViZion válasza luw2win (#5) üzenetére


ViZion
félisten

Persze, ez igaz. De amikor munkanélküli lett, gondolom volt pár hétre-hónapra tartalék, esetleg voltak kollégák, barátok, stb.

De ilyenkor hol vannak az átmeneti szállók, stb.? Nem az lenne a jó az államnak is, ha akit lehet az utcáról visszasegítenének a "normális", adófizetős hónapról-hónapra életbe?
Mindenkinek az lenne a jó, ja, csak ahhoz nem ilyen vezetők kellenének.

A másik véglet, aki úgy beletörődik, hogy az'tán akkor sem tesz semmit, amikor segíteni akarnak neki. Erre van tavalyról egy konkrét példám sajnos (2 gyerekes család, víz és áram nélkül. Amikor lett intézve jobb hely, még ki sem takarították... végül át sem költöztek).

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#12) aero. válasza gamek!ller (#6) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

(#13) csokad


csokad
senior tag

Ez durva... ledöbbentem picit...

(#14) gamek!ller válasza aero. (#12) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Köszi a linket, szeretek ilyet olvasgatni. Kényes téma sajnos így nem is igazán ír róla senki... :(

[ Szerkesztve ]

(#15) dave666


dave666
aktív tag

Az ember sohasem ítéljen előre :K

Dave666

(#16) persil


persil
nagyúr

Ebben a story-ban az a gáz, hogy pusztán azért, mert volt a kezedben 3 marék ram, még akármilyen procid is lehetne. Miért pont i7 920as lenne?! Egyáltalán mi van ha amd? Meg aztán i7-esből is van 66 féle.

Rohadtul nem életszerű a helyzet, hogy megy valaki 3 rammal és odamegyek, hogy szia, bocs de neked nem i7 920as procid van...? Pfff :D Lehetetlen az egész.

Attól pedig, hogy ismer egy (azaz egy darab) procit, névről még nem sokat jelent.

Biztos bennem van a baj, de én sokkal több, semmirekellő, haszontalan, hazug, alkoholista hajléktalannal találkoztam, mint olyannal, aki tényleg nem tehet róla. Tény, hogy van ilyen, de mondjuk 100ból 1.

Nekem is volt olyan, amikor nem volt állásom, több százezer forintos tartozásom volt helyette, ráadásul ért egy tragédia, amibe emberek bele szoktak rokkanni.
Ehhez képest most a saját, frissen vásárolt lakásomat újítom fel éppen.
Akaraterő kérdése.

Konkrét eset, hogy egy ismerősöm szendvicset(bontatlan példányt) adott egy hajléktalannak, az meg utánadobta ordítva, hogy "nem igaz nem vagy képes pénzt adni".
Ha rajtam múlik, akkor nyomorékká vertem volna.

Ettől még persze igaz is lehet, amit mesélt az adott srác, de én minden szavukat fentartásokkal kezelem.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#17) persil


persil
nagyúr

Most nézem, fanatikus tag lettem! :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#18) persil


persil
nagyúr

Fentebb linkelt valaki egy írást, csak egy mondatot idéznék belőle:
"Állását elvesztette a válság miatt, idén tavasszal már másfél éve munkanélküli volt, pedig gépésztechnikusként korábban nem volt nehéz állást találnia."

Akkor elmegyek a mekibe. Vagy a tesco-ba. Vagy az auchan-ba. Vagy a burger king-be. Vagy a kfc-be. Vagy az obi-ba. Vagy vagy vagy... HAZUGSÁG, hogy aki dolgozni akar, az nem talál munkát.
70 ezret mindegyik helyen megkeresel betanítottként, ami pont arra elég, hogy ne kelljen koldulni. (aki most azzal jön, hogy ennyiből nem lehet megélni - ha nincs más, akkor kussolok és ennyiből élek)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#19) Tim82 válasza persil (#18) üzenetére


Tim82
nagyúr

Akkor elmegyek a mekibe. Vagy a tesco-ba. Vagy az auchan-ba. Vagy a burger king-be. Vagy a kfc-be. Vagy az obi-ba. Vagy vagy vagy... HAZUGSÁG, hogy aki dolgozni akar, az nem talál munkát.
70 ezret mindegyik helyen megkeresel betanítottként, ami pont arra elég, hogy ne kelljen koldulni.

Ezzel csak annyi gond van, hogy ha nem titkolod el, hogy felsőfokú végzettséged van, akkor jó eséllyel elutasítanak az állásinterjún a fenti helyeken, hogy túlképzett vagy...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#20) tildy válasza persil (#18) üzenetére


tildy
nagyúr

Igen, csak épp lakni is kell valahol. Ha mákod van, megúszod 30-40ből, ha nincs mákod, akkor két havi kauciót le kell szurkolnod. A semmiből.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#21) persil


persil
nagyúr

Azért örülök, hogy nem a flame jött, hanem kultúrált keretek közt válaszoltatok, köszönöm :)

Reagálni meg csak annyit, hogy olyan nincs, hogy egyik nap 300 ezret keresel, van családod és lakásod, aztán másnap tartozások, család elhagy és nincs hol lakni.
A kettő közt mindig(mindig) van átmenet. Olyankor kell talpra állni, igyekezni és nem pedig később, mikor már minden elúszott, akkor sajnáltatni magam. Higgyétek el nagyon jól tudom mit beszélek.

A hajléktalanoknak óriási nagy százaléka konkrétan tehet róla, hogy az utcára kerül pénz és család nélkül(szerencsejáték, alkohol stb stb), vagy pedig, mikor már baj van, akkor szarik rá és elhagyja magát, nem tesz érte semmit.

szerk.: kimaradt egy szó.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#22) wednesday válasza persil (#18) üzenetére


wednesday
őstag

"HAZUGSÁG, hogy aki dolgozni akar, az nem talál munkát."

Akkor a munkanélküliek 80%-ának lenne munkája. Mekibe, kfc-be? 50 éves embereket majd felvesznek dolgozni?
Állásinterjú. Azzal kezdik, hogy személyes adatok. Név, lakhely....jah, hogy lakhely az nincs?? Következő.
Mert annyi betanított munka van ebben az országba mi? 1 helyre van vagy 6 jelentkező. Így könnyű is lószar fizetésért, meg túlóra elcsalással, munkatörvény megsértésével és állandó fenyegetéssel (nem tetszik, 5-en várják, hogy felszabaduljon a hely) dolgoztatni.

(#23) persil válasza wednesday (#22) üzenetére


persil
nagyúr

"50 éves embereket majd felvesznek dolgozni?"

Voltál már mekiben...? Kik viszik el a tálcákat az asztalról?
Igen. 50 éves - dolgozni akaró - emberek.

"Akkor a munkanélküliek 80%-ának lenne munkája."

A munkanélküliek 80%-a cigány és ők nem akarnak dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#24) #27483136


#27483136
törölt tag

Hozzátartozó nélkül, aki ideiglenesen tudna szállást biztosítani, ahol meg lehet mosakodni, borotválkozni....kva nehéz ügy.
Már állást is nehéz úgy találni, hogy közben nem dolgozol. Tapasztaltam, több interjún voltam és sokszor -úgy sejtem- már az is gyanút ébreszt a pr-osban, hogy valamiért "elbocsájtott" vagy. Vagyis van valami bibi veled. És mivel ő is az állásával játszik....
Nah, ez az eset meg ennek a netovábbja.

Nagy mázlifaktor kell a srácnak, de gondolatban szurkolok neki.

(#25) Ygg


Ygg
senior tag

Mindkét oldalról kell(ene) az akarat...

(#26) wednesday válasza persil (#23) üzenetére


wednesday
őstag

Igen voltam párba, ez nem jellemző.
Most láttál 1 embert, aki valószínű nem hajléktalan. És rögtön összeállt benned a megoldás 100 ezer ember bajára. Vigye a tálcát mindenki a mekibe.

(#27) persil válasza wednesday (#26) üzenetére


persil
nagyúr

Nem egyet láttam, de nyugodtan forgasd ki a szavaim.

Te mondtál valamit én meg megcáfoltam. Ez nem megoldás, hanem tény.
Rengeteg helyre konkrétan nyugdíjasokat keresnek.

És most ne mond, hogy azok nem hajléktalanok. Te 50 évesekről beszéltél, nem hajléktalanokról.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#28) wednesday válasza persil (#27) üzenetére


wednesday
őstag

Ne haragudj én nem forgatom ki a szavaidat. De te mondtad legelőször a megkis példát.
"Akkor elmegyek a mekibe. Vagy a tesco-ba. Vagy az auchan-ba. Vagy a burger king-be. Vagy a kfc-be. Vagy az obi-ba. Vagy vagy vagy..."

Én most nem flame vitába akarok beszállni. Annyit jegyzek meg, hogy az embernek nem 100%-ig csak a saját kezébe van a sorsa, ez marhára nem igaz. Hogyha akarom én leszek a világ ura és csak akarnom és tennem kell érte (szándékosan túlzott példa).
Mielőtt még félre érted nem a másik végletet képviselem, hogy az embernek nem kell tennie és küzdenie a saját boldogulásáért, igenis tennie kell. Amit tehetünk az tegyünk meg MAGUNKÉRT és MÁSOKÉRT is.

(#29) rybank válasza wednesday (#28) üzenetére


rybank
senior tag

ez szép volt:)

(#30) persil válasza wednesday (#28) üzenetére


persil
nagyúr

Már írtam, hogy tudom nem mindenki tehet róla, tehát ha ezt vesszük részben egyet is értek veled.

"Amit tehetünk az tegyünk meg MAGUNKÉRT és MÁSOKÉRT is."

Ezzel 100%-osan egyet értek, viszont mielőtt másért tennék valamit, elvárom, hogy magáért tegyen meg mindent, amit lehet.

Persze, nem flame, nem értelek félre nyugi :) Egyszerűen csak részben más a véleményünk.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#31) Reibek


Reibek
senior tag

Látom nem csak rám volt akkor nagy hatással a dolog és tényleg nem mindennapi volt hirtelen nem tudtam hova tenni a dolgot!

(#32) _Free_ válasza wednesday (#22) üzenetére


_Free_
csendes tag

"Azzal kezdik, hogy személyes adatok. Név, lakhely....jah, hogy lakhely az nincs?? Következő."

Nem tudom tudsz e róla (buta kérdés, nyilvánvalóan nem), hogy fennáll az ilyen esetekben az az opció, hogy a hajléktalanszállót bejelentheti állandó lakcímként. Pontosan azért, hogy tudjon munkát vállalni. Mit gondolsz a sok hajléktalan miként teszi ezt az Újbuda Prizmánál?

Minden probléma valójában mindig fele akkora, mint amennyinek érezzük.

(#33) Gebriel válasza wednesday (#22) üzenetére


Gebriel
veterán

Maradjunk annyiba, hogy a munkanélküliek 99.9% NEM AKAR dolgozni, vagy ha igen az igényüknek megfelelő munkát mert ők olyan helyzetbe vannak, hogy válogathatnak.. :U
Ha rajtam múlna, megszüntetném M.O. a munkanélküli segélyt. :((
És ezt úgy mondom, hogy egy nemzetközi multinacionális cég munkaközvetítésbe nap mint nap részt veszek.

persil egyet értek. Ha valaki dolgozni akar, az talál munkát és nem az utcán cigit kunyerál.

[ Szerkesztve ]

(#34) tildy válasza persil (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Gondolkozz picit, tényleg csak picit. Voltam én is munkanélküli, pedig mindennek mondható vagyok, csak olyan embernek nem, aki ne menne a munka után.
(sőt itt a ph-n már azt is megkaptam, hogy karrierista, meg munkamániás vagyok)

Hidd el a meki sem tud mindenkinek munkát adni, bármennyire sem tudod elképzeni, van olyan, hogy nem talál az ember munkát.

Édesanyám pl. 92-98 közt nem talált munkát. 6 évig . Amit talált, ott meg nem akarták kifizetni. Próbált közmunkába elmenni, sikerült 3 hónapra, de hiába volt jó (az önkormányzatban volt bérszámfejtésen ezalatt ) , 3 hónap után megszűnt , ennyi időre vehették csak fel, ennyi volt. szerinted nem próbált munkát találni, úgy , hogy van egy 4 meg egy 10 éves gyerek?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#35) Reibek válasza persil (#16) üzenetére


Reibek
senior tag

Rá volt írva a csomagolásra hogy TRI kit na azért nehogy azt mond hogy minden hajléktalan úgy mászkál az utcán hogy tudom mi az a TRI kit meg ram!
És tudtommal TRI kittet 1366-hoz illik venni nem amd-hez!
Ebből akkor letudod vezetni hogy mi volt a meglepő
Tudja hogy ram
leolvasta oké hogy TRI kit de ebből még neki nem biztos hogy tudnia kellett volna hogy azt 1366-hoz szokták venni
Azt hogy miért i7 920-am van e nagyon egyszerű az a legelterjetebb az 1366-os foglalatnál tekintve hogy nem olcsó mulatság volt anno mikor bejött!

(#36) persil válasza Gebriel (#33) üzenetére


persil
nagyúr

+1 !

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#37) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Tényleg van ám olyan példa is amikor az ember tényleg akar dolgozni de nem talál munkát. De folyamatosan járni kell utána, mert egyszer csak beüt a jó meló. Anyám 2 évig volt munkanélküli, most Németországban dolgozik a Mercedes gyárban jó sok euróért..

(#38) persil válasza tildy (#34) üzenetére


persil
nagyúr

"Édesanyám pl. 92-98...."

Van ilyen is sajnos, már leírtam, hogy van ilyen.
Most a nagyobb %-ról beszélünk, akiken jól látszik, hogy esze ágába nincs dolgozni, mert a munka büdös. Feltételezem, hogy édesanyád mindent megtett azért, hogy ne az utcán lejmoljon cigit és felesre valót.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#39) wednesday válasza Gebriel (#33) üzenetére


wednesday
őstag

"Maradjunk annyiba, hogy a munkanélküliek 99.9% NEM AKAR dolgozni"

És ezt a halálbiztos statisztikai adatot mégis honnan vezetted le? :U
Csak azt ne mond, hogy saját tapasztalataid alapján.... :N Ezt csak abban az esetben fogadnám el, ha bizonyítottan te valamilyen isten vagy, aki emberek millióin lát át egy szempillantás alatt, és pontosan ismeri az okokat. :P Még, ha 5000 munkakerülővel is hozott is össze a sors ez is kevés általánosításra.

Az általánosítás mindig ott kezdődik, mikor az ember nem látja át a helyzetet.
Vannak olyanok akik nem akarnak dolgozni, tény, de az nem azt jelenti, hogy senki se akar.

(#40) Gebriel válasza wednesday (#39) üzenetére


Gebriel
veterán

Nekem bőven elég az általánosításra.
Az általánosítás mindig ott kezdődik, mikor az ember nem látja át a helyzetet.
Vannak olyanok akik nem akarnak dolgozni, tény, de az nem azt jelenti, hogy senki se akar.

Hidd el én nagyon is átlátom, ;] ha 5000 emberből csak 10 akar dolgozni akkor erre Te mit mondasz?
A munkanélküliek dolgozni akarnak???
Kötve hiszem. :U

(#41) tildy válasza persil (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

Ha apám nem tartott volna el mindannyiunkat, és nem lett volna egy házunk, érdekes helyzet lett volna...
Egyedül jóval nehezebb.

Csak gondol bele, mi vanha egyedülálló emberről van szó, aki akár legyen mondjuk informatkus, azt hiszi renben az élete ezért felvesz mondjuk lakásra hitelt nem is vészes örlesztővel, mondjuk havi 40-50 ezerrel... Leépítik, bármi megtörténhet .. Ahiteltakor is fizetni kell.

Jóma is voltam olyan helyzetben kb 3 éve, hogy féltem , a következő lakhely a híd alatt lesz, ha nem szedem össze gyorsan magam. Szerencsére találtam egy koleszt ideiglenesen, bár az sem volt olcsó, 22E.
Láttam környezetemben embereket. Nagyobb részüknek nem volt büdös a munka, mégis várniuk kellett.

Viszont az igaz, hogy a munkaügyi központ kb csak azért van, hogy az ott dolgozóknak munkájuk legyen. Nekem 5 hónap munkanélkülikor egy helyet sem ajánlottak fel.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#42) wednesday válasza Gebriel (#40) üzenetére


wednesday
őstag

"Hidd el én nagyon is átlátom"

Magyarán ott állandó munkaerő hiánnyal küzdötök a sok naplopó miatt? És nem ment még csődbe? Melyik cégről van szó? Mond már el létszíves, hátha tudok pár ismerősnek vagy ismeretlennek szólni, hogy van valahol állandó felvétel.

(#41) tildy: Én még egy esetről se hallottam, hogy a munkaügyi kb-ból adtak volna valakinek rendes melót. Olyan papírt már kaptak, hogy egyéni vállalkozó kiváltásával mehetnek biztosítási ügynöknek egy bizonyos céghez. ;] Na hát mondtam remek, már a hivatalból is ezzel jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#43) Katacomb


Katacomb
csendes tag

Én 1 éve nem találok munkát, pedig keresek rendesen.
A nejem MC-be jelentkezett, nem vették fel. Indoklás nincs.
Jelenkezet máshova, egyböl.

Végzetúr!! Van aki árul, s van aki el is adja, cseréli!! Alma = vitamin, Vitamin = izom, Izom = hatalom, Hatalom = pénz, Pénz = csajok, Csajok = sex, Sex = aids, Aids = halál... Kérsz almát? Ha nem válaszolsz csak téged minősit!!

(#44) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Ebben az országban semmi sem meglepő így hihető ez a story is! :W

(#45) old rocker


old rocker
veterán

Igen, van ilyen, ha nem is gyakran. Ezért írtam én is homeless ügyben itt: [link]

A két hajléktalan riportfilmem egyik főszereplőjének 4! diplomája volt...
Amúgy grat. az íráshoz.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#46) old rocker válasza Gebriel (#40) üzenetére


old rocker
veterán

Kicsit leegyszerűsíted a helyzetet, ember... Olvasd el azt, amire az előzőben adtam linket.
A szegedi Csillagban készült riportfilmem alapján állítom: még egy gyilkossal szemben sem egyszerű mindig egyértelműen állást foglalni.

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#47) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Mindenesetre a tanulság megint az, hogy "amikor plazma tévét veszel, akkor tartsd meg a dobozát, mert jól jöhet a híd alatt, ha rosszra fordulnak a dolgok". Szól az egész középosztálynak, az említett hajléktalannak is. Ha van tartalék ki lehet bírni amíg lesz másik munka (programozó mindig kell) ha nincs jön a híd alja.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#48) Xaels


Xaels
félisten

Én anyukám példáját tudnám felhozni. Születésem előtt elektronikai cégnél dolgozott, majd a Postánál volt gépjárművezető. Születésem után Gyesen volt sokáig, mert közben született 3 testvérem a 2. házasságából. A férje(nevelőapám) minden volt csak jó családfő nem. Idő előtt nyugdíjazták elmeállapota miatt(rendőrség). Egy idő után a bagó és a pia elvitte a család pénzének nagy részét, a nyugdíj mellett esze ágába sem volt elmenni dolgozni, de a napi 4-5 doboz cigi meg a sör/bor kötelező volt. Aztán anyum úgy döntött, hogy kezébe veszi a dolgokat. Először a Humanic-nál volt cipőboltos, aztán egy alapítványnál először házaló majd sofőr, azután a Tesco-ban állandó éjszakás pénztáros és most villamost vezet. Elvált és egyenesbe hozta az életét mielőtt az utcára kerültünk volna. Aki akar és tesz is érte talál munkát, nem feltétlen a szakmájában, de akiket én látok nap mint nap csövesek, azok nem is tesznek semmit azért, hogy változzon az emberek megítélése róluk, sőt...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#49) Chaser válasza persil (#21) üzenetére


Chaser
titán

Egyrészt honnan tudod mennyit keresett és meddig dolgozott? Volt haverom programozó, nem is kis cégnél, de nem fizették túl őket, br 240k körül, ami netto 140 körül van. Ennél meg sokkal rosszabb esetek is vannak, mivel IT-ben óriási túlkínálat van. Más területen dolgozó haveromat most azért küldték el, mert találtak helyette olyat, akinek van start kártyája. Az meg nagyon nem igaz, hogy aki akar az tud munkát találni. 5 évvel ezelőtt talán igen, ma már nagyon nem. A 90'-es évek eleje óta most van a legnagyobb munkanélküliség. Abszolút ismerősök nélkül nem sok esély van értelmesebb munkára, de már értelmetlenre se. Nyilván régió függő is, de általánosságban igaz.
Ha meg 3 ramot látnék vkinél én is i3-ra tippelnék, mert csak ott van tri-channel, persze lehet más okból is 3 ramot venni, de nem tudom ez mért nem életszerű.

szerk: Gebriel :Megteszik azt helyetted, valamikor 1 év volt a munkanélküli, aztán lett 9 hónap, majd fél év, jövőre már csak 3 hónap. Az érdekessége az, hogy munkavállalói járulékot nem vontak tőlem kevesebbet. Nekem az se lenne gond ha megszűnne, de egy kib@szott forintot ne merjenek tőlem emiatt levonni és adják vissza amit eddig befizettem, ugyanígy vagyok a nyugdíjjal is. Arra se tartok igényt, de ne is vonjanak emiatt tőlem semmit le.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) persil válasza Chaser (#49) üzenetére


persil
nagyúr

Arra gondoltam a nem életszerű alatt, hogy ha látok az utcán egy embert 3 rammal, akkor az első dolgom nem az, hogy odarohanjak és megkérdezzem nem-e véletlenül i7 920-asa van :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.