Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheAquir


TheAquir
csendes tag

Ennek a cikknek az alcime a kovetkezo: "Az új pénzforgalmi szabályozás szigorú, ám lesznek arra lehetőségek, hogy a napi tevékenység során mentesüljünk a biztonságos, de időrabló dupla azonosítástól."

időrabló????? tenyleg? barmi ami biztonsagossa teszi az online tranzakciokat hogyan lehet idorablo?

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#2) dajkopali válasza TheAquir (#1) üzenetére


dajkopali
addikt

talán rosszul értelmezed: ha az ajtódra egy négypontos biztonsági zárszerkezetet szerelsz fel, az sokkal biztonságosabb, de kinyitni, becsukni a zárat kétszer annyi ideig tart, minimum
ennyi
itt most pl. arról is szó van, hogy ha szó szerint, minden esetben betartanák az irányelvet, akkor az összes kétdolláros vásárlásnál is megy az sms vagy más azonosító kód
ez a fogyasztónak lassulás, a szolgáltatóknak teher, pedig biztonsági kockázat itt alig van
ezt biztos meg fogják kerülni

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#3) Snoop-y válasza dajkopali (#2) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igen ezert vannak a limitek amiket lehet allitani. Pl azonositas nelkul most vasarolhatsz a kartyaddal x ezer HUF-ig
Ez angliaban £30-50 kozott valtozik Svajcban 40 CHF. Amit e felett vasarolsz ahoz kell a pin. Ha mindezt online csinalod akkor kell hozza megerosites. Semmi idorablo nincsen ezekben.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#4) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Azért elképzeltem, hogy elfelejtem a pinkódomat, és a telefonos mozgatásos azonosításhoz a jó nehéz jelszóként megadott mozgásformát így tálalom a tesco-ban
vagy 5 percig... mert biztonságos...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#5) Joci10 válasza Snoop-y (#3) üzenetére


Joci10
őstag

Itthon 5ezer forintos a vásárlási limit (bankkártyával), de nem lehet állítani (amit lehet állítani, az a maximumos limitek, nem a 'biztonsági' limitek). Sőt, szeptember közepe után sem lehet majd; azt is a bank állítja majd be valamire, ami neki tetszik.
Online vásárlásoknál meg jelenleg semmi nincs. Ha közvetlenül vásárolok, akkor megadom a kártyaadataimat, és vonják azonnal minden kérdés nélkül.
Az időrabló meg pont ehhez képest időrabló. Mert eddig semmit nem kértek. Ez után meg mindig fognak, még egy 1000 forintos tételnél is. És ha ezt rendszeresen vásárlod (akár napi szinten), akkor majd megérzed, miért is időrabló ez a metódus a semmihez képest.

(#6) ztoldy válasza Joci10 (#5) üzenetére


ztoldy
senior tag

Van bank, ahol POS limit, internet vásárlás limit, napi tranzakció limit összeg, darabszám állítható.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#7) Joci10 válasza ztoldy (#6) üzenetére


Joci10
őstag

Mint említettem: ezek csak maximumok. Vagyis beállíthatod a maximális internetes limitet, a napi vásárlás maximális összegét, egy tranzakció maximális értékét, meg a kp-s felvehető maximális mennyiséget. De ezek nem biztonsági limitek, hanem maximális limitek. Ezek átlépésénél nem biztonsági kérdést fogsz kapni (hogy tényleg Te vagy-e), hanem tranzakció-tiltást (ezért különböznek egymástól, nem is kicsit). Vagyis az 5 ezer forintos PIN-kéréses limitet Te nem állíthatod. Ugyanígy nem fogod tudni változtatni szeptember közepe után azt, hogy az 5 ezer forint alatti vásárlások esetén mikor kérjen PIN kódot (adott tranzakciószám; vagy adott összérték), és mikor nem - mert azt is majd csak a bank fogja.

(#8) Pötyi


Pötyi
őstag

Engem az zavar, hogy a főkártyámat soha nem használom netes vásárlásra, mégis rá vagyok kényszerítve vagy egy drágább token bérlésére, vagy egy okostelefon megvásárlására.

(Van okostelefonom, engem csak az elv zavar.)

[ Szerkesztve ]

QNX is cool!

(#9) sztanozs válasza Pötyi (#8) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem kötelező okostelefon, nekem simán sms-ben jön a cucc. Pl az Erste már több mint egy éve kér második faktoros azonosítót online fizetésnél, de láttam már ilyet más magyarországi banknál is.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) dabadab válasza Pötyi (#8) üzenetére


dabadab
titán

"Engem az zavar, hogy a főkártyámat soha nem használom netes vásárlásra, mégis rá vagyok kényszerítve vagy egy drágább token bérlésére, vagy egy okostelefon megvásárlására."

Ez azért van, hogy más se használja neten a kártyád :)

DRM is theft

(#11) Hintalow válasza Joci10 (#7) üzenetére


Hintalow
senior tag

Az érintéses, pin kód nélküli tranzakciók limite valóban nem állítható, de még csak nem is banki döntés a mértéke, hanem kb ország-kártyakibocsátó szinten van állítva, nem egy folyton változó dolog.
Minden országnak megvan a saját beállítása: [link]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#12) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Zsír
Akkor most kapunk egy sms-ben egy kódot amit a pin után be kell majd ütni?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#13) sztanozs válasza 7Heads Drago (#12) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem, idehaza jellemzően ezek lesznek:
- kártya és pin (normál esetben, card present)
- kártya és biometrika (apple pay, illetve külföldön, biometrikus adatokat tartalmazó kártyákkal és olvasókkal)
- kártyaadatok (szám, lejárat, név, cvv2) és one-time-password (online vásárlás, card not present)
- kártyaadatok (szám, lejárat, név, cvv2) és biometrika (online vásárlás, apple pay)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#14) Pötyi válasza dabadab (#10) üzenetére


Pötyi
őstag

Látod, nekem mennyivel egyszerűbb (olcsóbb) lenne, ha megkérdezné a bankom: Akarol-e a jövőben a neten vásárolni a kártyáddal, paraszt?

IF y THEN mennyé' oszt váccsá' ki magadnak kétfaktoros (drágább) tokent, vagy vegyé' okostelót

ELSE minden marad a régiben (de a netes vásárlás letiltva)

:D

QNX is cool!

(#15) Snoop-y válasza Pötyi (#14) üzenetére


Snoop-y
veterán

A UBS az ilyen. Az alap debit kartyaval nem tudsz az interneten vasarolni csak hitelkartyaval.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.