Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thomas1


Thomas1
őstag

Jól néz ki a képen az a batár tv mellett! :DDD

Az árára azért kíváncsi leszek, szerintem nem lesz egy szinten a hasonló tudású, akár 2 magos atomos gépekkel sem. És HTPC-be nem tudom, hogy kell-e egy C2D...
Nagyobb fogyasztás, nagyobb hang, magasabb hő.

Persze akinek mondjuk ez lenne az egyedüli gépe otthon, annak megfontolandó egy ilyen vásárlása, de elemenként összerakva még mindig olcsóbban ki lehet jönni.

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#2) orbano


orbano
félisten

jók ezek a nettopok, csak rohadt drágák. 70-80e forintot fizessek alaphangon egy ilyenért csak mert pici és lassú? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#3) Quan-Chi válasza orbano (#2) üzenetére


Quan-Chi
őstag

sajnos a méretet és a praktikusságot meg kell fizetni, ezen kívül ez még egy új keletű dolog, szóval ez is ró némi pluszt az árra :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#4) Alchemist válasza orbano (#2) üzenetére


Alchemist
addikt

Core 2 Duo Mobile procival mihez lassú..? ez nem engineering workstation...

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#5) Geönczy


Geönczy
aktív tag

Pedig pont az árát kerestem ,hogy mennyivel lesz drágább mint egy Atomos gép.
Hány plusz dollárt jelent a proci.

(#6) Psych0


Psych0
őstag

Fura, hogy nem az asrock csinálta... :D

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#7) Stiky válasza Geönczy (#5) üzenetére


Stiky
senior tag

Ha csak azt vesszük hogy egy mobil processzor 2x ha nem 3x drágább mint egy ugyanolyan asztali társa, akkor el lehet gondolni, hogy nem lesz olcsó így ez a kiépítés... :U

[ Szerkesztve ]

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#8) rudi válasza Alchemist (#4) üzenetére


rudi
nagyúr

De ezzel a procival nem is lesz 70-80k, főleg nem Aopenben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Geönczy válasza Stiky (#7) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Jaja, csak kíváncsi lennék, hogy mennyit mernek árban rápakolni.
Ugye még az aktív hűtés, nagyobb hűtőborda, akár réz hőelvezető cső... ezen kiegészítőket is "muszály" lesz nekik megfizettetni.

(#10) szuper-t


szuper-t
senior tag

az a mini főhet mint az állat
rakhatták volna valami szellősebb házba is

(#11) rudi


rudi
nagyúr

Báj dö véjj, ez a Core 2 Duo mobil + Ion mennyiben más mint a Core 2 Duo mobil + GF 9400M ami mondjuk az aktuális Mac Miniben van?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) Thomas1 válasza rudi (#8) üzenetére


Thomas1
őstag

Szerintem egy közepes vagy még inkább alsó kategóriás C2D-vel is ütni fogja a 100k-t.

Ezért is írtam, hogy olcsóbb, ha egyedi alkatrészekből válogat össze valaki magának ilyet, csak hát jelenleg ITX-ből nem túl nagy a kínálat. Főleg nem ilyen foglalattal...

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#13) lorenzen válasza Stiky (#7) üzenetére


lorenzen
aktív tag

Nem csak az a baj, hogy drágább a mobil processzor.
A gyorsabb processzor nagyobb fogyasztás és zajt jelent.
Használhatóságában viszont nem sokkal múlja felül a duplamagos Atom processzorral szerelt társait..

Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

(#14) rudi válasza Thomas1 (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Attól tartok, hogy az a C2D jó drága P7000/8000-es lesz, pedig HTPC-be tényleg vastagon elég lenne akát a T3000-es Celeron is. Ilyenkor csodálom az AMD szerencsétlenségét, hogy az Athlon Neo + HD 4200 kombót mi a fenéért nem hajtja a nettopok felé...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

nagyon komoly stuff, igazán szép a ház és végre jó a beltartalom is ! már csak egy GTX260M kéne bele, és mehetne asztali gépnek is :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#16) dni


dni
őstag

Van 9300as Zotac m-itx lap 775-ös foglalattal, n-es wifivel. lehet egy kicsit nagyobb lesz, vagy minimálisan többet fogyaszt, mint ez a cucc, de vélhetőleg olcsóbb is.

(#17) Zanik válasza rudi (#14) üzenetére


Zanik
addikt

A Dell Inspiron Zino HD-ben Athlon Neo + HD3200 kombó van, már az is megteszi. Kérdés, mikor és milyen áron jut el hozzánk!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#18) BloodRay


BloodRay
veterán

Szép, de szerintem is bőven elég egy dupla magos atom az ion mellé egy HTPC-be.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#19) Alchemist válasza rudi (#8) üzenetére


Alchemist
addikt

Hát így tényleg nem egy tacskó gazdaságos árkategória... :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#20) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez jo kis masina, el tudnam viselni otthonra :)

...

(#21) #72042496 válasza Alchemist (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na de ez nem is 70-80 ezer forint lesz. Ha mégis, akkor nagyon virul majd a fejem. :)

(#22) venember83


venember83
nagyúr

Nem lesz nagyon lassú a két és fél colos merevlemez a full HD felbontású filmekhez?

(#23) zsirfecske válasza venember83 (#22) üzenetére


zsirfecske
addikt

háhá, egy jobb 500-as notivinyó 80 MB/sec-jét semmi HD nem hajtja ki :)

(#24) .mf


.mf
veterán

"A 2009-es év egyik slágere az NVIDIA Ionja volt. Bár minden kezdet nehéz, egy idő után megindult a szekere, és a gyártók a hosszas tapogatózás után egyre több nettopot majd netbookot is felszereltek vele."

Ehhez képest egy teljes termékpalettán még mindig nagyítóval kell őket keresni :F :P
A Zotac IONITX-ein és az Asus egy furanevűjén valamint a Jetway egy IPC-lapján kívül árul még valaki Atom 330 + nv Ion lapot?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

végülis szerintem is sok a c2d ... mert ugye a gép teljesítményét nem a leggyorsabb hardver határozza meg hanem a legszűkebb keresztmetszet :K és ha az ion nem tud mit kezdeni a procival akkor felesleges , de jól hangzik :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#26) Godefroy


Godefroy
senior tag

Ezek szerint még létezik az Aopen.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#27) szab.tam válasza venember83 (#22) üzenetére


szab.tam
nagyúr

nem.

egy hd film bitsebesség nagyságrendileg 10-20-30 mbit/sec. oszd el 8-cal, (MB/sec). még egy usb-s pendrive, akár egy hervadtabb is elég hozzá....

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#28) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Végre! Az 1. értelmes ionos konfig. Ilyet hiányoltam már mióta.

(#29) Egzee


Egzee
őstag

40 ropiért lazán össze lehet dobni egy htpc-t...

(#30) dabadab válasza Egzee (#29) üzenetére


dabadab
titán

40k-ból nem nagyon, ez a cucc meg inkább 140k-hoz lesz közelebb, ahhoz is a másik irányból :)

DRM is theft

(#31) orbano válasza dabadab (#30) üzenetére


orbano
félisten

Na ja, 50 alá nagyon nehéz bemenni, de ha okosan válogat az ember nem lehetetlen

A vér nem válik VAZZE!™

(#32) rudi válasza .mf (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Az a baj, hogy csak hír és technológiai szinten volt sláger az Ion, gyártásban és érdekes módon vásárlásban sem annyira. Nagykeres partnertől tudom, hogy a 70-90k körüli árú dual Atomos, Ionos kisgépek ott állnak a raktárban, nem veszik őket. Az első szállítmányok hamar elfogytak, de mostanra talán telítődött ez a piac (legalábbis hazai viszonylatban). Kaptak ajánlást az NV tenyérnyi Ion gépére is, de minimum ezres tételben kellene rendelni, az meg a hazai piacon nem fogy el.

Kérdésedre visszatérve, volt egy Point of View modell is egy darabig a hazai piacon (most nem látom sehol), az, aminek PCI Express x16 csatolója is volt.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#33) orbano válasza rudi (#32) üzenetére


orbano
félisten

ennyiért nem is fog, amikor ilyen áron fullos gépet kapsz monitorral. komolyan nem értem egyébként az árpolitikáját ezeknek a nettopoknak úgy en bloc. azt hiszik, hogy a netbook őrület közepette majd otthonra mindenki ilyet vesz? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#34) rudi válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

A Mac Mini már az év eleje óta ilyen, sőt egy picivel jobb is. Utánanéztem, abban GeForce 9400M-van, ami 16 számolóegységes IGP-t rejt, az Ion meg nagyjából ugyanaz, csak 8 számolóegységre felezve GeForce 9300M chipsettel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) rudi válasza orbano (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, a nettop áraknak már régen normalizálódnia kellett volna, de nem tették. Persze, az is valószínű, hogy ezeket a kisméretű HTPC-s Ionos cuccokat nem a mi piacunkra tervezték. Ahol 1000 euros szinten keresnek az átlagemberek, ott nem tétel a méteres plama mellé venni egy sokadik gépet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#36) hétalvó válasza rudi (#32) üzenetére


hétalvó
addikt

[link]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#37) Zanik válasza rudi (#34) üzenetére


Zanik
addikt

rudi! A Dell Zino HD-jéről mi a véleményed? Mármint az Amd-s változatról (Inspiron 400).

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#38) Quan-Chi válasza rudi (#35) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ez igaz, itt egy 80-90k-s minimál bérből nem, sőt még egy 130K-s átlag bérből se nagyon fognak az emberek 50"-os plazma TV mellé HTPC-t venni, egy 10K-s asztali DVD lejátszó és el is van felejtve a dolog :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#39) Zenty válasza lorenzen (#13) üzenetére


Zenty
őstag

nem sokkal múlja felül? Akkor te nem ismered az atom "teljesítményét"...
Egy mobil core 2 önmagában is képes hd filmet lejátszani és nem kell cidrizni, hogy mivel kódolták a videót. A mobil jó még konvertálásra és a gpu-t is jobban kihatja ha esetleg régi game kéne.
Az atom önmagában csak nettezésre jó és kis felbontású filmekre minden mástól kinyiffan.
A "duplamagos" atom meg nem igazi duplamag csak a reklámba. Egyszerű HT van belerakva ami szimulálja a két magot.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#40) marositech


marositech
senior tag

Hmm én most építek ilyen hasonló gépet.
Az alaplap új Zotax ITX 9300-as lesz. Használt CPU Intel Q9400, használt Ram Corsair. És egy új Silverstone ház tápostul meg egy új fél terrás vinyó. Összesen minimálár: 120000 Ft körüli lesz.
Ahhoz képest az ASRock kihozta a frissített Nettopokat kb. 100000 Ft körül lesz, jó BD van benne... De a teljesítmény...messze nem ott van.
(ja, abba a rendszerbe lehet beépíteni egy erősebb VGA-t ha akarod)

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#41) Zenty válasza Zanik (#37) üzenetére


Zenty
őstag

A Dell Zino nem rossz.
Nem is nagy, rendes 7200 vinyo van benne 3200hd és neo proci alapból. De az ára ugy is magas lesz itthon. Nem a külföldi árakat kell nézni. Ami jó azt itthon elb@sszák az árakkal.

Guild Wars - Zenty a survivor

(#42) rudi válasza Zenty (#39) üzenetére


rudi
nagyúr

Biza a duplamagos, N330-as Atom az fizikailag kétmagos. A HT miatt meg négymagosnak látja mindjuk a windóz :P

Továbbá tudok neked olyan videót mutatni (modnjuk itt a "killa sample"), ami letérdeltethet egy 2 GHz körli Core 2 Duo-t, de az Ion vígan elviszi. Továbbá az Ion most már flash klejátszást is gyorsít, szóval mellette nem lesz túl sok gond az atomos gépeken netezéssel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) rudi válasza Zanik (#37) üzenetére


rudi
nagyúr

Korrekt kis masina, elég komoly pofon lehet a Mac Mininek. Hejj, ha a 230 dolcsis indulóára reális volna errefelé is...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) Zenty válasza rudi (#42) üzenetére


Zenty
őstag

nem az inonról volt szó de sebaj.... hanem önmagában a procikról.
Core2-tőt nagyon kevés fekteti meg önmagában. Az atomról ez nem mondható el...
Közbe megnéztem igen 2 mag, de atomon ez sem segít:D

Az ion nem rossz de mindent nem támogat és elválik, hogy mi lesz vele a jövőben. Mert az intel mindent integrál akkor nem lesz ionozás atommal.
Core2 és hasonló fog bekerülni az ion mellé. Ami mondjuk nem is baj szerintem, csak az árat lőnék be normálisan.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#45) rudi válasza Zenty (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Szoktad te nézegetni a hardverhíreket, ne adj isten a teszteket is? Ugyanúgy lesz GPU-val egybeépített Atom, ahogyan Nehalem architektúrás cuccok, a Core 2-nek meg vége, kész, finito. Az Iont kifelejteni meg elég nagy botorság, ugyanis azért szép számmal kapható vele 80k körüli nettop, és elég jelentős mértékben kiszélesíti az Atom procik felhasználási lehetőségeit. Egyébként a megfeleő topicokban le van írva, hogy milyen kodekkel és beállításokkal eszi (Ion nélkül) a kétmagos atom a 720p-s HD filmek többségét, és az 1080i filmek közül rengeteget.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#46) Zenty válasza rudi (#45) üzenetére


Zenty
őstag

jah amelyiket érdemes olvasni azt elolvasom. Egyébként én használtam iont szóval nekem mondhatod :)
1080p-vel azért akadnak problémák bőven.Valahol nem folyamatos az atom + ion páros, hiába támogatja a gpu gyorsitást a program. Nagyon számít milyen formátumba lett megcsinálva a movie.

Mivel a hír arról szólt, hogy atom helyett core2 lesz ezért csak a prociról ment a téma. Ugyanis az ion egyetlen hátránya az bizony az atom.

"GPU-val egybeépített Atom" igen és mi a problémád? Ugyanezt mondtam én is. A
az intel erőlteti az atomot + a szutyok gma-val ( amiben még hd gyorsítás sincs) és ezt egy chipbe építik. Erről szól az új generációs atom család és a régieket pedig kidobják amihez jó az ion is. A core2-nek meg nem lesz "finito" mert az ion2 is támogatni fogja. Főleg ha az ion2-ben nem lehet majd új atomot tenni.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#47) rudi válasza Zenty (#46) üzenetére


rudi
nagyúr

Fura, én nem látom, hol említetted korábban az IGP-s Atomot, megmutatnád? Ami meg az IGP-s Atomot illeti, abba egy GMA500 rokon kerül, aminek azért vannak bőven HD videós képességei. Lényegében azt sem értem, miért kell egy processzor teljsítményét feszegetni (hacsak nem kötekedésből), amikor egyre inkább minden a platform szintű teljesítmény felé orientálódnak, maikor a GPU egyre gyakrabbak segít be a CPU-nak. Azt is komolyan gondolod, hogy a kisebb Core i3, i5 érkezésével nem lesz vége a Core 2 sorozatnak? Szerinted az Ion2-re talál majd az NVIDIA partnert?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#48) Zenty válasza rudi (#47) üzenetére


Zenty
őstag

Az új generációs atomról beszéltem lejebb is.
.Egyébként azt mondod olvassam a híreket, akkor én is javasolnám neked, hogy pl a legújabb híreteket olvasd el. Ahol nincs szó semmilyen gma500-ról. Az új generációs atomnál egy régi gpu-val lesz egybeépítve ahol nincs alapból hd támogatás.
"Lényegében azt sem értem, miért kell egy processzor teljesítményét feszegetni (hacsak nem kötekedésből)"
lejjebb leírtam miért..... Kötekedés meg maximum azoknak lehet akik elfogult atom mániások. Én nem fanoskodok egy hardvernél sem, hanem logikusan nézem, hogy mennyire éri meg amit kínálnak és mit.
Idővel vége lesz a core2-nek de itt az ion2-ről volt szó. Azt nem tudom, hogy talál partnert valószínűleg igen. Mivel a mac mini és lényegében egy ion ( csak nem nvidia chipset) + core2 épül.
De az még a jövő, hogy az új atomot engedi az intel az ion 2-vel vagy helyette a via, core2, ulv stb. rakják be mint lehetőség. Pont erről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#49) Zenty válasza Zenty (#48) üzenetére


Zenty
őstag

"2010 legelején jön a netbookok új generációja, melyet a Pine Trail-M platform fog képviselni. Az Intel friss rendszere szakít a Navy Pier három chipes felállásával, és a vezérlők magába a processzorlapkába kerülnek. A Pineview-M kódnevű CPU ennek megfelelően a központi egység mellett DDR2-es memóriavezérlőt és integrált grafikus magot is tartalmaz. Az utóbbi, GMA 3150 névre keresztelt megoldás továbbra sem képes a HD videók és a Flash gyorsítására"

Guild Wars - Zenty a survivor

(#50) Zenty válasza Zenty (#49) üzenetére


Zenty
őstag

"A régi Atom processzorok gyártása és forgalmazása még a következő év első felében leáll, aminek következtében az Ion alapú netbookok szállítása is akadályba ütközik. Ennek az Intel örülni fog, hiszen a 2010-es év nagy részében egyedül kínál platformot a piacra."
nah ez volt a lejebbi komentek lényege.

Guild Wars - Zenty a survivor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.