Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rolly


Rolly
veterán

várom véleményeiteket, megjegyzéseiteket az írásommal kapcsolatban

(#2) Rover623 válasza Rolly (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Mit vársz tőlünk...?:DD
Ződ' vagy...ezzel a trükkel csak a kezdőket lehet átvágni...;)

1. kutasnak nem engedünk tankolni
2. ha mégis, végig ott állni mellette amíg vissza nem teszi a pisztolyt...de akkor már csinálhatod te is...

P.S.:
Ezt kár volt leírni...ezer és egy fórumon n+1 esetet olvashatsz...okulhattál volna belőlük...:C

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#3) Rolly válasza Rover623 (#2) üzenetére


Rolly
veterán

eddig mindig normálisak voltak, de mostmár én tankolok az tuti.

bocs

[ Szerkesztve ]

(#4) _seth_ válasza Rolly (#1) üzenetére


_seth_
veterán

#2-ben minden le van írva :)

Én egyszer engedtem a kutasnak, hogy tankoljon... 95-öst kértem bele és V-Power került bele....

Azóta néha átengedema tankolást minden gond nélkül csak amíg le nem teszi a pisztolyt ott állok és még azt is megvárom, hogy a kulcsot ideadja (kulcsos a tanksapka) szal sokat nem tud variálni... na de most teljesen mind1 mit csinál nem gyorsabb mert hiába megyek be max 5-10 mp-et nyerek az egésszel... többnyire egyébként csak annyit mondok, hogy köszi nem megy egyedül is :)

Sztori:

Kútnál áll az összes sor, egyik sorba beállok mert látom már kint áll a nő és mindjárt tankol... állt előttem még egy autó azaz én a harmadik voltam... az első nő csak áll mint egy izé, nézeget és nem csinál semmit sem... a kis drága vörös khm várta, hogy majd a kutas tankoljon mert ő bizony nem fog ilyen alantas munkát csinálni... 5 perc után az előttem álló kövér gázzal lelépett majd követtem én is... a nő csak állt én nézett értetlenül... már nem emlékszem milyen autója volt de csak valami átlag 2-3 millás verda...

Egyébként valamivel több megy bele mint a gyári adat, csövek míg megtelnek lehet pár liter de ilyen nagy eltérést nem tudok elképzelni...

[ Szerkesztve ]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#5) VW


VW
aktív tag

hát ez tényleg érdekes,hogy fér a kattanás után még több mint 10 liter bele,mert szerintem max. pár deci vagy még annyi se.Gondolom mire kimentél a kocsidhoz ,a kút számlálója már le volt nullázva..biztos rejtjelezve mutogatot valamit a kasszásnak az meg megmahinálta a végeredményt.Nem reklamáltál a blokkal,hogy ennyi bele se fér a tankba ??
most már mindegy,de legközelebb inkább csináld magad vagy várd meg míg visszateszi a pisztolyt.

Sajnos a légzés nem intelligencia függõ, különben elég sok probléma megoldódna.

(#6) _seth_ válasza VW (#5) üzenetére


_seth_
veterán

Nekem volt már, hogy több liter fért bele kattanás után és az volt az érdekes, hogy nem láttam a benzint benne... fizetés után kiderült mi volt a turpisság: elszakadt a tank tetején lévő levegőztető cső így szépen folyt ki belőle a drága benzin... (persze ezt este 8-kor amikor másnap 4-től több mint 300km út volt betervezve... elvontattuk, alámásztunk, locsolőtömlő bele és kész...)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#7) lesaux


lesaux
veterán

Totalcar-cikk a témában

Amúgy nálam tankolásnál a szokásos párbeszéd:
- Szia, segíthetek?
- Szia, nem, köszönöm - és már nyúlok is a pisztolyért (mámint amivel tankolni kell :D).
Ezután nálad is így lesz, már látom.

(#8) dabadab válasza VW (#5) üzenetére


dabadab
titán

"hát ez tényleg érdekes,hogy fér a kattanás után még több mint 10 liter bele"

Sehogy, ment egy benzineskannaba.

DRM is theft

(#9) Rolly válasza VW (#5) üzenetére


Rolly
veterán

nem reklamáltam egyből mert nagyon meglepett a 47 liter, de tudtam, hogy több fér bele mint a gyári adat, egyik ismerősömnek 70 literes tankja van s belefér 80 liter is, s mikor a kocsiban ültem akkor kezdtem el számolni, hogy okéoké, de azért egy 45 literes tankba amibe max 42 litert töltöttek bele, akkor a 47 már zicces.

De ki fog derülni, hogy a beletankolt üzemanyaggal mennyit tudok majd megtenni, bár kétlem hogy legalább 4-5 litert ne nyúlt volna le a kiccsákó

(#10) Rolly válasza lesaux (#7) üzenetére


Rolly
veterán

vagy én fogok tankolni, vagy ott állok karbatett kézzel s nézem :D. Meg majd panaszkodok, hogy máshol hogy átvertek :D

(#11) DeadMeat


DeadMeat
veterán

Siman bele lehet tankolni annyit :) Szinten fabia,1.4 csak benzin.45literes tankba tankoltam én 53 litert :) Hosszu a cso a tanksapkatol a tankig,nameg ha kinyitja a levegozteto szelepet akkor meg jo sokat lehet tankolni ra :)
Szoval ne aggodj olyan sokkal azert nem vertek at ;)

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#12) Rolly válasza DeadMeat (#11) üzenetére


Rolly
veterán

erre a válaszra vártam :D.

mondjuk amikor legközelebb kell tankolni, akkor ki fog derülni.

levegőztető szelep? :B

(#13) (Kolombusz) válasza DeadMeat (#11) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

De az is lehet, hogy többet mér a kút.

(#15) atus7377


atus7377
tag

A fábiába lekattanás után bele lehet tölteni 10 lityit.Ua. mint a VW.Van a tanknál egy pici szelep,ha benyomod kiengedi a benzingőzt és mehet tovább a manna.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#16) Viktor0610 válasza Rolly (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én soha nem engedem, h. felügyelet nélkül megtankolja az autómat a kutas, sőt, inkább én tankolok és mindig fix összegért, így nem tudnak (pénzzel) átvágni.

Samsung Galaxy A54

(#17) Omega81 válasza atus7377 (#15) üzenetére


Omega81
senior tag

Hogy lehet kioldani azt a szelepet? :F :DDD

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#18) atus7377 válasza Omega81 (#17) üzenetére


atus7377
tag

Benyomod kézzel vagy a pisztolyal.

Az nem jó... a klasszikus, az igazi, az egyetlen format c: ... by Dilikutya

(#19) finest


finest
őstag

Szomorú ez a dolog. Amúgy én pont abból a meggondolásból tankolok tesco gazdaságos benzint, h ott nem nyaggatnak a kutasok. (Ettől még nyilván ott is átvágnak.. :DDD ) .

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#20) sztikac


sztikac
őstag

Nálunk (Szlovákia) is megvan hogy melyik kúton lehet megbízni a kutasokban és melyiken nem... Szerencsére van vagy 7 kút a városomban úgyhogy lehet válogatni... Múltkor volt egy ilyen elég lehúzás gyanús esetem: otthonról indulás után feltűnt hogy kevés a benzin a gépben mondom gyorsan megállok legközelebbi kúton (ahol amúgy nagyon nem szeretek tankolni, csak hát ki akar a város közepén lerohadni). Szóval begurultam a kútra, megtankoltam, megyek be fizetni. Kutas lehúzza a kártyámat (pult alatt nem láttam a kezét :((( ), majd odaadja a terminált hogy írjam be a PIN kódot, beütöttem, visszaadom neki... Várakozás... Semmi! Máskor ennyi idő után már kinyomta a számlát... Kutas mondja valami végett sikertelen a tranzakció, húzzuk le még 1x... Mondon OK. Erre megint matat a pult alatt majd kezembe ad egy MÁSIK terminált hogy írjam be a PIN kódot... OK. Beírom... Várakozás... Megint semmi! Erre azt mondja biztos nincs elég pénz a kártyámon... Mondom neki nem kéne viccelődni a kártyán kb. 12x annyi pénz van mint amennyiért tankoltam (egy pillanatig átfutott a fejemen hogy kb. 1 hónapja vásároltam a neten, csaknem lenyúltak :F, de ezt gyorsan elvetettem mert biztonságon helyen fizettem vele)... Erre a kutas elémrakta megint a terminált hogy írjam be még 1x a PIN kódot (a kártya lehúzása nélkül!). Na ennél pontnál pakoltam el villámgyorsan a kártyát, mondtam hogy kifizetem inkább kp-ban a tankolást. Fizettem, be a kocsiba és a bankig meg se álltam. Ott szerencsére kiderült hogy a számlámmal minden rendben van és gyanús tranzakciók se történtek :K Az azért érdekes hogy az összes tranzakcióról azonnal kapok sms értesítést (a sikertelenekről is) itt meg egy darab sms nem jött :U Egy biztos annak a kútnak még a környékét is kerülöm ezentúl!

(#21) DeadMeat válasza Omega81 (#17) üzenetére


DeadMeat
veterán

Ahogy a sracok mondjak.Bar en ugy emlexem huzni kell :U
A masik meg igen a kut is csal,de szvsz 100 liternel 1 litert kb.Legalabbis ahol en szoktam tankolni ott kb ennyit.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#22) bambano válasza Rover623 (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

1. Kutasnak nem engedek tankolni.
2. Ha mégis, akkor se engedek kutasnak tankolni.
3. Kutas két méternél közelebb nem jöhet az autómhoz, mióta úgy becsapták a tanksapka ajtaját, hogy eltörte a zárat.
4. Ha kutas nagyon akar tankolni és erős csúnya nézés sem zavarja el, akkor másik kúthoz megyek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) bambano válasza _seth_ (#4) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A borába a szellőztető rendszer és a túlcsordulási terület "kiakasztásával" még további kb. 12 liter fért. De azt csak olyankor szabad, ha utána ki is nyomod belőle, mert ha megállsz, és a meleg miatt tágul a benzin, akkor ronda vége lesz a dolognak.

A tankoló csővel kell egy bizonyos ponton megnyomni a tank csonkját és akkor fér még bele.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#24) bambano válasza VW (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ha fizettél, nulláza a kútfejet. Mivel sok mindenki nem viszi el a nyugtát, mindig van kéznél nekik sok nyugta, amiből tud adni egyet...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#25) Peter789


Peter789
senior tag

én már csak azért sem engedem a kutasoknak hogy ők tankoljanak, mert már volt hogy egy béna végigfolyatta a kocsi oldalán a cső végében maradt cuccot :((( utána jó sokat mosogathattam a fényezést mire eltűnt a folt... :U

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

(#26) doc


doc
nagyúr

na igen, ahogy mások is írták, kutas NE tankoljon
még öltönyben sem problémás a művelet, ahhoz nagyon bénának kell lenni hogy összekend/folyasd magad, nem kell sznobkodni...
én OMV-hez járok tankolni, szinte mindig jön a srác, aki mindig meg is kapja a "köszi, megoldom"-ját. helyette általában lemossák a szélvédőt :DD
az indexes is van egy "benzinkutas trükkök" topic, érdemes az elejét átolvasni (utána már csak a "megint X forinttal drágább" posok vannak...)

(#27) Balinov


Balinov
félisten

205XRD-mbe (1,9D) papíron 50L-es tank van. rekordom idáig 51,4l volt bele,de akkor már tényleg strandröplabdázni lehetett volna a tankban,olyan száraz volt.szal 1-2L a max tűrés,én úgy hallottam több autószerelőtől,kutasoktól. ennyi még szvsz belefér a rendes hőtágulásba,de ettől nagyságrendlileg több tutira nem.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#28) doc válasza Balinov (#27) üzenetére


doc
nagyúr

erősen függ a típustól hogy mekkora a tágulási hely, a VW-ben pl. hírhedten nagy plusszokat lehet elérni :)
(megj: valahol a Skoda is VW :D)

(#29) Balinov válasza doc (#28) üzenetére


Balinov
félisten

najó,ez biztos így is van,de szegény fábiának ha +2x% -t tágult volna a tankja a hátsó ülésen ülőknek biztos feltűnt volna (persze ha az alatt van a tank,mint reugeotéknál a 205-be)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30) doc válasza Balinov (#29) üzenetére


doc
nagyúr

mire gondolsz?
nem maga a tank tágul :DDD
hanem van felette egy olyan rész, ami egyrészt a hőtágulás miatti nagyobb helyfoglalás miatt kell, másrészt meg - ha jól tudom - hogy a benzingőz ne sűrűsödjen össze túlzottan
na ezt kis ügyeskedéssel fel lehet tölteni (bár nem igazán ajánlott)

(#31) Balinov válasza doc (#30) üzenetére


Balinov
félisten

arra gondolsz most amikor Balinov pisztolykattanás után bennhagyja a pisztolyt a nyílásba,majd erős mozdulatokkal a 110kg-ját bevetve oldalról töbször meglöködi az autót?
Hogyhogy nem maga a tank tágul? ezt nem értem.marha gyenge voltam fizikából,de sztem minden tágul egy szintig. :B :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32) doc válasza Balinov (#31) üzenetére


doc
nagyúr

én csak 80kg vagyok és nem szoktam autót löködni :DD
hogy pontosan hogyan kell kiakasztani a szelepet hogy tölthesd a szóbanforgó biztonsági részt, azt nem tudom, én Ajkán szoktam tankolni, innen 15 km az út hazáig, azalatt meg nem használok annyi benzint hogy el is tűnjön, a csordultig töltött tank meg nem igazán biztonságos... szóval első kattnál tovább nem szoktam erőltetni

maga a tank valamennyit tágul, de egy masszív acéltank max. 1-2 mm-nél többet biztos nem :)
szóval a tágulási nem azért tágulási, mert maga a tank tágul, hanem a benne levő üzemanyag teszi ezt meg jó eséllyel szép napos időben

(#33) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Bejáratott kúton kell tankolni, ahol tudod, hogy nem basznak át (nagyon). Én már olyan kútra sem szoktam visszamenni, ahol nem adják ki maguktól a nyugtát. Nem tudom, ez a nyugta-nem-adás miért jó a kutasnak, nekem gyanús.
íme a teljes benzinkutas vocabulary:
"Hello, kössz megoldom magam!"
"Jó napot ... kút lesz!"
"Jó napot ... kút lesz és egy ... matrica!"
"A rendszámom .................."
"Nem kérek ÁFÁs számlát."
"Kössz, viszlát!"
Most őszintén mit bíznátok rá egy kutasra?
1) Ha érdekel az olajszint megnézem és utántöltöm a mindig nálam lévő saját készletemből (ami biztosan ugyanaz, mint ami eleve be lett töltve olajcserekor).
2) Ha érdekel az ablakmosó akkor utántöltöm lásd step #1
3) Ha érdekel a keréknyomás leellenőrzöm, honnan tudná a kutas, hogy előlre 2.2, hátra 2.2 kivéve, ha sztrádázom, vagy meg van terhelve, mert akkor 2.4.
4) Jó az szélvédőt/lámpákat/rendszámot lemoshatja, de ha nem öltöny-nyakkendőben vagyok (nincs temetés vagy esküvő) akkor ezt én is meg tudom csinálni, amíg töltöm a tankot. Bár vannak kétségeim, hogy a kutas ugyanolyan vehemenciával sikálná-e le a párszáz kilométernyi sztrádászás után a rovahullákat, meg rovarbélmaradványokat, mint én.

Egyébként van olyan kút, ahol ki van piktogrammozva, hogy ha kell személyzet jelezz a kürttel.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#34) Balinov válasza doc (#32) üzenetére


Balinov
félisten

'89-es sárkánynál még nincs ám olyan védelem.szal előbb nem irtam,de taszigálva a bennragadt légbuborékokat kidolgozva még 3-4-5 litert simán bele lehet tankolni,persze függ a teljes tankolt mennyiségtől,a környezet hőjétől meg attól,mennyire akarok égni a kuton,ha sokan vannak..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#35) doc válasza Balinov (#34) üzenetére


doc
nagyúr

az enyém is lassan 15 éves :)
azért megnézném ahogy nekiállsz taszigálni meg egyéb erőszakos módszereket alkalmazni szegény autón, nem lehet semmi látvány :C
lehet egyszer én is letesztelem egy hosszabb út előtt hogy mennyi rejtett tartalék van az öreglányban :D

(#36) Eastman


Eastman
őstag

Soha nem tankolt még kutas egyetlen autómba sem!

Rolly, ha csak a saját szemednek hiszel (mint ált. én is), tölts meg egy fix 5 literes kannát benzinnel, be a csomagtartóba, majd autózd ki szárazra a tankot. Ezután 5 literrel kút, és rakd tele ami belefér! Ennyi. ...ja, és ne a kánikulában! :)

Üdv: Eastman

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#37) bambano válasza doc (#32) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Ismereteim szerint nem nagyon használnak acéltankot. Az opelek alatt biztosan műanyag van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#38) bambano válasza Balinov (#31) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A borában a tankoló csonk oldalán egy kis pöcköt kellett megbökni (ha jól tudom), és utána fért még bele jócskán. Nem izomból, iqból.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#39) bambano válasza TheVeryGuest (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az olajszint ellenőrzés a legnagyobb átverések egyike.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#40) Csyppa válasza DeadMeat (#11) üzenetére


Csyppa
senior tag

Csatlakozom. 1.4-es dízel Fabia :) , 1000-1100km után simán több mint 50 megy bele. Mondjuk ekkor már igencsak kell tankolni, mert sipákol :D

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#41) tiv83us


tiv83us
veterán

Maig nem latom ezeknek a "benzinkutas fiuknak" az ertelmet. Meg a " sznob ámerikába' " sincs ilyen, nem is ertem minek ennyi folos penzt kiadni a tarsasagoknak ezekenek az alkalmazottakra. Ok, legyen benn egy penztaros, ha nincs, vagy nem akarsz kint kartyaval fizetni. De hogy olyan, aki odakint tankolgat helyetted...:U

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#42) finest válasza tiv83us (#41) üzenetére


finest
őstag

Csökevény az átkosból. Mondjuk azt hallottam, h amerikában nem életbiztosítás kútnál pénztárosnak lenni, mert ált. egyedül vannak és szívesen próbálják őket ezért kirabolni...

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#43) tiv83us válasza finest (#42) üzenetére


tiv83us
veterán

Az sem akadalyozna meg oket tulzottan, ha odakint egy ilyen kutas rohangaszna, illetve legalabb oket is kilehetne rabolni. :D

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#44) finest válasza tiv83us (#43) üzenetére


finest
őstag

Nálunk a kutakon (főleg a kiszolgálók nélkülieknél) ki van téva, h a fizetés nélküli távozás, automatikus feljelentéssel jár, szal itt inkább csak benzint lopnak egyelőre.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#45) bambano válasza tiv83us (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Magyarországon divat az úgynevezett elhajtás. Magyarul Zrínyi tankolás, fizetés nélkül kútról kirohanás. Ez ellen védenek valamilyen szinten.
Másrészt ők a rábeszélő emberek, a jattszedők.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#46) blueMerle válasza sztikac (#20) üzenetére


blueMerle
veterán

Csaknem a Ho**er? :DD
én is kn ;)

(#47) sztikac válasza blueMerle (#46) üzenetére


sztikac
őstag

talált :D

(#48) #64791808


#64791808
törölt tag

Kedves cikkíró kolléga,

ezt hívják tanulópénznek. Benzinkúton soha, semmilyen körülmények között nem szabad kutast engedni a kocsi környékére, csak akkor, ha szeméylesen ismered, és tudod, hogy 100% megbízható. 99% az nem elég.

Paranoiás vagyok? Lehetséges. De még az életben nem fordult elő, hogy engem benzinkúton átverjenek.

(#49) Balinov válasza tiv83us (#41) üzenetére


Balinov
félisten

olaszban is vannak kutasfiuk. Pölö Milánó körgyürün az Agipnál a szívbajt hozta ránk az idősb fazon,mikor égő cigivel állt neki megtankolni a 406-ost..

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#50) Zofren válasza _seth_ (#6) üzenetére


Zofren
aktív tag

nekem is van sztorim. céges auto. 54 literes a tartálya. kutasnak engedte fonok tankolni. 65 liter ment bele. én szétrohogtem magam, mert eddig sajátkezuleg csak 55 litert sikerult belenyomnom, de akkor már a csobol jott kifelé a gázolaj. fonok leorditotta a srácot, irt panaszkonyvbe, azota nem járunk ahhoz a kuthoz. mult héten kénytelen voltam ott tankolni. kértem számlát, srác megszolal, hogy elég régen tankoltunk ott pedig itt van a kozelben. ekkor felvilágositottam, hogy azért, mert te 1 éve 9 literrel tankoltál tobbet a kocsiba, mint ami belefér. gyorsan visszaadott, még az aprot is, amit el is tettem (7ft volt) és elkoszont. hehe.

''Próbálj ne sikeres, hanem értékes emberré válni.'' - Albert Einstein

(#51) Goose-T válasza #64791808 (#48) üzenetére


Goose-T
veterán

Ezt meg write only üzemmódnak hívják. Többen is említették, hogy a Fabiák tankja 55-60 litert is képes befogadni. Ezt én is alá tudom támasztani, a bátyámnak 4 évig volt Fabiája, és rendszeresen ennyit tudott beletankolni, bármilyen kúton. Nekem Feliciám volt, azzal sosem tudtam a gyári 42 liternél többet beletankolni ugyanazokon a kutakon.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#52) #64791808 válasza Goose-T (#51) üzenetére


#64791808
törölt tag

1., igazad van, nem olvastam vissza

2., majd kiderül, mekkora is az a tank...

3., mindettől függetlenül amit leírtam, az szerintem helytálló

4., elloptad robekri barátom elől az oggy-macskás avatart, ez vért kíván :DD

(#53) L4D1K


L4D1K
őstag

Végigololvastam a hsz.eket és az derült ki nekem h sokan nem tudják pontosan mi is zajlik konkrétan tankoláskor. Vegyük sorban:

1. Megjössz a kúthoz. Sorállás stb. Kedves gyerek jön segíteni vagy sem... leemeled a pisztolyt. Ilyenkor még még nem történik semmi, a sz.gép benn jelzi az eladónak h vki az X kútfejen leemelte a pisztolyt. -Itt nem lehet csalni.
2. Tankolás. Vagy te végzed vagy a kútkezelő( ha jött persze és elfogadtad a segítségét). Ha te csinálod semmi gond nem lehet, soha, az árak feltűntetve az óra nem csalhat, mer nem lehet megpiszkálni. Ha kútkezelő tankol megmondod milyet mennyiért és vagy megvárod vagy bemész a pénztárba fizetni. Itt érdemes figyelni mer sokszor fordult elő h én is megkérdeztem milyet tehetek bele - benzin bazze - jó de milyet? Rutintalan sofőrök bemondják hogy benzin tele és már rohannak is be. A kutas megnyalja a szájaszélét és teszi a bele a legjobbat, mer benzin és mer neki azt kell eladnia. Ha nem szimpatikus a tankos, állj mellé, bár nem hiszem h csúcsforgalomban minden kutas 2 kannával szaladgálna.
3. Tankoltunk. Ahogy a pisztoly a helyére került, benn a gép letilt és onnantól azon a kúton a fizetés befejezéséig tankolni nem lehet. Semmit.
4. Fizetés. Kp vagy kártya. Blokk jár, ha nem kéred kidobják. Fizetéskor a gép kiirja neked h mit tankoltál és milyen értékben, ha ok fizetsz. Ha valahogy mégiscsak sikerült a kutasnak a 45ös tankba 60 litert tankolnia, a blokkal a kezedben panaszkodhatsz és visszanézheted a tankolást videón, merthogy készült róla felvétel, ésha máshol nem ott kiderül a turpisság.

Ha minden jól ment megmenekültél, ha jó passzban vagy adsz egy kis zsebpénzt a kutasnak mer lemosta a szélvédőt és boldogan távozol.

Ui.: Kb fél éve vagyok kútkezelő. Dolgoztam több kúton is. Tapasztalataimat ez idő alatt szereztem. Remélem tudtam segíteni és nem bántottam meg senkit. Ha valakinek még lennének aggályai vagy kérdései, nyugodtan kérdezzen.

Ui #2.: Néhány autó tanknyílásában van egy kis szelep amivel kitudod engedni a felgyülemlett levegőt a tankból, na ez a túratank. Tipustól függően 5-15l plussz anyag belefér még ilyenkor a tankba.

Tiszteletem.

# ANTAL Tuning #

(#54) tiv83us válasza finest (#44) üzenetére


tiv83us
veterán

Itt azert automatikus jogsi bevonas, plusz feljelentes lopasert of korsz.

Bambano: Miert nincs elorefizeteses rendszer? Mi az akadalya? :F

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#55) L4D1K válasza tiv83us (#41) üzenetére


L4D1K
őstag

Ezt meg én nem értem :))

# ANTAL Tuning #

(#56) finest válasza L4D1K (#53) üzenetére


finest
őstag

És mit tapasztaltál eddig, van trükközés vagy nincs? Komolyan ennyivel kimerül a dolog, h a rutintalan sofőrrel a legjobb benzint vetetik?

tiv83us: Nálunk 10k alatt nem foglalkoznak a lopással. Bár a kúton a kamerák miatt hamar meg van a rendszám alapján a delikvens. Mondjuk az elhajtásról L4D1K biztos többet tud mondani.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#57) L4D1K válasza finest (#56) üzenetére


L4D1K
őstag

Olyan trükközés mint amire a legtöbben gondolnak nincs. A kutakra jó a rálátás az meg csak feltűnik ha kutas közelében van egy-két 20l es kanna :). Meg ahogy mondtam ott a kamera, a kamuvásárlók alias ellenőrök ( nézik mit adsz el, milyen hangnemben beszélsz, ajánlgatod e az akciós termékeket stb..). A kút melleti úton naponta mennek el szintén ellenőrök kamerával, mer placcon ülni vagy zsebretenni a kezet örök hiba.

Elhajtás. RÉMÁLOM. Aki elhajt értse már meg nem a céggel ha nem az ott dolgozókkal cseszik ki, ugyanis a napi minuszt ők fizetik meg. A kamera vesz természetesen, de pl ha úgy áll előtte egy kisteherautó, nem biztos hogy látja a rendszámot...

# ANTAL Tuning #

(#58) L4D1K válasza tiv83us (#41) üzenetére


L4D1K
őstag

Majd ha 80 éves leszel, és alig bírsz kiszálni az autóból és nem lesz kutas aki mosolyogva segít neked tankolni, lemossa a szélvédődet, megméri a guminyomást a kerekekben, segít kiválasztani a motorolaj fajtáját, megmérni az olajszintet, beindítani a mosót, gőzborotvával lepucolni a felniket. Majd akkor talán átértékeled a a kutas mibenlétét.

Ui.: Nem akartalak megbántani, remélem nem is sikerült.

Tiszteletem.

# ANTAL Tuning #

(#59) #96302336 válasza L4D1K (#53) üzenetére


#96302336
törölt tag

Ez így van. Én nem vagyok qtas, csak rendszeresen (minden nap) tankolok.
Én pl. szeretem magam tankolni a kocsit, de pl. a kolléga rábízza a kutasokra. Még sosem vertek át. Igaz, mindig ugyanott tankolok, így már személyesen ismernek minket. De, bárhol is tankoltam az országban, még nem találkoztam benzinmanipulációval. azzal nem lehet bűvészkedni. De a hitelkártyával sajnos lehet.

(#60) finest válasza L4D1K (#57) üzenetére


finest
őstag

Azért az elhajtók okozta napi mínuszt a dolgozókra hárítani elég szemét dolog. Sokan csinálják? Azért szűk 10k-t összeszedni jattokból (mert gondolom a rafkósabbak legalább 9900Ft-ot tankolva lépnek meg) a kutasoknak nem lehet egyszerű.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#61) L4D1K válasza finest (#60) üzenetére


L4D1K
őstag

Haveromnak multkor lett 60e minusz a kasszában és senki se tudja miből, csak lett. A főnök huzogatta a vállát de azért bevasalta a minuszt. 3man voltak akkor, tehát fejenként 20 e.

# ANTAL Tuning #

(#62) L4D1K válasza finest (#60) üzenetére


L4D1K
őstag

Lássuk csak mit fizetnek a dolgozók:
-napi hiány: - szökés, félrefizetés, stb.
-leltárhiány: - éves vagy havi, ami hiányzik azt saját zsebből fizetik meg, multkor 41300 forint jött ki /fő re az éves leltáron...
-benzinhiány: - na ez egy új keletű dolog, a normal 95 és az aktuális csúcs benzin közti fogyást nézi, ha a prémium eladása nem éri el a 95 ös eladásának 5%-t, akkor a kettő árának különbözetét literenként be kell fizetni - szívás :(
egyéb hiány: - ha eltűnik bármi a kútról, pl pecsételő vagy hasonló azt is ki kell fizetni

Ezért a kutasnak nagyon észnél kell lennie, ha pénzt is haza akar vinni a műszak után és nem saját zsebbből fizetni a hiányt a kasszába.

# ANTAL Tuning #

(#63) Balinov válasza finest (#60) üzenetére


Balinov
félisten

Sokan?Szinte mindenhol,minden kúton,kúthálózatnál. Anyósom melózott shop-osként Shell-nél,ott igen. Anyósom huga másik Shell kut,aztán Esso.ott is. Párom 1ik volt osztálytársa MOL-on ott is.Sőőt,ha jobban belegondolok,egy másik haverom is mesélte,ő speciele ÖMV-nél volt.Agip-nál nemtom,de a nagy számok törvénye szerint ott is biztos előfordul. Ez mind 1 városra vonatkoztatva - Győrre. Persze az sem mindegy,milyen a forgalom.Legendákat mesélnek az M1 győri elkerülőn lévő kutaknál kapható busás jattokról,nomeg áll. a hegyeshalmi határátkelő előtti kutaknál a fizetésüknek általában 3-4xesét hazaviszik jattba egy-egy jobb hónapban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#64) Tüzi

Inkább nem mondom, mik folynak a benzinkutakon (is).
Soha, senkinek nem engedtem, hogy helyettem tankoljon. Fennt említott dolog az egyik oka.
Másik, hogy amúgyis meglopnak... mindenkit. 1liter helyett kapsz 9.5decit. Vagy 9.3-at. Kevesebbet kaphatsz, többet _sose_ fogsz. Akkor nehogy hagyjam már még egy módját a lehúzásnak... :(((

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#65) L4D1K válasza Tüzi (#64) üzenetére


L4D1K
őstag

Látom te is csak rossz véleménnyel tudsz írni a kutasokról. De igazából nem mondhatom azt hogy nincs igazad, mert akit már egyszer átvertek az sose fog megbízni mégegyszer vkiben.

# ANTAL Tuning #

(#66) Viktor0610 válasza L4D1K (#61) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akármennyit vasaljon be rajta (jogtalanul) a főnöke, akármilyen kevés pénze marad, ne azzal fizettesse már ki, aki normálisan tankol? :F

Samsung Galaxy A54

(#67) Tüzi válasza L4D1K (#65) üzenetére

Nem a kutasokról van rossz véleményem.
Ennél kicsit összetettebb a dolog. A kutas nem akar éhenhalni. Ezért ezt csinálja. Trükkök, átverések, az embereknek kell a benya, ezért 100% hogy visszamegy tankolni. Mindegy, ne menjünk bele.
Engem az idegesít, hogy kevesebbet kapok, mint amennyit fizetek. Erről pedig a kutas nem tehet...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#68) doc


doc
nagyúr

nekem sosem tankolt még kutas az autómba (nem is fog)
át (tudtommal) még nem vágtak, de azért megvan a véleményem a kutasokról (nem általánosságban!)
pl. az OMV-nel ahova jarok, tobbnyire aranyosak, jo fejek, a visszajarot mindig odarakjak, en meg sosem veszem el az aprot :)
ugyanebben a varosban a MOL-nal MINDIG, MINDENKI bunkó. nem tudom, hogy ez ott előírás vagy valami más oka van, de visszaköszönni nem tudnak, van hogy ott állok a pénztárnál percekig míg ő a haverjával trécsel, a stílusuk is olyan, mintha még nekem kéne hálálkodni azért hogy náluk tankolhatok. nem is járok oda már nagyon régóta, az OMV benzin úgyis jobb :D
ettől eltekintve többnyire udvarias kutasokkal találkozom az országban, bár eseti kivételek nyilván vannak mindenhol

(#69) #64791808


#64791808
törölt tag

Kutasok: az igaz még, hogy az OMV durván Székesfehérvár vonaláig még Ausztriából hozza be a benzint? Mióta benzinesem van, azóta nem nagyon figyelek erre, de dízelnél a nyugati határszélen tankolt üzemanyag érezhetően jobb minőségű volt, mint a keleten tankolt.

(#70) bambano válasza #64791808 (#69) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Már régen volt ilyen, és Győr volt a vonal. Mióta viszont van egy nagy elosztójuk Csepelen, azóta kb. Gyöngyös a határ. Bár más infók szerint volt Mályi környékén is elosztójuk, de azt felszámolták. Nem tudom...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#71) kutas csaj válasza lesaux (#7) üzenetére


kutas csaj
újonc

Kötelező a kagylós kúton kimenni a kutasnak minden autóhoz!!!Csak hogy tudjátok.
Nézhetjük a mi szemszögünkből is a dolgot:
-Rendszeres hogy a kutas kollégám kibaktat az autóshoz és amikor oda ér köszön majd megkérdezi segíthetek?a bunkója szó nélkül veszi le a pisztolyt és magának tankol!!
Szerintetek mit gondolunk mi ilyenkor?Magát minősíti!
Rengetegszer elküldik köszi megoldom-al!!Miért nem lehet inteni neki hogy köszi megoldom ne gyalogolj ide feleslegesen!!!Ja tisztelet a kivételnek annak a 2-3 embernek!
Kötelező ajánlani az akciós szarokat kint is és bent is mert ezt úgynevezett próba vásárlókkal ellenőrzik és ha nem 100% os a kiszolgálás akkor kirúgnak!!!
Erről ennyit!!Senkinek nincs fogalma dolgokról csak ócsárolják az ott dolgozókat.

(#72) blunt válasza kutas csaj (#71) üzenetére


blunt
aktív tag

a kutas csajok általában jó csajok.

(#73) BioNiCMaN válasza kutas csaj (#71) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintm amit írtál az nagyjából minden területen így van, úgy értem aki nincs benne egy melóban az nem tudja, hogy a másiknak mi a feladata, mivel találja meg a főnöke és mi minden hülyeséget ki tudnak találni... :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.