Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mákos bejgli


mákos bejgli
csendes újonc

Jó lenne, de már megint az a harmat gyenge SoC. Azt gondolná az ember - én legalábbis -, hogy amennyit az átlag magyar nyavalyog a telefonja miatt, hogy lassú, szar, kevés a memória - már aki megveszi az olcsó "húst" -, az tudja, főleg ha ilyen box megalkotására adja a fejét, hogy értelmes SoC és nem a béka segge alatt lévő memória minimum nem ártana. Mégis csak androidról beszélünk, kell a kraft.

Egy beszélő bejgli vagyok, bízz bennem. Mi baj történhet?

(#2) Pityu89


Pityu89
senior tag

Tehát egy mezei S905 media player, pofás házban.
Esetleg Libreelec telepíthető-e rá? Akkor lesz kadenciahelyes lejátszás is. Ha igen akkor is megy-e a tuner?
Milyen kártyákat eszik meg, digi CI+ kártyáját bedugom, lesz nekem DigiFilm? :)

Másik hülye kérdés, specifikációjában ez van: Input Symbol Rate: 1.0 ~ 7.0Ms/s
Ez összefügg a 12 megával érkező HD adások vételével?

(#3) Cifu


Cifu
nagyúr

Köszönjük a tesztet! :C

Igazság szerint ott már ráncoltam a homlokom, hogy Mali-450 az IGP benne. Mégha MP8-as is. Ez egy 5 éves IGP. Az architektúra (utgard) pedig 10 éves.

Azért a 35000 Ft-os árkategóriába már illene egy ennél jobb SoC-ot belerakni, mert így meg ott tartunk, hogy az azonos SoC-al szerelt kínai alternatívák (pl Sunchip CX-A8) harmad-fele ennyiért kb. ugyanezt nyújtják (sajnos dettó 5.1.1-es Androiddal).

Szóval nézőpont kérdése, de ez így vagy max. 20e Ft-s árkategória, vagy pedig egy kicsivel drágábban egy komolyabb SoC-al kellett volna kiadni.

Szerk.: Plusz igen, a többiek által felhozott Libreelec jobb lett volna, tény...

Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#4) Somatom


Somatom
veterán

Ennyi sikerült? Gratulálok! Ha nem csak bérgyártásban nyomnák a leggagyibb, 1/4 -es verziót, hanem némi munkát is fektetnének bele, akkor talán sikeresebb lehetne a kütyü. Már az is elég lenne, ha a SOC itteni topikjának a tapasztalatait hasznosítanák. Köztudott, hogy Androidos használatra az S905 -ből minimum a 2GB -os verzió ajánlott, médialejátszásra pedig nem az Android, hanem a LibreElec. Lehetne akár dualbootos is az eszköz, hogy mindkét felhasználási módra legyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5) djnice


djnice
veterán

Inkább egy KII Pro, abban 2 GB RAM van, dual tuneres, van rá jól működő LibreELEC, amivel tökéletes 4K médialejátszóvá alakítható. Ja és olcsóbb is.

Elvileg az Amiko A4-en is dual boot-ossá tehető ha unlockolt a bootloader, de a tunerek nem biztos hogy működni fognak.

(#6) r4z válasza Pityu89 (#2) üzenetére


r4z
nagyúr

7 Msymbol/s, egy szimbolum viszont altalaban tobb bitet kodol.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#7) Patice


Patice
nagyúr

Ez kb. a WeTek Play 2 ellenfele, csak számomra kérdéses, hogy milyen az Androidos szoftvertámogatása. Ezen tud igazán elvérezni.

A WeTek Play2-re legalább tudom, hogy rakható LibreELEC. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8) qqcqqc válasza djnice (#5) üzenetére


qqcqqc
őstag

Tényleg jó alternatíva, de hol van belőle a C tuner?

(#9) Cifu válasza Patice (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

A WeTek Play 2 egy fokkal komolyabb, hiszen abba 2GB RAM-ot pakoltak bele.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) jedis


jedis
senior tag

"troll on"
Ez a név ! :U Emlékeztet egy régi dalra . :U

"Amiko én még kissrác vótam" :D
"troll off"

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#11) aelod


aelod
veterán

Az összes ilyen box elvérzik ha harmatgyenge SoC kerül bele...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12) zamo


zamo
csendes tag

odáig olvastam, hogy 1gb ram...

(#13) sTERNI


sTERNI
senior tag

Nekem lehet valami félrefordított Predator-om lehetett, erre a részre nem emlékszem :)

"You travel with fascinating companions, Doctor."

(#14) a2d2


a2d2
addikt

Könyörgöm! 2017-et írunk, 2-4Gb ramoknál tartunk TV boxoknál.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#15) Castell


Castell
aktív tag

Ennek mi értelme? Rosszul megválasztott komponensek meg T2/C tuner már majdnem minden TV-ben van. Meg eleve android alá ilyet berakni ökörség: a felhasználásra eléggé rányomja a belassulás a bélyegét... STB-nak én csak céleszközt vennék, amik nem droidosak. Vagy esetleg Marusys vagy Evo, amik ugyan Linux alapokon nyugszanak, de ég és föld a kettő...

(#16) Zoltn válasza sTERNI (#13) üzenetére


Zoltn
senior tag

Nagyon jót mosolyogtam a feliraton. De az a shuriken már tuti elkelt. :(

"Music is your only friend. Until the end!"

(#17) envagyok válasza Pityu89 (#2) üzenetére


envagyok
veterán

"Akkor lesz kadenciahelyes lejátszás is"

Nem kell feltétlenül LE a kadenciahelyes lejátszáshoz.
A "nevesebb" gyártók (wetek, minix) simán tudják androiddal is a HD-s hangokkal egyetemben.
Én pl. A mini MX-re tettem fel minix romot,, ugyanolyan jó, mint a libreelec.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#18) Des1gnR


Des1gnR
őstag

MIKO??

Kérem kapcsolja ki...

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#19) gabor.79


gabor.79
aktív tag

Magyaroknak teljesen kár teszteket írni, mert úgyis sokkal okosabbak, és semmi sem jó nekik.

Nyilván lehet olcsóbbat hozatni külföldről, bár ilyenkor az ember hajlamos elfelejtkezni a vámról és a kezelési költségről, és akkor már elég jól lehet közelíteni ennek az árát, másrészt magyar termékhez van magyar garancia, de ha a kínából behozott elromlik, akkor vagy dobhatjuk ki az ablakon, vagy horror áron lehet visszapostázni.

Jó, tudom, eszet nem lehet sehonnan sem rendelni.

(#20) Somatom válasza gabor.79 (#19) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem rosszul fogalmazol. Magyaroknak kár ilyen vackot gyártani, mert aki egy kicsit is körültekintően vásárol, az tudja, hogy gagyi a kütyü.
A hazai garancia nem korlátozódik a Magyar termékekre. Bármilyen termékre érvényes, amit hazai bolt forgalmaz. Ilyenből pedig van jópár. Én a 220V -nál vettem az KIII -at, számlával, garival. Abba pedig inkább ne menjünk bele, hogy ez a kütyü mitől, és mennyire Magyar. Egy kínai gyártó X darabtól olyan nevet matricáz neked, amilyet akarsz. A HW komponensei ugyanolyanok, mint bármelyik hasonló, kínai webshopos kütyüé. A szoftver az, amiben lehet más. De, ez a komponenseit tekintve a legalja kategória, és a szoftveres részén sem gondolkodtak itthon túl sokat.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#21) djnice válasza gabor.79 (#19) üzenetére


djnice
veterán

Német amazonról, EU raktárakból nincs egyéb költség. Ha elromlik, a paypal vagy az amazon fizeti a vissza postát. Ennyit erről.

(#22) gabor.79 válasza djnice (#21) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Te a Gearbestet linkelted, azzal mi a helyzet?

(#23) Cifu válasza gabor.79 (#19) üzenetére


Cifu
nagyúr

Semmi sem jó? Baj, ha az emberek tájékozottak?

Európán belülről tudsz 15e Ft alatt rendelni Amlogic S905-ös lejátszót, ami a CI kártyaolvasót leszámítva ugyan ez, és 18 hónap garancia jár hozzá.

A probléma az, hogy ezért az árért az Amiko a neves gyártókkal versenyzik, mint lent már említett WeTeK Play 2, ami viszont kétszer ennyi RAM-al bír.

Említették az Amlogic S905 topicot, látogasd meg, és ha kiokosodtál, gyere vissza, és gondold át kit és miért szólsz le... :U

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Castell válasza gabor.79 (#19) üzenetére


Castell
aktív tag

Részben egyetértek veled, de e a külföldi rendelés nem mindig lutri, főleg ha eu raktárból vásárolsz. Tehát minden eshetőséget meg kell vizsgálni mind a hazai mind a külföldi vásárlásnál. De a szóban forgó box esetén az ár-érték mutató valljuk be, hogy nem jó. Vicces, hogy újként kijönnek egy ilyen készülékkel: 1 GB ram, 5.1 android, S905 cpu...

(#25) gabor.79 válasza Somatom (#20) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Igen, a magyarországon forgalmazott termékekre gondoltam.

A KIII csak egy médialejátszó, nincs benne tuner, így ezzel az Amikoval nem lehet összehasonlítani.

(#26) gabor.79 válasza Cifu (#23) üzenetére


gabor.79
aktív tag

A linkelt termék médialejátszó, az Amiko A4 viszont egy tunerrel ellátott, TV adások vételére alkalmas Set-Top box, másról szól a kettő.

De tegyük fel a vita kedvéért, hogy abban is van tuner:

Ismerve a magyarok nyelvtudását, te ajánlanád megvételre Átlag Mariska néninek, hogy rendelje meg az angol Amazonról, és ha elromlik, akkor azon keresztül el is tudja intézni a termék cseréjét?

(#27) gabor.79 válasza Castell (#24) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Egyrészt az 5.1-es Androidnak jóval kisebb a memóriaigénye, mint az újabbaknak, másrészt meg tudod-e (vagy mások) fogalmazni, hogy

a, milyen többletszolgáltatásokat kapsz az újabb Androidoktól (pl. 6-os), amihez szükségeltetik a plusz egy gigabájt memória?
b, ha TV-t nézel, miért nem elég az egy gigabájt RAM?
c, ha Átlag Jóska veszi meg, milyen alkalmazásokat fog még mellette futtatni ezen a statikus eszközön?
d, egy Full HD dekódolást a célhardverek pár százalékos CPU terheltség mellett végzik el, pontosan hol van szükség a nagyobb teljesítményre?

(#28) djnice válasza gabor.79 (#22) üzenetére


djnice
veterán

Igen, méghozzá az angol raktárát.

(#29) gabor.79 válasza Castell (#24) üzenetére


gabor.79
aktív tag

"5.1 android"

Ezt köszönd meg az ARM-nek. A PC-ken majdnem negyven éve van szabványos BIOS/UEFI, így a bootolás folyamata mindenhol ugyanúgy működik, míg ARM-en minden "alaplaphoz" úgy kell patkolni valamit, mert mindenhol máshogy működik, és például a Linux kernelek frissítése sem triviális feladat, hát, ezért.

(#30) Somatom válasza gabor.79 (#27) üzenetére


Somatom
veterán

"ha TV-t nézel, miért nem elég az egy gigabájt RAM"
Ez egy érdekes kérdés, de fordítsuk meg! Ha TV -t nézel, minek az Android? Ott a LibreELEC, ami kevesebb RAM -mal is beéri.
Vagy, ha már Android a TV -n, akkor miért Tabletes Android, miért nem Android TV, vagy opcionálisan választhatóan a kettő?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#31) gabor.79 válasza djnice (#28) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Olvastad a garanciát?

Ha megkaptad, és hibás a termék, három napon belül jelezned kell nekik, fotóval stb., vissza kell küldened, ekkor cserélik vagy visszaadják a pénzed, valamint fizetik a postázás költségét.

Ezen felül, ha elromlik, saját költségeden kell visszapostázni. Mennyibe kerül Angliába/Németországba elküldeni egy nagyjából egy kilós csomagot? Mennyi idő, amíg újat kapsz?

Mennyi időbe/pénzbe kerül ez itthon? Ezt beleszámoltad?

Válaszaidat köszönöm.

(#32) djnice válasza gabor.79 (#31) üzenetére


djnice
veterán

A garanciális ügyintézés itthon is simán lehet akár 1 hónap és a visszaposta költségét sem fizetik ki ha nem a helyi boltban vetted. A Gearbest csak egy példa volt, de ha már kiragadtad, a paypal az ő garanciájuktól függetlenül fizeti a visszapostázás költségét 9300 Ft összegig.
Az amazon szintén fizeti és ők még gyorsak is.

[ Szerkesztve ]

(#33) Cifu válasza gabor.79 (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amiko A4 viszont egy tunerrel ellátott, TV adások vételére alkalmas Set-Top box, másról szól a kettő.

Valóban másról szól, de aki androidos set-top boxot szeretne, az szerinted ki fogja használni a CI kártyaolvasót? Elég kiterjedt baráti köröm van, sokuknál fordul elő androidos vagy libreelec-es médiabox, de eddig 0 olyan esettel találkoztam, ahol a CI kártya tényező lenne.

Te találkoztál már olyannal, aki CI kártyás médiabox készüléket keresett?

Ismerve a magyarok nyelvtudását, te ajánlanád megvételre Átlag Mariska néninek, hogy rendelje meg az angol Amazonról, és ha elromlik, akkor azon keresztül el is tudja intézni a termék cseréjét?

Átlag Mariska néni mit fog csinálni a médiaboxxal? Mi szüksége van rá? A legtöbb szolgáltatónak van saját set-top boxa, amely egyben médialejátszó is (noha a hálózati lejátszást a legtöbb valóban nem támogatja, csak USB-ről), és amihez jár saját támogatás / helpdesk, akit telefonon tud Mariska néni zaklatni, ha gondja van.

A húgom nem egy informatikai tótumfaktum, de magától teljesen jól elvan az Androidos (dettó S905-ös) médiaboxával.

Én nem azt vitatom el, hogy lenne egy (feltételezésem szerint) nagyon szűk réteg, akinek pont az Amiko A4 lenne a tökéletes választás, de úgy vélem, hogy aki alaposabban belemászik a témába, az azzal fog szembesülni, hogy ez annyira nem jó döntés.

Ha CI kártyaolvasós set-top boxra van szüksége, a legtöbb szolgáltató minimális felárért megoldja.
Ha androidos eszközként szeretné használni, a SoC gyenge, az android főverzió több, mint 2 éves, és az 1GB RAM erősen korlátozó tényező. Médialejátszás terén a régi SOC dettó kompromisszumos, tehát jövőállósága minimum kérdőjeles.

Ez így, ennyiért egyszerűen nem jó választás.

De visszakérdeznék: Te angolul nem tudó Mariska néninek ezt az adott lejátszót mire is ajánlanád???

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#34) gabor.79 válasza Somatom (#30) üzenetére


gabor.79
aktív tag

TV nézés közben nem tökéletesen mindegy, hogy mennyi memóriát eszik az operációs rendszer?

Az Android TV-s jellegű kérdéseidre nem tudom a választ.

(#35) gabor.79 válasza Cifu (#33) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Nem tudom, mennyire reprezentatív a "kiterjedt" baráti köröd. Ezres nagyságrendű?

Hogy kinek van szüksége Conax kártyaolvasóra, fogalmam sincs, akinek kell, olyan készüléket vesz, amiben van.

"Átlag Mariska néni mit fog csinálni a médiaboxxal? Mi szüksége van rá? A legtöbb szolgáltatónak van saját set-top boxa, amely egyben médialejátszó is"

A tisztelt vevő el tudja dönteni, hogy az neki elég, vagy ha nem, utánajár, és vesz egy ilyet. Ezt nem lehet helyettük eldönteni.

"Ha androidos eszközként szeretné használni, a SoC gyenge, az android főverzió több, mint 2 éves, és az 1GB RAM erősen korlátozó tényező. Médialejátszás terén a régi SOC dettó kompromisszumos, tehát jövőállósága minimum kérdőjeles."

Megtisztelnél, ha a 27-es hozzászólásomban feltett kérdésekre válaszolnál te is.

"De visszakérdeznék: Te angolul nem tudó Mariska néninek ezt az adott lejátszót mire is ajánlanád???" Nem ajánlanám. Felsorolnám a fentebb linkelt Gearbest-es cuccot, az MIII-at, ezt, elmondanám, hogy melyik mivel jár (lásd garancia, angol nyelv, postázás), és döntse el maga.

(#36) gabor.79 válasza djnice (#32) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Lehet egy hónap, de lehet egy hét is, vagy elmehetsz személyesen is a boltba, ahol kicserélik vagy adnak helyette mást. Te majd hívotadot az angol vagy német Amazon ügyfélszolgálatát? Mennyibe kerül oda a telefon? Beszélsz olyan folyékonyan angolul/németül, hogy ezt el tudd intézni? Más is?

Ha Gearbesten nem PayPal-lal fizetsz, hanem bankkártyával, akkor ki fizeti a garanciális postázást?

Tök jó, hogy jönnek fel az újabb és újabb kérdések, amiket szintén figyelembe kell venni, amikor az ember külföldről rendel. És, ugye, itt mindenki azért valamennyire ért angolul meg ért (?) a hardverekhez, de mi van az átlag felhasználóval? Tényleg képes meghozni a legoptimálisabb döntést?

(#37) abacsx


abacsx
tag

Ezeken a gyári szoftver jellemzően nem sokat ér. Fel kell őket "okosítani", addig kár tesztelni. Utána viszonylag jók, meg használhatóak lesznek, és néhány "csodára " is képesek. Ezt a darabot konkrétan nem ismerem, de egyéb műholdas, meg kábeltévés Amiko készüléket igen. Pl. Amiko Alien 8900. Azok meg jellemzően olcsók, jók, jó a támogatottságuk, magyar cég fejleszti, persze a bele kínai. Ezekkel a sebességtesztekkel nem tudok mit kezdeni, mert ha médiabox, és jól lehet vele tévézni, meg médialejátszó is, valamint rögzít, akkor nem érdekel annyira a dizájn, meg a játék, meg a netezés.

do not underestimate the power of the dark side

(#38) miqlas


miqlas
őstag

... asszem belefutottatok egy troll-ba vagy egy fizetett (AMIKO által ;] ) fórumozóba! :W ;] :W :C

42

(#39) Cifu válasza gabor.79 (#35) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem tudom, mennyire reprezentatív a "kiterjedt" baráti köröd. Ezres nagyságrendű?

Nyilván nem. De cirka 50 médiabox van erre felé. Egyik sem CI-s.

De miután ellenpéldával nem jöttél, Te sem valószínű, hogy találkoztál ilyen igénnyel. Akkor miért is hátrány, ha az ellenpontnak felhozott médiaboxokon nincs CI kártya? Mert az érved ez volt...

A tisztelt vevő el tudja dönteni, hogy az neki elég, vagy ha nem, utánajár, és vesz egy ilyet. Ezt nem lehet helyettük eldönteni.

Akkor Te miért jöttél elő azzal, hogy a (feltehetően angolul nem tudó) Mariska néni mégis mit akar???

Mindenki elolvassa a tesztet, illetve a témában ide kapcsolódó hozzászólásokat, és dönt majd az alapján.

Te sem a témában szóltál hozzá az elején, csak nekiálltál fikázni azokat, akik érvekkel alátámasztva mondtak véleményt a tesztben szereplő készülékről.

Megtisztelnél, ha a 27-es hozzászólásomban feltett kérdésekre válaszolnál te is.

a, milyen többletszolgáltatásokat kapsz az újabb Androidoktól (pl. 6-os), amihez szükségeltetik a plusz egy gigabájt memória?

A kérdés értelmetlen. A 6-os android például biztonsági szolgáltatásokban nyújt többet, lásd telepített alkalmazásoknál hogy mire adsz neki jogosultságot.
Az 1GB RAM már akkor is kevés lesz, ha például Facebook App-ot futtatnál. Android 5.1.1-nél is.

b, ha TV-t nézel, miért nem elég az egy gigabájt RAM?

Ha csak TV-t nézel, mi a fenéért választasz Androidos médiaboxot?

c, ha Átlag Jóska veszi meg, milyen alkalmazásokat fog még mellette futtatni ezen a statikus eszközön?

Gyerkőc letölt különféle játékokat, a keresztfiam például Minecraft-mániás. Ő például nyafogott, hogy az S905 SOC plusz 1GB ram miatt kevés a médiabox.

d, egy Full HD dekódolást a célhardverek pár százalékos CPU terheltség mellett végzik el, pontosan hol van szükség a nagyobb teljesítményre?

Először is 4K-s lejátszóként hirdeti az A4-est, tehát rögtön ott vagyunk, hogy 4K-s videóknál mi is a helyzet.
Másodszor már FHD esetében is simán lehet olyan fájlokkal szembetalálkozni, amit egy ilyen lejátszó nem tud röccenésmentesen lejátszani. Ahogy az a tesztben is szerepel...

Nem ajánlanám.

Akkor most légyszíves lapozz vissza a #19-es hsz.-edhez, és magyarázd el, hogy mi a fenéért kellett azt a fikahalmot összehordanod...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#40) Komplikato


Komplikato
veterán

OFF: A 912-es procit még mindig nem ajánlják? Úgy értem régebben volt róla szó, hogy nincs alá normális kernel és ezért amivel több lenne a 905/905X-nél, az nem jön elő, de problémák meg igen. Vagy ezt már megoldották?

ON: Ez a cucc brutálisan erősen túl van árazva, 20K környékén is az lenne, de ennyiért?
Mondjuk szvsz én vagyok az egyetlen aki CI slotos DVB-T tuneres lejátszót szeretne venni, hülyének is néztek eddig minden boltban. Ha tudnám, hogy külső USB-s olvasót rá lehet hackelni valamelyikre ...

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#41) body007


body007
addikt

Valaki ajánlana egy jobb CI modulos box-ot? "Kintről" is jó lesz természetesen :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#42) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Ac3 audio és h265 (hevc) video támogatása van alapból?

(#43) Cifu válasza aprokaroka87 (#42) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ac3 audio és h265 (hevc) video támogatása van alapból?

Van rajta optikai kimenet, AC3-at ott ki tudsz vezetni, vagy a HDMI-n.
h265 támogatás van.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#44) gabor.79 válasza Cifu (#39) üzenetére


gabor.79
aktív tag

"De miután ellenpéldával nem jöttél, Te sem valószínű, hogy találkoztál ilyen igénnyel. Akkor miért is hátrány, ha az ellenpontnak felhozott médiaboxokon nincs CI kártya?"

A prohardveres cikk egy TV tuneres set-top boxról szól, te pedig linkeltél egy TV tunerrel és CI kártyaolvasó nélküli médialejátszót. Ennyi erővel felhozhattál volna telefonokat is, azokban még erősebb hardver van, ráadásul beépített képernyő.

"Te sem a témában szóltál hozzá az elején, csak nekiálltál fikázni azokat, akik érvekkel alátámasztva mondtak véleményt a tesztben szereplő készülékről."

Almát hasonlítottak a körtéhez, ráadásul "kifelejtettek" pár fontos szempontot, mint például a garancia vagy a nyelvtudás. Nyilván te, aki napi szinten tájékozódsz katonai témákban - gondolom - angol nyelvű oldalakról, nem fogsz problémát látni ebben, de tisztelt honfitársaink többségének nem olyan a munkája, hogy ennyit használná a netet angolul vagy németül. Aztán ha mégis így kéne valamit intézni, akkor szaladgálnak a hozzád hasonlókhoz, hogy segítsenek már. Ezt is beleszámolták az "érvelők"? Vagy csak a nagy számok bűvöletében "elfelejtkeztek" erről?

"A kérdés értelmetlen. A 6-os android például biztonsági szolgáltatásokban nyújt többet, lásd telepített alkalmazásoknál hogy mire adsz neki jogosultságot.
Az 1GB RAM már akkor is kevés lesz, ha például Facebook App-ot futtatnál. Android 5.1.1-nél is.
"

Szerinted annak a leellenőrzéséhez, hogy az adott alkalmazás hozzáférhet-e a különböző szolgáltatásokhoz, egy egész gigabájt plusz memória kell? Mióta foglalkozol programozással? Ezt tényleg csak ennyiből lehet megoldani?

Én történetesen webes programozó vagyok, és az általunk fejlesztett vállalatirányítási rendszert, ami némileg bonyolultabb, mint a Facebook alkalmazása, most írtam át úgy, hogy összesen tíz megabájt memóriát foglal, és csöppet több adattal dolgozunk - mindezt böngészőben. Facebookéknak ez miért nem sikerült? Miért a hardvergyártókat ostorozzátok helyettük? Pár hónapon belül a cikkem is meg fog jelenni a témában a Weblaboron.

"Akkor most légyszíves lapozz vissza a #19-es hsz.-edhez, és magyarázd el, hogy mi a fenéért kellett azt a fikahalmot összehordanod..."

Olvasd csak tovább, amit írtam: én egyiket sem ajánlanám. Hanem elmondanám, hogy ezek és ezek vannak, ezekkel és ezekkel az előnyökkel és hátrányokkal, és döntsön ő a szükségletei szerint.

(#45) djnice válasza miqlas (#38) üzenetére


djnice
veterán

Valószínű, én itt abba is hagytam. Minden mondatba bele lehet kötni és kilehet az ember szavait forgatni, ha valaki direkt kötözködni akar.

(#46) Cifu válasza djnice (#45) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csatlakozom, nyers trollkodás, és folyamatosan a másik érveinek direkt és erőltetett kiforgatása minden, csak nem építő jellegű... :U

Szerencsére a VIP lehetővé teszi a trollok rejtését...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#47) gabor.79 válasza Cifu (#46) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Ha elfogynak az érvek, jöhet a személyeskedés.

(#48) Somatom válasza gabor.79 (#47) üzenetére


Somatom
veterán

Én elhiszem, hogy penge fejlesztő vagy. Én viszont legalább 5 éve használok ilyen kütyüket otthon, és több tucat fordult meg a kezeim között. Akik itt érvelnek, azok közül sokat ismerek a SOC topikjából. Hidd el, hogy TV -hez tök fölösleges az Android! Aki tabletes Androidot használ, annak kevés a 4GB/1GB, mert nyilván azért köt médialejátszásban kompromisszumot, mert másra is használná a kütyüt. Aki pedig kifejezetten okosTV -s Androidot szeretne, annak az AndroidTV az ideális (pl. Xiaomi box). Azt a felületet, és azokat a funkciókat viszont ez a kütyü nem tudja.
Lehet, hogy van benne tuner, de ezzel együtt sem szerencsés ez a konfig, mert több kompromisszumot igényel, mint amennyi a hozzáadott érték.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#49) Peter13


Peter13
senior tag

Igazából én sem értem az 1GB RAM-ot, bár tény, hogy el lehet vele lenni: a telefonom is ennyivel nyammog, és bár FB app pont nincs rajta (default disable nálam, sorry), van egy csomó más (szállodás, repülős, kocsifoglalgatós, olvasós, zenelejátszó, videolejátszó, levelezős, qtyafüle), csak jobb lenne egy kis tartalék/jövőállóság.

A gond viszont sokkal inkább a 4 db A53-as mag (ami gondolom alacsony órajelen is jár), illetve a Mali 450-es, ami egy gyors keresés után úgy tűnik az AM905-ben nem MP8 (ami egyébként egész ütős lenne), hanem MP3 (ezt lehet hogy nem ártana javítani). Persze, van HW dekódoló (ami tényleg tök jó), a gond csak az hogy ha jön egy kacifántosabban kódolt anyag amit a beépített szaki nem tud feldolgozni, akkor nincs hova visszalépni, nincs "B terv", mert egyszerűen hiányzik a nyers erő hogy izomból (akár CPU, akár GPU erővel) megoldja. Ez pedig szerintem egy média-orientált box esetében probléma.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#50) Somatom válasza Peter13 (#49) üzenetére


Somatom
veterán

A 2GHz kamu, kernel szintű az 1,5GHz -es korlátozás, de azért ARM szinten nem olyan gyönge ez a vas. A KIII -at már eladtam, mert szétcseszték rajta a ROM -ot, Androidos miniPC -ként használhatatlan volt. Visszatértem az elődhöz, egy 8/2 -es S802 SOC kütyühöz. Nincs ezzel gond, símán el lehet vele lenni, bár újabban tényleg csak TV okosítóként funkcionál, mert az Android miniPC -s funkciókat átvette egy X86 kütyü, Remix OS -sel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.