Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Meg sem fordult a fejemben, hogy az intel ne szeretne egy kis extra profitot termelni. :)

Amd - Radeon - Ryzen

(#2) Derivel


Derivel
tag

Bizony nem került kevésbe az az egyedi összekapcsoló híd, ami összeköti. Na meg a HBM2 memória.

(#3) Televan74 válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Egyik kutya,másik eb! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) dSERiES


dSERiES
senior tag

Nem értem, pedig úgy kellene reklámozniuk hogy AMD (tudod aki procit is gyárt ;) ) :C :DDD

⊿sff⊿

(#5) Duree


Duree
veterán

erre az árazásra számítottam, mivel az Intelről van szó.Nála az olcsó szó ismeretlen.

duree54

(#6) #52588800 válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


#52588800
törölt tag

Kell majd a kártérítésekre ;]

(#7) UnknownNoob


UnknownNoob
tag

Ezek a laptopok integrált intel hulladékkal is 1000 dolcsi felett mentek, nem értem hol a meglepetés. 0 / 200 dollár extra az integrált GPUs Skull Canyonhoz képest. Teljesen normális.

(#8) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem van egy jó konteóm az árazásra:

Ugye az AMD a Radeon lapkával és a támogatással elég sok pénzt zsebel be. Szerintem az Intelnél kiszámolták, hogy kb mennyit keresne az AMD egy Kaby Lake-G géppel. És ugye az Intel egy eléggé arrogáns vállalat, tehát ha az AMD x profitot termel egy rendszerrel, akkor az Intelnek legalább x-et, de inkább k * x mennyiségű profitot kell vele termelni, ahol k > 1.

Nehogy már az AMD is jól járjon a termékkel. Vagy ha már jól jár, az Intel járjon még sokkal jobban, mondjuk legyen rajta 5x akkora profitja, mint az AMD-nek. Így jött ki ez az elcseszett ár. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#9) stratova


stratova
veterán

Tartom azt a teóriát, hogy ez az üdvöske az ultramobil ws-t célozza (Precision E5530, Zbook Studio G4, Thinkpad P52s, Macbook Pro 15 (2018)) + vállalati AiO-k.
Hades Canyon
Üdv Intel Radeon Pro :D

[ Szerkesztve ]

(#10) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Tudtommal az AMD GPU-k az Nvidia alatt vannak teljesítményben, fogyasztásban meg felette. Hogyan akarnak így versenyezni a MaxQ-val? Az még oké hogy a fos Intel IGP-knél ezzel is fényévekkel jobbak tudnak lenni, de ez csak házon belüli győzelem.

[ Szerkesztve ]

(#11) Anaren91 válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Anaren91
senior tag

Gondolom el is olvastad mondjuk a pár nappal ezelőtti hírt ahol le van írva hogy jön 3 cpu 65 W tdp vel meg 2 100 W tdp vel. Mutass már légyszíves egy nvidia csodát ami 100 W és cpu meg vga együtt van. A max-Q s táblázatot elnezve csak az 1070 magában bekajal 115 W ot Maxon jaratva. Igaz az ebben lévő vega nem lesz olyan erős ha jól rémlik mint egy 1070, de az 1060 is 80 W ot zabál.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#12) Lacok


Lacok
őstag

Az borítékolható volt, hogy drágán fogja mérni az újdonságot viszont, ha nem jönnek a rendelések kénytelen lesz átgondolni az árazást.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) Cathulhu válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


Cathulhu
addikt

Egyrészt a vegák fogyasztása azért szállt el, mert jóval az optimális órajel felett járnak, hogy tudják tartani a lépést a konkurenciával. A saját sweet spotjuk jóval barátibb. Itt nem kell az asztali 1080-nal versenyezni, így sokkal optimálisabban lehet paraméterezni (a max-q is pont ezt csinálja tudtommal). Az AMD apuk is kifejezetten baráti TDPvel jönnek
Másrészt ez semi-custom design, teljesen másképp viselkedik, mint az asztali Vega, mások az arányok.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#14) #74018560


#74018560
törölt tag

Tényleg parasztság ez az árazás, elég lenni kiadniuk 100.000.000-ós tételben és lenne bőven hasznuk rajta még olyan áron is, amibe egy marék szilícium homok kerül. :DDD

(#15) .mf


.mf
veterán

Másra nem is számítottam.
S itt lenne a lehetőség az AMD-nek is, hogy a magas ár miatt eltántorított gyártókat megkörnyékezze egy saját fullos Raven Ridge + HBM kombóval, ami ugyan prociban és IGP-ben is kicsit gyengébb lenne, cserébe sokkal kisebb (1 lapka + HBM vs 2 lapka + HBM) és olcsóbb. De tuti ezt is el fogják szalajtani...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Kotomicuki válasza .mf (#15) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Gondolod, hogy a zintel-jogászok ilyen ellen nem tettek volna be passzusokat a szerződésbe?!
Szerintem, továbbra sem nagyon ugrálhat majd az AMD - a kékség magától nem mond le a hatalomról, kerüljön bármennyibe is annak megtartása -> marad minden a régiben: AMD lapos mutatóba se, viszont drágábbnál túlárazottabb zintelek minden mennyiségben... (veszed, vagy nem kapsz mást)! ;]

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#17) Xaels


Xaels
félisten

Amikor bemutatták azt gondoltam, hogy végre talán felkavarják a laptopok allóvizét. Ilyen árazás mellett ez nem fog bekövetkezni.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#18) energy4ever


energy4ever
addikt

Az az 1000 dollar most a laptoppal, vagy maga a G kerul onmagaban annyiba? :F

(#19) Dr. Akula válasza Cathulhu (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az asztali 1080 is jóval a MaxQ órajele felett üzemel, de úgy tudom az AMD GPU-i még annál is jóval többet fogyasztanak. Tehát ha mindketten visszavesznek az órajelből, még akkor is lesz különbség a fogyasztásban. Az APU-k meg annyira lebutított IGP-vel jönnek, hogy nekik az Intel IGP-k is konkurrenciát tudnak jelenteni.

Mint ötlet jó az Intel próbálkozása, de ilyen skót árazással már nem az. Ennyi pénzért már a jószándékon kívül valami konkurrenciával versenyképeset is fel kéne tudni mutatni.

[ Szerkesztve ]

(#20) Atocha


Atocha
senior tag

En tenyleg gondolkoztam egy ilyenen, de igy...

azintelmonjonle! :(((

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#21) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Valahogy sejtettem, hogy ez lesz, pedig megfordult a fejemben, hogy kiváltom vele a Haswelles Corei-5-1050ti párost. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#22) XuChi


XuChi
addikt

Ennyit ez nem ér.

A Hades 999€/$, az idehaza lesz 400k kb. Ennyit nem ér egy gagyi 1050 teljesítmény, mégha tenyérnyi a mérete az egész gépnek, akkor sem!

[ Szerkesztve ]

(#23) solfilo válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


solfilo
veterán

"Az APU-k meg annyira lebutított IGP-vel jönnek, hogy nekik az Intel IGP-k is konkurrenciát tudnak jelenteni."

Ha ez igaz, akkor annyira mégsem jelentenek konkurenciát az Intel IGP-k. :)


innen

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#24) Cathulhu válasza Dr. Akula (#19) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nézz meg egy-két Vega undervolt és Vega56 bios flash tesztet, gyakorlatilag a fogyasztás harmadát meg tudják spórolni elhanyagolható lassulás mellett. Az asztali Vegák nagyon a határon járnak. Mint ahogy egy ryzennek se elég a világ minden árama 4GHz fölött, addig 3.7en teljesítmény/fogyasztás bajnok. Meg amúgy pont az 56 bios flash dolgok mutatják, hogy a vega64 rettenetesen bottleneckes valahol, mert amúgy is nyers erőben a voltával vetekszik, játékokban még a pascal se megy neki. Ezek a semi custom designok más arányokkal rendelkeznek, lehetnek akár sokkal optimálisabban játékra tervezve.

Az APU-k meg annyira lebutított IGP-vel jönnek, hogy nekik az Intel IGP-k is konkurrenciát tudnak jelenteni.

A BMW-nek is a Suzuki.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#25) Tidus


Tidus
addikt

AMD se veled, se nélküled.
Irtóznak az AMD névtől, pedig a drivereknél ott lehetne, senkit nem zavarna. Ezt a platformot átlag tudatlan ember nem fogja használni, nem fogja azért megvenni mert ez volt csak a polcon. Aki pedig használja és megveszi az tudja hogy AMD a lelke, Intel a motorja.

(#26) ncc1701 válasza energy4ever (#18) üzenetére


ncc1701
veterán

Sztem csak a proci ennyi.

(#27) UnknownNoob válasza energy4ever (#18) üzenetére


UnknownNoob
tag

Két - eddig is ezer dolcsi feletti összegekért menő - laptopba idén már Kaby Lake-G kerül és mindenki ki van akadva hogy nem negatív ára van a lapkának, azaz továbbra is horribilis áron fognak menni.

Akkor és csak akkor lenne indokolt a hiszti ha egy olcsó laptopnak a Kaby Lake-G változata fájna ennyibe. Magyarán szólva, ha már Kaby Lake-G nélkül háromszor annyiba kerül a laptop mint egy tisztességes PC, akkor miért várjuk hogy Kaby Lake-G-vel hirtelen leváltható lesz egy vele azonos árkategóriában lévő asztali?

(#28) gabor.79


gabor.79
aktív tag

Idézet a hír rövid leírásából: "A gyártópartnerek érdeklődnek, de nehézséget okoz az ár. Rövidebb távon ez korlátozhatja a platform terjedését."

Idézet a platform wikipédia szócikkből: "Az informatikában platform alatt olyan hardver- és/vagy a szoftverkörnyezetet értünk, amely meghatározza, hogy az adott számítógépen milyen egyéb programok használhatók."

Ennél a processzornál a fenti definícióból adódóan nincs szükség új platformra, a meglévőkön (Linux, Windows és társaik) használható, hisz az utasításkészlet x86 maradt. Ebből következik, hogy Abu85 nem tudja, mit jelent a platform szó. De akkor miért használja ezt a kifejezést? Egy informatikai magazin szerkesztője ezt miért engedi át a rostán?

(#29) solfilo válasza gabor.79 (#28) üzenetére


solfilo
veterán

Idézek én is a linkelt wikipédia szócikkből:

"Ez a szócikk nem tünteti fel a forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz!"

Idézet egy másik wikipedia szócikkből (mielőtt még, itt 40 forrás van hivatkozva):

"Kaby Lake is the first Intel platform to lack official driver support for versions of Windows older than Windows 10"

Idézet az intel.com-ról:

"Intel Processors and Chipsets by Platform Code Name"

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#30) UnknownNoob válasza gabor.79 (#28) üzenetére


UnknownNoob
tag

Én az egész cikket nem értem. Honnan veszi hogy érdeklődtek? Honnan veszi hogy az érdeklődőknek probléma volt az ár? Ha valaki súgott neki, legalább annyit írhatott volna hogy "meg nem nevezett források alapján". így kicsit olyan feelingje van a cikknek mintha a seggéből húzta volna elő az egészet.

(#31) gabor.79 válasza solfilo (#29) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Érdemes megnézni a többi wikipedia szócikket, a fejlécben szereplő definíciókhoz nem kell megadni forrást, csak a kifejtésben lévő állításokhoz.

A fentiek szerint ez nem külön platform az x86-tól, mert ugyanúgy futnak rajta a PC-s programok.

(#32) gabor.79 válasza UnknownNoob (#30) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Érdemes elolvasni a többi Abu85 által kreált hírt, a harmada az eredeti fordítása, kétharmada meg hasonló spekuláció.

A prohardvernél definíciós problémák vannak. A hír az hír, amiben leírják azt amit egy bizonyos szereplő állít, attól függetlenül, hogy az mennyire igaz. A vélemény meg az, amikor a szerző elmondja a véleményét egy témáról, hírről. Abu85 ezt a kettőt összemossa, így hiteltelenek az írásai.

(#33) solfilo válasza gabor.79 (#31) üzenetére


solfilo
veterán

Intel is platformnak hívja a Kaby Lake-t, szóval szerintem engedd el ezt a témát.
Link a #29-ben.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#34) gabor.79 válasza solfilo (#33) üzenetére


gabor.79
aktív tag

És az azt jelenti, hogy az Intelnek igaza van? Ha az Intel mond valamit, az mindig igaz?

(#35) solfilo válasza gabor.79 (#34) üzenetére


solfilo
veterán

Természetesen nem csak Abu85, de az Intel se tudja, mit jelent a platform. Sőt, az Anandtech se tudja, mit ír, mikor ilyenek jelennek meg a Kaby Lake G cikkjében: "Today’s official launch builds on the platform announcement made late last year,"
Részemről kiszálltam. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#36) Blazs120gl


Blazs120gl
aktív tag

Ilyen ár mellett az AMD a Ryzen APU-khoz is próbálkozhatna onboard VRAM-mal.

[ Szerkesztve ]

(#37) gabor.79 válasza solfilo (#35) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Te folyamatosan egy magasabb tekintélyre (Intel, Anandtech) hivatkozol, ahelyett, hogy megmagyaráznád a tévedésem. Én hoztam egy definíciót a wikipédiáról. Te nem tudod, hogy ebben az esetben miért is lehet platformnak hívni a CPU+GPU párost? Mert akkor miről vitatkozunk? Ha meg tudod, akkor alá tudod támasztani?

(#38) Blasku válasza gabor.79 (#37) üzenetére


Blasku
tag

Két magasabb tekintély közül melyik a nyerőbb? :D
A Wikipédia, vagy az Intel, illetve az IT-sajtó jelentősebbik része? Tudom, hogy nagy az öröm hogy sikerült Abu cikkében valami 'hibát' találni, de ez most tényleg nem nyert ;]

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#39) GreatL


GreatL
őstag

Ilyen Intel + AMD cuccot soha nem veszek. Nincsen bajom egyikkel sem különösebben, de ezeket a kutyulásokat utálom, integrálva még rosszabb.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#40) UnknownNoob válasza gabor.79 (#37) üzenetére


UnknownNoob
tag

Platform alatt a hardver / szoftver környezetre gondolunk amiben a program fut. Elsőre értelmesnek tűnhet azt mondani hogy az EMIB a Kaby Lake-G platformra lett tervezve, ugyanis más hardver környezetben nem működik, de onnantól hogy a platform egy hardver hardver-környezetét is jelentheti bizonyos szinten minden különböző termék külön platform lenne. Ennek viszont már tényleg semmi értelme. Mindenki úgy definiál minden szót ahogy neki jól esik, de szerintem úgy van értelme ha a platformok a hardverek olyan osztályfelbontása ahol ha egy szoftver egy hardveren elfut, akkor az összes többi azonos platformba tartozó hardveren is elfut. Esetleg az operációs rendszert is tekinthetjük a hardver részének, a felhasználói programokat már nem.

Edit: Tehát szerintem is faszság a Kaby Lake-G családot külön platformnak nevezni.

[ Szerkesztve ]

(#41) gabor.79 válasza UnknownNoob (#40) üzenetére


gabor.79
aktív tag

"Mindenki úgy definiál minden szót ahogy neki jól esik" - szerintem ez nem így van, mert kellenek azok a fix definíciók, amik segítségével lehet valamiről beszélni.

(#42) UnknownNoob válasza gabor.79 (#41) üzenetére


UnknownNoob
tag

Ez igaz, viszont különböző embercsoportok definiálhatják máshogy. Pl. semmi baj nincs abból ha egy kutatóintézet beleveszi a nullát a természetes számok közé, míg egy másik nem (ha utána ennek megfelelően mindkét intézet megfelelően használja). Ha ugyanazon csoporton belül vannak eltérések az már inkább bajos. Itt prohardveren még nem definiálta senki, ezért egyik külsős definíció sem tekinthető szentírásnak, ugyanakkor ahogy előző hsz-ben is írtam a te értelmezésed logikusabbnak tűnik.

(#43) Gyuri27 válasza GreatL (#39) üzenetére


Gyuri27
félisten

LOL Az almásoknak ne szólj. Ki lesznek borulva. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#44) nemlehet válasza gabor.79 (#41) üzenetére


nemlehet
őstag

De most komolyan. Mindig megjelenik egy ilyen nyelvtannáci aki aztán osztja az észt egy rohadtul lényegtelen dologban 40 hsz-en keresztül. Ráadásul most még csak igazad sincs, de tegyük fel, hogy nyelvfilozófiailag rendben van amit írsz.
Mit vársz a PH-tól? Hogy pontosan lehozzák a híreket vagy hogy fiahordó górugrány meg orrfuvolászati négyzetrongy mintájára mindenféle nyelvújító szavakkal szabatosan átköltsék az eredeti angol szöveget?

De hogy ne csak off legyek. Én még mindig nem látom hova lesz ez jó ennyiért. Ahova kell ez a kraft ott a fogyasztás nem annyira fontos szempont. Ahova nem kell ekkora kraft, csak sose árt ha van oda meg drága. Gémerbe ez kevés, mobil workstationbe meg hát megint csak so-so...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#45) lenox válasza gabor.79 (#37) üzenetére


lenox
veterán

Annyi a tevedesed, hogy egyreszt szorszalhasogatsz, masreszt ahogy a linkelt definicio is mutatja platform alatt a hw/sw kornyezet univerzumanak egy jol definialt reszhalmazat erti mindenki, ami reszhalmaz ugyan lehet x86 is, de nyugodtan lehet Kaby Lake-G is, attol meg ugyanugy egy jol definialt reszhalmaz, tehat platform.

(#46) gabor.79 válasza nemlehet (#44) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Kifejtenéd, hogy most miért nincs igazam?

Azt várom a prohardvertől, hogy szakmailag hiteles legyen, például ugyanazt a dolgot ugyanúgy hívják mindenhol. Az AMD egybeintegrálta a processzort és a videokártyát, majd elnevezte APU-nak; az Intel egybeintegrálta a processzorát és egy videokártyát (HD sorozat), azt nem hívja sehogy; az Intel egybeintegrálta processzorát és az AMD videokártyát, az már platform?

Az APU meg a platform az egy marketing elnevezés.

"Mindig megjelenik egy ilyen nyelvtannáci" - ez a nyelvtannácikat vagy a prohardvert minősíti, hogy utóbbiak nem tudnak nyelvtanilag vagy szakmailag helyesen fogalmazni?

(#47) rodrigez válasza gabor.79 (#46) üzenetére


rodrigez
senior tag

Szerintem az a lényeg, hogy off topic-olsz és mivel ez semmiben nem vág a témához, így rohadt unalmas is kerülgetni a hozzászólásaidat. A szőrszálhasogatással piszkosul finoman fejezte ki magát a fentebb író fórumtárs.

(#48) gabor.79 válasza rodrigez (#47) üzenetére


gabor.79
aktív tag

A nem a témához tartozó hozzászólások megjelölésére van ez a halvány betűszín. Ha ilyet látsz, az nagy valószínűséggel nem a témába vág, és nem kötelező elolvasni.

(#49) janeszgol válasza gabor.79 (#32) üzenetére


janeszgol
félisten

Egy platform reszhalmaza is platform. Nem ertem miert rugozol ezen. A masodik feltevesed, miszerint a sajat velemenyt hirkent adjak le sokkal hangsulyosabb. Lehet, sot en szeretem is, ha egy cikkiro a cikk vegere odairja a sajat velemenyet, de az csak megjegyzes legyen.

Szerk.: az APU is platform, csak kapott egy hangzatost.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#50) nemlehet válasza gabor.79 (#46) üzenetére


nemlehet
őstag

A PH a gyártók által használt elnevezést használja. Ha HD graphics integrálását az Intel "galacticmcawesomebacongettercandybar"-nak hívná, akkor az IT médiumok és annak hívnák. Ez szerintem egy nem különösebben nehezen felfogható újságírási koncepció.

Ha elírás, vagy kétes megfogalmazás van egy cikkben azt jellemzően az első 1-2 hsz-ben jelzik is, nem szokott belőle 40 hsz kerekedni. A nyelvtannáciskodás teljesen más tészta, az olyan mint amikor valakinek kellemes ünnepeket kívánsz ő még visszabüfögi, hogy a lábvíz kellemes, a karácsony áldott.

Pl jelen esetben ha a platform megnevezéssel bajod van akkor az Intel marketing osztályát cs*szegesd, ne itt magyarázd a hülyeséget. Bár szerintem el fognak küldeni, mert a platform nem egy egzakt fogalom a számítástechnikában, nem tekinthető axiómának tudtommal.

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.