Hirdetés

2021. június 13., vasárnap

Gyorskeresés

(#1) Agyturbina

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Az a megfizethetetlen élmény amikor ezt belülről látva, hozod a megoldásokat, és kapod a pofont, hogy szép és jó de erre nincs pénz, meg túl bonyolult, meg hülye vagy.

:DD

Amikor a könyvelő az első aki felmond miután bejelenti, hogy az utolsó custom Projecten $1m dollárt buktunk. :C

,........A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek........, ,........A paradoxonban az a szép, hogy paradox módon nem szép.............,

(#2) Luck Dragon

Esetleg írhatnál olyanról is amikor iskola nélkül kerül olyan pozícióba amit tévében látod és számára valósággá vált ....

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. iPad Pro LTE & iPad 2018 ,IPhone SE 2020,Android One R.I.P

(#3) Amea válasza Luck Dragon (#2) üzenetére

Amea
újonc
LOGOUT blog (1)

Biztos van emögött valami személyes élményed. Jöhet ám a sztori, tök kíváncsi vagyok!
Aztán simán lehet, hogy össze tudom kötni az én frusztrációimmal tapasztalatommal és tényleg születik belőle egy blogbejegyzés :DDD

dehogy van rendbe'

(#4) Luck Dragon válasza Amea (#3) üzenetére

Megoldható , de majd privátban írom meg . Amennyi céggel tartjuk a kapcsolatot , biztos vagyok benne hogy találsz majd valamit .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. iPad Pro LTE & iPad 2018 ,IPhone SE 2020,Android One R.I.P

(#5) bilimbalam

bilimbalam
kezdő

Jaj, minden napjaim megkeserítői.
Az a durva, hogy ezeknek a szektáknak mindig akadnak lelkes követői (akik egyébként a saját feladataikban bénák), és természetesen mindig ők lépkednem a legjobban előre, és ők taposnak a legkönnyebben szemrebbenés nélkül.

(#6) UnA válasza bilimbalam (#5) üzenetére

UnA
Korrektor

Pedig vannak az új módszerekben is hasznos dolgok. ;)

Pl. nekem elég nehéz volt átverni a csapaton (szerencsére nem tavaly volt), hogy a verziókövetés a szoftverfejlesztésben talán mégis alapvető dolog. De úgy lett, és a végén mindenki látta, hogy ez jó. És vannak hasonló dolgok...

(#7) Amea válasza UnA (#6) üzenetére

Amea
újonc
LOGOUT blog (1)

Ezt azért ne soroljuk a szektázás kategóriába :DDD

dehogy van rendbe'

(#8) Luck Dragon válasza Agyturbina (#1) üzenetére

Ha még csak egy könyvelő .... de mikor a pénzügyi osztályt nem lehet elérni egy pillanat alatt felszívódik . Na kérem az már valami !!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9) bilimbalam válasza UnA (#6) üzenetére

bilimbalam
kezdő

Jo, ez tényleg nem szekta, enélkül nem is működika dolog.
Bár a GIT-et rühellem, de lehet csak én vagyok csökkent elméjű.

(#10) Luck Dragon válasza Luck Dragon (#8) üzenetére

Ui: Mikor a vezetőség várja a negyedéves pénzügyi kimutatásokat hogy majd miből mire lehet majd költekezni , de csak annyi történik hogy a pénzügyi igazgatóság küld egy e-mailt hogy mihamarabbi személyes találkozón szíveskedjenek megjeleni , mert a kijelölt tervezett közelében sincs a jelenlegi állapot . :C

[ Szerkesztve ]

(#11) Agyturbina válasza Luck Dragon (#8) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

Ő volt a pénzügyi osztály egymaga. :DDD

Aztán jött a JIT mint megváltó, csak azt felejtették el, hogy az alkatrész átfutási ideje min 90 nap, míg mi 60 napra szoktuk a kacatot ígérni. :C

,........A szükségletek lettek a célok, és a célok szükségletek lettek........, ,........A paradoxonban az a szép, hogy paradox módon nem szép.............,

(#12) Luck Dragon válasza Agyturbina (#11) üzenetére

:DDD :C Jaj de szép is.

[ Szerkesztve ]

(#13) Luck Dragon válasza Agyturbina (#11) üzenetére

Úgy érzem Amea fórumtárs most kapott elég ötletet a folytatáshoz . :))

(#14) Amea válasza Luck Dragon (#13) üzenetére

Amea
újonc
LOGOUT blog (1)

Aztán magadra vess, ha tényleg folyatom :DDD

dehogy van rendbe'

(#15) finest

finest
őstag

LOL, imádom, amikor valaki felhozza, h neki víziója van, legtöbbször sajnos nem szed rá semmit.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) UnA válasza bilimbalam (#9) üzenetére

UnA
Korrektor

Mi a gond a Gittel? Nekem már kellett dolgozni sok más cuccal, azok mind rosszabbak voltak... :D

(#17) bilimbalam válasza UnA (#16) üzenetére

bilimbalam
kezdő

Könnyű belekeveredni, részben másoktól is függök. Rányomhatok úgy egy pusht/merge-t hogy még nem pulloltam és könnyű szétcseszni az egészet.Nem tudom, nekem "túl bonyolult", és soha senki sem látja át teljesen. Kéne egy igazán jól működő GUI-s kezelő, a gitextensions szerintem nem az.

(#18) Amea válasza bilimbalam (#17) üzenetére

Amea
újonc
LOGOUT blog (1)

Van még egy csomó azon kívül is, nekem az elején a SourceTree sokat segített. Gondolom, mindenkinek más válik be.

dehogy van rendbe'

(#19) Luck Dragon válasza Amea (#14) üzenetére

Egye penész :P

(#20) bilimbalam válasza Amea (#18) üzenetére

bilimbalam
kezdő

Azzal próbálkozok most.
Aztán végül mindig maradok a bash-nál.

(#21) Kisgépkezelő

Kisgépkezelő
aktív tag

A legjobb amikor ehhez egy-két éves határozott idejű sikerdíjas szerződéssel felvesznek valami vezetőt is, hiszen ki más lenne egy nagy múltú cég hosszú távú feljődésének a garanciája, mint egy ember akinek az az egyetlen érdeke, hogy aznap amikor lejár a szerződése szépen mutassanak a "számok". Ha a rákövetkező nap minden csontváz kiborul a szekrényből, az már az utód baja.

(#22) Amea válasza Kisgépkezelő (#21) üzenetére

Amea
újonc
LOGOUT blog (1)

Elmorzsoltam egy könnycseppet, olyan szépen összefoglaltad. Az Ember a Könyvvel gyakran pontosan ilyen.

dehogy van rendbe'

(#23) Kisgépkezelő válasza Amea (#22) üzenetére

Kisgépkezelő
aktív tag

Van némi tapasztalatom. Az előző munkahelyemen egy remek multinál 5 év alatt 5 vezetője volt annak a területnek ahol dolgoztam. Az általában maga alatt is cserélgette a vezetőket, meg összevonások szétválasztások, átcsoportosítások, stb... úgyhogy kisfőnökből meg nagyjából 15 jutott. Szép nyugis időszak volt.

(#24) UnA válasza Kisgépkezelő (#23) üzenetére

UnA
Korrektor

Cinikus hangulatot érzek :D

(#25) Luck Dragon válasza UnA (#24) üzenetére

Pedig teljesen valós téma ez . Sőt egyre több cégnél alkalmazzák . És elég nagy bukó az egész mindenféle területre nézve .

[ Szerkesztve ]

(#26) Agyturbina válasza Luck Dragon (#25) üzenetére

Agyturbina
senior tag
LOGOUT blog

A multiknal az egy főre jutó bunkók száma kettő. :C

(#27) Luck Dragon válasza Agyturbina (#26) üzenetére

Azért nem mondanám .
Ellenben most pöppet ki akadtam mert voltam egy partner cégnél munka ügyben és a drága vagy négy éve ott dolgozik . Az hogy nem tudta miért vagyok ott időpontra az alap...
de hogy azt sem tudja milyen cégnél van és mivel foglalkoznak az már lvl99 kategória ...

(#28) Kisgépkezelő válasza Luck Dragon (#25) üzenetére

Kisgépkezelő
aktív tag

Gondolom van az a helyzet amikor bejön egy ilyen lépés, különben nem csinálnák. Valami zsugorodó piacon ahol ölöklő kunkurenciaharc zajlik, lehet megéri levágni az aranytojást tojó tyúkot, hogy megmaradjon a cég, aztán ha az összes konkurens csődbement megszerezni olcsón az övékét, vagy mittudomén. De ahol voltam az egy nagyon dinamikusan növekvő cég volt, aztán mégis úgy cserélgeték a vezetőket, mint valami kiesés elől menekülő focicsapat.

(#29) Luck Dragon válasza Kisgépkezelő (#28) üzenetére

Legtöbbször azért van ilyen gyorsan csere mert az idegenkezűséget kizárják , ne legyen idejük felmérni a dolgot... persze ez mind hab.
Lényegében minél hamarabb lenni valaki az itt a lényeg.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.