Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) waccamár


waccamár
senior tag

Az igazán jó főnök a csapatépítőt szombatra szervezi.

(#2) Gargouille


Gargouille
őstag

A csapatépítés a cégek Valentin napja. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#3) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

A legrosszabb ezekben a csapatleépítőkben, hogy mindenki mondogatja, hogy ne beszéljünk a munkáról, de a végén mindig a mindenki a munkáról beszél.

(#9) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Az utóbbi időkben nem nagyon szeretem ezeket a csapatépítőket, családos emberként, kicsit öregnek érzem magam ahhoz, hogy ún. "animátorok" kommandirozására bohóckodjam a kollégáim előtt, ill. velük. Másik problémám, hogy a feleségemen kívül nem szívesen alszom senkivel egy szobában (a tábori feelinghez is kicsit öregnek érzem már magam).
Úgyhogy eddig mindig valami indokkal sikerült megúsznom az éves csapatépítőt a cégnél (betegállomány, jajj, pont akkor muszáj NEKEM ügyeletben lenni, mert más nem tudja megcsinálni, hopp akkor vagyok szabin és nem tudom már visszamondani, stb.stb.), tavaly, ugye, elmaradt a pandémia miatt, idén meg, remélhetőleg, elmarad ugyanez okból, de jövőre már előre félek tőle, hogy mit tudok még kitalálni a megúszására... :Y

"War does not determine who is right - only who is left."

(#10) Gargouille


Gargouille
őstag

Igazából pont a "csapatépítés" létezése mutatja a legjobban, hogy maguknak a cégvezetőknek sokszor mennyire nincs fogalmuk a valóságról, az emberi viszonyokról és a közösségek működéséről.

Azt gondolják (tisztelet a kivételnek) ugyanis, hogy majd azok az emberek, akik az év 363 napján fúrják vagy tesznek keresztbe egymásnak, irigykednek, belegázolnak a másikba, gyűjtik a sérelmeket vagy épp a csapatépítést szervező főnöktől szenvedik el a napi szintű lekezelést/alázást, majd 2 nap erőltetett jópofizástól (amit a legtöbben általában a pokolba kívánnak), együttműködő csapattá válnak. Viszont vezetői szempontból ugye egy jól megfogható és kipipálható task a listán, lehet hozzá költséget rendelni és után megveregetheti a saját vállát is, hogy milyen jó vezető (aztán persze hétfőn mehet be ismét tovább alázni beosztottat, hiszen a csapat mellett az ő ego építése is fontos azért). :)

Miközben a csapat igazából attól épül, hogy megbecsüljük egymást nap mint nap. Mármint mindenki, portástól az igazgatóig. Egyszerűen hangzik, de mégis annyira nehéz, hogy alig van olyan cég, ahol ez sikerül. Nehézségben szinte vetekszik egy őszinte bocsánatkéréssel. :D

Ezért hasonlítottam a csapatépítést a Valentin naphoz, mert ez is ugyanolyan felszínes pótcselekvés.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#11) Amea válasza Gargouille (#10) üzenetére


Amea
újonc

Így már tiszta, szóval a csapatépítés az a céges Valentin nap, ami úgy néz ki, mint egy gólyatábor és egy falusi Húsvét törvénytelen gyereke. :DDD

dehogy van rendbe'

(#12) updog válasza Gargouille (#10) üzenetére


updog
senior tag

"...majd azok az emberek, akik az év 363 napján fúrják vagy tesznek keresztbe egymásnak, irigykednek, belegázolnak a másikba, gyűjtik a sérelmeket vagy épp a csapatépítést szervező főnöktől szenvedik el a napi szintű lekezelést/alázást
[...]
Miközben a csapat igazából attól épül, hogy megbecsüljük egymást nap mint nap. Mármint mindenki, portástól az igazgatóig"

Mondjuk az hogy a vezető semmibe veszi / szívatja az alkalmazottakat, nem kéne hogy egyenes arányban legyen azzal hogy az alkalmazottak egymás ellen dolgoznak, és biztosan nem (csak) a vezető hibája.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#13) Gargouille válasza Amea (#11) üzenetére


Gargouille
őstag

Hát valami olyasmi, igen. Tudod, mint a "mácsó", aki egész évben csalja a párját és háztartási alkalmazottnak / felfújható szexbabának nézi, aztán valentin napon vesz neki egy doboz csokit meg egy plüssnyulat és kiposztolja a fácséra, hogy mekkora romi a kapcsolatuk. :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#14) Gargouille válasza updog (#12) üzenetére


Gargouille
őstag

Persze, alapvetően mindenki felelős a saját döntéseiért meg hozzáállásért. A vezetőnek annyiból viszont van többlet felelőssége, hogy kiket vesz fel, kiket rak mondjuk egy teambe, észre kell vennie ki az aki ellentétet szít, ki dolgozik és ki nem, ha repedés van valahol akkor lépjen és ne hagyja, hogy szakadékká váljon stb. Ezért vezető a vezető, hogy összefogja a csapatot. A legtöbb ilyen munkahelyi feszkó nagyon pitiáner dolgokból fakad, amiket baromi könnyen lehet kezelni odafigyeléssel, emberséggel.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#15) Amea válasza Gargouille (#13) üzenetére


Amea
újonc

Persze, PR über alles.

Erre ráérez az is, aki kiposztolja a plüssnyulat meg a sosevolt nyaralás képeit. De még az egyszerű falusi is tudta már száz éve, aki ugyan verte az asszonyt, a kocsmából hazaérve felrúgta a gyereket, káromkodott és lopta a fát, de ha eljött a vasárnap, felöltötte az ájtatosabbik arcát meg a legszebb ruháját. Hát mégiscsak tisztességes templomba járó ember, láthatja bárki.

Egyébként tényleg kell a jó PR egy cégnek. Csak hát nem pótol mindent.

dehogy van rendbe'

(#16) Foobar007


Foobar007
friss újonc

Nem hiszitek el, de egy Budapesten is jelenlévő multi közép európai vezetője annyira a welcome to the jungle hatása alá került annak idején, hogy valami hasonlót akart szervezni az itteni embereknek is.

Kötelezően ajánlott leadership training fedőnév alatt 9 óra munka után péntek este kiparancsoltak minden team lead rang feletti embert a Margit-szigetre, ahol a hidegben (talán kora tavasz lehetett) csapatokat alkotva farönköket cipeltek az emberek és traktor kereket borigattak, meg hasonlóan értelmes tevékenységekre voltak kényszerítve, ahelyett hogy pihentek vagy a családjukkal lettek volna. Volt üvöltözős leadership trainer is meg minden.

Nem hittem el, hogy egy felnőtt ember ezt meg tudta tenni egy csomó másik felnőtt emberrel. Én csak csicskatesztnek hívtam. Gondolom megnyugodott a főni, hogy ezek után bármilyen hülyeséget kérhet ezektől az emberektől.

(#17) UnA válasza Gargouille (#10) üzenetére


UnA
Korrektor

"az emberek, akik az év 363 napján fúrják vagy tesznek keresztbe egymásnak, irigykednek, belegázolnak a másikba, gyűjtik a sérelmeket"

Ez létezik, de leginkább társadalmi és lelki probléma - a munkahelyhez is csak pont ennyire van köze...

(#18) Gargouille válasza UnA (#17) üzenetére


Gargouille
őstag

Létezik társadalmi szinten is ugyanez a jelenség, csak alapvető különbség, hogy a munkahely egy mesterségesen létrehozott és irányított környezet, ahol a vezetők döntik el, hogy kit vesznek fel, kit bocsátanak el, mik a játékszabályok, ki kivel dolgozik stb. tehát a közösség összetételét és működését, belső viszonyait eleve meghatározzák. Most az egyebekről nem is beszélve. Szóval kár összemosni a céges közeget az általános széles körű társadalommal, mert semmi köze a kettőnek egymáshoz. Annyi a közös halmaz, hogy mindkettőben emberek a szereplők. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#19) UnA válasza Gargouille (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

De pont az a lényeg, amit az utolsó mondatban is írtál. Az emberek a munkahelyen meglepően hasonlóan viselkednek, mint az élet egyéb területein.

(#20) Gargouille válasza UnA (#19) üzenetére


Gargouille
őstag

Ja jó. Ember-ember, darab-darab. Egy kutya minden. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.