Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

:C Hajnali meglepi,ez szép gyerekek.

Na még egyszer nekifutok ennek a cikknek. 10-15% javulás teljesítményben ,fogyasztásban ugyan az ,mint az előd. Azért nem rossz valamiben befogja az Intel csúcs prociját (fogyasztásban 2xanyit eszik)

[ Szerkesztve ]

(#2) CYBERIA válasza MZperX75 (#1) üzenetére


CYBERIA
őstag

Finom lett a reggeli, kösz Oliverda! :)

Őszintén szólva nekem nem voltak nagy elvárásaim, ennek megfelelően azt valamennyivel (helyenként egész komolyan) túl is tudta szárnyalni az új proci.

Na most ami nekem a szememet szúrja:

A múltkor valamelyik kolléga már megjegyezte, hogy nem kéne ezeket az értékeket vonallal összekötni, mert nincs köztük semmiféle kapcsolat vagy folytonosság. Egy egyszerű oszlopdiagram tökéletes lenne.

„Az XviD Encoder például csak egyetlen magot vagy szálat tud megtornáztatni, de a DivX is megáll valahol 2 és 3 között.”

Dettó. Inkább 2 és 3 körül van, mint között. Legalábbis én nem tudok elképzelni 2,33 vagy például 2,75 magot. :N

Szokásomhoz híven én egy alulfeszelésre még kíváncsi lennék.

Lenne egy kérdésem is: Ha minden igaz ez FM2-höz is lesz, olyan környezetben várható-e értékelhető különbség fogyasztásban az FM2-es javára?

[ Szerkesztve ]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#3) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Szép és igényes teszt, ahogy megszokhattuk. :C :R
Teljesítmény alapján hozza a kötelezőt, de sajnos fogyasztásban még mindig nem. :(

Elírás:Vishera alapú CPU-ban két teljesen modul tiltottunk le az alaplap UEFI-jében
-->két teljes modult ;)

kész

[ Módosította: Oliverda ]

(#4) CYBERIA válasza CYBERIA (#2) üzenetére


CYBERIA
őstag

Úgy tűnik tévedésben vagyok, nem tudom honnan vettem hogy lesz köze FM2-höz.
Minden esetre a kérdés feltételes módban még fennáll.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#5) MZperX75 válasza Fücsök007 (#3) üzenetére


MZperX75
addikt

Pontosan 2x akkora lapkán 2x akkora fogyasztással hozza a kötelezőt,az Intel tudhat valamit.(abban még HD4000-is benne van :U )
De nem gond nekem nem lesz úgy sem FX procim.

[ Szerkesztve ]

(#6) ricshard444


ricshard444
veterán

De Clock to Clock azért nincsen 14%,úgy kb 8-10 sztem

Vannak dolgok...

(#7) Fücsök007 válasza MZperX75 (#5) üzenetére


Fücsök007
őstag

Én is pont ezt néztem, sajnos úgy eszik mint a 6 magos S2011 procik, ami nem hízelgő. :(
Remélem jövőre már belefér a 95W-os TDP-be a következő generáció. :))

(#8) Youri


Youri
veterán

Nem valami acélos :(

RTX ON

(#9) MZperX75 válasza Fücsök007 (#7) üzenetére


MZperX75
addikt

AM3+ el kellene felejteni,szerintem az is adhatja ez irtó magas fogyasztást,de erre Oli biztos mond egy két jót.

(#10) martonx


martonx
veterán

Ez még mindig gyengus. Ha ilyen kategóriás prociban gondolkoznék, egyszerűen nem lenne alternatva az i5 mellett (abban kevesebb fogyasztásért még egy rendes IGP is figyel, az AM3+ időtállóságáról nem is beszélve...).
Más kérdés, hogy i3 - APU kategóriában meg az intel nem alternatíva az AMD mellett.

Én kérek elnézést!

(#11) SkyS1gn válasza MZperX75 (#9) üzenetére


SkyS1gn
félisten

így van, egy teljesen új foglalat+chipset párost kéne csinálni!

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12) hackeeeee válasza Fücsök007 (#7) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Máig azt mondom, aki ebben a kategóriában gondolkodik, annak nem számít a fogyasztás.

Idle-ben úgyis megy az EIST és a CnQ, ott kevés a fogyasztás, terhelve meg, aki ilyet vesz, tudja mire vállalkozik... :)

(#11) Cris99: Szerintem a 970/990-es chipsetű lapok elég jól teljesítenek! :K

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#13) Zigi


Zigi
senior tag

"Itt ezzel együtt az i7-2600K környékére volt jó az FX-3850." 7. oldal alja.

(#14) FatalEror válasza Youri (#8) üzenetére


FatalEror
addikt

Miért mit vártál?
Én konkrétan semmit,mondom ezt úgy,hogy AMD párti vagyok. :Y

MZperX75
Nem sokára kapunk azt is,mert ha jól tudom ez az AMD utolsó procia integrált VGA nélkül,mert a következő generációs FX-ek már integrált vezérlővel készülnek.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#15) lapartman


lapartman
tag

Hát ez kevés ;(. Újra. Fogadjunk, ha nem 4GHz-en menne alapon, hanem ez is 3,6-on mint a 8150, akkor pl. játékban 0FPS különbség lenne... AMD egyszer belehúzhatna, és jól odaverhetne már az Intelnek minden téren. Kutya nem fogja megvenni így mert még a 2500k is elveri. Ha húzva van arról már nem is beszélve.

(#16) kovsol válasza MZperX75 (#9) üzenetére


kovsol
titán

A10-5800k az már fm2 és hasonlóak a mutatói
Persze abban van igp, de itt nem volt az járatva.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#17) Valdez


Valdez
őstag

Nem rossz ez, mondjuk nemtom, ezt a tesztet nézve, az új proci 35 wattal kevesebbet zabál mint a 8150 terhelve, nálatok ez miért nem jött ki? De az idle értékek sem stimmelnek az intel procikhoz viszonyítva.

De ugyanebben a tesztben a 2x4gb-os, 1866-os amd memoria simán ment nekik a 8350 mellett 2400-on cl9-ben, eléggé hihetetlen :Y

(#18) Asbee


Asbee
veterán

Kíváncsi lennék azonos órajelen mennyivel lenne gyorsabb a 8150-nél...

[ Szerkesztve ]

(#19) Oliverda válasza Asbee (#18) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor talán olvasd el a cikket. :)

lapartman: Ez neked is szól!

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#20) fatallerror


fatallerror
addikt

kb a fogyasztáson bukta el az ajánlott plecsnit. mindenben nagyon jó kivéve a játékokban. 40e alatti árkategóriában megint jó lesz az amd :K bár most még a kis i3-as is jó akár játszani is

don't tell me what i can't do!

(#21) lenox válasza lapartman (#15) üzenetére


lenox
veterán

Volt olyan, amikor az amd volt jobb, most epp nem, ha szerencsesek lesznek majd megint lesz, de ez nem olyan hogy hopp, es sikerul. Nem beszelve arrol, hogy most az intel 60-szor nagyobb ceg eppen, az amd-tol mar iden kirugtak 14%-nyi embert, es most keszulnek kirugni meg 30%-ot, illetve az utobbi fel evben harmadara csokkent a ceg erteke. Mondjuk errol nem lattam a ph-n semmit valamiert, mindenesetre nem eppen egy szep egeszseges ceg, szerintem csoda, hogy ennyire kepesek. Persze ezek a fejlesztesek nem mostanaban kezdodtek, de a penzugyi helyzet indokolna, hogy jopar projektet leallitsanak.

(#22) arn


arn
félisten

hat ezt eleg olcson kellene adni, hogy megvegyek az emberek... mas oldalakon amugy gyakran a 2500k/3450 szintje.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) Oliverda válasza CYBERIA (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Sajnálom, ha szúrja, de ez szándékosan nem oszlopdiagrammal van megoldva. A jövőben is ezt fogjuk használni, így érdemes megbarátkozni vele.

"Dettó. Inkább 2 és 3 körül van, mint között. Legalábbis én nem tudok elképzelni 2,33 vagy például 2,75 magot."

Akkor tömöríts DivX-szel, és csodát látsz, mert a végrehajtás közben szinte egyfolytában 2-3 magra/szálra érvényes terhelés között ugrál a feladatkezelőben a százalékjelző.

"Ha minden igaz ez FM2-höz is lesz, olyan környezetben várható-e értékelhető különbség fogyasztásban az FM2-es javára?"

Vishera egészen biztosan nem lesz FM2-be.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) T_Stark


T_Stark
őstag

Szerintem ez egy jó proci lett. A fogyasztás ugyan nem sokat csökkent, de nem is nőtt, a teljesítmény viszont határozottan jobb lett, és ha tényleg 50K körül lesz az ára, akkor teljesen rendben van.

(#25) oliba válasza CYBERIA (#2) üzenetére


oliba
őstag

Szerintem jó dolog az összekötés. Azt nézzük, hogy nincs köze egymáshoz, akkor valóban igaz, elég lenne diagramban ábrázolni, de vonalas ábrázolással lehet látni azt az egyenest, ahogy nő a teljesítmény, avagy nem. Sajnos ez a vonal nem volt nagyon meredek, főleg ha belevesszük azt, hogy anno a Bulldozer megjelenése után várták egyesek a következő stepinget, ahol ennél nagyobb gyorsulást álmodtak meg.

Mindenesetre grat a teszthet, jó volt olvasni a mai napon ilyen szép írást :R

(#26) Asbee válasza Oliverda (#19) üzenetére


Asbee
veterán

Upsz lemaradt hogy játékban. :B

(#27) leonel


leonel
aktív tag

Anno nagyon vártam a Bulldozert - és nagyon csalódtam. Majd sok-sok év AMD után nehezen, de váltottam Intel 3570K-ra. Most örülök, hogy nem vártam. Sokkal magasabb fogyasztás mellett kb ugyanazt tudja. Játékok terén még kevesebbet is (nem meglepő)
Szerintem ha beállítom az Ivy-t 4,0Ghz (c@c) - csúnyán elveri és még mindig kevesebbet fogyaszt... :U

Nem lehúzni akarom, de az is érződik, hogy az AMD már nem ide koncentrál - ez csak a kötelező volt... :K

www.wrcauto.hu - autóalkatrészek legolcsóbban

(#28) dfsz34


dfsz34
őstag

"Ebből újfent az következik, hogy 1920x1080-hoz és a fölé az esetek döntő többségében elsősorban erős VGA, nem pedig erős CPU szükséges."

Nekem ezzel a mondattal van bajom, mert szinte mindegyik cikkben olvasom.

De mi az, hogy nem erős processzor? Egy 5800k szerintem erős processzor, nem egy 1 magos celeron, mert azok a nem erős CPU-k.

Még konkrétabban az a baj, hogy ez a mondat félrevezető, mert a mezei user azt gondolhatja, hogy a celeronja mellé vesz egy 7970-t, aztán full hd-ban nyomja a BF3 multi-t, aztán miután megvette a DGPU-t, már nem lesz olyan őszinte a mosolya.

Azért mondom, mert konkrétan ismerős kérdezte PH tesztre hivatkozva, hogy akkor ő a core2duo gépet inkább nem cseréli, hanem vesz bika dGPU-t, mert azt írták, hogy full hd-ra nem kell erős CPU. Bf3 multira kéne neki gép, amúgy, hát khm, kicsit szaggatna szerintem, bár a srác bírja az ilyent, mert a crysis-t végigjátszotta olyan kb 10-12 FPS-el és nem zavarta, hogy nem olyan folyamatos a kép, amilyennek lenni kéne :)

Félrevezető ez a mondat, kicsit árnyaltabban kéne fogalmazi, mert úgy látom, ezt másoljátok minden cikkbe.

(#29) stratova válasza CYBERIA (#4) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem nem alaptalan, az az elképzelés, hogy Vishera utáni nagyteljesítményű >4-szálas APU/CPU teljesítsen szolgálatot FM2-ben Trinityn kívül, bár nyilvános hivatalos prezentációkban egyelőre nem láttam Steamroller alapú asztali CPU-ra történő utalást. Ellenben Oliverdának is volt hasonló elképzelése.
A tesztet köszönjük, alapjáraton szépített Vishera. A korábbi felvetéshez hasonlóan tényleg jó lenne tudni mekkora szerepe van ebben a 8 tényleges int magnak (vagy más részegységnek) illetve az elavult chipsetnek (technikailag én előszeretettel mérem 2600K-hoz az azonos darabszámú szálkezelési képesség és csíkszélesség miatt, dacára a szűk 2 évvel későbbi megjelenésnek).

[ Szerkesztve ]

(#30) Oliverda válasza Asbee (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

Délután megcsinálom azt a grafikont is, de ott is megvan a különbség.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) tomchee91


tomchee91
csendes tag

Hehe. Mulatságos, h így 2-3 év távlatából nézve még mindig a Phenom II es a legjobb vétel.... :D

(#32) Oliverda válasza ricshard444 (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Sztem meg pontosan lemértük, hogy mennyi az annyi. ;)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Shing válasza dfsz34 (#28) üzenetére


Shing
őstag

Hát igen, kinek mi az erős CPU. Amúgy a BF3-nak tényleg elég egy olcsóbb AMD Athlon II-es...

(#34) Asbee válasza Oliverda (#30) üzenetére


Asbee
veterán

Na, az tök jó lenne. :R Akkor viszont ha az ára is rendben lesz akkor jó, hogy ismerősnek összeállított amd-s gépből már csak procira várunk. :)

(#35) Chiller


Chiller
őstag

Jó a teszt, de sajnálom az AMD-t :(

(#36) bundilolo válasza lenox (#21) üzenetére


bundilolo
tag

IT Cafe oldalon megtalálod a cikket erről. Elvileg az is a lapcsalád része. :))

(#37) Oliverda válasza lenox (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

A PH! nem foglalkozik a cégek gazdasági helyzetével. Mi elsősorban kész termékeket és technológiákat mutatunk be. Ezzel egy őstagnak szerintem illene tisztában lenni.

Itt a cikked.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#38) solfilo


solfilo
veterán

Köszönöm a tesztet! :R

Win 8 alatt is meg lesz majd nézve?

solfilo

(#39) Chosen


Chosen
addikt

Alulfeszelni próbáltátok?

(#40) Crias válasza dfsz34 (#28) üzenetére


Crias
senior tag

Ennek meg a másik oldala az hogy csomót kell vitatkozni az emberekkel hogy felesleges nekik játékra i7-et venniük :)

Mondjuk azon kicsit én is meglepődtem hogy az A10-es lazán hozza FHD-ben ugyanazt mint a jóval erősebb procik.

Crias

(#41) Oliverda válasza solfilo (#38) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyszer biztos.

TheChos3nOne: Nem

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Úgy látszik magukat már utolérték AMD-ék, de Intellel még mindég nem tudnak mit kezdeni magas fogyasztás,gyengébb teljesítmény...talán az árukkal tudnak versenyben maradni.:U

(#43) Szafter


Szafter
tag

Most elszomorodtam, hogy már nem az én FX 8150-em a legjobb a szériában. :((

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#44) stratova válasza Szafter (#43) üzenetére


stratova
veterán

Az lenne a szomorú ha egy év elteltével még mindig az lenne. Az hogy van jobb, a tiéd használati értékéből nem von le semmit.

(#45) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Hát teljesítményben kezd felnőni a nagyokhoz de a fogyasztás sokkal több a cölöpverővel. :U

(#46) Pocok256


Pocok256
veterán

Valahogy úgy látom a dolgot, hogy jó procit gyárt az AMD, csak éppen a szoftverek és a programok nincsenek felnőve hozzá. Ez legfőképpen játékoknál a BF 3 tesztnél és a xvid kódolásnál látszik. Idáig úgy néz ki, hogy nem éri meg a jövőnek gyártani hardvert :(

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47) Oliverda válasza Pocok256 (#46) üzenetére


Oliverda
félisten

Pedig a BF 3 tesztben van a legkisebb különbség a processzorok között. Az XviD pedig mindössze egyszálas végrehajtást támogat.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) lenox válasza bundilolo (#36) üzenetére


lenox
veterán

Azt tenyleg szinte sosem nezem, de lehet, hogy ez tenyleg oda valo...

#37 Egy kis szemelyeskedes csak befert a vegere :).

[ Szerkesztve ]

(#49) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Kicsit jobb, mint a Bull, de az Ivy szintjét még nem hozza. Ami épp elfogadható lenne, ha a fogyasztási értékekből lefaragnának.

Köszi a tesztet :R

(#50) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Szerintem ennek kellett volna megjelennie múlt évben nem a lassú de cserébe sokat fogyasztó nulldózernek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.