Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Jó ez az RMClock, régen én is használtam előszeretettel. Bár alkalmazásával mindenféle beállításon voltak stabilitási gondok, ezért akkor váltottam CrystalCPUID-ra. A támogatás rendben van a C'n'Q-val, de annak a 2. és 3. verzióját már tutira nem támogatja, legalábbis K10(.5)-es prociknál már felejtős. Szóval a legújabb AMD-s mobil procikkal sem megy a dolog, ha minden igaz. De javítson ki valaki, akinek olyan van és megy vele.
Jó lenne, ha kiadnának egy új, modernizált változatot a progiból.
A proci fesz csökkentése meg tényleg, hogy pozitívan hat a fogyasztásra, hőtermelésre, és most pontos képet kaptunk arról is, hogy mennyire. :)

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#2) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Korrekt cikk, és hasznos is! Az én Intel P4-es notim nem tudom mennyire támogatná a dolgot, mondjuk az akkus üzemideje 0, de jó lenne ha nem forrna anyira a gép, lehet kipróbálom.
Mondjuk a címben jelezhetnéd hogy notiról van szó, de ez nem különösebb gond.

Mutogatni való hater díszpinty

(#3) twollah


twollah
nagyúr

Koszonjuk a Windows Vista OEM kodot.

[ Módosította: bwoay ]

(#4) szabage válasza twollah (#3) üzenetére


szabage
tag

+1 :)

[ Szerkesztve ]

(#5) negyedes válasza twollah (#3) üzenetére


negyedes
addikt

He-he-he. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#6) #31757056


#31757056
törölt tag

"nálam gyakran észrevétlenül elvesznek a proci-beállitások a Windows-os energiaprofilokból, ilyenkor kikapcsol a Cool & Quiet"

Ez nem csak nálad van így, hanem nálam is. Vista én Win 7 RC-ben is valamiért az energiaséma magától állandó 100% használatra kapcsolja a procit...

(#7) gpatrik válasza twollah (#3) üzenetére


gpatrik
tag

De gonosz. :DDD Nézd a jó oldalát, nem kell kódot keresgetni a neten. :R

"A világ tele van készséges emberekkel. Az egyik fele kész dolgozni, a másik fele kész hagyni őket dolgozni."

(#8) Kendek válasza twollah (#3) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Mégis mire mész egy OEM kulccsal? Ezzel nem tudsz kezdeni semmit sem az ég világon.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#9) nkmedve válasza twollah (#3) üzenetére


nkmedve
őstag

Elmostam kicsit, köszi :) Amúgy ezzel a kóddal nem lehet aktiválni, egyetemről kapott windozt használok. Majd ha szükségem lesz erre a licenszre akkor kapcsolatba lépek Microsoft-tal, hátha újra engedélyezik.

(#10) negyedes válasza nkmedve (#9) üzenetére


negyedes
addikt

Honfitars. :P

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#11) HarapósKutya


HarapósKutya
tag

Hasznos írás! :C

www.halivud.hu

(#12) Gergő_


Gergő_
őstag

jó vétel volt ez a gép
jó olvasni újra színvonalas és érdekes írásokat is

(#13) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

nkmedve: A profiles részre lépve, nekem csak a 4 szorzó jelenik meg, és a feszültségtartomány csak a gyári értékig minimum 0.95 voltig tudok lemenni. Egyszerűen nincs más választási lehetőség. Te hogy mentél alá? Valamit rosszul próbáltam, vagy a CPU ennyire képes?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#14) bacsis


bacsis
Közösségépítő

De tök jó, nem is tudtam, hogy a laptopomnak van "AMD bél"-el rendelkező társa :R
(D630asom van)

(#15) aram01


aram01
nagyúr

jó írás

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#16) nkmedve válasza sutszi (#13) üzenetére


nkmedve
őstag

Ebben az esetben vagy RMClock nem támogatja a procit, vagy az nem enged más beállitásokat. Nálam összesen 12 féle szorzót lehet beállitani, és a feszültségtartomány is elég tág. Ezeket alapból tudta, nem kellett csináljak semmit.

#1: Ezek az újabb procik jó eséllyel nem mennek ebben a verzióban. Hátha most hogy jönnek az új Turion-ok, kicsit frissitik a progit.

#2: Esetleg valami javaslat? "Mobil AMD Turion X2 alulfeszelés" vagy "Notis AMD Turion X2 alulfeszelés". Kreativabb nem jut eszembe :)

#14: és a D630at sikerült tuningolni? Hűtőpasztát lecserélted eseteleg valami jó kis margarinra? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#17) malwy válasza nkmedve (#9) üzenetére


malwy
senior tag

Szerencsére Twollah a hszében jóideig rögzítette a régi kép címét, további mutogatáshoz.

(#18) nkmedve válasza malwy (#17) üzenetére


nkmedve
őstag

Úgy látom ti mind az én pista licenszemre pályáztok :DD Törlöm azt a képet ha imageshack hajlandó bejönni, valami van itt a nettel.

(#19) Duree


Duree
veterán

Hát remek lett
Én azért nem merném így nyúzni a notimat

duree54

(#20) Kendek válasza nkmedve (#18) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Jah, én úgy szeretném igen. Figyu, esetleg add hozzá oda a notit is, mert anélkül nem megyek vele semmire. Max kinyomtatom és kitapétázom vele a szobámat. :DDD

<-ƘƘ->

(#21) nkmedve válasza Kendek (#20) üzenetére


nkmedve
őstag

Biztos jól mutatna az a Dell hátsó a falon, de én azért inkább egy szőkeséget látnék ott szivesen :))

Amúgy köszönöm mindenkinek a pozitiv visszajelzéseket.

(#22) ityam


ityam
senior tag

A régi sempron procis acer notimnal én is használtam ezt a progit és tényleg jó volt.
Sajnos az új laptopomban lévő celeronm 440 et nem tudja buzeralni. sem szorzot nem tud allitani neki sem feszultseget :(
egyedül valami cpu throtlingot tud. nem tudom hogy az mennyiben segiti a fogyasztast.néha nekapcsolom azt ha tudom hogy sokaig kellene birnom aksiidővel.

(#23) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

respekt a cikkért.

kár hogy inteles vonal nem tudja a mutatványt(legalábbis ezt vettem ki a hsz-ekből).

(#3) twollah: ;]

nkmedve, negyedes: örülök hogy onnan is vannak júzerek :R

[ Szerkesztve ]

Aurea mediocritas

(#24) waithEard


waithEard
őstag

Korrekt munka, köszi!

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#25) Lars válasza ityam (#22) üzenetére


Lars
őstag

Celeronon sajna semmit nem lehet piszkálni. Bár alapból nem fogyasztanak sokat.

(#26) Lars


Lars
őstag

Jó kis írás, fel is raktam a progit, mert nekem egy kis forrófejű régi 1 magos turionom van.
Mondjuk meg lehetett zabolázni az asus gyári programjával is, de ez okosabban, és pontosabban konfigolható progi.
Köszönöm az írást, ismét egy szinvonalas darab :R

(#27) bejmuller válasza negyedes (#10) üzenetére


bejmuller
aktív tag

Gyűlünk:D

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#28) cyanide

Én is próbálkoztam RMClockkal. Egy darabig működött, de parajelenségbe ütköztem. Én is fagyásig csökkentettem a feszeket, a hőmérsékelt, venti hang jócskán mérséklődött. Örültem. Majd random fagyások jöttek. Mondom, akkor nem elég stabil. Növeltem a feszeket,már a gyári értékeken voltam. De még mindig fagyott. Azóta nem használom az RMClockot és elmúltak a fagyások.
Akármennyit primoltam nem fagyott, sőt játék is ment, akkor fagyott ki, amikor nem volt terhelés, max neteztem és egyszer csak piff, beállt az egész. Ez volt mondjuk 1 éve.
Egymagos Turion, FuSi A3667G.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#29) .bableWes


.bableWes
őstag

lehet, nem olvastam eléggé figyelmesen, de a rendszer gyorsasága milyen lett igy, alulfeszelve? jo irás, grat :K

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#30) Auser


Auser
csendes tag

Nem kell ott címet változtatni, a Turionból illene tudni, hogy mobil processzor.

Elkészült az http://users.atw.hu/eliteclockers/index.html gyertek, nézzetek szét és regisztráljatok! ;)

(#31) hcl válasza nkmedve (#16) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Hát, akár ilyesmi. Először én is azt hittem hogy desktop alulfeszelésről van szó, az lehet hogy sok embert nem fogna meg, de így noti procival igen hasznos infó...

Egyébként ja, kb. ezek a címek jók amiket írtál, legalábbis így a tegnapi buli után nekem sincs jobb ötletem. :)

@Auser : Hát, van aki csak az X2-ttudja :W

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#33) nkmedve válasza cyanide (#28) üzenetére


nkmedve
őstag

Hmm, ebben az esetben lehet nem a feszültségekkel volt a gond, hanem RMClock nem jól váltogatott a p-state-ek között, csak erre tudok gondolni.
Vannak bizonyos időzitések a feszültségek és szorzók váltására, amelyeket ha a program nem tart be akkor nem lesz stabil a rendszer. Láttam, hogy az Advanced oldalon lehet ezeket állitani (P-states transitions résznél), s a dokumentációban külön felhivja a figyelmet arra, hogy ezekkel csak akkor babráljunk ha valami nem stimmel a rendszerrel. Nekem eddig még nem volt hasonló gondom, már pár napja használom az új beállitásokat és még nem fagytam (volt ebben netezés, videó, játék, stb.). Remélem nem is találkozok ilyennel, ha igen akkor szétnézek az AMD-s dokkok között, hátha találok valamit erre vonatkozólag.

Jó progi ez az RMClock, ahol jól megy ott sokmindenre lehet használni (én belőle állitok minden energiagazdálkodási dolgot, az akkuról is mindent kiirt). Sajnos ami a rossz benne, hogy rég nem frissitették, igy sokmindent nem ismer fel.

Esetleg még tudtok hasonló progikat? Ha igen akkor irjátok be ide s esetleg kibővitem a cikket (azt is irjátok meg hogy milyen procival tudtátok működésre birni).
NHC-ben például még lehet feszültségeket állitani, de messze nem tud annyit mint RMClock, az én procimmal pedig semmit nem tudott kezdeni.

(#34) nkmedve válasza cyanide (#28) üzenetére


nkmedve
őstag

Hoppá, dupla :)

#29: Egy adott frekvencián a teljesitmény nem kéne változzon az alacsonyabb feszültségek miatt. Persze az energiaszintek közötti váltogatás miatt kicsit lassabb a rendszer mintha a maximális frekvencián futna állandóan, de nem vészesen. Én most legtöbbször csak az új profilokat használom (0.8, 1.2, 1.6 GHz) hogy ne melegedjen nagyon a gép (akkuval pedig birja minél hosszabb ideig), amikor pedig szükségem van a legnagyobb teljesitményre akkor váltok 2GHz-re (van egy külön profilom erre RMClockban).

[ Szerkesztve ]

(#35) Duree


Duree
veterán

:C

duree54

(#36) dzsambo


dzsambo
tag

Jó lett a cikk nagyon :R A progikra én is kiváncsi lennék, a Fusi minimhez még nem találtam megfelelőt. :O

Valakinek sikerült már épkézláb telepítőt előállitani recovery cd/dvd-ból? Akinek igen az megírhatná hogy hogyan.

(#37) LGLuke válasza Duree (#19) üzenetére


LGLuke
őstag

Pont ellenkezőleg. Alacsonyabb feszültségen csak növekedhet az élettartama a CPU-nak!

nkmedve: Grat a cikkhez, de leginkább az ötlethez! :C

(#38) nkmedve


nkmedve
őstag

Na megváltoztattam a cimet, hátha igy egyértelműbb mindenkinek :)

(#39) nolika


nolika
aktív tag

Kár hogy k10 alapú turion x2-kön megvakul a rmclock...(Turion x2 RM-70)

(#40) cyanide válasza nolika (#39) üzenetére

Nem tudom turionnal is működik-e, de desktop gépekhez k10stat progit használnak vagy PhenomMsrTweakert. Működésükről, kompatibilitásukról semmit nem tudok.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#41) nolika válasza cyanide (#40) üzenetére


nolika
aktív tag

k10stat elindult, felismerte, meg is nézem mit tud! :R
A másik meghalt, nem indul el a progi(windows 7 alatt próbálom)

szerk: esetleg más prog?

[ Szerkesztve ]

(#42) cyanide válasza nolika (#41) üzenetére

Többet sajnos nem tudok. Az amd alulfeszelés elég kevés embert érint. Intelhez van többféle program vagy legalábbis az NHC működik jól.
k10stat-os eredményt majd megoszthatnád.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#43) nolika válasza cyanide (#42) üzenetére


nolika
aktív tag

elsőre stabilnak tűnt 1,050v-nál, bár itt vigyázni kell, hogy mindkét mag ugyanannyi feszt kapjon! Ma picit jobban belenézek. Amúgy 3 szintje van az én CnQ-mnak: 2ghz,1ghz,500mhz. Szerencsére ezzel a progival a windows registryt módosítja, így nem kell a gazdaprogi(elvben ez is tudná szabályozni, de még nem jöttem rá hogyan)

(#44) tikodi


tikodi
tag

Van egy ősrégi notebookom, (2003-as) 2,6GHz intel cerkával. Az a bibi benne, hogy nem tudom semmi progival piszkálni, biosban sem lehet a procit állítgatni, mivel csak azt támogatja, hogy ilyen százalékosan lehet visszavenni, ez nem is leenne baj, ha érne is valamit, mivel a teljesítménye csökken, de a hőmérséklete nem. Valakinek valami ötlet, hogy tudnék hozzányúlni Volt ügyileg? Mert ez a proci elég hamar hevül és a ventijéne a 2. szintje az igen erős 40-50decibel körül mozog.

(#45) nandon


nandon
tag

'Teccett' az írás! Ez részben az egyik hw-s érdeklődési köröm! Köszönet érte!

RISC86 Power

(#46) Oliverda


Oliverda
félisten

Turion II M500 undervolting

The default P0 is 2.2GHz at 1.225V. I have it set at 2.2GHz at 1.0V. Stable running LinX, 10000 problem size, 20 runs.

The default P1 is 2.0GHz at 1.175V. I have it set at 2.0GHz at 0.985V. Stable running LinX, 10000 problem size, 20 runs.

The default P2 is 1.5GHz at 1.0375V. Currently, I have it at 1.5Ghz at 0.85V.

The default P3 is 1.1GHz at .9375V. Stable at 1.1GHz at 0.775V.

The default P4 is 800MHz at .825V. Stable at 800MHz at 0.715V.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.