Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

NP535U4C :C 25W TDP

(#2) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Azért az a második cuccos már elég harapós, gondolom a Samsung már van akkora gyártó hogy magasról lesz.... mit mond az Intel.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#3) ng0ofy


ng0ofy
KORREKTOR

Elég jó, 850 dollárért mégis picit drágának tűnik, a nagyobbik a kisebb áráért viszont jó lenne :D

(#4) Taragas válasza atti_2010 (#2) üzenetére


Taragas
aktív tag

Sajnos a notebookok a hazai piacon nem lesznek elérhetők hivatalos forrásból.

Engem most nem fenyeget hála isten notebook vásárlás, de szerintem vannak egy páran akik így gondolnak most: :W :W :W

[ Szerkesztve ]

Lehet akármilyen APU, és bár bennük van a jövő, a dVGA, az dVGA marad örökre!

(#5) Radványi


Radványi
aktív tag

A 14" megint nagyon jol hangzik csak a felbontas nem gyozom magam ismetelni miert nem lehet egy picit nagyobb :(

(#6) #31766272


#31766272
törölt tag

Ennyi pénzért nekem nagyon tetszik ez a notebook. Szubjektív, de az hogy AMD trinity nálam +1.

(#7) Gusztáv


Gusztáv
addikt

A Samsung egyre szimpatikusabb gyártó a szememben. Nem nagyon tudnék dönteni, hogy 13" vagy 14". A nagyobba tényleg lehetne legalább opcionálisan 1600x900 panel, de a 8 cellás aksi dicséretes.

Laci

(#8) ng0ofy válasza Gusztáv (#7) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

Ha kicsit hagynák vastagabbra a design, a 13,3-ba is beleférne 8 cellás akksi és a rendes hűtés tehát erősebb proci. ÉS akkor rohannék megvenni, amint el tudom passzolni a mostani gépem. Ugyanis a picit nagyobb, mint A4-es méretű gép még pont kényelmesen elfér bármiben...

(#9) Prof


Prof
addikt

Nagy UP a matt kijelzőnek. :D
Amúgy lassan az utazási irodákba felvehetnék a noti beszerző túrákat, mert jobban megéri a világ másik felére utazni lassan ilyen áfa és választék mellett ami nálunk van

Akit érdekelnek további trinity-s notik annak ajánlom a következő topicot [link]

(#10) Gusztáv válasza Prof (#9) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, lehet hogy lassan erre is jól fog jönni az évi pár céges út Németországba.

Laci

(#11) letepem


letepem
aktív tag

átlagos üzemidőről lehet valamit tudni ? :)

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#12) Mr. Double B


Mr. Double B
tag

Az a 850 dolcsi, az Amazonon máris 750. :) Jó ez a kis gép, csak ez a szürke annyira unalmas... a HP Sleekbook vörös/fekete "fényezése" jobban bejön, de szerintem az sem lesz majd itthon.

Mr. Double B

(#13) Gusztáv válasza Mr. Double B (#12) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, de ott csak 4 cellás akut írnak (mondjuk azzal 7 órás üzemidőt :F ).
Meg 1-2 hónapos szállítási időt :Y .

[ Szerkesztve ]

Laci

(#14) Srodney válasza #31766272 (#6) üzenetére


Srodney
senior tag

hát igen,szépen berobbant a köztudatba,remélem ott is hagyja a nyomát rendesen...

(#15) Chaser


Chaser
titán

Beépített akku? :U

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#16) lujó55


lujó55
őstag

miért nem lesz itthon? :F

(#17) mpioca


mpioca
tag

Biztos, hogy a feltüntetett IGP-k kerülnek a gépekbe? Nem pedig 7500G és 7620G? Nagyon szimpatikusak egyébként! A nagyobb méretű tökéletesen megfelelne igényeimnek! :)

(#18) erdoke


erdoke
titán

Miért erőltetik még mindig az optikai meghajtót? Lehetne a helyére hatékonyabb/halkabb hűtést tervezni. A másik problémám a WXGA kijelző 14" átlóval. :(

A legjobb aláírás a héten

(#19) lujó55 válasza erdoke (#18) üzenetére


lujó55
őstag

ez utóbbival mi a baj?

(#20) Chaser válasza erdoke (#18) üzenetére


Chaser
titán

Nagyon jó az, mert hdd helyére mehet ssd, ssd helyére meg hdd. Pénzesebbeknek 2 ssd raidben:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#21) Kornel válasza Prof (#9) üzenetére


Kornel
veterán

Amúgy lassan az utazási irodákba felvehetnék a noti beszerző túrákat, mert jobban megéri a világ másik felére utazni lassan ilyen áfa és választék mellett ami nálunk van

+1

(#22) Bukta01 válasza Taragas (#4) üzenetére


Bukta01
tag

Pontosan így érzek...

(#23) GIJoe válasza Gusztáv (#13) üzenetére


GIJoe
addikt

Csak szerintem nem szállítanak ide, olvastam nemrég hogy USA-ból letiltották az aksikkal rendelkező termékeket....

(#24) Oliverda válasza GIJoe (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Csak a USPS tiltotta le.

Amúgy a hardveraprón is lehet találni olyan tagot, akivel be lehet hozatni akár egy notebookot is az USA-ból.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) erdoke válasza lujó55 (#19) üzenetére


erdoke
titán

Alacsony, kevés, gyatra, pixeles. Durván 5,5 éve vannak 14-es céges laptopjaim 1440x900-as felbontással, és egyre gyakrabban ezt is kevésnek érzem. Előtte a 12-és XGA elment, de nagyobb mérethez már nagyobb felbontás is passzol.

A legjobb aláírás a héten

(#26) ng0ofy válasza erdoke (#25) üzenetére


ng0ofy
KORREKTOR

+1 a 13,3-os kijelzőkön még még elmegy a 1366x768, de nagyobb méreten már csúnyácska, a kommersz cucc pedig a 15,6-1366x768-as jellemzőkkel vicc. Látom szabad szemmel messziről a pixeleket :D pedig romlik a szemem...

Az optikai meghajtót én sem értem minek rakják bele...

(#27) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

vegre egy igenyes notebook, eros hardverrel, es nem 15,6-os meretben meg 3 kiloval, erre nem lesz forgalmazva itt...

(#28) lordEVO


lordEVO
tag

Na szerintem egy 14 colost beszerzek a kozeljovoben :)

(#29) Chaser válasza Oliverda (#24) üzenetére


Chaser
titán

Garanciát is behozza vele?:)

erdoke: De legalább ips lenne, akkor még nem is akkora baj a felbontás, persze az:D 1400x1050 15.1"-on ips panellel nekem a tuti:) Volt 12" gépem ugyanilyen felbontással, na az már durva volt:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) Oliverda válasza Chaser (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) icons


icons
addikt

Kezdem úgy érezni, megtaláltam azt a notit, amelyiket meg is fogom végre venni:D

Mindenben tökéletes (a külcsíny lehetne jobb, de az a legkevésbé lényeges), remélem az a 8cellás akksi bír 8-10órát.

(optikai meghajtó szerintem is hátrány, de legalább egy SSD-HDD páros kihozható így ;) , ahogy kollega is írta)

És én is sajnálom, hogy nem lesz itthon... hol lehet külföldön ezeket a legolcsóbban beszerezni? Mert én pl megyek Németországba a nyáron, és esetleg veszek magamnak valami hasonlót:). Vagy inkább USAból érdemes behozatni valakivel?

(#32) apatyas válasza icons (#31) üzenetére


apatyas
Korrektor

Ugye jól emlékszem, hogy a szokásos szöveg szerint a Samu notikhoz nem lehet az új drivereket fölrakni, csak azt amit a Samu ad ki? Ez technikailag mitől van így, mitől nem tudnám telepíteni?
Szerk: nemtom, mintha nem választ akartam volna nyomni..

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#33) erdoke válasza apatyas (#32) üzenetére


erdoke
titán

Pl. az Intel driver kiírja telepítés közben, hogy nem megy fel, inkább lépjek kapcsolatba a notebook gyártójával. :(

A legjobb aláírás a héten

(#34) lujó55 válasza apatyas (#32) üzenetére


lujó55
őstag

igen, ez az amit az üzletben nem nagyon szoktak hangsúlyozni (úgynevezett apróbetűs rész)

(#35) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Az AMD -s notikhoz úgy tudom hogy van egy kiskapu amivel telepíteni lehet a legfrissebb divert rá.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#36) GIJoe válasza lujó55 (#34) üzenetére


GIJoe
addikt

Már elnézést de szerintem ez nem helyt álló, csak meg kell keresni a direkt mobility drivert, és menni fog! Íme

[ Szerkesztve ]

(#37) Kornel válasza GIJoe (#36) üzenetére


Kornel
veterán

Próbáltátok már? pl. lenovo-ra felmegy ugyan a referencia mobility driver is, de nem, vagy nem rendesen működik vele. Kizárólag a gyári driver-rel működik rendesen. HP-nál ugyanez a helyzet. Asus K széria megy a referencia driver-rel is, de ennek ellenére se vennék ilyet ismét.

(#38) Gusztáv válasza GIJoe (#36) üzenetére


Gusztáv
addikt

Valószínűleg nem megy, az összes amd driveres hírben benne van, hogy telepíthető, kivéve azon gyártók gépeit, akik tiltják ezt.

Laci

(#39) GIJoe válasza Kornel (#37) üzenetére


GIJoe
addikt

Nekem VAIOm van a SONY sem túl pörgős a driverek tekintetében sőt... de a linkelt driver felszalad simán, és muxik

Ja még annyit hozzátennék, hogy mocskosul feleslegesnek tartom a gyári szoftokat,
tehát amint megkaptam a notit azonnal format C: windows telepít az alján lévő serialal és meg van oldva minden. Ugyan így tettem Lenovo, HP Samsunggal nem bántam meg...

[ Szerkesztve ]

(#40) Kornel válasza GIJoe (#39) üzenetére


Kornel
veterán

mondom neked, lenovo z575 nem megy rendesen a referencia amd driverrel. teljesen mindegy, hogy mit csinálok vele.

(#41) GIJoe válasza Kornel (#40) üzenetére


GIJoe
addikt

azt valószínűnek tartom hogy le van tiltva szoftveresen, de hogy biosban vagy hw-esen korlátozva legyen a driver bevallom szkeptikus vagyok, windows-od? Gyári telepítés?

(#42) Kornel válasza GIJoe (#41) üzenetére


Kornel
veterán

újraraktam, akkor is ez volt a helyzet.
nem mennek a spec gombok, stb... emellett az igp-t és a dgpu-t se kezeli rendesen, csak az igp megy, stb stb.

[ Szerkesztve ]

(#43) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szuper, már csak 500$ környékére kell levinni az árat, és az intel igp-s szerencsétlenségek le vannak mosva a piacról:)) Kár, h ez 1előre álom...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#44) t72killer válasza apatyas (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem az rc530-ra felmegy pl a station-driversről töltött intel SATA, intel IGP diver - ill. az nvidia drivert az nv oldaláról szoktam szerezni (a laptopvideo2go-sok sokszor nem mennek fel, ha kilövöm az aláírósdit, akkor sem).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#45) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A beépített akksi miatt (is) felejtős. Ha hosszabb ideig vezetékről használom a notit, ki szoktam venni az akksiját, ne amortizálódjon. Másik, hogy egy hosszabb útra (pl repülő a nagyvíz túlpartjára) vehetne az ember 12cellás utángyártott akksit mint az eeePC-knél.

Más: igp-knél mikor fogják implementálni a modernebb architektúrát+Haswell mintára némi dedikált igp-cache-t?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.