Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tomchee91


tomchee91
csendes tag

Magyar embernek ingyen pofon is jó, szóval ennek is örülünk :D legalábbis az ar csökkenésnek minden képpen. Hónapok óta viszket az ujjam egy 3600 on. :) :DD

(#52) TeeBee73 válasza Televan74 (#1) üzenetére


TeeBee73
addikt

+1. Én sem érzek késztetést a proci cserére, a mostani bőven megfelel a jelenlegi VGA mellé 2560*1080-on, 60Hz-en, de lehet, a Crisys Remastered majd rácáfol erre. :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

(#53) Duree


Duree
veterán

Na ez az a termék aminek gyakorlatilag semmi értelme, de azért viszik majd.

duree54

(#54) poci76


poci76
aktív tag

Az új procikat mindig drágábban adják az első hetekben (kereskedői prémium), úgyhogy nem érdemes a mostani árakból kiindulni. Majd egy-két hónap múlva érdemes ránézni az árakra.

(#55) Dragon3000 válasza poci76 (#54) üzenetére


Dragon3000
veterán

De ezzel együtt 1-2 hónap múlva itthon már az új áron lesznek az eddigi cpu-k is, így szerintem akkor sem fogja megérni az xt az árát, főleg, hogy kb semmi előrelépés nincs és még hűtő sem jár hozzájuk.

(#56) Roba


Roba
tag

Üdv!

Nem akarom védeni az AMD-t. Látszólag semmivel rukkolt elő. Azonban ez nem igaz. A tesztben nem szerepelt egy igen fontos tényező az "All Cores Turbo" órajel, ami az összes magra értendő maximális sebesség.

https://www.cpu-monkey.com/en/cpu_family-amd_ryzen-32

AMD Rysen 5 3600X All Cores Turbo: 4,2 Ghz
AMD Rysen 5 3600XT All Cores Turbo: 4,5 Ghz

AMD Rysen 7 3800X All Cores Turbo: 4,2 Ghz
AMD Rysen 7 3800XT All Cores Turbo: 4,5 Ghz

További adatok:

AMD Rysen 9 3900X All Cores Turbo: 4,2 Ghz
AMD Rysen 9 3900XT All Cores Turbo: 4,6 Ghz

Ha az AMD nem is kér több pénzt a plusz 300-400 Mhz-ekért, de a boltokat ismerve, ők eleinte megpróbálhatják (a gyanútlan vásárlóval).

Zsoltárok Könyve 82/6: "Én mondottam : Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan:" "És formálta vala az Úr Isten az embert a földnek porából, és lehellett vala az ő orrába életnek lehelletét"- A halhatatlan lelkének egy darabját neked adta, csak a fizikai test mulandó, a szellemed örök.

(#57) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ezt azért csinálták, hogy az Intel új megjelenésű LGA1200 "vitorlájából" kifogjanak egy kis szelet. Persze nincs ezzel semmi baj, így működik a világ...

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#59) Kupszi válasza wwenigma (#34) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Teljesen nyílvánvaló hogy ezek az XT procik, a 10 széria miatt jöttek/jöhettek. Bár ahogy írtad nagyon nem kell válaszolnia, de a piac mindig meg fogja követelni a megújulást. Én személy szerint a Navi-kat újítottam volna meg, hisz ott nagyon "csóró" a paletta. (5500XT , 5600XT, 5700 és 5700XT.) Ott is javulhatott a kihozatal, jöhetett volna egy 5790XT vagy valami egyedi neves kártya. De hát nem én írom a forgatókönyvet, és ezekután se én fogom.
Hajrá AMD XT series :)

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#60) carl18


carl18
addikt

Hát ez nem hozott sokat a konyhára. Na Mindegy majd a Zen 3 izgalmasabb lesz. Nagyon kiváncsi vagyok mit kapunk mennyiért a piacra.
Szerintem az árazás maradhat, csupán megkapjuk a teljesitmény ugrást. 15% IPC ami azért elég durván hangzik, főleg ha plusz órajel is jön mellé :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#62) green dude válasza #32839680 (#61) üzenetére


green dude
tag

"Az 5700XT-nél már jelentősen ugrik a fogyasztás és melegszik is. Azt az architektúrát már tovább nem lehet reszelni."

Igen eléggé a végét járja, ezt tapasztaltam. Levettem az OC-ről, a plusz 4-5% teljesítménytöbblet kb. 40-45 Watt-ba kerül. :U Amúgy biztos hoztak volna még vmit ha tudnak, mert le vannak maradva. Az 5700XT és a 2080Ti között van 30-35%.

(#63) andy19770128 válasza X2N (#12) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Butaságokat beszélsz. én 3600 ast használok 4k gaming re, bőven elég. ha vali régebbi szutykom lenne akkor az frissitet sorozatból választanék. De 2600/3600 ast nem cserélném egy ujra. A tipikus AMD szövegmeg azért butaság mert minden hardver gyártó ezt teszi. az intelnél hányszor láttuk hogy nem frissitenek hanem csak kiadják ujra és ujra 100 mhz el gyorsabban amit uj generációnak hívnak.

(#64) andy19770128 válasza green dude (#62) üzenetére


andy19770128
aktív tag

5700 ast miért a 2080ti vel hasonlitgatod össze. Erre a célra a Radeon VII való. 4k alatt..

(#65) Dragon3000 válasza Roba (#56) üzenetére


Dragon3000
veterán

Többet kér érte, mert amd oldala szerint nem jár hozzájuk cpu hűtő és az itt lévő teszt alapján nem sok a különbség, inkább megéri az olcsóbbított elődöket megvenni.

(#67) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

oszt' a 10th gen intel teszt/cikk csak az én szememet kerülte el a PH online hasábjain?! :U .

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#68) Noukoum válasza - = Zk = - (#67) üzenetére


Noukoum
veterán

Senkinek nem hiányzik.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#69) green dude válasza andy19770128 (#64) üzenetére


green dude
tag

Jó, hogy hozzászóltál, így észrevettem miszerint pontosítanom kell. 1080p-re értettem azt a 30-35%-ot. 4k-ban valószínűleg sokkal több. Azért nem a Radeon VII-el mert ha jól látom szinte sehol nem lehet kapni újan (Mo.-n belül, és ha lehet is, irreálisan drága). Amúgy hasonlítsuk össze, miért ne?! 4k-ban vizsgálódjunk akkor, játékok vonatkozásában. Ha jól emlékszem a Radeon VII nem tudta egyértelműen lenyomni (talán a Forza Horizon 4-ben) a 2080-at, ami ellen szánták, miközben a 2080 Ti fogyasztásával "büszkélkedett" (tény, a Vega 64-nél jobb volt performance/watt-ban). A design amúgy nekem tetszett, szeretem a minimál dolgokat, remélem még visszatér az a ref. design.

(#70) - = Zk = - válasza Noukoum (#68) üzenetére


- = Zk = -
félisten

aha.. pont erre gondoltam én is.. ja, nem

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#71) green dude válasza #32839680 (#66) üzenetére


green dude
tag

Én azt hittem, hogy az RDNA2 lesz majd az alsó szegmensben is. Viszont így teljesen logikus. Akkor viszont ha az RX5700 XT fölé jönnek a kártyák akkor csak lesz egy nagyobb teljesítmény löket. Talán ősz elején kiderül.
Lehet, hogy az 5600 és az 5700 kap egy rácfelvarrást. Ha így lenne kíváncsi lennék, hogy az új arch, vagy a jelenlegi az új node-on.
Amúgy próbálom itt befejezni az off-ot. :)

(#73) - = Zk = - válasza #32839680 (#72) üzenetére


- = Zk = -
félisten

áhá, mindenesetre jó látni, hogy nem csak az én ŐSPÉHÁS fejemben ütött szöget 1-2 múltbéli dolog hiánya...


csak tudnám, melyik oldalon tevékenykedik Oliverda... elfelejtettem bakter :W

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#74) nuke7 válasza - = Zk = - (#73) üzenetére


nuke7
veterán

igen, amd proci teszt mellé régen volt intel is táblázatban, nem? :)

de amúgy meg nem vagyunk igazságosak, mert a ZEN 2 tesztben ott vannak az intel procik összehasonlításnak, ez meg egy pár %-os változás csak, valsz. felesleges lett volna újratesztelni a másik oldalt... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#75) - = Zk = - válasza nuke7 (#74) üzenetére


- = Zk = -
félisten

én különállóként keresem a "másik oldal" procijainak tesztjét... elég régóta kint vannak már a 10th genes procik....szal.... ;)

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#76) nuke7 válasza - = Zk = - (#75) üzenetére


nuke7
veterán

van olyan is ahol összehasonlítják a 10th gen inteleket ;) vagy valami hasonló :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#77) - = Zk = - válasza nuke7 (#76) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jah, oké... jogos :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#78) Prof


Prof
addikt

A 3800xt kesz rohej hiaba vagyok AMD fan. :O
12 magos 3900-ast lehet kapni 400dolcsiert... ami megeszi reggelire...
:))

Ez nagyon fingreszeles, plane hogy mar reg a Zen2 APU-knak kene jonnie...

AMD-nel ilyen kis kulonbseg regebben siman volt azonos nevu es revision-u prociknal. Nem is beszelve tuningrol...

(#79) Kansas válasza Prof (#78) üzenetére


Kansas
addikt

A Zen2 APU-k a Zen3 CPU-kkal jönnek majd együtt, ahogy eddig is volt mindig(legalább is mióta Ryzen-ek vannak).
Ha nagyon jót akarnának tenni velünk akkor esetleg egyből Zen3-mal adják az APU-kat, de nem fognak ilyet akarni...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#80) joey04 válasza - = Zk = - (#67) üzenetére


joey04
titán

egyrészt jogos, másrészt viszont minek? olvass el egy random amd-s blogján egy cikket róla. na kb az lesz itt is. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#81) hokuszpk válasza - = Zk = - (#67) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tippre az AMD kuldott tesztre procit, az Intel meg nem.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#82) MPowerPH válasza hokuszpk (#81) üzenetére


MPowerPH
félisten

Vajon az NV es az Intel miert nem ad nekik tesztre hardware -t? Na, vajon? ;] Ok es okozat.... Az oldal nem hiteles. Amikor volt 'versus' cikk is ket kulon gyartoval, mindig ugy lett kihozva, hogy az AMD nyert, mindket masik gyarto elleneben. Csak mert olyan alkalmazaskornyezetet valasztottak. Lasd game -ek nagy resze, amik nem is nepszeruek, de AMD kartyaval jol mennek.

Don't Tread On Me

(#83) hokuszpk válasza MPowerPH (#82) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"Vajon az NV es az Intel miert nem ad nekik tesztre hardware -t? "

mert a piacunk a kerekitesi hibat sem eri el a bevetel rovatban ?

amugy az ok lenyegtelen, ha nincs hw, nincs teszt. sem pozitiv, sem negativ. ennyike.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#84) MPowerPH válasza hokuszpk (#83) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem... :N Ez ilyenkor nem mervado. Minden orszagban legalabb a legnagyobb hivatalos IT/hardware ujsag/oldal kap, ha igenylik. Marketing....ne azt az 1db CPU -t nezzed. Ha mar a megjelent teszt miatt eladnak 2 -ot, van realizalt nyereseg. Ellenben a nem hiteles oldal realizalt veszteseget okozhat, mert a nem kedvezo tesztek utan sokan inkabb a konkurenciat valasztjak.
Persze vannak feltetelek, amiknek meg kell felelni, es itt jon a tesztkornyezet kepbe. :)

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#85) R3laX


R3laX
addikt

Várható volt, még mindig jobban megéri játékra 5700XT<, 2070S< kártyákat beszerezni megahertzek hajhászása helyett.

(#86) XuChi


XuChi
addikt

[link] 3600XT Alza :C :C

A hülyének is megéri.

A sima 3600 viszont már 50K-ért is hazavihető. Best Buy proci ennyiért!

[ Szerkesztve ]

(#87) Prof válasza XuChi (#86) üzenetére


Prof
addikt

Vedd meg most, mert hamar elfogy annyira jo vetel!! :DD
Azert jol mutatja hogy az AMD se nem jofiu se nem akar annyira jot a vasarloknak ha egy kicsi elonyre is tesz szert.
Ezert varok mind CPU mind GPU fronton egy eros 3. ceget, hogy vegre valos verseny legyen

(#88) R3laX válasza Prof (#87) üzenetére


R3laX
addikt

Ezer éve ott van már ez az üzletpolitika proci fronton is. VGA-nál meg végképp, egészen az első 3DFX, Geforce, Ati kártyáktól kezdve. LE, PRO, XT, Ti, nem Ti, MX ez, MX az, Intel OC, Intel nem OC ETC.... Fejlett üzletpolitika. Magyarország meg mindig egyre jobban teljesít :D... csak nem biztos, hogy megfelelő iramban.

[ Szerkesztve ]

(#89) XuChi válasza Prof (#87) üzenetére


XuChi
addikt

Már lassan 1 éve duruzsol a gépemben a 3600. Tökéletesen elégedett vagyok vele. Mindenre is elég. Nekem! :D

(#90) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Az összesítő táblázatokból hova tűnt a 3800X? Mert így nem sok értelme van mindent a 3700X-hez arányosítani. A Handbreak pedig még mindig Handbrake.

3600 egy jó hűtővel a megoldás, vagy 3800X, ha valaki ki tudja használni a plusz magokat/szálakat.

(#91) R3laX


R3laX
addikt

Forza4 High Preset 1080P
R5 3600X 4.3 Allcore
5700XT

Mondjuk ez nem demo.

[ Szerkesztve ]

(#93) rumkola válasza Roba (#56) üzenetére


rumkola
veterán

Milyen összes magra értendő?

(#94) Sanya válasza X2N (#12) üzenetére


Sanya
nagyúr

látom elolvastad és megértetted a cikket. :W :W :W

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#95) koko52 válasza rumkola (#93) üzenetére


koko52
veterán

Nekem a 2600-as all core ment 3.9 Ghz-en húzás nélkül 240 vízzel. Az energiasémát kell teljesítmény centrikusra kapcsolni. Egyébként ami 4.5-re boostol gyárilag az csuklóból tudja manuálisan az all core 4.5-öt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#96) X2N válasza Sanya (#94) üzenetére


X2N
senior tag

Látom te nem. Gratulálok neked ha szerinted az új XT-k megérik az árukat. :DDD Csak szólok h az intel ezt a plusz párszáz mHz-t ingyen adta...

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#97) X2N válasza koko52 (#95) üzenetére


X2N
senior tag

Érdekes. Nekem a 2600 all core léggel megy ennyit...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#98) koko52 válasza X2N (#97) üzenetére


koko52
veterán

Léggel nem próbáltam. Amire válaszoltam, hogy megy a boost órajel összes magon.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#99) elder troll válasza X2N (#97) üzenetére


elder troll
senior tag

1600AF 4GHz ~1,225V alig éri el prime95 small ffts alatt a 70 fokot CM TX2 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#100) koko52 válasza X2N (#96) üzenetére


koko52
veterán

9600k 71 000
10600k 101 000
Ingyen adta?

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.