Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

A 3600 még mindig elég sok mindenre,akinek olyan van nem kell aggódnia.Szerintem a best buy kategória.
Nekem ugyan csak egy 2600 van,de még a játékok ajánlott listájából nem szorul ki,nem cserélem le.1080p -n elég erős alapot ad a GPU -nak,freesync tartományba(40-75 fps -ig).

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) Kupszi


Kupszi
aktív tag

Az utolsó oldalon a diagrammon, a 3800X miért 12C24T-nek van írva? mindkét képen ez van.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#3) kovsol válasza Kupszi (#2) üzenetére


kovsol
titán

Én szemem is azon akadt fent.

May the Force be with you!

(#4) koko52


koko52
veterán

Hát én többet vártam.A 3600 xt még ok csak drága a simához képest. Egy 280 vízzel az is tudja közel ezeket az értékeket. Szóval marad a proci és várom a 4xxx-et.
Amúgy ezekhez az értékekhez normális lap is kell. Ócska vrm-el nem kell csodákat várni.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#5) solfilo


solfilo
veterán

Köszi a cikket! :R

Az értékelésnél ezt viszont nem nagyon értem:

"Jó pont ugyanakkor, hogy az új processzorok nem hoznak áremelkedést, tehát praktikusan magasabb teljesítményt kapunk ugyanannyi pénzért. Igaz, a növekedés nem jelentős, de ingyen van, így ezen nincs mit kritizálni."

vs. specifikációnál írt ajánlott fogyasztói árak:

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#6) arn


arn
félisten

Kb ennyit szamit egy hutocsere, vagy egy masik lap is. Johet a ryzen 4 :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) Locutus


Locutus
veterán

1,5% játékokban? Hát ez még vártnál is gyengébb, pedig az se volt sok.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#8) Wombath válasza solfilo (#5) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Ezek már az új árak, a megjelenés utániak. Szóval eddig a 3800X volt hivatalosan 399 dollár, most az olcsóbb lett, és helyette a 3800XT kerül ennyibe.

(#9) Wombath válasza Kupszi (#2) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

AMD-nél nem ellenőrizték a végső verziót :)

(#10) arn


arn
félisten

computerbasen van 3900xt, szarul skalazodo reszeken par szazalek elonye van, ahol hasznaljak is a 12 magot, semmi. Ez ugyanolyan fingreszeles, mint amit intel szokott - csuszni fognak a procik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#11) Vikthor


Vikthor
nagyúr

Ahogy látom, azért még mindig a sima 3600-as CPU a legjobb vétel.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#12) X2N


X2N
senior tag

Most őszintén kellett ez? Semmi értelme újra kiadni...inkább hagyták volna az egészet a francba. De nem. Tipikus AMD. :C

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#13) solfilo válasza Wombath (#8) üzenetére


solfilo
veterán

Két szempont viaskodik bennem, nem tudok dűlőre jutni.

1) tegnapi MSRP-ért ma hangyányival nagyobb teljesítményt vehetek, így ingyen van az XT teljesítménytöbblete
2) tegnapi teljesítményt ma csökkentett MSRP-n vehetem meg, így nincs ingyen a teljesítménytöbblet

Azt hiszem, kezd tisztulni. Tegnapi MSRP-ket nézve ingyen van az extra kakaó XT esetében, mai MSRP-k esetében meg átverés, legalább is jóval rosszabb az ár-érték arányuk az újaknak. Így az igazi örömhír a "régi" széria árcsökkenése. :)

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#14) dabadab válasza solfilo (#13) üzenetére


dabadab
titán

3) Megveszed a sima (nem X/XT) verziót, jelentősen kevesebb pénzért és gyakorlatilag ugyanakkora teljesítménnyel.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) arn


arn
félisten

Geizhalson 3900xt +105eur eur, hat a hulyenek is megeri :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#16) solfilo válasza dabadab (#14) üzenetére


solfilo
veterán

Igen, így tennék magam is. :)
Csak elméleti síkon próbáltam (nem túl sok sikerrel) feszegetni, hogy jó e azt leírni az értékelésben, hogy ingyen van az extra teljesítmény, de bele vagyok zavarodva. :D

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#17) Dilikutya válasza X2N (#12) üzenetére


Dilikutya
félisten

Meg tipikus Intel. Meg tipikus Nvidia. Meg tipikus bármi...

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) fanti


fanti
addikt

Amikor az RX 470/480-as kártyákat váltotta az RX 570/580...

Vagy még inkább amikor az RX 580-ast az 590-es...

Na, mindegy, jól van az, nekem marad a 2700X továbbra is.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#19) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Maradjunk annyiban, hogy a sima 3600-os eddig is tökéletesen elég volt mindenre és ezután is az lesz. +100-200Mhz-ekért a franc se adna ki ennyivel többet.

(#20) subaruwrc


subaruwrc
félisten

kicsit logikátlannak érzem hogy a 3800xt a 3700x-szel van összehasonlítva
miért nem a 3800x-szel ?

(#21) rumkola


rumkola
veterán

Az első oldalon a CPU-Z képeken tényleg az egyik proci boostolva van a másik pedig nem?
Ne*asszatokmáááá... :U :O
Én nem tudom mi van veled PH!, de sajnálom... :O
Ha én vagyok a hülye, akkor elnézést kérek! :B
Az már csak zárójel, hogy kimutathatatlan teljesítménytöbbletről sok oldalas cikk születik... :O

(#22) #64791808


#64791808
törölt tag

5% teljesitmenytobblet kb, levalogattak a jobb procikat, ennyi.

(#23) paprobert


paprobert
senior tag

Ez inkább "árfelfrissítés", mint termékfrissítés. Pár hónap múlva lehet mihez hasonlítva árat emelni a Zen3 CPU-kal, ha azok jók lesznek.

Ha ezek a CPU-k nem jönnének most, akkor azon gondolkodnál év végén, hogy kell-e 8magos Zen3 CPU $499-ért, vagy jó-e az előző generáció $350-ért. A 400 vs. 500 dollár összehasonlításban viszont már nem is hangzik rosszul az új generáció.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#24) Kupszi válasza Wombath (#9) üzenetére


Kupszi
aktív tag

Gondoltam, de ez akkor is Fake így.

Amúgy ahogy elnézem, egetverő különbség nincs. Sőt a jelenlegi Magyarországi árak ilyenek... 3800XT annyiba kerül mint 3900X , a 3900XT pedig már majdnem közelít a 3950X-re. Ez nem válasz az Intel 10xxx széria ellen. Ellenben arra jó, hogy tényleg javult a gyártás kihozatala és biztatásra adhat okot a 4xxx széria kapcsán.

Pipapapa strikes back again! Avagy újabb tégla a falba!

(#25) pandras83


pandras83
senior tag

Csak kérdezem, hogy a játékoknál nagyobb felbontáson tesztelve nem nyílt volna nagyobbra az olló?

Cyberfuck Patchrunner

(#26) DRB válasza subaruwrc (#20) üzenetére


DRB
senior tag

Ahogy elnézem a 3700X és 3800XT közti különbséget, simán jobb lenne a 3800X az XT-nél. :DDD

(#27) subaruwrc válasza DRB (#26) üzenetére


subaruwrc
félisten

:))

(#28) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Na, erre aztan tenyleg nem volt semmifele szukseg. :N

Don't Tread On Me

(#29) opr válasza pandras83 (#25) üzenetére


opr
veterán

Valoszinuleg meg csokkent is volna a kulonbseg, vagy akar teljesen el is tunik, mert nagyobb felbontason valoszinubb, hogy a VGA lesz a szuk keresztmetszet.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) Dragon3000 válasza dabadab (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ez csak a 3600 esetében igaz, a többiből nincs x nélküli verzió :D

(#31) opr válasza Dragon3000 (#30) üzenetére


opr
veterán

Akkor plane olcsobb. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) szasanyi válasza Wombath (#8) üzenetére


szasanyi
félisten

Bár itthon csak egy helyen kapható de bizony ott sem azonos az áruk, sőt!
R5 3600X 80k vs 3600XT 96,2k (pedig itt igen drágán mérik a 3600X-et). A másiknál sem sokkal jobb a helyzet mert a R7 3800X 119,2 k játék nélkül míg az "ingyen" játékkal 129,4k (érdekes egy ország vagyunk mi, de a kereskedőink mindenképpen azok) és vs 3800XT 151k
(igaz, ehhez jár játék). Én ezt csak áremelésként tudom értékelni.
Ezt figyelembe véve nemhogy X vs XT cserére de új vásárlásakor sem biztos, hogy jobb alternatíva lett.

(#33) Fred23


Fred23
nagyúr

Unalmas sorozat lett. Mondjuk már régen elterveztem, hogy a 2700-am egy 4700G fogja váltani, de csak ráérősen, akkor, ha már szuper lesz az APU ár-érték aránya.

(#34) wwenigma válasza Kupszi (#24) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem kell válaszolnia a 10xxx-re az AMD-nek. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#35) green dude válasza szasanyi (#32) üzenetére


green dude
tag

Majd biztos lesz több helyen is elérhető. Az Alzában amúgy is drágábbak az AMD procik. Arukeresőzve, normális boltból kapsz 3600X-et 72-ért, 3800X-et meg 110-ért. Az ingyen játékot kihagytam a képletből, az most vagy kell valakinek, vagy nem. Gondolom el lehet adni, nem tudom, sosem vettem így cuccokat.

Amúgy egy büdös szót sem szólnék, ha most a 3600XT mondjuk 75 ezer lenne, de így totál elgurult a gyógyszer. Várjuk ki, nézzük meg mi lesz ha több helyen elérhető lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36) szasanyi válasza green dude (#35) üzenetére


szasanyi
félisten

Nyilván csakhogy kérdéses a promóciós játék (ami vagy nem lesz vagy ugyan úgy felárral). A gond az, hogy az ingyen játék mindenkinek kell(ene) ami egyébként jár is hozzá éppen ezért nehéz kihagyni a képletből.

(#37) Duck663


Duck663
őstag

Ennek meg mi értelme volt? Inkább jöjjön már a Renoir asztalra. Az jobban izgat.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#38) Mormota9 válasza green dude (#35) üzenetére


Mormota9
csendes tag

Az a legszebb, hogy tegnap még 62.000Ft-ért is be lehetett szerezni egy 3600X-et.
Ma ugyan ott 67.000 :(((
(Amúgy 64.000-ért Hardveraprón simán megveszed 3 év garival.)
De, hogy a 3600XT 97.000Ft-ért lehet jelenleg kapni Magyarországon, az nagyon durva. :Y
Ez a tipikus nesze semmi fogd meg jól, de drágábban. :(((
Ennek az XT kiadásnak így semmi értelme nem lett.

[ Szerkesztve ]

(#39) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Köszi a tesztet.
Ahogy számítani lehetett, semmi különös. Egy kis általános árcsökkentés elég lett volna, a többség már úgy is az új procikat várja.

(#40) wjbhbdux válasza Vikthor (#11) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Nem az 1600AF a legjobb vétel? Bár annak is kissé felment az ára mostanság.

/s

(#41) devast válasza Mormota9 (#38) üzenetére


devast
addikt

Dehogy nincs értelme, az amd többet keres rajta. Vásárlói szempontból nincs értelme :)
ps: az én 3600am még mindig jobban megy mint ez a 3600xt...

[ Szerkesztve ]

(#42) hokuszpk válasza szasanyi (#32) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az a 119K -s proci bontott, mig a 129K -s nem.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#43) Noukoum válasza Mormota9 (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Gondolom ebben benne van a forint erősödése , meg az hogy újdonság. Aki nagyon megakarja venni az úgyis egyből megveszi.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#44) green dude válasza szasanyi (#36) üzenetére


green dude
tag

Ezt úgy érted, hogy mindegy honnan veszem a játék járna hozzá?

(#45) Abu85 válasza rumkola (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A CPU-Z valós idejű órajelet mér, és ha a kép készítésének a pillanatában éppen felrántotta valamivel magát a proci a maximális turbóra, akkor annyit fog visszajelezni, mert a Ryzenek képesek az összes magra beállítani a maximális turbót (sőt, még +200 MHz-et is rá tudnak erre dobni akár az összes magra, ha úgy áll a hőtérkép, hogy ez belefér, tehát elképzelhető, hogy az 3600XT-nek a CPU-Z 4,7 GHz-et jelez vissza gyári beállításon). Ilyenkor lehet addig várni, amíg az adott folyamat lefut, és visszál egy kicsit az órajel, de szerintem vannak annyira intelligensek az olvasóink, hogy a turbók működése ne legyen újdonság számukra.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#46) PSti


PSti
tag

Biztos van 3600xt-hez hűtő? Mert hivatalos oldal nem írja egyáltalán.

https://www.amd.com/en/products/cpu/amd-ryzen-5-3600xt

3600 és 3600x-hez írja, XT-hez meg nem.

(#47) szasanyi válasza green dude (#44) üzenetére


szasanyi
félisten

Elvileg így van. Az gyártó (AMD) minden, a promócióban szereplő CPU-hoz odaadja a játékot, de aztán... Mo-ig vhol eltéved, vagy útközben felárazzák, vagy nemtom miért van ez a sz@rság nálunk. Még mindig. :U

(#48) LLP-11Ker


LLP-11Ker
csendes tag

Én inkább azok aggódnék, hogy 4xxx procik hova lesznek árban pozícionálva.
Ha teljesítményben kb azonosak, mint a 3xxx és XT verziók, akkor árban a 4xxx kb ott lesz, mint ahol most a 3xxx van és az össze korábbi verzió olcsóbb lesz.
Ha teljesítményben sokkal jobbak lesznek, akkor is lesz ár csökkenés, de nem hiszem,hogy egy 4600-at meg lehet majd venni 80e alatt....

(#49) joey04


joey04
titán

Intelesedik a helyzet... :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) #16939776


#16939776
törölt tag

Nagy kunszt, folyadék hűtéssel bárki képes gyors processzort csinálni. Engem akkor érdekelne, ha egy egyszerű léghűtővel, nem túl jelentős térfogatban, semi-passzívan meg lehet oldani a hőelvezetését.

Oldják meg ! ;] :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.