Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Robitrix válasza hokuszpk (#191) üzenetére


Robitrix
senior tag

Az Intelnél a Cinebench tiltott kifejezés... aki kiejti az intelnél azt hátraviszik a kukákhoz és főbe lővik. :)
Csak nem képzeli valaki, hogy olyannal tesztelnének, ami tényleg kihajtja a procit és kiderül mit tud??? :)

(#202) Robitrix válasza #32839680 (#194) üzenetére


Robitrix
senior tag

igaziból RT-t támogató játék még az Nvidia oldalán is nagyjából 16 darab van felsorolva. (utána lehet nézni) Ebből vagy 10-12-nek a nevét még az életben nem is hallottam Szóval nem igazán tekintenék elterjednek az RT-t a sok ezer normál játékkal szemben.

(#203) Kansas válasza #16939776 (#200) üzenetére


Kansas
addikt

+1, bennem is ez motoszkál jó ideje.és ilyen magyarázatot a nyugati oldalak többsége sem ad, csak konstatálják, hogy mennyi az annyi, de legtöbbször a miértekkel már nem foglalkoznak... viszont itt régen ez szokás volt.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#204) MPowerPH válasza Robitrix (#201) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nincs benne semmi rossz.... Szerintem nem mennek rosszul az Intelek CB alatt(sem).

Nezem itt, vakaki mar az RX570 -et ajnarozza a 2080Ti -vel szemben? LOL... Azert ez mar sulyos. :N Trabant vs. Lexus LS.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#205) Dilikutya válasza MPowerPH (#204) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem egyértelműen jobb vétel volt az RX570. :) Amire nekem kell, túlzás lenne a 2080Ti, és egymagában fogyaszt annyit mint a teljes gépem. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#206) hokuszpk válasza MPowerPH (#204) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem "ajnarozas".
e-sport cimke felragasztasa a megfelelo helyre.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#207) MPowerPH válasza hokuszpk (#206) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hagyjuk mar az e-sportot.... Attol, hogy ott a cimke, az erosorrend nem valtozik.

Don't Tread On Me

(#208) hokuszpk válasza MPowerPH (#207) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

csak eppen az erosorrendtol fuggetlenul valamiert az e-sportoloknak felesleges a 2080Ti...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#209) MPowerPH válasza hokuszpk (#208) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nezd mar meg azokat a hitvany game -eket. :DDD

Don't Tread On Me

(#210) Dilikutya válasza MPowerPH (#209) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ettől függetlenül igaz, hogy oda teljesen fölösleges egy 2080Ti. De Nvidia hasonló kártyája is megteszi oda, ha neked konkrétan a Radeonnal van bajod.
Amúgy milyen szó az hogy game-eket? A játék már korcs és szitokszó?

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#211) MPowerPH válasza Dilikutya (#210) üzenetére


MPowerPH
félisten

Sry, sajnos vannak szavak, kifejezesek, amik hunglish -a formalodtak. Ugyan ez vonatkozik az ekezetekre.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#212) Noukoum válasza MPowerPH (#209) üzenetére


Noukoum
veterán

Ott nem a játék a hitvány hanem maximum a játékos.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#213) joey04 válasza hokuszpk (#199) üzenetére


joey04
titán

én meg amd elvakultságot :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#214) Dilikutya válasza MPowerPH (#211) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ez pont nem tartozik közéjük, tekintve, hogy van értelmes, rövid, használható magyar megfelelője.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#215) hokuszpk válasza joey04 (#213) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

node melyik szemuvegen keresztul ?

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#216) joey04 válasza hokuszpk (#215) üzenetére


joey04
titán

nem tudom mire, gondolsz, nekem sima szemüvegem van, a gépembe pedig egy ryzen (3600) és egy 5700 xt. de nem az itteni tesztek ,alapján, mert azokat részrehajlónak tartom továbbra is.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#217) Plexicushio válasza joey04 (#216) üzenetére


Plexicushio
senior tag

na ja. de aztán a végső konklúzió mégis ugyanaz. :C

ggwp

(#218) joey04 válasza Plexicushio (#217) üzenetére


joey04
titán

nem. nekem pl gamer gép kellett. ott egy 9400f jobb vétel lett volna. mondjuk úgy, hogy ott nem bántam meg a ryzent, mert pici a különbség, és hátha majd egyszer kijön az amd többi előnye amit évek óta várunk. az 5700 xt (meg általában az amd kártyák) meg hiába hoznak több fps-t, driveresen hatalmas a lemaradásuk. Mostani fejjel biztos nv kártyát vettem volna, akkor is, ha azonos sebességet valamivel drágábban hoz. A helyzet itt is az, hogy emiatt váltani nem fogok, nem vagyok kocka, és nem igazán van kedvem aprón egyezkedni, hogy aránylag jól jöjjek ki egy cseréből, eladás-vételből. btw a végső konklúzió sem ugyanaz, mert máshol pl normális játéktesztek alatt kihozták, hogy az intelnek van előnye, itt meg persze a ryzen ebben is jobb volt. Nem azért döntöttem a ryzen mellett, hanem mert adtam egy esélyt, hogy majd robbanásszerűen kihasználják az előnyeit, ha már ennyire terjed. Ezt most nem igazán látom.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#219) Lacika112 válasza joey04 (#186) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Na ez a heti troll komment.

Tehát azért nem adnál hardvert tesztre mert amikor visszaküldik te is leteszteled és mivel ugyan az jön ki (persze ha nem egy hd 6750 et vagy gf 9600 gt vel akarod a 2080 slit beérni játék fps-ben) akkor az oldal hazudik mert igazat mond? uhh, ha ezt reggel olvasom se suliba se dolgozni nem mentem volna, mert kirúgnak és kiküldenek az óráról mert a nevetésem zavarja a többieket. :C

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#220) ShiTmano válasza joey04 (#218) üzenetére


ShiTmano
aktív tag

"végső konklúzió sem ugyanaz, mert máshol pl normális játéktesztek alatt kihozták, hogy az intelnek van előnye, itt meg persze a ryzen ebben is jobb volt."

Az probléma, hogy a sokszor emlegetett "máshol" oldalak(Pl: Tomshardware, Tehpowerup) mind Intel kurvája oldalak. Elolvasol egy cikket és közben három Intel reklám fut le közben. Szóval ezek a hitelesek. :) Mert a magyar az mindig szar, részrehajló, a külföldi meg szent és hiteles. Aham... Nyilván az Intel nem a nemzetközi szinten noname Prohardvert fogja megvenni, hanem a 100milliók által olvasott oldalakat. Azért volt az pl., hogy a Ryzent gyári hűtővel tesztelték, az Intelt meg 25ezer forintos csúcs hűtővel. Ez tényleg hiteles. Meg amikor a Ryzeneket egycsatornás memóriával tesztelték... Hmm... Meg amikor direkt 2400MHz-es memokat raktak mellé, mikor az ajánlott 3200-as. Árban meg szinte nincs különbség, szóval az sem érv. De ezek az oldalak az etalonok... Pff. Nemrég a Tomsharwaren tesztelték a Lakefild procit. Agyon dicsérték. Más oldalakon meg leírták tárgyilagosan, hogy nagyon gyenge lett. Egy darab erős mag 2020-ban semmit sem ér. Nincs olyan program ami egy magot használ. A Windows ütemezője sem tud vele mit kezdeni kirakja a szálakat a hitvány Tremontokra mert nincs más. Egy ballépés processzor. Nem csoda, hogy az utódja a hírek szerint már 8+8 magos lesz.
Amúgy meg nézd meg az Iponos tesztet. Ott is nagyon jó lett a Ryzen. Még játékokban is. Biztos Abu meghekkelte azt is... [link]

"Ilyen dolog ez, folyamatos növekedés, egy állandó méretű bolygón :D Rip rendszer..." by Crim

(#221) Dilikutya válasza ShiTmano (#220) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem gondoltam volna, hogy a Ryzen 7 2700-at lekörözi az i5-8600K.
Viszont érdekes az i5-8600K és i5-9600K közötti 2%. Jó, ez egy összesítő grafikon, de valószínűleg a részeredmények is hasonlók. Aránytalan az árához képest az i7-ek 10% körüli előnye, és még ezután az i9-9900K, meg a majdnem 40 ezer forintos árkülönbség.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#222) koko52 válasza ShiTmano (#220) üzenetére


koko52
veterán

+1, én már meguntam ezt 100-ad x leírni, hogy ki az aki hisz az ilyen szarrá reklámozott, milliós nézettségű bértesztelőknek? Bűzlenek a reklámoktól. Én jobban hiszek kisebb userek videóinak illetve magamnak. Érdekes, hogy a saját gépeimmel ami Ryzen jobbak az eredményeim a nagy tesztelőknél, Intel esetén picit gyengébbek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#223) Darmol válasza kisza25 (#156) üzenetére


Darmol
senior tag

+1 :R

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#224) Dilikutya válasza koko52 (#222) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ki hisz? Akik miatt az Intelé a nagyobb piaci részesedés a desktop piacon.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#225) #16939776 válasza koko52 (#222) üzenetére


#16939776
törölt tag

Szerintem ami direkt az internetre gyártott tartalom, annak kb.: a 10%-a lehet igaz, úgy és abban a formában ahogy az felkerül.
Ha ez az arány véletlenül elérné a 100%-ot, akkor a tartalom előállításának az értelme szűnne meg, mert lassan nulla közelébe csökkenne ezeknek a médiumoknak a forgalma.

(#226) joey04 válasza Lacika112 (#219) üzenetére


joey04
titán

Kár, hogy nem reggel olvastad

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#227) joey04 válasza ShiTmano (#220) üzenetére


joey04
titán

Ja intel kurvák. Értem. Köszi a felvilágosítást!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#228) wwenigma válasza Dilikutya (#224) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A nokiás doboz gyártók amiben utazik a pénz az OEM-ek felé hogy azt gyartsak ami "jó"? :))

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#229) Sirpi


Sirpi
senior tag

Felkerült mindhárom modell az árukeresőre:

3600X/XT - 72e / 96e
3800X/XT - 109e / 151e
3900X/XT - 148e / 192e

Ennyi felárat egyik sem ér... A 3800XT drágább a 3900X-nél?! (8 vs 12 mag)

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#230) koko52 válasza Sirpi (#229) üzenetére


koko52
veterán

Vicc. Majd beáll a helyére. 60-ér jó lesz a 3600xt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#231) wwenigma válasza Sirpi (#229) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

MSRP azonos tipusnak megegyezik, az hogy tobbe kerul a boltban jelenleg az újabb.... :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#232) poci76 válasza Sirpi (#229) üzenetére


poci76
aktív tag

3700X - 101e

(#233) 19ati93 válasza Sirpi (#229) üzenetére


19ati93
senior tag

Az elég durva. Mondjuk még korai napok vannak..de ha lentebb is megy az áruk valamivel az se nagyon éri meg. :(

(#234) nkmedve válasza wwenigma (#231) üzenetére


nkmedve
őstag

Szerintem már az MSRP-vel is nagy gondok vannak. Pl a 3800XT-nek semmi keresnivalója 350 USD fölött ha ennyiért már az Intel is több 8-magosat kínál (és azonos magszám mellett nagyon kevés helyen erősebb a Ryzen). Ez így már messze nem AMD-re jellemző árazás.

Figyelembe véve azt, hogy gyakorlatilag 1 éves termék minimális ráncfelvarrásáról beszélünk, szerintem reálisan inkább 330 USD kellett volna legyen a 3800XT, míg a 3700X-et le kellett volna vinni hivatalosan 260-280-ra, a 3800X-et pedig simán ki lehetett volna nyirni (nem sok értelme van 3 ilyen hasonló terméknek).

[ Szerkesztve ]

(#235) Ribi válasza nkmedve (#234) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ha az intel 380 dodoért adja a 10700k-t akkor az oké, de ha az AMD adja annyiért akkor semmi keresnivalója? Hogy is van ez?

(#236) solfilo válasza wwenigma (#231) üzenetére


solfilo
veterán

nem egyezik már az MSRP, ha ezt jól értelmezem:

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#237) koko52 válasza solfilo (#236) üzenetére


koko52
veterán

A sima 3600-ak csuklóból mennek all core 4.3Ghz-et, tehátezek az X és XT árak abszolút felejtősek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#238) nkmedve válasza Ribi (#235) üzenetére


nkmedve
őstag

Jelenleg az AMD drágábban ad egy többnyire (még ha elhanyagolhatóan is) gyengébb procit, mint az Intel. Nyilván nekem nem fáj, jól elvagyok a sokkal olcsóbb és alig gyengébb 3700X-emmel, de így semmilyen szinten nem versenyképes a 3800XT, sem házon belül, sem az Intellel szemben.

(#239) wwenigma válasza solfilo (#236) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

alt="" title=""

Ennyi volt amikor jött, ugyanennyiert jött az új. Nem látok problémát az árazással és teljesítmény terén sem, a fogyasztás meg hab a tortán ahogy aláz.

nkmedve: egy szálon ha jól gondolom. De nem csak egy szál az élet.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#240) solfilo válasza wwenigma (#239) üzenetére


solfilo
veterán

Csak arra akartam utalni, hogy az újabb drágább is marad valamivel (nyilván nem a #229 -ben írt különbséggel), mert már nem ugyanaz az msrp.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#241) Dragon3000 válasza solfilo (#240) üzenetére


Dragon3000
veterán

Persze, hogy nem ugyanaz, mert az új a régi árán jött, a régit meg lejjebb tolták. A jelenlegi magyar árak vicc kategória, ha beáll oda, ahova kell és ez valakinek sok, akkor veheti a régi x verziót, mert úgysincs kb semmi különbség közöttük a teszt alapján.

(#242) Winner_hun


Winner_hun
félisten

7. oldal

rájuk biggyesztette az T utótagot

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.