Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Radványi


Radványi
aktív tag

Teged kerestelek a vilagban mindenhol, eddig hol bujkaltal draga baratom.
Egy ilyen irasra varok mar miota megvettem az 8150 et, mert amit eddig talaltam es allitgattam az kozel sem az amit szeretnek latni.

(#2) iMaverick


iMaverick
addikt

Korrekt írás egy nem annyira felkapott témáról. Jómagam csak tuningos vagyok, igaz Intel vonalon, de érdekes volt számomra is a cikk. Amit hozzátennék a cikkhez:

1, kicsit konkretizálnám az egyes állásokhoz tartozó órajelek "kisilabizálásának" a módszerét. (Nem az összeset egyenként, hanem random kiválasztanék egyet és azt leírnám, hogy is jutottam el a saját beállításomhoz, mígnem azt stabilnak gondoltam.)

2, Ezt kifejteném: Hosszadalmas tesztelés után kialakulnak majd az értékek, most már csak annyi a dolgunk,

Milyen programmal, milyen módszerrel?

:R

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#3) Danex


Danex
addikt

Ehj, Laptop előtt de szerettem ezzel szórakozni a régi Athlon 64 x4 640-es procival :)

A lap gyárilag 1.4V-ra lőtte be a feszültséget a 3Ghz-hez, ezt a 3Ghz megtartása mellett 1,175V-re sikerült levinni ,hogy még stabil legyen.

Nem is kell mondani, hogy télen 15fokos szobában LanParty-n Arctic Cooling Freezer 64 Pro passzívan elvitte :U

De nyáron se ment Intel Burn Test alatt 45-50felé sem (igaz ekkor már nem passzívan) :)

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Phenomon magfeloldás után nem tudja a lap kiolvasni a hőfokot. Működhet azért még a módszer? :R

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) vakond5


vakond5
őstag

Nagyon köszi az elismeréseket! :R:R
@Plazmacucci: Valószínűsítem hogy igen.
@iMaverick: Első javaslatodra nem nagyon tudok mit mondani, másodikkal viszont kiegészítem még a mai nap folyamán az írást.

[ Szerkesztve ]

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#6) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jóféle, bár sose használtam , mindig a BIOS -ra hivatkozom és megbízom benne ! :K ;)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#7) vakond5 válasza MaxxDamage (#6) üzenetére


vakond5
őstag

Pedig jól jársz vele, mert az élettartamot növeli a csökkentett feszek miatt.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#8) MaxxDamage válasza vakond5 (#7) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen azzal egyetértek, hogy jobban állítható mint pl. BIOS-ba , de valahogy nem szeretem az ilyen programokat (inkább BIOS / mikor még DOS volt a max... akkor is BIOS volt az alap beáll. -ra szolgáló eszköz (nem OC / tuning, mert anno nemigen csinálta senki még fekete-fehér időszakba) :N :P

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#9) vakond5 válasza MaxxDamage (#8) üzenetére


vakond5
őstag

:R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#10) kromatika


kromatika
veterán

köszi az írást.hiány pótló. :K

(#11) vakond5 válasza kromatika (#10) üzenetére


vakond5
őstag

:R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#12) iMaverick válasza Danex (#3) üzenetére


iMaverick
addikt

hogy télen 15fokos szobában LanParty-n Arctic Cooling Freezer 64 Pro passzívan elvitte

Az egy jó LAN party lehetett! Mondjuk annó én is aludtam a földön-matracon úgy, hogy nem volt radiátor a szobában, hanem egy hősugárzó nyomta a "kakaót".

Ilyen 15 fokos játékot meg egy alkalommal éltem meg, amikor egy családiházban nyomattuk a gammákat, és bizony, mivel ez egy öreg "parasztház" volt, így ilyen teakályha volt... Namost tüzelős meg csak fa volt, az sem valami sok... Reggelre bizony kialudt a parázs és qrva hideg volt. ;]

(#5) vakond5: OK!

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#13) vakond5 válasza iMaverick (#12) üzenetére


vakond5
őstag

Meghatározó élmény lehetett :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#14) oz82


oz82
senior tag

Jó, kis írás, grat..

Bár a tesztelés folyamata (és az odáig tartó út álítgatások stb. ) engem is érdekelne.

Annó az X4 630b-mmel hasonlókat műveltem PhenomMsr tweakerrel. amúgy se volt egy forrófejű proci, de 1,4V ról le tudtam vinni 1,125V re, igaz 2,8 Ghz helyett 2,6Ghz-n ment. 2,8 Ghz-hez kellett az 1,15-1,175V.
Nem is ment 40 fok fölé a proci hőfok sohasem.
800Mhz-en pedig elvolt 0,765V-al :R

Annó én beállítottam egy max V. értéket pl . 1,2V @ 2,6 Ghz (a köztes statekekt P0-1-2-3 at pedid lineárisan)
Rátoltam a Prime95 fél óráig, ha nem halt be akkor ok. Ha a köztes értékek stabilitására voltam kíváncsi bekattyoltam a max nak a P3 at, bár ezek annyira nem voltak lényegesek, inkább a P0 állapot nehot IDLE ben haljon le a gép. :))

Aki tud és tudja, hogy tud, veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos, tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, az hülye, hagyjátok!

(#15) vakond5 válasza oz82 (#14) üzenetére


vakond5
őstag

:R
Ha hazaértem, kiegészítem.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#16) Danex válasza iMaverick (#12) üzenetére


Danex
addikt

Este 8kor leállt a kazán és nem sikerült beindítani szóval... :N De örülök, hogy textil egérpadom van mert párnának is megfelelő ;]

[ Szerkesztve ]

(#17) ViZion


ViZion
félisten

Nah, csak kikerült, gratula. :R

Annyi, hogy a feladatütemező beállítást lehetne részletezni, illetve nem elég indítás vagy bejelentkezés utánra ütemezni, mert sleep-ből ébredve sem lesz aktív. Ezt át lehet hidelni még egy indítás hozzáadásával, kernel power 1 után is futtassa.

Tuningra jobb a bios, de az idle alulfeszelés csak innen oldható meg. Nálam maradt a default fesz, azt a 0,9 V-ot nem tudja lejjebb vinni, frekiben viszont 6*1,4 GHz helyett 6*800 MHz van, amivel a fogyasztás is csökkent, 85 W-ról kb. 72 W idle így. És idle is marad netezés meg ilyen-olyan alapműveleteknél, max felugrik és vissza egy pillanatra.

Szerk.: Tesztelni meg nem nagyon kell vagy lehet az idle stabilitást... ha nem borul instant az alacsonyabb frekin, akkor jó. De mitől is borulhatna? Ha terhelést kap, akkor felkapcsol a biosban megadott értékekre, az külön téma.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#18) vakond5 válasza ViZion (#17) üzenetére


vakond5
őstag

Köszi Ormányos! :R
Igen, mikor FX topikban írtad az ütemezős módszert, rájöttem, hogy ébresztéskor nem érvényesül, így egyszerűen hozzáadtam még egy trigger-t, hogy a Windows nyitásakor (zárolt állapotból) is lefusson.

Épp most szerkesztem, mindjárt kész is..

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#19) Garsza


Garsza
veterán

Helló felraktam a progit csináltam egy profilt az órajeleket leteszteltem és olyan gondom van hogy ha be akarom tölteni a profilt azonnal lefagy a gép ennek mi lehet az oka?

(#20) vakond5 válasza Garsza (#19) üzenetére


vakond5
őstag

Valószínűleg módosítottál valamit a bios-ban. Ha mentesz egy profilt, csak akkor töltsd be, ha ugyanazok a bios beállítások vannak, mint amikkel mentetted.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#21) Garsza válasza vakond5 (#20) üzenetére


Garsza
veterán

Nem módosítottam semmit. Csináltam egy másik profilt azzal jó.
Azt hogy tudom elérni hogy ha elindítom a PSCheck et akkor az elmentett beállításaim jöjjenek elő

(#22) Gabrikovics


Gabrikovics
aktív tag

Hiánypótló írás :R
Azért a tesztelést kicsit részletesen leírhatnád Linx vagy Prim teszt futtatása a különböző P-stat értékek alatt papírra felírni és ahol eldobja magát a proci attól a fesztől egy-két lécsővel feljebb vagy valami hasonló !
Furcsán állnak hozzá az ilyen tuninghoz,pedig ha BIOS-ból húzod emelt fesszel akkor nem csak a max fesz meg az idle hanem a köztes frekvenciákhoz tartozó feszültségek is emelkednek ezze ezt ki lehet küszöbölni.
Én az X6 1110T procim a k10stat progival állítgatom idle 0,227v-ot csökkentettem,a különböző p-stat feszeket lépcsőnként teszteltem így 0,1v-0,15v-ot minden lépcsőben lecsaltam plusz csináltam egy böngészős 3200MHz egy játék 4000MHz és egy köztes 36000MHz profilt és win alól tudok váltani attól függően hogy éppen mit csinálok .

A teljesítmény csak pénz kérdése ! https://valid.x86.fr/1x0hag

(#23) vakond5 válasza Garsza (#21) üzenetére


vakond5
őstag

Mint ahogy írtam is, csak melegindításkor töltődik be a profil. Vedd fel ütemezőbe a PSC-t, úgy jónak kell lennie.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#24) vakond5 válasza Gabrikovics (#22) üzenetére


vakond5
őstag

Köszi! :R
Valóban igazad van, kiegészítem a második mondatodban leírtakkal a cikket. :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#25) Garsza válasza vakond5 (#24) üzenetére


Garsza
veterán

Ez elöbb rosszul fogalmaztam. Az a gondom hogy mikor leálítom a PSCheck-et, akkor a frekvencia lépcsők amiket létrehoztam eltünnek és csa a maximum és a minimum közt ugrál a proci. Ha meg fut a PSCheck akkor terheléstől függően álítja a frekit.

(#26) vakond5 válasza Garsza (#25) üzenetére


vakond5
őstag

A cikk második oldalán lévő első pontot olvasd el újra! :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#27) Garsza válasza vakond5 (#26) üzenetére


Garsza
veterán

Azt próbáltam restore registribe pipát rakni és kivenni is a helyzet nem változik. A feszültség beállíts megmarad csak a lépcsők tűnnek el.

(#28) vakond5 válasza Garsza (#27) üzenetére


vakond5
őstag

Utolsó tanácsként annyi jut még eszembe, hogy állítsd vissza alapra a PSC-t, és állítgasd be újra, majd ments egy profilt.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#29) Garsza válasza vakond5 (#28) üzenetére


Garsza
veterán

Ok köszi. És elnézést a sok kérdésért.

(#30) vakond5 válasza Garsza (#29) üzenetére


vakond5
őstag

Semmi baj, szívesen segítek, ezért is írtam a cikket. ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#31) iax20


iax20
újonc

Hiánypótló írás.

Én egy HP-DV6-os laptopon játszottam ezzel egy Fusiontweaker nevű progival.
Az APU egy A8-3810MX volt:
[link]

Az alsó és normál tartományban masszív alulfeszelés. A vége pedig 2.5GHz helyett 3.1GHz alap feszültségen.
Igen szép eredmény mindkét irányban, ha megnézitek a wiki-n. (Ha vkit nagyon érdekel, előkereshetem a konkrét screenshotokat)

Egyedül e miatt a lehetőség miatt bírom a mostani AMD cuccokat.

*** Am5x86-133Mhz@3x50Mhz, UMC VLB alaplap,16MB EDO RAM,Diamond SpeedStar Pro VLB 1MB 32-bit, CMD 640 VLB RAID CARD, SB16 ***

(#32) vakond5 válasza iax20 (#31) üzenetére


vakond5
őstag

Köszi! :R
Szép eredmények. :C

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#33) GgG91


GgG91
tag

Nekem sajnos nem veszi vissza az órajelet a c'n q miután betöltődik a profil, pedig task shedulerrel szépen indul, betölt , leáll a progi, de ezután P0 state.. biosban be van kapcsolva a c'nq
valakinek hasonló jelenség ? Esetleg tud valaki segíteni ?

[ Szerkesztve ]

(#34) vakond5 válasza GgG91 (#33) üzenetére


vakond5
őstag

Power Saving-nél lehet hogy 100% van 5 helyett a minimumnál is, vagy épp High Performance van kiválasztva.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#35) GgG91 válasza vakond5 (#34) üzenetére


GgG91
tag

power savingbe nem nyúltam, hanem a programba léptettem és úgy teszteltem mert már akkor se mozdult, de megnézem ha gép előtt leszek möszönöm az ötletet :)

(#36) vakond5 válasza GgG91 (#35) üzenetére


vakond5
őstag

Majd írj, hogy mi a helyzet.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#37) vinibali


vinibali
őstag

szvsz a phenomtweaker és fusiontweaker egy kellően egyszerű program és mindig indul alvás/ébredés után is.
de a cikk hasznos volt, lehet megpróbálkozom ezzel a progival újra :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#38) vakond5 válasza vinibali (#37) üzenetére


vakond5
őstag

Igazad van, csak az mindkettő, ahogy írtam is, szoftveres megoldás, ebből adódóan nem reagál olyan gyorsan, mint a bios.

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#39) vinibali válasza vakond5 (#38) üzenetére


vinibali
őstag

szerintem ez téves...
phenomra nem emlékszem már, de a fusiontweakerben custom turbót lehet beállítani. ha ezzel a lehetőséggel nem élsz, csak az órajelekhez tartozó feszültség regiszterek változnak.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#40) vakond5 válasza vinibali (#39) üzenetére


vakond5
őstag

Fusion-ről most hallok először, de egy az egyben megegyezik a felülete az MsrTweaker-rel, úgyhogy szerintem nem nagyon különböznek az elvi dolgokban ;)

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#41) GgG91 válasza vakond5 (#36) üzenetére


GgG91
tag

Igazad volt! Átállította High performance-ra a power plan-t. Köszönöm!
Nagyon tetszett a cikk, egyedül a sheduler-el kellett kicsit mojolni, hogy kell-e aposztrof, meg hogy kell-e vessző, de második, harmadik próbálkozásra ment hiba nélkül.
A szoftveres C'n Q (phenomtweaker és fusiontweaker) csak az a baj, hogy sokan panaszkodnak random fagyásra újraindulásra, így ez a program sokkal jobb alternatívának tűnik!

(#42) ViZion válasza Gabrikovics (#22) üzenetére


ViZion
félisten

Ezzel bár lehet húzni is, de nem arra való. Tuningra még mindíg a biosban elvégzett beállítások a beton biztosak.

Szerintem a két P state elég, amikor átmenetileg kap kicsit nagyobb terhelést (pl. progi indulás), akkor is csak felugrik és vissza. Köztesnek szvsz nem hiszem, hogy lenne sok munkája.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#43) vakond5 válasza GgG91 (#41) üzenetére


vakond5
őstag

Örülök hogy sikerült! Biztos voltam benne, hogy a power plan-t állította át, mert nálam is szokta csinálni, csak itt power saver-re teszi le, de csak egy pillanatig, míg még nincs betöltve a profil.

Egyetértek Ormányos kollegámmal! :R

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#44) #00137984


#00137984
törölt tag

(#45) #00137984


#00137984
törölt tag

Ez szintén hasznos kis program, ha nem szeretném újrainditani a gépet és BIOS-ban állítgatni az órajeleket. Régen AMD Overdrive-ot használtam, de ezért az egyszerű CPU Tweaker kedvéért nem tettem fel tőbbet.

(#46) vakond5 válasza #00137984 (#45) üzenetére


vakond5
őstag

:K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#47) dhstyle válasza vakond5 (#46) üzenetére


dhstyle
tag

Nagyon jó a cikk! amióta FXem van és tudok erről a programmról csak vadászok valami leírásra.. és végre. amit még jólenne látni , pl hogyan állítsuk be ezzel jól a turbo-t mert ugye alapból a turbo órajel is veszettül túl van feszelve.. nekem az mondjuk nagyon jól jönne (fx6100) mert ugye még sok progi 1-2 szálon dolgozik és jólenne az egyed modultvagy az első 2 magot jó magas órajelen járatni.. de biosba valahogy nem jön össze sehogy (asus m5a97 r2.0) :R

Seat Leon 1.8 20V Turbo :) OnePlus 8 Pro 12/256

(#49) vakond5 válasza dhstyle (#47) üzenetére


vakond5
őstag

Köszi! :R
Turbo-val is ugyanúgy kell eljárni, mint a többi szorzóhoz tartozó feszekkel. Tesztelés a lényege az egésznek. :K

"It's not about having what you want, it's wanting what you've got."

(#50) Dealer95 válasza vakond5 (#49) üzenetére


Dealer95
őstag

Csak nem az én procim? :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.