Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Akkor már miért nem Athlon III?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) Boxi88


Boxi88
őstag

Érdekes... nem úgy volt, hogy elhagyják ezeket a jelölesttípusokat? :F

(#3) Daywalker válasza Boxi88 (#2) üzenetére


Daywalker
addikt

De igen. Most másképp döntöttek:D

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) yakuza.tora válasza schawo (#1) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Majd jövőre! :DDD
Azon sem lepődnék meg, ha a dobozos verziók esetében is áttérnének a számozásról...

Alléz Olympique de Marseille!

(#5) djculture


djculture
félisten

na végre megint athlonra cserélem kitudja hányadszorra az athlonomat :D

(#6) T_Stark


T_Stark
őstag

Na megint indul a kavarás...
Még szerencse hogy csak az OEM-eknél.

(#7) Zso2


Zso2
őstag

Ugyanaz ,mint az Intel, ő is továbbvitte a celeron nevet...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#8) hohoo


hohoo
senior tag

De akkor most ezek miben fognak különbözni a nem athlon meg nem semprontól?

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#9) BeLucZ


BeLucZ
addikt

sempronnak nem nevezném a helyükbe az új procikat, mert azok régen egyet jelentettek a gagyi szar gyenge jelzőkkel

(#10) hohoo válasza BeLucZ (#9) üzenetére


hohoo
senior tag

max annak akinek lila gőze nem volt róla hogy milyen procik is azok, és aki összetévesztette a celeroncssal.
Nekem pl egy 2500+-os sempronom volt... aminek a neve 6 hónappal előtte még athlon xp volt... később pedig az utóbbi pár évben az aktuális procik 1 magos/2 magos nagyon alacsony fogyasztású változatát jelenetette.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#11) BeLucZ válasza hohoo (#10) üzenetére


BeLucZ
addikt

vágom mi az a sempron volt is és utáltam, mert iszonyat gyenge proci volt, celeronok is szarok voltak, pentiumok és az athlon xp-k voltak korrektek anno, mind2ből volt, bár az amdt sosem kedveltem

(#12) Chaser válasza schawo (#1) üzenetére


Chaser
titán

Ugyanezt kérdezném én is:)

Sempron nevet én se erőltetném,, nincs vele semmi bajom, sok jó sempron volt, legutoljára az akár unlockolható s140, de aki áruházban vásárol annyit tud sempronról és celeronról, hogy azok a leggyengébb vackok...még a mai napig állítom az itteniek 20-30%-a a nevét se tudja leírni, sűrűn találkozok a semptron megnevezéssel :DD

szerk: AthlonIII az tuti lenne :))

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Nekem az a furcsa, hogy a Sempron 198X és az Athlon II X2 221X csak az órajelben tér el, míg az X4-ekben 1 MB L2 cache van. Kicsit logikátlan így az elnevezés.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#14) Chiller


Chiller
őstag

Miért kell ennyire megkavarni az embereket :F :F
Akárcsak az intel, egy-az-egyben. :W :W

(#15) arty válasza BeLucZ (#11) üzenetére


arty
veterán

sempronoknál - régebben - az l2 cache volt az athlonhoz képest elfelezve, ami kb alig befolyásolta a teljesítményt (athlonxp, athlon64 időkben). sokszor ráadásul ezeket vissza is lehetett alakítani teljesértékű athlonná... mobil vonalon is jó volt, mert sok modell az órajelét is képes volt változtatni, tudott 64bitet, stb.

ergo a sempron az amdnél nem jelentett akkora butitást, mint intelnél a celeron, még közelítőleg sem!

rosszul emlékszel...

viszont a sok nevezgetésnek én sem örülök :( :(

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#16) HERR Z válasza Geri Bátyó (#13) üzenetére


HERR Z
veterán

valszeg a vga terén lesz mókolás, 160sp vs 320 vagy hasonló

(#17) djculture


djculture
félisten

Sempron 140 azért nem olyan rossz ma sem, ha magfeloldós lapba simán athlon2 x2 re alakítható:) De én maradok az athlon névnél.Mióta eszemet tudom mindig azom volt kivéve a athlon előtti p1-2 időket:) slotos 500mhz es plutó magossal kezdtem:)

[ Szerkesztve ]

(#18) hohoo válasza arty (#15) üzenetére


hohoo
senior tag

nem volt felezve. Az első athlon xp, a palomino magos volt. Utána jött a thoroughbred-a, és a b ezek 256kbyte-os l2 cachel. Majd jött a barton ami kapott még 256kbyte l2-t, de amúgy ugyan az volt mint a thoroughbred-b, és ez a plusz cache kb csak winrarra volt jó, mert 14%-al gyorsabb volt, de másban nem. Majd a barton mag gyártását leállították, mert jött a k8, a megmaradt thoroughbred-b-ket meg elkezdték sempron néven árulni. Ergo semmilyen butítás nem volt. A socket 754-es sempronoknál volt csak butítás. Amikor később újra lett sempron akkor azok az athlon x2-k 1 magos változatai voltak, majd később csökkentett órajelű nagyon alacsony fogyasztású x2-k meghagyva mind2 magot.

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#19) Youri


Youri
veterán

Akkor lehet, hogy a Bulldozer meg Phenom lesz? :F

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#20) S-eye


S-eye
senior tag

Engem az érdekelne,hogy ha ezek is APU-k,akkor az órajel az az alap órajel,vagy a Turbo Core van feltüntetve?

(#21) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

engem nem zavar, hogy mi lesz a leány neve.:))
kellemes teljesítményt látok. lehet jobban járok ha várok, és öcsémnek egy Llano-ra cserélem jelenlegi casio szintű P4-esét, hm!

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#22) arty válasza hohoo (#18) üzenetére


arty
veterán

nem volt butítás?!

socket A vonalon:
sempron néven mentek procik 256k l2-vel, barton néven 512k l2-vel

socket754/939/AM2 vonalon:
sempron néven 128/256k l2, Athlon64 néven 512/1024k l2 volt

talán csak a legutolso, magletiltásos sempronokban nem volt butitva az l2... de ahogy én is irtam, ez nem volt extrém lassító tényező

---

jó lenne vanalmi llano-sempronos notebooközön, bitangolcsón :) lassitsák le 1.2-1.6ghz környékére, feszeljék alul és egyen minimálisat... mellé a 80/160 SP-s gpu és kész az ultrabook :)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#23) VaniliásRönk válasza arty (#22) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Viszont nem nyomoritottak meg egyik Sempront sem ugy ahogy azt az Intel tette a Celeronokkal. A sebessegkulonbseg, ha volt, alkalmazasa valogatja, akkor is 5% alatt gyakorlatilag hibahataron belul volt.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) Abu85 válasza arty (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

18 wattos Llano kellene ultrabookba. Ehhez 1 V alatti GPU feszültség kell. 1 V alatt a Sumo nagyon instabil, már 1,1 V-on is. Ez az első működő (második letervezett) SOI GPU-juk, örülnek, hogy működik. :) Majd a Trinityből lesz 18 wattos verzió. De jó lesz az ultravékony rendszerekbe a Deccan platform is. Egyetlen lapka az egész, és négy Bobcat mag 128 SP-vel. Minimum kétszer gyorsabbra mondják az E-350-nél, de mivel kap turbót, így több is lehet. A fogyasztás is csökken.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) Alchemist válasza Abu85 (#24) üzenetére


Alchemist
addikt

18 wattos Llano kellene ultrabookba

Ez ugye az AMD-s max. TDP? mennyit fogyaszthat pl. doksi olvasáskor?

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#26) arty válasza Abu85 (#24) üzenetére


arty
veterán

négy, magasabb órajelű maggal kisebb fogyasztás, mint az E350, miközben az sp is 80-ról 128ra ugrik?!

oké... és mi a rossz hír? :DDD

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#27) Abu85 válasza Alchemist (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mivel nincs ilyen proci, így nem tudom, de az aktuális Llano tesztünkben az idle fogyasztás esetében a 100 wattos Llano is verhetetlen volt.

(#26) arty: Leghamarabb tavasszal lesz belőle termék. :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) VaniliásRönk válasza arty (#26) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Meg nem jelent meg. :D

#27 Abu85: 28nm-en?

#29: Lassan kezdhet fajni a TSMC feje... :Y

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) Abu85 válasza VaniliásRönk (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Igen. A GloFo van megjelölve gyártónak. Legalábbis csak ők csinálnak gate first HKMG-t. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) arty válasza Abu85 (#27) üzenetére


arty
veterán

tehát kb reálisabb, hogy jövő ilyenkor vehetem meg... :)

persze nemazért, mert épp vennék mostazonnal, csak volt már netbookom és jó dolog (csak nem atommal, az igencsak bekorlátozott)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) kerelo


kerelo
senior tag

nem értem mi értelme van ilyen zűrzavart teremteni a számozások közt.kinek jó ez?

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#32) #65675776 válasza arty (#22) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem volt butítás. Ahogy nem volt Barton néven forgalmazott processzor sem.

Volt Athlon XP, majd ezeket átnevezték Sempron-ná. (A K8 debütálása után nem sokkal.) Sempron-ból is volt Barton magos.

K8 vonalon volt némi butítás, aminek a teljesítményre való kihatása gyakorlatilag kimutathatatlan volt.

(#33) VaniliásRönk válasza #65675776 (#32) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Viszont a Duronoknal ha jol emlekszem voltak cache-letiltogatasok, de talan csak az Applebrednel. (eleg durvan meg lett nyesve az L2, megsem ereztem, hogy jelentosen megfogna a procit)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#34) Chp


Chp
őstag

De érdekes...most nincs hurrogás... :C ...mert ha az Intel vezérigazgatója szellent egyet, akkor egyből megy a cseszegetés, de ha az AMD azt mondaná, hogy mostantól csak 1GHz-es processzorokat fogunk gyártani, azt is elnéznék, csak mert AMD...kövezzetek csak meg... :DDD Nesze neked LIano! ;]

(#35) hohoo válasza arty (#22) üzenetére


hohoo
senior tag

olvasd el amit írtam. A socket-as sempron nem volt butított... egy barton előtti athlon xp-t adták ki újra sempron néven... jóval olcsóbban. Butítani nem lehetett mert a thoroughbred-b-ben eleve 256kb l2 volt, akkor is mikor még athlon xp néven forgalmazták.

ja és igen később barton magos sempron is volt. Ha jól emléxem a 2 legnagyobb órajelű barton magos volt full 512 kb l2-vel.

[ Szerkesztve ]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#36) hohoo válasza Chp (#34) üzenetére


hohoo
senior tag

Ja érdekes pedig minden amd-s hírnél jönnek az intel fanboyok hurrogni "szegényamd de azért drukkolok"-ozni sokáig tartott mire az első megérkezett ;]

T-home extra csomag monopolterületen 6500 ft/hó, versenyterületen ahol Digi vagy UPC is van pedig 2990 ft/hó. Köszönjük!

(#37) schawo válasza Chp (#34) üzenetére


schawo
titán

:F Mi a gond ezzel?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#38) #65675776 válasza VaniliásRönk (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

A kezdeti Duron-okban (Spitfire, Morgan) nem volt letiltva semmi. Alapból benne sem volt a többlet cache, csak az a 64kB. Az Applebread valóban cacheletiltással készült. A Spitfire-ök tokján egy az egyben látszik hol lett volna a többlet magdarab. Palomino >< Morgan összehasonlításban nem, mert ott más eltérés is volt. A Palomino Drezdában készült rézvezetőkkel, organikus tokkal, alul elhelyezett alkatrészekkel. A Morgan Austinban aluvezetőkkel, kerámiatokkal.

És igen, ott se sok minden érezte meg mindezt.

(#39) VaniliásRönk válasza #65675776 (#38) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ezt anno neztem en is amikor kicsereltem a Duront a notimban, meg megvolt a Palomino magos 1800+-om is.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#40) Chp válasza hohoo (#36) üzenetére


Chp
őstag

Háhááá! ;] SZEGÉNY AMD!!! :DDD ...az AMD szegény, mert Ő a kisebb, Ő a picibaba, és mindenki örül, amikor kimondja az akkori fejlesztésének/újításának akkori első szavát...:D

(#41) Chp válasza schawo (#37) üzenetére


Chp
őstag

Tulajdonképpen semmi, csak MINDIG ez van...:D

(#42) schawo válasza Chp (#41) üzenetére


schawo
titán

Miért, mi rossz történt, mit lehetne hurrogni?

szerk: létezik szerkesztés gomb

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) Chp


Chp
őstag

De NE értsetek félre, nincs bajom a három betűs gyártóval. :o

(#44) RECSKA válasza hohoo (#35) üzenetére


RECSKA
veterán

Bizony, nekem 2000MHz-es, Sempron 3000+-om volt, 512kB L2-vel, és nyitott szorzózárral :) Ne kérdezzétek , hogy :)

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#45) M@cika válasza Chp (#43) üzenetére


M@cika
őstag

Ha nem lenne a 3 betűs gyártó, akkor még most is 100k-ért vennéd a core2duo e3000-es szériát./Ha egyáltalán létezne/ Csak, hogy én is elpuffogtassak egy gyakorta írt közhelyet. :-)))

Nasit a kis fehér medvének!

(#46) Pocok256


Pocok256
veterán

Ne etesd a trollt....

A másik, hogy ez érthető lépés a gyártok igen komoly pénzt ölnek bele egy egy márkanév felfuttatására, és komoly kutatásokat is végeznek egy egy termék elnevezése előtt, és ha az jön ki, hogy a vásárlók megbíznak egy márkanévben, akkor hülyék lennének azt a márkanevet eldobni és beújítani egy teljesen ismeretlennel. Ez tapasztalat minden szférában ez megy.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#47) zoltanz válasza VaniliásRönk (#33) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Egy 720p HD filmnél már erősen észrevenni úgy megy mint a lassított felvétel. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#48) Youri válasza Chp (#40) üzenetére


Youri
veterán

Az intel famatizmusod beteges...

RTX ON

(#49) Chaser válasza Pocok256 (#46) üzenetére


Chaser
titán

Az athlont már szépen felfuttatták, athlon2-t se hiszem hogy ne ismernék az emberek. Nem értem mért nem athlon3 lett ez a jószág ha már sempron lehetett.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50) arty válasza #65675776 (#32) üzenetére


arty
veterán

további jó finghámozást, kiszálltam ... :U

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.