Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

derekas értékvesztés :) Vidd be intelhez, hátha adnak érte két nyolcmagosat :))

(#2) Geffry


Geffry
aktív tag

Érdekes tesztecske, de a döntést szerintem megegyszerűsíti az hogy a K7-nek az egyik korai tagjával készült a teszt és ha visszaemlékszünk, az AMD csúnyán elverte az intelt pár éven át árban és (elsősorban) teljesítményben is.

Bár én elfogult AMD rajongó vagyok... :B

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#3) radírfej


radírfej
senior tag

nekem a stílusa nem tetszik a cikknek, gyöngyszemecske, meg hasonlók. de különben érdekes sorozat.

javasolnék egy K7 végéről is egy tesztet... h van rá mód...

Athlon XP korszak vége felé... ahol már elfáradt picit a k7 architektúra. (akkor is a 2500+ volt az istenkirály :) )

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#4) bacsis válasza radírfej (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ezek a cpu-k gyöngyszemek máig, legalábbis nekem és a szóismétlést is kerültem mert múltkor megszóltak miatta...

(#5) twollah


twollah
nagyúr

Ket es fel evig egy Abit KT7A alaplapot nyuztam es nagyon elegedett voltam vele.

(#6) bacsis válasza twollah (#5) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jajj én is nagyon szeretem, az agp-s karikat mindeg benne próbáltam ki, hát szegény agp port idáig bírta... a hülye fejemmel miért pont ezt használtam teszt alaplapnak?!
:W

(#7) troller


troller
senior tag

Az a coopermine magos P3 nem coppermine akarna lenni igazából?

[ Szerkesztve ]

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#8) balintka


balintka
addikt

Nagyon jó teszt! Grat. Várjuk a Tualatin P3 celeron vs p4 celeron vs athlon xp, duron tesztet :)

(#9) bacsis válasza balintka (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Hát lehet arra a tesztre kicsit még várni kell, mert tualatin procim és lapom van otthon, de AMD konfigokból kifogytam :O

(#10) aginor


aginor
addikt

Jó lett a teszt :C , de könyörgöm, foglald már grafikonba az eredményeket, jobban átlátható és igényesebb is lesz a teszt megjelenése, és mivel a tartalommal nincs baj..

Azért vagyunk a világon,hogy valahol vegyünk egy ATI Radeon-t :))) by: LADA VFTS http://www.flickr.com/photos/40852488@N03/

(#11) balintka válasza bacsis (#9) üzenetére


balintka
addikt

Nekem is van Tua 1,3 Celeron a rokonaimnál, de ott WinXP van rajta.

(#12) bacsis


bacsis
Közösségépítő

úgy néz ki, lehet lesz p3 tualatin teszt is :K

(#13) balintka válasza bacsis (#12) üzenetére


balintka
addikt

Várom! :R

(#14) bacsis


bacsis
Közösségépítő

igyekszek még a hónapban megcsinálni, ha minden jól megy a jövő héten elkészítem :C

(#15) bacsis


bacsis
Közösségépítő

na inteles fronton meg van a lap: abit st6, lesz 1266os P3 és 1400as cerka... még az AMD-nek kell kitalálnom valamit... kideritjük mennyire számit a 2cpu is, mert van egy dual tualatin P3asom is amiben 2db 1266os P3 van 1,2gb DDR!!!! 4am társaságában :C

(#16) balintka válasza bacsis (#15) üzenetére


balintka
addikt

Az nagyon komoly rendszer. 1,3 Tua Celeron nem lesz? hogy látnám mennyivel gyorsabb nála az 1,4-es. kíváncsi vagyok a dual rendszerre.

(#17) bacsis válasza balintka (#16) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajna 1,3asom nincs csak 1,4es meg az 1266os P3...
hmmm vajon mi az oka hogy mig ezt a tesztem eddig alig 700an olvasták, mig a k6os tesztem több mint 1300szor lett megnézve?!
remélem a tualatin tesztem sikeresebb lesz :F

(#18) lapa válasza radírfej (#3) üzenetére


lapa
veterán

szerintem az értékítéleted fáradt el a fogyasztói társadalom csodáitól, nem a k7 architektúra. nekem most is egy 2600+ teljesít szolgálatot itthon, egy hd-képes htpc + webszerver + pc agyaként. igen, a crysis csak low-on fut.

(#19) CPT.Pirk válasza lapa (#18) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pedig addigra tényleg kifulladt, 2500,3200+ procik már nem voltak egálban az akkori P4-ekkel, és az órajelet sem tudták már emelni, ezért is jöttek az új architektúrák. Mindenesetre támogatom radírfej véleményét, a 2500+ volt az istenkirály, egy elégett példány épp most is szembenéz velem. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#20) bacsis


bacsis
Közösségépítő

úgy szeretném a következő tesztet, hogy lesz egy ami a p3 tualatinokról fog szólni meg az ugyanolyan kaliberű amd-kről illetve utána meg a k7es széria végét fogom tesztelni, majd előszedem a 3,4es p4 cpu-m eredményeit, csak legyen a tesztek iránt érdeklődés, mert sajna már ezt a tesztem sem olvasták sokan :U

(#21) VaniliásRönk válasza CPT.Pirk (#19) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nana, benchmarkokban nem mentek olyan jól, de sokkal stabilabb volt a teljesítményük, nem voltak megingások, mert nem fogyott el a sávszél.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#22) CPT.Pirk válasza VaniliásRönk (#21) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nah ja. Netburstnek voltak bajai. De kiváló kazánokat tudtak belőle csinálni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#23) bacsis


bacsis
Közösségépítő

hát tény hogy nem gyengén fűtöttek :K
a 3,4es P4em ha felvolt tolva 4gigára egy kis crysistól 84fokig melegedett egy 6hőcsöves zalman hűtő társaságában, a mostani core2 procim ugyanazzal a hűtéssel 70%os húzás mellett meg 54fokig megy :Y
De azért mentek is azok a procik, hisz már vagy 4éves volt a kis p4, októberben cseréltem le, de egy x1950pro mellett mindent vitt fullba a crysison kívül :C

(#24) radírfej válasza lapa (#18) üzenetére


radírfej
senior tag

no, ha nem jött volna le, akor ideírom, teljesen elégedett voltam a 2500+al ank idején. de az is tény, hogy akkoriban már a northwood magos 3.0 és 3.2-es P4 jobban muzsikált, mint a 3000+ és 3200+. alig volt olyan alkalmazás, ahol nem. erre írtam, hogy elfáradtak.

az, hogy még ma is megállják a helyüket sokszor - dicséretes. de ennyi. eljárt felettük az idő. (crysistől meg kiráz a hideg...)

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#25) Hunter2


Hunter2
addikt

csak ennyit fűznék hozzá a K7-es szériához :
[Sempron 1500@2120]
[Sempron 1500@2120 olvasás

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.