Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Jó kis írás :R
Hát igen :D egy ilyesmit én is végigzongoráztam... ezek szerint nem én voltam a béna, hanem a barton ennyire antituning. Mindenesetre nagyot csalódtam akkor. Ismeretségi körben voltak akik igen jó darabokat kifogtak, 2500+os 2600+os minden gond/fesz emelés nélkül ment 3200+osként.

Az én kombóm egy 2500+os barton meg egy Epox 8RDA3+ volt. Még fénykorában igen nagy pénzt le kellett tennem érte. Proci 35e körül, a lap is 30-40e közt volt valahogy. :DDD hozzáteszem még mindig megy, öcsém használja.

[ Szerkesztve ]

(#2) bpx


bpx
őstag

nem fűződnek túl kellemes emlékeim a SocketA-hoz (2 lesarkazott proci... :) )

te meg ezt a procit "jól" kifogtad

(#3) gyulus08


gyulus08
aktív tag

Jó írás,grat :R
Ahogy most elsőre láttam, hogy ez a lap kiírja a POST-ban a hőmérsékleteket stb kár, hogy a mostani deszkákba nemrakják bele..:U

[ Szerkesztve ]

(#4) #41133696 válasza bpx (#2) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát nekem a régi gépemet a szomszédom használja már második éve - Neki adtam el 40 K-ért eredeti OEM Windows XP-vel -. ASUS A7V8X-X LAN alaplap, AMD Athlon XP (Thorougbred) 2200+-os procival 3 GB Kingmax Rammal . A konfig idén augusztusban lesz 7 éves, és nagyon szépen működik. Mai napig azzal netezik főként. Az eredeti Coolink CPU hűtő van rajta, és nyáron sem nagyon megy 45-50 fok fölé a CPU. Gyári 1800 MHz-en használja.

(#5) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Úúú ... régen nekem is ilyen Epox lapom volt. :) Te jó isten micsoda deszka ... legjobb alaplap, amit az életemben használtam. :R

OMG ... már van bacsis-tuning.hu is. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) Padree


Padree
senior tag

1833Mhz-től a gyári 2200Mhz-ig gyártották, itt 2500Mhz környékén lett vége = ~33% tuning az aljától, mondjuk tényleg nem +100%. A K7 architektúra vége volt a Barton, a gyártástechnológiából sem tudtak gyorsabbat kihozni. Sokáig használható volt, míg nem kezdtek bejönni a több magra írt programok, végül az SSE 2-3 támogatás hiánya adta meg neki a végső döfést, amikor már egyre több újabb játék nem indult el rajta, én ekkor cseréltem (ez 2009 őszén volt).
Nekem 1833-asom volt nForce2U-val, az FSB-t feltettem 200Mhz-re +0,1V, és elketyegett 2200Mhz-en. Úgy gondolom nagyon értelme nem lett volna feljebb vinni (én ilyen lájt tuningos vagyok).
Én egy nyereményjátékon nyertem az enyémet egy 2500+Bartont egy nForce2U lappal + 2x256MB RAMmal -akkori árfolyamon 70-80ezre forintot ért. :C :R

Jó cikk, thx!

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#7) r9550


r9550
senior tag

ne szórakozz bartonnal nemjó gyengusz inkább keress egy Thorougbred-b magos 1700+-os athlonXP-t hidd el az megy mint az ökör 2500+-os bartonokkal mindenki régen a 2200-as valós órajellel is szenvedett nemhogy a 2,53ghz-el meg amugy azért tűnik lazának ez a tuning mivel az alapórajel is elég nagy de jó cikk lett grat mindig izgalommal várom a cikkeidet :D :R

(#8) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Jó cikk lett ismét! :)
Mai napig ilyen procit nyüstölök, úgyhogy izgalommal vártam mit sikerül kihozni belőle, de kb ugyanezek a tapasztalataim vele kapcsolatban. Azért a 720p-s HD videók még elmennek rajta meg néhány game eltotyog... most épp StarCraft 2 beta... :DD

(#9) Zoz


Zoz
őstag

"2GB IDE csatlakozós SSD"
Hol és mennyiért lehet ilyet venni?

(#10) RaTaTa


RaTaTa
csendes tag

Csatlakozom az előttem szólókhoz, megérte bepötyögni a cikket, amint látható, vannak még mohikánok, akik ezt az összeállítást nyüstölik - jómagam is :DD
Azon szerencsések közé tartozom, akik még szorzózár nélküli Bartonra tettek szert (megnekérdezd hanyadik hét előtt gyártották), de hiába az überkirály Epox 8RDA3I lap, még így sem húzható túlságosan).
Épp most gondolkozom a cserén (ideje lenne? ;] ), ebből vagy Ubuntu lesz vagy megy pihenni a Pentium 60 mellé - jó gépek ezek, nincs az embernek szíve túladni rajta, hogy szétbarmolják :N
Köszi a tesztet!

RaTaTa, A Tata

(#11) bbandi válasza Tamoo (#1) üzenetére


bbandi
tag

Bizony, voltak ilyenek, szobatársamé is ilyen volt, az enyém közel se bírta ennyire.

(#12) Zotya84


Zotya84
őstag

Nekem is volt egy jó kis Bartonom: 2500+os volt, amit kb 10 percig használtam 2500+nak, mert utána ment az FSB 200-ra, és atomstabilan vitte a 3200+t egy NF7-S2G-ben, mígnem egyszer sikerült lesarkaznom picit... :(

De még kinyírás előtt a Clockgennel simán tudtam bármikor változtatni az FSB-t 133-166-200 MHz között Win alatt, így könnyen tudtam fogyasztást csökkenteni vele. Mindezt alapfeszen. De valamiért nem akart összejönni sehogy a 100-as FSB...

Neked meg sikerült kifogni egy antituning változatot belőle... ;)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#13) LGLuke


LGLuke
őstag

Használok otthon egy AMD Athlon Xp 2400+ Thoroughbred CPU-t, aminek a valós órajele 2000 MHz. Ez a 133*15 számítás szerint jön ki, azaz a külső FSB-je 266 MT/s.

Everesttel nem néztem, de CPU-Z és BIOS szerint is 1,65V-os beállításnál is droppol és 1,7V-ot ad.
Passzívan hűtöm egy Cooler Master Hyper 6+ -al. Így 2100 MHz-et sikerült feszültség emelés nélkül kisajtolnom belőle: 221*9,5 felállásban, hiszen a Thoroughbred szorzózármentes. Természetesen a Corsair XMS TWINX1024-3200XL 1GB-os memóriapárom szinkronban megy vele.
Az alaplap pedig szintén nForce2-es: Asus A7N8X Deluxe rev.2.
Én a fesz emelésnek sose voltam híve, mert ez a CPU ígyis eléggé melegszik, szóval úgy nem is próbáltam tuningolni, viszont ha valóban droppol a lap, akkor amúgyis kicsivel több feszt kap, és a 100 MHz-es tuning elég silány eredmény, de egy 2,8 GHz-es P4-est így is megközelít, sőt néha le is lép.

(#14) Probber válasza RaTaTa (#10) üzenetére


Probber
őstag

Nagyon jó kis írás, tetszett nagyon! :C

Én is egy szorzózármentes 2500+-os Barton-t használok.
A régi lapomban feszemelés nélkül ment 2200MHz-n.
Sajnos egyszer megadta magát az NF7-S és lett véve egy "új" NF7-S2G, amiben már nem lehet a szorzót állítani. Mivel az Abit-nak az NF7-S volt a tuninglapja, ezért az S2G már a szimpla 11x200-at sem viszi, pedig vízzel van hűtve...
De most már csak alapon használom, számomra így is megfelelő.
Már nem játszok, max Fifa, net, zene, filmek és tv, ezekre pedig bőven elég.

Egy kép az öregről:

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#15) D.Orion


D.Orion
veterán

Bacsis most csalódtam benned. :U :) Nekem is Barton-om van, de ilyen nyögvenyelős tuningot... :N Nekem egy MBarton van, ami annyit tesz, hogy 2200MHz-et 1.6V-al viszi 11x200-as beállításokkal egy Abit AN7-ben(nforce2 ultra400 ez is). A gyári fesze 14x133@ 1.45V, ekkor "olyan 45W-ot eszik." :)) Ha gondolod a közeljövőben átadhatom tuningra, kíváncsi vagyok ebből mit tudsz kihozni. Van még 2x512/566MHz-es ramom is, de gondolom az nem kell. :DDD

(#16) ffodi


ffodi
veterán

Grat az íráshoz! :C

Az a Coolink H2T nagyon odab@sz. Volt nekem is ilyen az Athlon XP konfigomon anno, ütős darab. :DD

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#17) BiP


BiP
nagyúr

Az én 2500+-osom csak feszemeléssel volt hajlandó 2000-en menni, feljebb nem is akarta. Pedig az alaplapon (abit nf7) nem múlt.

Amúgy találtam egy apró elírást:
"mobil Bartonok válogatott példányok [...] illetve kivétel nélkül szorzózárasak, [..] hogy nyugalmi állapotban a CPU a Powernow!-nak köszönhetően vissza tudja venni a szorzóját, ezáltal energiát tud megtakarítani."

Itt nem szorzózár mentes akart lenni?

[ Szerkesztve ]

(#18) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha már a tuning nem sikerült, jól bemutattad a K7 történetét. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#19) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Jaj de jó volt ezt olvasni! Nagy köszönet érte!

Már csak azért is, mert nekem is Athlon XP van a gépemben immár több, mint 6,5 éve és hibátlanul üzemel. Na persze én már nem merem tuningolni a T-Bred B magos 2400+-os procimat, így marad a gyári 2,0 GHz-en. Ez az órajel 133 MHz-es FSB-el megy és 1,65-os magfeszültség mellett.
Mostanában szeretnék mellé egy Radeon 3650-est pakolni, kíváncsi leszek, hogy lesznek meg egymással. :)

Amúgy az Athlon XP időszakban valóban az nForce 2-es volt a legjobb chipset, jelenleg is az üzemel az ASUS A7N8X-X lapomban. :)

Nálam egy Spire Whisperrock IV-es hűtő vezeti el a hőt a kis CPU-ról és ezzel sem volt még probléma, terhelés alatt nem megy 50 fölé és üresjáratban 38-40 körül van.

Én eddig azt hittem, hogy a legerősebb Athlon Xp, azaz a 3200+ nagyobb órajelen üzemel, mint 2,2 GHz. Ez meglepett.
Nagyon jó cikk volt!

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#20) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Én még a dobozát se dobtam ki ennek a kincsnek :DDD

(#21) Syl


Syl
nagyúr

2500-ös (desktop) bartonom nekem is volt, MSI nforce2 alaplapban minden cécó nélkül ment 200-as FSB-vel.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az ehhez a laphoz készült progival (8RDAvCore) lehetett a legkomolyabban tuningolgatni NF7-S alatt..mellé CBI a szorzó variálásához vagy RMclockal megvalósított Cool&Quiet..szép idők voltak.
A 2500+om 550MHzen ment 1.3Von, 2600MHzhez 1.85Vot kért csupán.
Amíg fő gép volt, 2.4GHz@1.75Von használtam, utána alapon 1.5Von ;p
Ha jobban belegondolok, mekkora királyság volt anno San Andreasozni..

Kapcsolódó rejtély: ECS K7S5A alaplap, hivatalosan 266os FSBjű XPket támogatja 2200+ig, 1700+al nem indul, 2500T Bartonnal meg hibátlanul üzemel 11x133mon, kis tuninggal 11x145ön..miközben nem támogatja. Valakinek ötlet, hogy mit csináljak vele az 1700+om beüzemeléséhez? BIOScsere megvolt, nem hatja meg..

[ Szerkesztve ]

(#23) BiP válasza Tamoo (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

A doboza nekem is megvan még. Sajna a lap meghalt kicsivel több, mint 1 év után (persze, gariidő után :) ), így szegény 1700+-osom kapott valami olcsó szart helyette.

Emlékszem régen de vágytam egy felezett cache-es Thoroughbred B-re, hogy majd szépen unlockolom Bartonra :)

bacsis: Ha jól emlékszem, a sima Bartonokat lehet szorzózár-mentesíteni kis rajzolgatással, hátha úgy kicsit jobb tuningot el lehetett volna vele érni.

(#24) Lars


Lars
őstag

Nekem egy 2800 + os volt, jó sokáig használtam egy asus a7v8x-lappal. Anti tuning proci volt, bár amikor vettem, még olyan teljesítménye volt, hogy értelmetlen volt tuningolni. Amikor meg kevés lett a proci, akkor meg az a pici tuning nem számított.
Viszont évekig atom stabilan működött.
Egyik ismerősömnél 1 hónapja cseréltünk le egy hasonló konfigot. Igazából ő sem tudja miért cseréltünk, gondolom megunta 6 év alatt a ház kinézetét. Internetezni az is jó volt :)

(#25) Fáraó


Fáraó
őstag

Jó írás, de ez van. Nekem is volt kb. 2 Bartonom amit nem lehetett tuningolni 200-ra, azokat szinte másnap eladtam. Aztán sikerült szerezni egy 3000+-ost, ami ment após gépébe, illetve saját használatra egy XP-M-et :)) . Az a konfig ma is megvan (Abit AN7, AthlonXP-M, 2X512 (2,5-3-3-8), 7600GS(256)), és nagyon szépen teszi a dolgát.

Jah, és egy Aero7 van rajta, emlékszem mennyire beleestem abba a hűtőbe.

[ Szerkesztve ]

VIGYORRRGAZMUS.....

(#26) Syl válasza Fáraó (#25) üzenetére


Syl
nagyúr

Meg is tudunk érteni. Csókos szája és pompás dudái vannak :DD

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) F e Z o


F e Z o
veterán

Grat az iráshoz.
Lehet egy 2500+-os mobil bartonnal, vagy egy 1700+-os tbred B procival jobban jártál volna tuning szempontjából, ez utóbbi darab némelyike ment 2000MHz-et is. Akkor ugye még nagy szó volt az 500MHz órajelemelés.
200-as FSB-s barton proci tudomásom szerint csak a 3200+-os jelölésű volt.

H2O über alles!

(#28) zippofcy


zippofcy
senior tag

Ezek a procik az AMD szégyenei voltak.
Könnyű volt őket lesarkazni (előttük, utánuk egyetlen másik procit se) illetve nem volt bennük hővédelem (előtük, utánuk midnen más prociban volt)
Így aztán választhatott az ember: rárakta a lesarkazásvédő rátétet (ami ha egy kicsit is magasabb volt rögtön kinyírta a procit mert nem érintkezett miatta a coolerrel) vagy megfőzte.
Én egy Duront égettem el túlfesszel (legarizták) meg egy Tbirdöt már eladás előtt (mikor cseréltem rajta a coolert)
Egy fos ez a generáció, jobb is elfelejteni őket. ;]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#29) Tamoo válasza zippofcy (#28) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Ezek a procik az AMD szégyenei voltak."
Azért ezt nem mondanám... Akkoriban elég gyorsnak számított. Van amelyiket nem lehetett tuningolni, ez van. Lesarkazásról meg annyit, hogy vigyázni kellett rá, nem naponta ki-be rakni, nem arra lett kitalálva.

(#30) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Hát a ramot tényleg rosszul választottad. A hűtés és a feszben nem voltál garasoskodós. A barthonok tuningolásához kell egy ceruza(ezzel volt szokás kiiktatni a szorzózárat), és elengedhetetlen a jó ram. A szorzóval viszonylag könnyen veszik a többlet Hz-et, de az FSB-ért már komolyat kell mutatni. Az egyik, hogy a RAM 1:1-esben brutál-agresszív beállításokkal menjen!
ui.
A processzor tényleg nem barombiztos, de az alaplap igen - hacsak nem nem iktatod ki.
Szerintem pedig örülj, hogy nem jutottál mobilbárcáshoz - a tulaj szívütést kapott volna a 2Volt említésére, s ha túléli meg téged csapott volna agyon - legalább is én biztos...

Utánam a kondenzcsik!

(#31) BiP válasza zippofcy (#28) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem ha a Bartont valaki lesarkazta, az nem az AMD szégyene.
Ezeken már voltak gumitappancsok a sarkokban, így aki nem tudott rátenni egy hűtőt normálisan, annak gratulálok.
Teljesítményben meg rohadtul nem volt az AMD szégyene.

[ Szerkesztve ]

(#32) Nowhereman válasza zippofcy (#28) üzenetére


Nowhereman
őstag

Tudod ezzel a lesarkazással valahogy senki nem fintorkodott mikor a celeronokat és a pentiket gyártották így. A hővédelem meg az alaplapon volt.

Utánam a kondenzcsik!

(#33) abridabri


abridabri
veterán

Jo kis procik voltak ezek.
Nekem egy 2500+ os volt ,Abit NF7 ben, Hynix (D43) 400mhz-s ramokkal, therlamtake silentboost proci hutovel megtamogatva. Hazhutes; 1db 12 centis venti a haz oldalan CPU magassagban.
Max 55-60fokos volt igy .
Talaltam par db kepeket is :)
Enyyit ment nalam stabilan.

[link]
[link]

Persze a mindennapokban alapfeszen 3200+ kent hajtottam , es boven eleg volt akkoriban :K

szerk: talaltem 3dmarkos eredmenyt is. ( VGA GF FX 5900XT , asszem ez nem volt huzva , de mar nem emlekszem )
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#34) Taky válasza Tamoo (#1) üzenetére


Taky
senior tag

"a barton ennyire antituning."

Ahogy vesszük...
Az egyik gépemben még mindig egy 2500+ barton megy Epox 8KRAI lapban (KT600!), Coolink 111+ léghűtővel, annak is 25xx a vége, bár az tény, hogy 15 foknál azért melegebb! :)
Jah, 2300ig feszt sem kell neki adni... Annak idején nagyon jó vásár volt ilyen procit venni, régi szép idők... :)

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#35) Tamoo válasza Taky (#34) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

rosszul fogalmaztam :) az én példányom ennyire antituning

(#36) #21346560 válasza abridabri (#33) üzenetére


#21346560
törölt tag

Épp most árulok egy szinte ugyanilyen konfigot darabokban :DDD

(#37) huskydog17 válasza zippofcy (#28) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"Ezek a procik az AMD szégyenei voltak."

Ekkora marhaságot ritkán olvasni ilyen fórumon! Az egyik legjobb és legsikeresebb CPU széria és akkoriban csúnyán elkenték a P4-eseket!

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#38) LGLuke válasza zippofcy (#28) üzenetére


LGLuke
őstag

Akkoriban kezdtek terjedni az AMD-s CPU-k.
Nekem ugyan máig van K5-ös is, de igazából a K7-tel terjedt el igazán idehaza az AMD.
Hozta a P4-esek teljesítményét, sőt túl is szárnyalta azt sok esetben.
Az nForce2-es chipsettel a legkomolyabb Inteles lapokkal is felvették a versenyt, ráadásul mind a CPU, mind az alaplapok olcsóbbak voltak, mint ahogyan ma is az Intel termékeinél.

Amikor én 2400+ -os CPU-t vettem, akkor a szomszédom egy low end vackot: 1,7 GHz Celeron xar, vmi 128MB SD Rammal, míg az enyémben Dual Channelben ment a 2*256 MB DDR1 400-as Hynix ram.

A sok sügér vette a vacak Celeronokat, mert csak annyit látott, hogy Pentium, de közben a sima P4-esek is sok esetben az Athlon XP-k alatt maradtak.
Te meg azt írod, hogy szégyen volt az AMD terméke??? :Y

Sima P4-esekből a gyorsabbak, meg arany árban voltak, mint ma a Core i7-esek legjobbjai, így okos választás volt egy jól felszerelt alaplap és komoly AMD CPU. Nem egy informatikus/villamosmérnök ismerősöm vett ilyet magának otthonra.

(#39) amd22


amd22
csendes tag

jokis cikk ez tuti.nekem is teccik csak az nem,hogy ennyit lehetett csak kicsavarni belöle :(
dehát ez megszokott az amd-töl.
üdv mindenkinek.

Gépgyilkos:)

(#40) Sethdobaloah


Sethdobaloah
senior tag

Ha egyszer jársz pesten, tudok adni egy mobil bartont, csak adj helyette valami másikat amíg használod, mert nővérem gépében van :)

...csak én vagyok helikopter?

(#41) Boxi88 válasza gyulus08 (#3) üzenetére


Boxi88
őstag

nekem is ugyan ez jutott eszembe!

grat jó írás!

(#42) Goll-r válasza Padree (#6) üzenetére


Goll-r
tag

Nekem van egy 2500+@3200+ alap feszen, stabilan megy már jó pár éve, asus lapban. :B Sosem adnám el, netes gépnek tökéletes.

"Nekem pezsegsz kicsi Plussz?" ^.^

(#43) qqcqqc


qqcqqc
őstag

az első komolyabb gépem egy 2800+ barton asus a7n8x-e deluxe volt.
át húzni nem nagyon lehetett, de amikor megvetten, nem is nagyon kellett.
azóta is amd-s gépem van, kivéve a culv-s lapost:)

(#44) mickemoto


mickemoto
őstag

Hát ezt a cikket kár lett volna nem megírni, szerintem nagyon jó lett :C
Habár én tuningba kevésbé vagyok járatos, de egy ma is használatban lévő Asus A7N8X-E Delux és AMD Sempron (Thorougbred) 2200+ párosnak a első tulajdonosaként (amit ezidáig még próbaképpen sem tuningoltam) a cikket olvasva kedvet kaptam kipróbálni mennyire vagy mennyire nem túlhajtható a gépem. Gondolom a Sempronok-tól sem kell sokat várni :DDD

(#45) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

nekem nf7 tbred B ezüstözve volt az első vérpezsdítő tuningom. Az volt az igazi... :))

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#46) D.Orion válasza zippofcy (#28) üzenetére


D.Orion
veterán

Eme hozzászólásoddal be is bizonyítottad, hogy fingod sincs a Barton korról.

Könnyű volt őket lesarkazni <> Én több, mint 50 gépet raktam össze akkoriban csak Barton procival. Egyet se sarkaztam le, ezeken felül még több tucat gépet szedtem szét és raktam össze újrapasztázás céljából, egyik sem volt sarkazva. Rajta volt a gumitappancs, aki úgy le tudta sarkazni az egy nagy marha volt. Kb. annyira értett hozzá, mint te...

nem volt bennük hővédelem <> Az alaplapban volt, ha olyan sügér vagy, hogy kikapcsoltad, akkor így jártál.

A maradék pár sorodból is kiderül, hogy te egyáltalán nem értesz hozzá, szóval jobb ha meg se szólalsz. :(((

Az AthlonXP-vel kezdett el terjedni nálunk az AMD, a Barton volt a csúcs. Aki nem akart kazán Prescott-ot, az Barton-t vett, mert kicsivel hűvösebb volt nála és a Prescott nyomában volt. A Northwood-od megette a Barton clock to clock-ban, szóval maradjál csak szépen csendben azt olvassál inkább utána. Informálódjál, hogy anno mennyi volt egy nforce2 ultra400 + Barton proci és mennyi az Intel verzió... :(((

(#47) zippofcy válasza LGLuke (#38) üzenetére


zippofcy
senior tag

Az egész postom arról szól MIÉRT volt szégyen.
A teljesítményéhez ennek semmi köze.
Amúgy is max ár / teljesítményben voltak jobbak az akkori Pentiumoknál.
Az az AMD proci ami teljesítményben is jobb volt, nem csak ha az árat is néztük, az a kövi generáció volt, az Athlon64.
Amiben már volt túlmelegedés elleni védelem, meg le se sarkazódtak érdekes mód.

"alaplapi hővédelem" :)) :D ha rosszul volt rajta a cooler (pl. lesarkazásvédő miatt nem érintkezett) azelőtt szétégett a proci hogy a gép eljutott volna addig hogy képet adjon a monitorra. Gondolom ezért nem is mentette meg az "alaplapi hővédelem".
Mondhattok akármit, ezeket a procikat akkor sem lett volna szabad így piacra dobni az AMDnek :P
Az intelesek joggal röhögtek rajtuk anno ;]

Az AMD procik meg nem akkor kezdtek el terjedni, hanem az 5x86-osokkal. 94 körül, ha jól emléxem.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#48) zippofcy válasza D.Orion (#46) üzenetére


zippofcy
senior tag

Szerintem meg ebből a postodból az derül ki hogy TE nem értesz hozzá ;]

De persze biztos korábban kezdted nálam ... (93 nyara, 486 DX2 - 50 mhz + cirruc logic + 170MB WD ... sajna a ramra már nem emléxem, talán 1MB? + GUS)

És az elsőkön NEM volt gumitappancs se ... elég sokáig nem.

[ Szerkesztve ]

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#49) Fáraó válasza Syl (#26) üzenetére


Fáraó
őstag

Az egy másik történet, de szerencsére tolerálta ezt a "szerelmet". :DDD

VIGYORRRGAZMUS.....

(#50) mmdms


mmdms
addikt

léghűtéssel már gyilkos 2V-ot.

Ezt erősen vitatom. Saját hibámból, egy jumper rossz hejre rakása miatt több mint másfél évig 2,1-2,15 voltot adtam anno egy 2800+-os bartonnak, és azóta is megy , haverom mutterja használja. Amúgy a szorzózár mentes procikat mikor adta ki az amd? A 2800+ omon nem volt lock.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.