Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Igazán kitehetnének a hatból kettőt külső SATA-ra. Nameg DisplayPort sincs. ;] :D

A legjobb aláírás a héten

(#2) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Inkább a DFI 790GX-M2RS érdekelne, arról nem akartok írni? Ütős kis mATX lap :K

[ Szerkesztve ]

(#3) janos1988


janos1988
addikt

Jol megtomtek ezt az alaplapot :)

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#4) Raymond válasza Speed® (#2) üzenetére


Raymond
félisten

A hotlink nemigen mukodik. Itt a hir linkje: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) atti_2010 válasza Speed® (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nallunk mar nagyban arukjak csak en Asust szeretnek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#6) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Ha CF-be kapcsolunk két vga-t, akkor mennyit számít a teljesítményben ha az egyik x16-os a másik meg csak x4-es foglalatban van?

(#7) sNORh válasza janos1988 (#3) üzenetére


sNORh
addikt

nembaj az, végre egyre jobban virágzik az amd lappijac :D márcsak proci kék hozzá..

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#8) MZsoltee


MZsoltee
veterán

A hűtőborda egy az egyben a gigáé, először azt hittem elírták a címet :D

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9) Gyuri27 válasza Sandormaster (#6) üzenetére


Gyuri27
félisten

A vgatól függ. Egy középkatos vga-nak szvsz pcie-ből a 4x-s elég is lehet.
Nem tünik ez rossznak asus létére. :DDD 3vga-val kiváncsi lennék mit muzsikál.

Amd - Radeon - Ryzen

(#10) pok.tom


pok.tom
aktív tag

jó kis amd lapka ez nekem tetszik, mondjuk mar nem amd van de ha az lenne.. :)
amúgy meg kiváncsi lennék az árra, meg h. mennyire forró az a chip passzív hűtőrendszer

igénybe vehető az Express Gate nevű rendszer, egy olyan minimalista, a bekapcsolás után néhány másodpercen belül elérhető szoftverkörnyezet, mely a fő operációs rendszer betöltése nélkül lehetővé teszi néhány (üzenetküldő, böngésző, képkezelő stb.) alkalmazás használatát.
ez meg nem nagy szám mar régóta van ilyen...mondjuk az inteles ha jól tudom..

MZsoltee: azért volt annyira ismerős az a passzív hűtés nekem, gondolom az asus nem szorul ra arra h. a gigabytétől lopjon ilyen 5letet :DD

[ Szerkesztve ]

(#11) Speed® válasza Raymond (#4) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nálam hibátlanul működik, behozza a lap képét :U

Sandormaster
16/4ben nem jó használni, 8/8 az ideális. Mivel 2.0, bőven elég minden karihoz.

[ Szerkesztve ]

(#12) Raymond válasza Speed® (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Nalam permission error, de legalabb lattam hogy Apache 2.2.3 es CentOS kombon nyomulnak :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) Speed® válasza Raymond (#12) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hm, nem értem, nálam IE\FF alatt hibátlan, mivel nézed?

(#14) erdoke válasza Speed® (#13) üzenetére


erdoke
titán

Opera 9.52 alatt:

"Forbidden
You don't have permission to access /imagebank/news_LPJR790GX-M2RSsk.jpg on this server.
Apache/2.2.3 (CentOS) Server at images.tweaktown.com Port 80"

A legjobb aláírás a héten

(#15) Speed® válasza erdoke (#14) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hát passz, de talán épp ezért használok FF3mat, semmi gondom vele.

(#16) erdoke válasza Speed® (#15) üzenetére


erdoke
titán

Nekem sincs az Operával. Linkelj normális oldalt! ;]
Ha a "Hivatkozó információk küldése" mellől kiveszem a pipát, akkor behozza az Opera, magyarul az oldal nem kezeli szabványosan ezeket. Fosch. :P

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#17) lezso6 válasza Speed® (#15) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha már voltál a főloldalon akkor beenged hotlinken is, egyébként nem. És FF3-am van.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Speed® válasza lezso6 (#17) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Na de ha FF3mal voltam a főoldalon és IEvel még nem, a cookiek vagy akármik nem közösek, miért jött be IEvel is rendesen? Mindegy, nem értek én ehhez :)

erdoke, feladom, keress magadnak egyet ami nórmális :P

(#19) lezso6 válasza Speed® (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

IP cím alapján, serverlog... :K
Egyébként az ő webserverük van úgy beállítva, hogy ne engedje a közvetlen linkeket bizonyos fájltípusokra. Böngészőtől teljesen független a dolog.

ON: A lap ára?

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) Bici válasza Speed® (#11) üzenetére


Bici
félisten

Opera alatt nem megy. FF, IE oké.

(#19) lezso6: Ennek ellenére FF, és az IE gond nélkül megjeleníti a képet a főoldal nézegetése nélkül, míg az Opera nem.

mod.: Ha copy-paste-el rakom be az Opera címsorába, akkor műxik. :K Sőt, utána a link is oké. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) leviske


leviske
veterán

Miért érzem ugy, hogy az ASUS igyekszik megtartani külsőben a különbséget az Intel és az AMD lapjai közt? :F

(#22) lezso6 válasza Bici (#20) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nálam a FF-nál nem engedte nézni amikor még nem láttam a főloldalt, de mind1...

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#23) Oliverda válasza leviske (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha ez most erről a lapról jutott eszedbe akkor szvsz ez nem túl helytálló megállapítás. A 790GX nem csúcskategóriás chipset.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) pok.tom válasza leviske (#21) üzenetére


pok.tom
aktív tag

talán mert más a 2alaplap felépítése?

(#25) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Nem tud valaki esetleg tesztet ezzel a lappal 2 magos procival, voltmoddal mennyit zabál ? :U Vagy végülis bármilyen 790es chipsetre épülő lap tesztje érdekelne fent említett tényezőkkel.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#26) leviske válasza Oliverda (#23) üzenetére


leviske
veterán

A 790GX ugyan olyan középkategóriás volna, mint a P45... nem? Azzal az egy különbséggel, hogy a 790GX-ben van IGP.

(#24) pok.tom: :)

[ Szerkesztve ]

(#27) Oliverda válasza leviske (#26) üzenetére


Oliverda
félisten

Ne az Intel chipsetekhez hasonlítgassuk mert az egy kicsit más tészta. A 790GX chipsetet az nF 750a ellenfelének szánja az AMD, tehát kb. hasonló felszereltségű lapokat kell várni 790GX-re is mint amilyenekt 750a-ra csináltak. A csúcs az a 790FX+SB750 lesz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) leviske válasza Oliverda (#27) üzenetére


leviske
veterán

A 790GX a 750a lennem megy??? :Y Én eddig azt hittem, hogy a 780a ellen... :F (bár hinni a templomban kell. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#29) Oliverda válasza leviske (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Szvsz a 790GX inkább az ábrán látható Intel G45 (2x8) verziójához áll közelebb mintsem a P45-höz. Vagy akár berakhatjuk a kettő közé a GX-et.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Danielson993


Danielson993
csendes tag

Sziasztok!

Szerintem ez egy prima alaplap alapból van benne vga is!
Am azt áruljátok el hogy mind a négy memória helyet megtömhetem neki 1066mhzes rammal? :F

(#31) Bici válasza Oliverda (#29) üzenetére


Bici
félisten

Ebben a táblázatba nem cserélték fel a 790GX-et a 790X-el?
Gondolom, a GX-nek a G45-el kéne egy sorban lennie, nem?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#32) pok.tom válasza Danielson993 (#30) üzenetére


pok.tom
aktív tag

négy RAM modul társítható 8 GB maximális összkapacitással, illetve legfeljebb DDR2-1066 sebességen.
pontosan.

(#33) Thulcandra válasza Danielson993 (#30) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Ezekkel a procikkal igen [link]

(a többivel meg nem támogatott az 1066 egyáltalán)

[ Szerkesztve ]

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#34) Oliverda válasza Bici (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem. A sima G45 ellenfele a 780G.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) leviske válasza Bici (#31) üzenetére


leviske
veterán

Nem hiszem. A 790GX jobban felszerelt, mint a 790X... és a kettő közül, csak a GX kap SB750-es déli hidat (ezzel jobb tuning képességeket).

(#34) Oliverda : Ő arra gondolt, hogy a 790X-nek kéne a P45-el egy szinten lennie és a 790GX-nek a G45 (2x8x)-el egy szinten, de a táblázatban fordítva van. :)

[ Szerkesztve ]

(#36) Bici válasza Oliverda (#34) üzenetére


Bici
félisten

Úgy értettem, hogy a táblázatban a 790GX-et, és a 790X-et cserélték fel.
Csak gondoltam, hogy az integrált grafikás lapoknak egy szinten a helye, de ha más a felszereltsége, akkor nem szóltam. :)
ui.: Na, most látom (nagyban megnézve), hogy az AMD-től származik a kép. Feltételezem, hogy ők tudják, hogy mit mihez csináltak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#37) pok.tom válasza Thulcandra (#33) üzenetére


pok.tom
aktív tag

és melyikkel nem?

(#38) leviske válasza pok.tom (#37) üzenetére


leviske
veterán

A K8-as procikat tudtommal elég csúnyán meg kell tuningolni, hogy 1066MHz-et mehessenek bvele a ramok. A K10-esek alapjáraton támogatják, minden tuning nélkül. :)

(#39) #65675776 válasza leviske (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

Annyira azért nem. 10x266, 1:1-es memóriaosztóval pont DDR2-1066-ot eredményez memóriaoldalon. G-ből meg nem igazán tudsz olyat mutatni, ami ezt nem bírná, nagyrészük alapfeszen.

(#40) craine12 válasza Thulcandra (#25) üzenetére


craine12
tag

Bár nem 790-es, de gondolom hasonló lehet a fogyasztása: 780G

#30 Danielson993: Tudomásom szerint csatornánként csak egy memóriát támogat 10066-os sebesség mellett, tehát vagy 4 foglalat @800, vagy 2 @1066. (Asszem a gyártó oldalán olvastam.)

No woman. No cry. No kidding.

(#41) Danielson993


Danielson993
csendes tag

Sziasztok!

Lehet már elhangzott ez a kérdés itt de nem baj!

Lehet tudni már, hogy ez az alaplap mikor jelenik meg itt MO-n?? :F
Ha esetleg már megjelent akkor vki megtudja mondani a leendő árát? :)
THX!

(#42) #65675776 válasza Danielson993 (#41) üzenetére


#65675776
törölt tag

Majd.

(#43) DuplaZso


DuplaZso
aktív tag

Tehát akor a lap DDR2-es memót nyel, és az integrált grafnak meg van "dedikált" DD3-a ?
Vagy mos miva ?

Egyébként pedig : fogyasztás és ár ? Tesztet kérünk ! :K

(#44) #65675776 válasza DuplaZso (#43) üzenetére


#65675776
törölt tag

A procifoglalatból kifolyólag a rendszermemória csak és kizárólag DDR2 lehet. A SidePort pedig GDDR3. Mi olyan nehéz ezen? legalább 6-7szer le lett már írva, már ebben a topicban is.

A topicban mindről volt már szó. Válts át Write Only-ból! :((

(#45) Oliverda válasza #65675776 (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

A Giga érdekes módon nem GDDR3-as hanem csak sima DDR3-as chip-et rakott az IGP mellé. Nem igazán értem az okát. Bár gondolom olcsóbb vagy 10 centtel a sima chip. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) #65675776 válasza Oliverda (#45) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jogos.

(#47) Danielson93


Danielson93
csendes tag

Szoasztok!

Az Asuslapjába 16 gb memória fér a hivatalos lap szerint ha jól értelmezem! Nem csak 8!

"4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR2 1066/800/667 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory
Dual Channel memory architecture"

[link]

[ Szerkesztve ]

(#48) pok.tom válasza Danielson93 (#47) üzenetére


pok.tom
aktív tag

szvsz ott a pont :K

(#49) BlueAthlon válasza Oliverda (#45) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Én abból indulnék ki, hogy nem akartak változtatni a memóriaalrendszer felépítésén és egyszerűen egy átmeneti tárat iktattak be pluszba az UMA mellé.

Miért?

Tanulmányaim szerint a a grafikus memóriák egyik sajátossága hogy blokkokban is kezelhetőek a celláik, elérvén hogy azonos adatokat tartalmazzanak külön cellákra vonatkozó beírási utasítások nélkül. Másrészt ez a memória bementei kapcsolási rajza is különbözik ( Cím/ adat / IO / CS / WE lábak és társai ), bár ebben javítson ki vki, ha tévednék...

VGA kártyákon a GPU alapból GDDR szabványú memóriák kezelésére van felkészítve, IGP esetén alkalmazkodni kell a meglévő memóriarendszer sajátosságaihoz és ennek megefelően kialakítani a csatolást...

Tehát egyszerűbb volt egy azonos szervezésű ram egység közbeiktatása, amely nem borítja fel az alapkoncepciót, nem igényli a memória alrendszer nagyfokú áttervezését, csak bővítését. Gondolatom szerint ennek köszönhetően K10 Crossbarja felé futó vezetékezés és rajta áthaladó parancs / adat / vezérlés hierarchia nagyban megegyezik az Sideport / Performance Cache-éval...

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#50) #65675776 válasza BlueAthlon (#49) üzenetére


#65675776
törölt tag

A HD3200 és 3300 is képes GDDR memóriákat használni. Az UMa nem zavaró tényező, lévén az IGP is a K8/K10 procikhoz hasonlóan egy crossbar-on keresztül fér hozzá az erőforrásokhoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.