Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Az ilyeneken mindig könnybe lábad az ember szeme. Nekünk anno csak 2x8 mega EDO-ra sikerült szert tenni :))

[ Szerkesztve ]

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Gratulálok a teszthez, tanulságos!

A tesztek alatt egy esetben nagyon is helytállónak éreztem az AMD P75 jelölését, mégpedig Winbench - Windows 3.1 productivity tests alatt. Itt megközelítően hozta 133MHz-en a P75 teljesítményét, és ez azt jelenti, hogy irodai alkalmazásokat tekintve mondhatni egyenértékű volt a két processzor. Persze nyilván a fejlettebb jobb, de ahogy a végén írod, olcsón egy egész jó processzort kínált az AMD.

Kéne egy Cyrix 5x86 procit is tesztelni, kíváncsi lennék a többiekhez való viszonyára!

#tarcsad

(#3) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nagyon remek, és tanulságos lett :R
Várjuk a folytatást :R

[ Szerkesztve ]

(#4) boeing


boeing
senior tag

Grat,jó kis irás :R ,majd 12 év múlva meg a 4magos proci irás :K

[ Szerkesztve ]

(#5) hemaka válasza Yutani (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

Arra én is kíváncsi lennék, mert cyrix-et csak képen láttam még, élőben soha. Így még a teljesítményéről sem tudok semmit. :)

(#6) Yany


Yany
addikt

Teljesen megerősíti ez a(z egyébként nagyszerű) teszt a tapasztalataimat. Annak idején a Quake volt brutálisan lassú 160 MHz-en ezzel a procival, miközben a suliban a DX2 66-os procikon száguldott. És nem kell ezt a véleményem elosztani 3-mal, tényleg durva különbség volt az Intel 486-osai javára.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#7) Geffry


Geffry
aktív tag

Remek volt olvasni, átható és nosztalgikus. Szeretem az ilyen írásokat. Nem az az izzadtságszagú kór 88 kvadró 12 terraherzen bencsmark izé. Köszönöm! :R

Valószínűleg a megszokás teszi hogy egy pillanatra bacsis tesztre számítottam... aztán rájöttem hogy se lekvár, se kivételezés az egyszerre egy címlapos írás szabály alól...

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#8) mephi666 válasza hemaka (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

ahogy nézegettem anno tesztekben: irodai alkalmazásokra tökéletes, viszont játékokban durván alulmarad az amd-vel, de főleg az intel-lel szemben... (nekem sem volt cyrix-om soha, de ismerősöknek volt vele tapasztalata és nem volt meggyőző)

nekem volt anno 133@200mhz-en hajtott intelem... jó proci volt az is, 32mega sdram-mal meg egy 4megás diamond monster-rel istentelenül jól meg a q2, unreal, half life, meg ami akkor ment :) azok voltak az igazi játékok...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) Penyus


Penyus
senior tag

Orom ilyen teszteket olvasni! :)
Kedvet is kaptam most osszedobni egy jokis 5x86 konfigot. Persze korhut. Van mar egy keznel, dehat a szereles orome :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#10) DeltaPower


DeltaPower
őstag

a cikkre ránézve egy kérdés merült fel bennem: vajon mit csinálna egy mai proci 3,3v tápfesszel a füstölésen kívül? :)

"Moonshine Whiskey (70°, ízesítés nélküli) van. Fincsi" - Teebee - "De az kiírtaná az egész családomat..Akkor is ha csak én innék belőle.." - forintuser

(#11) malwy


malwy
senior tag

Nekem már egy igazi 1996os AMD-K5ös procim van (PR100). Pentium hamisítás áldozata lettem párévesen;). Nagyon aranyos, hogy rá van írva HEATSINK AND FAN és Designed for Microsoft 95 + jónagy 95ös logó;).

Amúgy ez a tesztben szereplőkhöz viszonyítva milyen teljesítményű? Mert win98 prímán futott rajta.

[ Szerkesztve ]

(#12) Penyus válasza malwy (#11) üzenetére


Penyus
senior tag

Hat az egy kicsit gyorsabb. Nekem is volt olyan procim, egesz kellemesen ment anno. Elvileg az intel p100nak felel meg. Asszem tudja is kb csak az fpu kicsit lomhabb.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#13) Pötyi


Pötyi
őstag

Frescho!

Azt írod: Az első Pentium szériából nem sikerült keríteni egyet sem

Hol volt meghírdetve, hogy keresel ilyet? :D

Ha tudtam volna, hogy keresel, adtam volna egy 60 MHz-es P1-et kölcsön...

QNX is cool!

(#14) CYBERIA


CYBERIA
őstag

Erre csak egy dolgot tudok mondani: várom a folytatást ;]

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#15) Cythyel


Cythyel
senior tag

Ezek a retro írások mindig felidézik bennem a hőskort, mikor még kis szösszenetnyi teljesítményen is milyen jót lehetett szórakozni. Grat az íráshoz.
Nekem van elfekvőben egy 'elvileg még működőképes' (legutóbb mikor használtam még ment) IBM (Cyrix) 6x86 PR200-as (alapon 175MHz) procim.
Ha valaki vállalkozik rá hogy összemérje abban a mezőnyben ahova tartozik, akkor szivesen felajánlom. Nekem már nem kell.
Erőviszonyról csak annyit, hogy 210Mhz-re húzva a Need for Speed 2 SE ráröffentette, hogy neki biza P90-es kell hogy akadás mentesen fusson, és igaza is volt. Majdnem olyan volt mint egy gyorsabb diavetítés.

(#16) frescho válasza Yany (#6) üzenetére


frescho
addikt

Az Intel es az AMD 486-os kozott par szazalek elteres volt. Meg a Cyrix is egesz jot keszitett, mert az ovek sem logott ki nagyon a sorbol. Szerintem valami mas lehetett ott a gond. Ket dologra tudok tippelni:

- Jumpereles el volt tolva es nem mukodott a WB, esetleg 3-as szorzo. De meg igy sem lehetne lassabb egy DX2 66-nal.
- Videokartya: VLB vs ISA. Egy Tseng, S3 siman iskolazza az altalaban hasznalt Trident kartyakat.

https://frescho.hu

(#17) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hú, ilyenem volt anno, mmint amd 486-133 aka 5x86 p75.

ami jó volt, hogy azért a DX4-100at leverte sebességben (előtte olyanom volt). ami rossz volt, hogy pár irodai alkalmazás kivételével gyakorlatilag megették reggelire a p75 (sőt p60asok is). magyarul, ha az ajánlott gépigény pentium volt, akkor sok esély jó futásra nem akadt. ellenben a Carmageddon már ment rajta rendesen a DX4-100al ellentétben (ezt kb úgy kell elképzelni, mint amikor a Cel2.66Dn Crysiseztem egy x1600proval).

a quake2höz elég volt kemény 8-10framere. amivel az volt a baj, hogy engine hiba miatt kisebb fpssel kisebbet ugrott az ember, emiatt pár helyen noclipelni kellett:DDD

a cyrix 6x86 egy szutyok volt. egyik barátomnak volt egy 166osa, hát irodai munkán kívül szó szerint semmire nem lehetett használni. jobb esetben elindultak rajta a programok, rosszabb esetben csak mindenféle fura hibákat csinált. de legalább instabil volt.

aztán másik barátomnak meg volt egy p90ese, na azon ment minden remekül (Need For Speedet bírta 640x400ban míg az 5x86al maradni kellett 320x200on). az apja 166osán meg főleg, csak az meg laptop volt, az egy megás vidkari meg enyhén szólva is limitáló tényező lett:DDD

megvolt egy-két évig, aztán lett egy p2-266osunk 64mega rammal meg egy bansheevel. hát, volt némi különbség:DDD hugom meg megkapta gépet 166os pentiummá alakítva, heroes3ra tökéletes volt (úgy már ment rendesen).

azért az a 4 meg 8Ws TDP... mostmár értem miért volt rajtuk olyan mütyürke passzív hűtés anno gyárilag:) jelenleg a vidkarim memóriáin hatékonyabb van kb...

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) frescho válasza Pötyi (#13) üzenetére


frescho
addikt

Pötyi: Koszi szepen, a kozvetlen kornyazetemben nezte csak szet, de a 75 is tokeletesen megfelelt, igy legalabb tuningolhattam :)

SonicX: Elnek a lehetoseggel, akkor a kovetkezo teszthez mar van 2 proci.

https://frescho.hu

(#19) Cythyel válasza frescho (#18) üzenetére


Cythyel
senior tag

Akkor elővakarok még egy 200-266MHz-es Slot 1-es procit is ha kell. Zsír tiszta pentium, nem cerka.

(#20) gtamate2


gtamate2
veterán

Annak idején milyen jól jött volna egy ilyen teszt, de sajnos manapság már csak érdekességnek tekinthető :(

*Sn0w

(#21) tisn


tisn
addikt

Régi szép idők, sose volt pénzem rendes procira, csak ilyen szutyikra :) (386dx40 (ez jo volt), 486DLC, AMD 5x86, Cyrix 6x86)

(#22) eziskamu


eziskamu
addikt

Az első oldalon a táblázatban a RISC architektúra szerintem CISC akar lenni, ahogy a szövegben is írtad. Amúgy szép teszt, gratula!

(#23) frescho válasza Cythyel (#19) üzenetére


frescho
addikt

Nagyon megkoszonnem, a teszt utan visszajuttatom. A leheto leglassabb kellene, mert arra a sebessegre fel akarom huzni a tobbit is.

https://frescho.hu

(#24) Nowhereman


Nowhereman
őstag

különben lenne egy hülye kérdésem: miért nem egy ALI féle deszkával zúzattad az 5x86-ost? Azzal alapból többet hozott volna, mint a SIS féle tetűládával +nitróhűtéssel... Igen, pont a memóriakezelésben volt a kettő közt egy áthidalhatatlan evolúciós szakadék...

Utánam a kondenzcsik!

(#25) frescho válasza Nowhereman (#24) üzenetére


frescho
addikt

Egyszeru a valasz: Ilyen van, egy sajat, egyet meg kolcsonkaptam. A memoria kezelestol nem fog a duplajara gyorsulni, maximum par szazalekot. Eleve eselytelen, mert a ket adatbusz savszelessege: 5x86: 32bit 33MHz 133MB/s, a Pentium 64 bit 50 MHz -> 200MB/s. A nem hivatalos 60MHz-es FSB pesze sokat (240MB/s) segit, meg is latszik a mereseken. A Pentiumnak azonban meg ott van tartalekban a superskalar felepites, jobb FPU...

Nitro hutest nem hasznaltam, csak peltiert.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#26) rumkola válasza Yutani (#2) üzenetére


rumkola
veterán

nekem akkoriban cyrix pr150+ os procim volt.
Ilyen irodai alkalmazásokban dupláját hozta a 100-as penyának, játékokban meg a felét. Jól beszopódtam vele, de akkoriban nem volt net - legalábbis felénk - , és a offline lapokban sem voltak ennyire kiélezett tesztek. Én simán azt hittem milyen jól vásároltam, egészen addig amíg meg nem láttam hogy haverom 133-as pentiumos gépén dupla olyan jól futnak a játékok mint nálam.
:)

(#27) Nowhereman válasza frescho (#25) üzenetére


Nowhereman
őstag

ugyan márt, senki nem várná el, hogy a végső 486-os valahol elverje a pentiket, a nitrót meg már csak némi iróniával írtam..

ha nem tudtál szerezni olyan deszkát, némileg megértem, saját korában se volt gyakori jószág, pedig nem mérték drágábban a Sisnél...

Az elméleti átviteli sebességet pedig úgymond jobb kissé óvatosan kezelni, mert azonos klasszisokban akár 50% is volt azonos memóriákkal és procival a különböző csipkészletekkel szerelt deszkákban a memóriasebesség - ami helyből 20%-ot jelentett a tesztekben, nagy ívben és vastagon tojva a x*y=z jellegű egyenletekre... és a 20+ már nem néhány...
no igen akkoriban még nem volt prociba integrált memvezérlő, meg egyencsipszet...

és ha mondjuk valami korabeli cikkben rátalálsz erre a lapra, és a cikkíró valami transzban magasztalja azokat a deszkákat, akkor hidd el, nem ő hülyült meg, hanem tényleg léteztek azok az "áthidalhatatlan evolúciós szakadékok"...

Utánam a kondenzcsik!

(#28) Matr x válasza CsiguszMaxim (#1) üzenetére


Matr x
aktív tag

Nekem meg 4x4 mega edo volt :D

És olyan proci mint a bal oldali :))

Mindenhonnan csak zubog a sz@r, már nem is győzünk elállni alóla... --- ''Aztán egymásra ne lődözzetek!'' - Muterom paintball előtt

(#29) Kolondrum


Kolondrum
félisten

[link] :B [link]

[ Szerkesztve ]

(#30) mephi666 válasza Kolondrum (#29) üzenetére


mephi666
nagyúr

vááá, neeeeee... megölsz :D még tisztán emlékszem a hasonló kaliberű alkatrészekre/árakra, mintha tegnap lett volna... haverommal szinte heti szinten körbejártuk a város összes boltját árlistákat gyűjtve és álmodoztunk a jobbnál jobb konfigokról :B meg nyáron 24/14-ben szedtük a barackot, hogy összejöjjön a lóvé valamire :) de mindig maradt a használtcikk-biznisz :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#31) Kolondrum válasza mephi666 (#30) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én 98-ba kaptam meg az első gépemet, előtte nem nagyon volt dolgom vele, max suliba. Celeron 300-as volt slot1-es, SD ram, 3.2Gb HDD, S3trio 3d 4 megás VGA. Megvan róla a számla is, ma abból egy jó gépet lehet venni. Nem is tudom miért kaptam gépet, most jut eszembe! :DD

[ Szerkesztve ]

(#32) mephi666 válasza Kolondrum (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

az '98-ban elég komoly gép volt... nekem még akkor javában 66mhz-en járó 486dx2-m volt, aztán upgrade volt dx4-re... persze mellé 512k-s isa-s trident vga :) aztán az 586 azért maradt ki, mert már lezsíroztam egy ürgével, hogy megveszem tőle, csak eladta aznap másnak... :( azok a barmok meg fordítva rakták rá a tápot a lapra és elintézték, végülis enyém lett a lap procistól, döglötten, ingyen... (szüleimnél még megvan a pincében, falidísz volt, amíg el nem költöztem) aztán volt p100-am egy darabig, majd p133@200... 166mmx-em is volt, de az nem ment 185 fölé :( aztán jött a k6-2, majd a duron... azért a k6-2-nél lehetett érezni, hogy néhány dologban alulmaradt egy 300-as p2-vel szemben, hiába volt 50-100mhz-el nagyobb az órajel... pl divx-es filmekkel szórakoztam sokat, mert azok közül néhány elég gyatrán ment :( 750-es duronom 2001-ben lett és 2007-ben váltotta a 3800+ x2, azóta meg most 2 hónapja van az a2 250-es...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) Kolondrum válasza mephi666 (#32) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én tudom h jó gép volt, 3 db volt a cora-ban akkor és a második legjobbat vették meg, egy ismi javaslatára, hát a win95 játék volt neki suhant. Kompletten volt gép, monitor, hangfal billzet stb. Számtek tanárom is mondta h komoly. Pl volt USB portom is már, érted soha nem kellett. ALI csipszetes volt a lap, vagy a márkája volt már nem tudom. 24x-es CD-rom is volt benne. Rá nem sokra otársam kapott egy AMD K6-2-est, 3xx MHz, ő azt mondta h nem valami ismert ez az AMD cég, de komoly kis CPU-kat gyárt. :DD Igaza lett! Eladtam sok sok évre rá! Volt még celeronom, tualatainom, AMD-m stb.
Tudod rengeteg gépem volt, és egy pontig mindig úgy adtam el őket h vettem az árukból újat, egy forintot sem öltem pluszba beléjük. Haverom vette meg mindet. Régen volt elmúlt.

[ Szerkesztve ]

(#34) frescho válasza Nowhereman (#27) üzenetére


frescho
addikt

Elhiszem, hogy erosebb volt, de az 50% eros tulzasnak tunik. A lehetoseg adott, ha van ilyen deszkad, akkor szivesen letesztelem, vagy ha magad akarod, akkor segitek.

https://frescho.hu

(#35) biznisz15


biznisz15
csendes tag

Azért én még mindig AMD -párti vagyok nekem már nem kel (intel) nem szeretem őket. 2 honap alatt 2 intel procis kép sült be gyári hütésükel.

Számitógép ház alkatrészek szinrefujása olcson.|Szoftverjavítás,szoftverfrisités

(#36) Nowhereman válasza frescho (#34) üzenetére


Nowhereman
őstag

Sajnos nem szolgálhatok vele. A haverom sutyomban abban akarta kipróbálni a csencselős ramokat, és hogy levegye a biosjelszót, kisütötte a biost - az alaplappal együtt. Vissza a garisba, kaptam helyibe egy UMC-t - valami kiröpetető kártyán volt az IDE hozzá, no az természetes halált halt néhány hét alatt, abból gariban egy SIS lett, ami valszeg gyenguszabb a tiednél, lévén nem vette a 60-as FSB-t. Végül még örültem is, hogy nem kellett rá költenem többet. Úgyhogy max egy 3. SIS-el szolgálhatnák. Viszont ha belegondolok a lomosomban lennie kellene egy igazi osztásban hibázó első generációs P1-66-nak. Talán még müködőképes alaplap is lenne hozzá...

Mondjuk ha egy ram-proci felállásban mennyit tud jelenteni, azt kevésbé antik dolgok esetén egy KT266-nForce2 esetén is össze lehetne hozni hasonló különbséget...
Akkoriban még volt 5-6 gyártó, és együttélt a két véglet...

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#37) Vladi


Vladi
nagyúr

Végre valaki linuxszal tesztel. :R
Jó lett a teszt. Mondjuk szerintem árban is volt ekkora szakadék a 2 cpu között.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#38) zbence válasza bacsis (#3) üzenetére


zbence
aktív tag

Én személy szerint azthidtem bacsis teszt. :P

(#39) siriq


siriq
őstag

Sokan emlitettek hogy a 6x86-s instabil volt. Nalam nem. Tobb napig is ment(1 het), kozben szamolt. Pentiumokbol nekem is megvolt(elso szerias es mmx)szinte az osszes. Valamelyiket egeszen szepen lehetett huzni . Ha jol emlekszem a 60-s Pentiumnak mas volt a foglalata. Olyan regen volt, hogy lehet roszul emlekszem.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#40) JoeYi


JoeYi
őstag

ó máj gád, ó máj gád :R (imádom a P3 előtti érát)

(#41) frescho válasza zbence (#38) üzenetére


frescho
addikt

Bacsistol jott az alkatreszek zome, szoval benne van a keze. Azt hiszem kiegeszitem valamivel a tesztet.

https://frescho.hu

(#42) Penyus válasza siriq (#39) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekem is volt tobb 6x86. Semmivel sem volt rosszab a masikaknal.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#43) geza12 válasza Yany (#6) üzenetére


geza12
aktív tag

Nekem mindkettő volt, de az AMD-t jobban szerettem, nekem jobban bejött.
Még most is megvannak az egyik szekrényembe félrerakva emlékeztetőként :D

(#44) Boci_83 válasza Yutani (#2) üzenetére


Boci_83
őstag

Nekem első procim Cyrix 5x86 PR200 150Mhz volt. :D Rosszul volt jumperolva Intel 133nak, állandóan fagyott, semmit nem értettem hozzá, így kaptam, labilis volt, eladtam haveromnak, ő rendesen jumperolta, nála ment szépen. Megkérdezem nincs-e meg neki véletlenül, de nagy valószínűséggel ő is hasonlóan tett a 10 éves holmikkal mint én, lomtalanításba kidobtam... :(

[ Szerkesztve ]

**********

(#45) citrom904


citrom904
tag

ÓÓ azok a régi szép idők!!!! Az első gépem 486 sx 25 !!! Mondjuk gyorsan leváltottam egy pentium 166 mmx-re, mert hát haladni kellett a korral:) Szép teszt grat! :C

Lepd meg a májad : Igyál VIZET!!!

(#46) Penyus


Penyus
senior tag

De durva hogy kinek mi volt az elso gepe! Nekem az elso gepem c64 volt, az elso pcm egy AMD 286/16. Mindez 1991ben :)

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#47) frescho válasza Penyus (#46) üzenetére


frescho
addikt

ZX81 :)

eziskamu: Mikozben javitottam a kepet azon gondolkoztam, hogy nem-e inkabb CRISP-et kellene irni legalab a Pentiumhoz. Ha csak az utasitaskeszletet nezem, akkor CISC. Ha a belsejet a pipeline, utasitasdekoder... mind RISC. A kesobbi procik (mar az Nx686 is) kifele CISC, de belul RISC felepitesuek egy utasitas dekodoloval.

https://frescho.hu

(#48) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Nekem itt van az asztalomon egy celeron 300/66-os proci.mellette meg a sapkája. a másik oldalon meg a kártya hozzá. ha valaki kéri elküldöm neki szívesen bármelyik részét tesztelni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#49) Penyus válasza frescho (#47) üzenetére


Penyus
senior tag

Nekem az teljesseggel kimaradt. 89ben keztem c64el.

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#50) Boci_83 válasza Penyus (#49) üzenetére


Boci_83
őstag

Videoton Tv computer. 3,125 Mhz! :DDD

**********

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.