Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Hmm fini kis alaplapok :) Kissé fura AMD és nVidia találkozása :DD
Geforce boost?

[ Szerkesztve ]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) Iron Funeral válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Iron Funeral
őstag

nF7 alaplapok, az AMD meg mindjárt az RD8xx el jön. :U
Wake up, nVIDIA!

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#3) marcias válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


marcias
őstag

Én semmi finomat nem találok bennük. :U

Steam: marcias88

(#4) Móci


Móci
addikt

Kicsit régiek azok a chipsetek már... nekem biztos nem kellene.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#5) Zoz


Zoz
őstag

"Ugyan a chipset képességei között négy SATA-300 port támogatása szerepel, viszont a költséghatékonyság jegyében ezekből csak kettő került kivezetésre az alaplapon"
Ez azért nagyon gáz! Le lehetett volna hagyni inkább a floppyt, a párhuzamos portot, PATA portot...

(#6) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Nvidia/nforce hardcore fanoknak biztos jó lesz.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#7) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Kiváncsi leszek ezek mit tudnak a hasonlo msi amd-s lapokhoz képest.

Thulcandra: hány ilyen embert ismersz?

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#8) bsh válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


bsh
őstag

jelen

(#9) #65675776


#65675776
törölt tag

Most akkor a G55 AM3-as, vagy AM3 Ready? Mondjuk részletkérdés. Szinte bővíthetetlen alaplap azzal az öt darab foglalattal...

bsh: Majd kialszod.

(#10) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

am3 ready és 4+1 fázis. okés. slit kihajtani alacsony fogyasztású proccal (mert nagy éhséghez több fázis kéne)... igen, ez igy a marketingesek ötlete volt, ugye? legalábbis nagyon remélem...

a másik két sata portját inkább nem kommentálom, baromira kevés.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A 750-es lap jó, de az 520-as lapkát már lehetne mellőzni.

Amúgy meg mit kell érteni ez alatt, hogy nv ébresztő? Ez nem nv-s hír, hanem msi-s. Most az nv tehet arról, hogy egy alaplapgyártó nf 5-ös chipel szerelt lapot dob piacra?
Simán lehetne helyette 720-as. Csak úgy látszik több helyen az olcsóbban beszerezhető cuccokra van még igény. Persze lehetne rajta 780a/980a is, de akkor biztos jóval drágáb lenne.

Egyébként pedig aki szeretne amd procit, és sli-t használni, azoknak ez jó lehetőség, és semmi baj nincs az nf chipekkel sem, pont olyan jók, mint az amd-s testvéreik.

(#10) proci985

Ez tévedés.

Miért kéne több fázis? Hova? Inkább ez a marketing. A 8+2 fázis nem több, mint a 4+1, max duplikálva van. Én legalábbis így olvastam.

A két sata port pedig bőven elég sok-sok helyre, egy odd, egy hdd.

[ Szerkesztve ]

(#12) #65675776 válasza antikomcsi (#11) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tulajdonképpen ahova elég egy ODD + egy HDD, oda bőséggel elég egy mATX lap is. Igazából nem értem miért vesz mindenki fullATX lapot, ha egyszer a mATX-hez viszonyított többleteit soha sem használja ki. Átlag embernek bőven elég egy mATX rendszer. Csak ugye a formátum előnyei nagyrészt elvésznek az idióta mATX házak miatt, amik csak 20-30mm-rel alacsonyabbak a normál ATX házaknál. Ami meg tényleg kisebb, az irreálisan drága.

(#13) Thulcandra válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Szerencsére egyre kevesebbet, de egyik ismerős is most vett pár napja v.mi 30 000 körüli gforce kártyát, mert arról azt olvasta, hogy jó. Igaz olyan tesztet meg se nézett, ahol radeonokkal vetik össze, pedig hallott róla, hogy a radeonok most nagyon jók, de ugye az nvidia a menő. :N

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#14) Hebry


Hebry
senior tag

Szerintem jók ezek a lapok, irodákba, vagy csak az egyszerűbb felhasználóknak, akik azért valljuk be többségben vannak, és nem core i7 az álmuk, mert azt sem tudják mi az.

(#15) Abu85 válasza #65675776 (#9) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mi a helyzet az NForce lapkákra jellemző adatvesztés problémával? Vagy most, hogy bukó a chipset piac még jobban szarnak a dologra?
Igazából nekem az NF4-nél bánta pár gigám a találkozást, így a mostani nForce 780a SLI-re nem nagyon mertem a SATA vinyót rápakolni. Viszont a külső SATA vezérlő által elfoglalt PCI-Express portot használnom kéne a TV kártyához. Szóval van már javítás, akár szoftveres is? Vagy hogy áll az egész ügy? :)

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

NF520T-C33 nagyon oldschool azzal a négy PCI csatival... :C

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#17) bsh válasza Abu85 (#15) üzenetére


bsh
őstag

nekem van nf2 (igaz azon nincs sata), nf4ultra, nf560, másk nf5X0 (már nem is tudom milyen) és nf720d. ebből egy szerver. az nf2-t kivéve az összesen sata2 raid0 van, xp, vista64, win7 és kétféle linux, és mindegyiken tökéletesen és gyorsan megy minden, soha nem volt semmi gond, ilyen adatvesztés meg pláne nem. (az csak inteles verziónál volt, nem?) úgyhogy nincs ezekkel semmi baj, szuperek. ugyanez nem mondható el az amd csodákról, főleg nem linux alatt.

(#18) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Na itt már mondanám szívesen, hogy a vállalat XYZ típusjelzésű alaplapja az AM3 foglalat mellé párosítja az NVIDIA legmodernebb vezérlőjét. Há mégiscsak modernebb mint az LGA775. ;]

<-ƘƘ->

(#19) rybank


rybank
senior tag

, felmérhetnék, hogy ki jilyen és hány kártyát, és bővítő akármit használ, hogy a megcélozott vásárlók csoportja aki X pénzért akar venni lapot, azt jobban kiaknázhassák.

MSInél van példa a variálásokra, de az még nem jó

nem a 6 sata és a 4 pci foglalat a léyneg, hanem hogy mennyit hazsnál belőle a többség, és akkor esetleg nem kellene fizetni érte (, mert most kifizetjük a használatlan dolgok árát)

(#20) proci985 válasza antikomcsi (#11) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hát, baráti körben volt két q6600 és két p5k (3 fázis). az egyik p5kt eladtam 3hónapnyi szopás után (még defaulton is random kékhalt időnként), a másik pedig 1 év után belehalt az elektronmigrációba (!). egyik se ment 1.325 és 3.00 fölött (NB max +0.100), szóval se extrém fogyasztás se megsülés nem jött szóba (2x2 ill 4x1 memória 800cl5ön se olyan veszélyes). szóval nekem azért már sikerült occsó dizájn miatti szívásba belefutnom.

a 16 meg 27 meg 2525 fázis szerintem is kicsit túlzás, azért a 4 vs 8ra még nem mondanám annyira, hogy mindegy (viszont: ha emlékszel még hol találtad ezt a leírást, akkor megköszönném ha belinkelnéd,érdekelne a dolog). a p5k mondjuk egy ritka gyenge lap volt quad alá, ezt is hozzá kell tenni. az ilyen "ready" jelzésű dolgoktól kicsit tartok a HDready meg quad ready meg CF ready marketingszlogenek óta. avagy fizikailag belemegy, postol is, sőt akár még bootol is, csak használni ne akard:(

a 2 sata elég irodába ez tény. csak amikor utánna pár évvel az irodából kisöpört gépet megveszi vérpisti, jön majd a fejvakarás... én legalábbis jobban szeretem, ha van egy dedikált bootvinyó és egy tárolóvinyó, viszont valszínű, hogy a célcsoportnak nincs ilyen elvárása.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#21) Iron Funeral válasza antikomcsi (#11) üzenetére


Iron Funeral
őstag

Én azért ébresztenék mert, mint írtam az AMD-nek hamarosan itt a next gen chipsete, köv nF chipsetről meg nem hallani semmit :U Lehet, nem is lesz talán?
(btw ha nem is next gen de most jelent meg a 785g, "új" nF7 verzió nem tudom mikor jelent meg utoljára...)

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#22) Abu85 válasza bsh (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az NF4-nél bevallottan a tűzfal funkció csinálta az adatvesztést, míg az NF6-7i-nél a magas FSB volt a probléma. Igazából nem tudom, hogy pontosan mi miért történt, mert az NV jó szokásához híven nem dokumentálta az esetet, pedig baromi jól jönne. Innen felmerül a kérdés, hogy mind hibás-e, vagy csak az NF4 és az NF6-7i.

r1E3S3E7T: minek egy olyan piacon részt venni, amin még a másodhegedűs szerepet sem töltheted be. Hamarosan a CPU-ba lesz integrálva a GPU, innentől kezdve az egész chipset biznisz helyből bukta az NV-nek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) rybank


rybank
senior tag

, az NV csak kapálózik, nem tehet mást, utolsó megoldásként, egy régebbi chipsetet éleszt újra, a VGA-knál már jólismert módszer, szeritnem drága előállítani, nem lesz versenyképes, az ár miatt, a 750 meg kevés embert érint

(#24) Gerisz válasza proci985 (#10) üzenetére


Gerisz
addikt

Miért nem elég a 4+1?
Nekem azt mondta egy tudor, hogy hiába van 8 vagy több ha azok gyenge minőségűek, vagy nem valódik, hanem csak látszat és marketing miatt van osztva, akkor a 4+1-es simán tudja azt a teljesítményt. Nekem a mostani lapom a 6000+-t (windsor) is megette, a 2db 4850-el. Nem hiszem, hogy kevés, csak ez már a kinek a nagyobb a f...a.
Mit számít a proci áramkörnek, hogy mennyi vidkari van a gépben? Szerintem semmit.

(#25) #65675776 válasza Abu85 (#15) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó kérdés. Nálam spec a hw tűzfal soha nem lett engedélyezve, ettől függetlenül összesen ~100GiB-nyi adatom semmisült meg az nF4 segedelmével. Én voltam a barom, inkább vártam volna 1-2 hónapot még, és vettem volna AN8 Ultra helyett AX8-at...

Egyébként nem csak a SATA vezérlő (volt) hibás, nekem IDE vinyón is reszeltek nem kevés adatnak.

Az ügy meg úgy áll, hogy én többé nem veszek nFosos lapot. A mostani tulajokat csak sajnálni tudom. Azokat is, akik adatvesztés után eladták a vinyójukat tized áron, merthogy hibás...Eddig sem érdekelte Őket, szerintem ezután se fogja.

Nem tartozik a témához: milyen tuner?

(#26) twollah válasza Gyuri27 (#7) üzenetére


twollah
nagyúr

Jelen!

(#27) twollah


twollah
nagyúr

Erdekes alaplapok.
Kicsit retros az osszeallitas.

(#28) Abu85 válasza #65675776 (#25) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Leadtek PxPVR2200. Most a nagy gépben sül a két Radeon között, de lesz egy terás vinyóm amire jobb az adásokat rögzíteni. Meg amúgy is az új VGA dupla slotos lesz, így nem marad hely neki az elsődleges gépben. :) Lehet szerzek egy PCI-os SATA vezérlőt, jó kis Silicon Image-et. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) nuke7


nuke7
veterán

2x8 sávos sli? tudjuk h ez nem igazán nyerő... amugy meg CF-et tudnak, vagy nem is érdemes ezekbe ati kártyát venni az "ati" proci mellé..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#30) antikomcsi válasza proci985 (#20) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A q6600 az milyen típusu amd proci? :DDD ;]

Azt nem tudom, hogy intelnél, hogy van pontosan, de amd-nél nem tud a proci 10-20-stb. fázisról áramot felvenni, hiába van a lapon. Mit mondasz a 4 vs 8-ra, ha úgy van megcsinálva, hogy van 4 áramszolgáltatónk :) , amik jók, és jól bírják a gyűrődést, és az van bekötve a procira, illetve van 8 ami kicsit kevesebbet tud ugyan, de kettesével össze vannak kötve és így darabonként kevésbé vannak terhelve, de a proci így is csak 4 fázisról kapja az elektronokat? Ilyen esetben melyik a jobb?

Itt a péhán is lehet olvasgatni erről a különböző topikokban.

Nos, ha irodába nem is :D , mert én is a legalább 2 vinyó híve vagyok, de példáúl szüleinknek, gyermekeinken, bőven elég. Az persze igaz, hogy talán nem ezen kellett volna spórolni.

(#12) daa-raa

Igen, ezek a meglátások szerintem is teljesen jogosak, én sem értem ezeket a dolgokat. És a ház dolgot sem, mert egy olcsóbb mATX ház valóban nagy, amiket meg néztem, hogy na ez jó lenne, az meg 30K+. És így több megy el, mint amit a lapon spórol az ember.

(#15) Abu85

Akkor már kezdem magam szerencsésnek érezni, mert nekem soha nem volt adatvesztésem nf4-nél, igaz csak ultrát, és sli-t használtam 4x-et nem. Sőt még mentettem is át adatot nf4-ről 780a-ra. Semmi gond azóta sem, (kopp-kopp-kopp) és remélem nem is lesz. 780a-s lapon, pedig minden vinyót ahci-ben használok, teljesen jó, nincs vele semmi gond. Az a gép egy éve megy, és soha nem ment alapon a chipszet, kivéve összerakást követően az első indításig, amíg beléptem a biosba. ;)

[ Szerkesztve ]

(#31) #65675776 válasza Abu85 (#28) üzenetére


#65675776
törölt tag

És a legfelső x1-ben nem fér el?

nuke7: Nem kizáró ok AMD VGA esetén az nF chipset. CF-et természetesen nem tud egy nF sem.

[ Szerkesztve ]

(#32) antikomcsi válasza Iron Funeral (#21) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Na jó, de miért az nv-nek mondod? Ez msi-s hír.

Ha teszemazt jönne egy gyártó, aki kiadna valamilyen furcsa ötlettől vezérelve amd 690-es lapot akkor azt kéne mondani, hogy ébresztő amd?

Értem én, hogy mit szeretnél mondani, de erről most nem az nv tehet. (Vagy ki tudja ;] )

Egyébként van új 7-es nf chipset, úgy hívják, nForce 980A. :DDD

(#29) nuke7

Ez csak olyan belépő sli. :) Aki ilyen lapot vesz, nem gtx295-el párosítja. Hanem valami olcsóbb, 9800GT-vel. Vagy hasonló. Aztán azt nem eladja, hanem vesz mellé egy másikat, és örül az érzésnek. Ha kell a 16+16+8 sáv a vga kártyáknak, akkor nem 750-es lapot kell választani. Ezek a lapok, pont ezért olcsóbbak, mert ezeket nem tudják.

[ Szerkesztve ]

(#33) Killing


Killing
addikt

SLI?
Crossfire nincs? :U

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#34) #65675776 válasza Killing (#33) üzenetére


#65675776
törölt tag

nFossal soha nem is volt.

(#35) Abu85 válasza #65675776 (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az a kis fekete csati az integrált hangkari kimeneteinek van fenntartva. :) Ha kilövöm, akkor nem tudom hova kötni a hangszórót. :D

antikomcsi: régóta az NV tehet mindenről. Még a mostani elviselhetetlen meleg is az ő saruk. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) antikomcsi válasza Abu85 (#35) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Van ilyen kis usb-s kütyü, amit csak bedugsz, és mehet rá a hangszoró! ;]

Az már egy másik kérdés, hogy a hangkari helyére akkor sem tudsz mást rakni. :DDD

Apropo, nem marad valakinek egy ilyen audio max hangkarija? :B

Ja, gondoltam is, hogy írok nekik, egy panaszos levelet, mert múlthéten csúnyán leégtem a strandon! Szemét nv! :DDD

(#37) FireGL

Én is ismerek valakit aki panaszkodott az nf chipsetre, vagyis a hálózati vezérlőre, mert szar. Nem tudott letölteni rendesen, lassú volt, és akadozott.

Kiderült, hogy mégsem az volt a bibi, hanem a sokak által kedvelt gyártó, nevezzük asus-nak, routere okozta a problémát. Valami oleg firmware-t tettem fel rá neki, és megjavult minden, még az ftp is.

[ Szerkesztve ]

(#37) FireGL válasza Abu85 (#22) üzenetére


FireGL
aktív tag

"Innen felmerül a kérdés, hogy mind hibás-e, vagy csak az NF4 és az NF6-7i."

Egyik havernak van egy régi s754-es lapja NF4 chipsettel és sajnos hibázik rendesen a hálózati vezérlője. Ami a hírekben terjedt hogy kizárólagosan FTP-nél lesz crc hibás az hülyeség. (külső hálókártyát használ a srác) Az alaplap Sata vezérlőjével viszont semmi gond. Nekem NF570-es chipset van az MSI K9N Ultra-2 lapomon, eddig semmi baj nincs vele, nagyon jó a TCP/IP gyorsítós integrált hálókártyája. Amikor megvettem voltak problémák a sata-s vinyókkal, de kiderült hogy a alaplaphoz adott sata kábel volt a bűnös. (már majdnem gariztattam a lapot mire rájöttem... :D )

[ Szerkesztve ]

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#38) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Nagyon szép kis alaplapok, örülök, hogy az AMD is nyomja rendesen a lapocskákat.

(#39) #65675776 válasza Abu85 (#35) üzenetére


#65675776
törölt tag

Gratulálok. Akkor miért nem lehetett mondjuk megfordítani, mint az Abit tette az AudioMax-ok esetén? Vagy valamit félreértek?

(#40) oPalRx7 válasza Abu85 (#35) üzenetére


oPalRx7
tag

hát ugye? az nf7 chipset is extrám sok hőt dob ki magából, nem mint a jófajta amd 7 series :D

amugy ezekre a lapokra is lesz vevő, lefogadom :)
de én is forráztam meg magam nF chipsettel, de s939hez később se tudtam mást beszerezni :S :S (tönkre ment nf4, helyére kellett egy nf6 series-es lapot vennem...)

(#41) antikomcsi válasza oPalRx7 (#40) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

És milyen nf6-os lapra cserélted?

(#42) proci985 válasza antikomcsi (#30) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ööö az ilyen fura AMD:DDD

mondjuk gondolhattam volna, hogy nem feltétlenül egyezik meg a tápellátás sem. ha csak X fázisról tud a proc áramot felvenni, akkor elég X fázis is, feltéve, hogy azok rendesen meg vannak csinálva.

ez a 4 vagy 8 ez egy jó kérdés: attól függ:) én arra szavaznék, amelyik az elvárt paramétereken belül jobban teljesítene. jelen esetben egy nagyobb éhségű procot minél stabilabb feszekkel tudna etetni, lehetőség szerint minél tovább. az, hogy 4 vagy 8 darabbal oldják meg jobban, az már soksok minden függvénye (ár, megvalósíthatóság -az a fránya fizika-, feszstabilitás, drop, tüskék, melegedés, élettartam, helyigény, megbízhatóság). sajnos az elektronikai részben annyira nem vagyok otthon:(

Gerisz: közben rájöttem, hogy amdnél máshogy vannak a dolgok. ez esetben a 4+1 elég lehet (felhasznált alkatrészek függvényében), én intel procokból indultam ki, ahol tapasztalatok alapján a kevesebb fázisú lapok annyira nem szeretik a nagy éhségű procokat (vagy nem mennek, vagy nekiállnak az alkatrészek őrült módra melegedni).

a proc és a vidkarik a lapon nem nagyon zavarhatják be egymást (most extrém példákat, mint a befűtést és gyenge minőségű tápot hagyjuk), a CF readyt a p35ös reklámszlogen miatt hoztam föl... ja, 16+4es CF meguralt :/.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#43) Solten


Solten
addikt

Na okos, "meglatta a piacot" az AMD a zod'fanatikerekben... :D Jol jon toluk is egy kis bevetel... :))

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#44) antikomcsi válasza Solten (#43) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Jól bevált dolgokat nem mindenki szereti megváltoztatni. Nem is olyan rég, még jelmondat volt, hogy amd alá, csaki nforce való. Amúgy ezt a piacot nem az AMD látta meg, hanem az MSI, és bizony jópár amd-s rendszer alapja még ma is nf chipset.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.