Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Yoshida válasza Parallaxis (#50) üzenetére


Yoshida
aktív tag

azt olvastam, hogy a military standardok teljesítése miatt kihagyták, mert túl érzékeny a barometer a tesztek sikeres átviteléhez.

(#52) caledonia válasza Yoshida (#49) üzenetére


caledonia
csendes tag

Most látom, az új VA3 frissítés után, már úszás közben is mér pulzust.

[ Szerkesztve ]

(#53) Yoshida válasza caledonia (#52) üzenetére


Yoshida
aktív tag

wow, akkor nem csak fenix 6 kiváltság, ez jó hír :) köszi (feltételezem a VA3 a vivoactive 3 :) )

(#54) Ganzer válasza vanye (#47) üzenetére


Ganzer
aktív tag

Én a nagy Alzás leárazásnál vettem egy Garmin Fenix 5 plust. Hadd nem mondjam, hibátlanul teszi a dolgát, appal együtt.
Nem bántam meg a vételt, sőt. :K

(#55) taptaq válasza Yoshida (#49) üzenetére


taptaq
aktív tag

Elvileg van benne barométer.

[link]

Samsung A54, CASIO 1500WH

(#56) ( V ) válasza taptaq (#55) üzenetére


( V )
veterán

A hivatalos oldalon nem említik [link] , ellenben a GTR-el ahol viszont van [link]
A YT tesztekben is kiemelik hogy nincs benne baro. :(

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#57) pzske válasza ( V ) (#56) üzenetére


pzske
aktív tag

Remélem a GPS jobb lesz mint a GTR-é mert azt mondják a fém ház miatt az nagyon necces. Szerintem ezt felesleges a garminnal összemérni azok pontosabbak, de drágábbak és bennük is sok a hype. Ezt ár érték arányban kell kezelni remélem be fogja váltani az általam támasztott igényeket csak jönne már meg....

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#58) HKorn válasza Yoshida (#51) üzenetére


HKorn
addikt

Mondjuk az gáz, nekem barométer must have hegyi bringázás miatt

Run&Ride

(#59) ( V ) válasza pzske (#57) üzenetére


( V )
veterán

Megint csak a YT tesztekre hivatkozva, a GPS illetve maga a rendszer is gyorsabb és megbízhatóbb. Amúgy kolléga mondta hogy a GTR mióta frissítést kapott jobban működik a GPS.

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#60) adamson18


adamson18
csendes tag

Szerintem pontos pulzusmérésre pántot kell használni. 2 évig használtam bip-et most verge liteom van szerintem ár érték arányban nagyon jók az amzfit órák. De, azért ne várjuk el , hogy atom pontos GPS- ük legyen ennyi pénzért. 400m-es pályán 10 km-en nálam a bip is pont 320m csalt és verge Lite-is. Többszöri méréssel. Szerintem ugyanaz GPS vevő van bennük. De, ez nem sok amúgy szerintem.

(#61) Crus


Crus
őstag

Garmin 920XT után Fenix 5 Sapphire Plus-ra váltottam, és persze próbáltam ilyen kínai próbálkozásokat is. Van a Porsche meg van a Skoda. Valóban elvisz A-ból B-be mind a kettő. Aki a sportot csak egy kicsit is komolyan gondolja, az vegyen egy normális sportórát és ne ilyen egy nap alatt lemerülős Apple Watch, meg kínai romokkal próbálkozzon. Ezeket a komolyabb sportórákat az ember nem 1 évre veszi és amikor kint vagy terepen, rohadtul nem mindegy, hogy mi az, ami maximálisan segíti az edzésed és mi az, ami "hát nem rossz". Fogalmazhatnék úgy is, hogy az életedről van szó! Egy ilyen óra egy sportolónak fontosabb, mint egy okostelefon. Sporteszköz! (Meg még sok minden más is!)

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#62) HKorn válasza Crus (#61) üzenetére


HKorn
addikt

Na, azért ne essünk túlzásokba "életedről van szó" meg hasonlókkal. Tudtommal az okos sportórák elterjedése előtt is voltak sportolók és egész jól elvoltak nélküle.

Nekem van egy ismerősöm aki maraton futó és egy tökegyszerű Casio órája van és kb a stopper funkciót használja rajta. Nem az órán múlik a sikered, de tény hogy sok hasznos infóval elláthat.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#63) Crus válasza HKorn (#62) üzenetére


Crus
őstag

Tudtommal itt nincs profi. A profi óra nélkül is bármikor megmondja mennyi a pulzusa. A kezdőnek, haladónak viszont rendkívül fontos a pulzusalapú edzés, legyen az futás, úszás, kerékpározás, vagy Gerecse...

Arról már nem is beszélve, hogy a komolyabb órák komplett edzésterveket is tartalmaznak (pulzus vagy tempó alapon), melyeket követve a kitűzött cél elérhető.
Onnantól van szó az életedről, amikor nem érted, hogy miért vagy rosszul fél órás futás közben, aztán kiderül, hogy azért, mert 195-ös pulzussal futottál, aminek sok köze nincs az egészséghez. (Magyarul a tempód és a felkészültséged nem képeztek közös halmazt semmilyen univerzumban.)

A mellkaspántos mérés EKG pontosságú, a csuklós nagy előnye a kényelem, hátránya, hogy intervallumos edzésnél lassabban reagálja le a BPM változást, de abszolút nem vészes (pár mp) és ha rendesen rá van húzva az óra a kezedre, akkor a pontossággal nincs gond a komolyabb vasaknál.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#64) zsocy válasza Crus (#61) üzenetére


zsocy
őstag

Bocs, de ne már. Van a Skoda 6M-ért és van a Porsche 60M-ért. Azért a kettő között van még ez meg az, nem? Azért egy jó kis E mercivel is el lehet jutni A-B-be.
A végletek sosem jók semmiben.
Ne hasonlíts egy 50 ezres valamit egy 250 ezreshez.
Amúgy meg aki komolyan gondolja Garminnal sem fog csuklón pulzust mérni, felvesz egy melkasövet, és edzővel dolgozik.

Nem tudom miért jár ide minden Garminos közölni hogy ez szar, ez része valamilyen rítusnak? Benne van a kézikönyvben?

Kezeljük a helyén ezt az órát, ami nem lesz olyan rossz ha végre beáll az ára.

(#65) Crus válasza zsocy (#64) üzenetére


Crus
őstag

Van arányaiban olcsóbb/drágább Skoda és Porsche is. A minőségre, képességekre, supportra, időtállóságra, sőt értékállóságra kívántam célozni. Hogy a kettő között mi van, az akkor lesz érdekes, amikor rájön a user a saját kárán, hogy a drágább lehet, hogy jobb? Lehet, hogy azt kellett volna venni?

Nem hasonlítanám, de a vak is látja, hogy mennyire igyekszik Kína lekopizni a neves gyártók, bevált termékeit.

Járnak ide Garminosok? Ezt nem tudtam... akkor én Xiaomis vagyok, abból volt a legtöbb ilyen vackom.

Ennyiért Vivoactive 3... karácsonykor 45k-ért volt vihető, aki kihagyta vessen magára.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#66) ( V ) válasza Crus (#61) üzenetére


( V )
veterán

😂😂😂🤣🤣🤣 hááát ezen jót röhögtem... köszi 😁

* Sᴀᴍsᴜɴɢ Gᴀʟᴀxʏ S23 Uʟᴛʀᴀ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 14 * OɴᴇPʟᴜs 7T Pʀᴏ - Sᴛᴏᴄᴋ Aɴᴅʀᴏɪᴅ 12 *

(#67) TommyX_


TommyX_
őstag

Azt hittem már ennyi hozzászólás a T-Rex-ről érkezett, de hát még sem. :DDD

Én úgymond egyszerű órahasználó vagyok, nekem most Stratos van, ezt sem használom ki.
Én csak óraként, hívás, sms, e-mail értesítésre, ébresztőnek és alvás és lépés monitorozásra használom az órát.

Az "okos" óra korszak előtt nagyon tetszettek a Casio G-shock órák, már meg is volt az elképzelés, hogy milyet veszek, de bejöttek az "okos" órák és afelé fordultam.
Én nagyon vártam már egy Casio G-shock órához hasonló órát és végre itt van.
Be fogok nevezni egyre idővel, amire én használom bőven jó. :K

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#68) Crus válasza ( V ) (#66) üzenetére


Crus
őstag

Végre valaki, aki átérzi, hogy mit éltem át a cikk olvasása közben :D :R

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#69) UnA válasza ncc1701 (#48) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem.

(#70) zsocy válasza TommyX_ (#67) üzenetére


zsocy
őstag

Én is pontosan így vagyok ezzel az órával mint te. Stratosom van, nem sportolok profi szinten csak hobbiból, plusz nagy gshock rajongó is vagyok. Nálam is betalált a Trex főleg a formája miatt. Valószínű lecserélem én is a Stratost ha kivasalják a kezdeti hibákat és esik kicsit az ára is.
Aztán ha nem jön be még mindig gyüjthetek Garminra :)

(#71) Memmaao válasza zsocy (#70) üzenetére


Memmaao
addikt

Én inkább kicsit gyűjtenék és vennék egy instinct órát. Idén Q2-ben jön az instinct új generációja, sztem a mostani 80-95 e forintos àrról esni fog az ára.

My name is Bond, James... Dean.

(#72) rolywrx


rolywrx
tag

Ma átvettem az első itthoni darabok egyikét az idegesítőkabalásponthuuu áruházban. Jópofa, formára, méretre tényleg G Shock. :)

4 hónapig használtam Instinct-et is.
Más a kettő, a Garmin vérbeli sportóra, ANT+, BLE szerzor fogadással, a Garmin app brutál tudásával. Inkább sportóra okos funkciókkal.

A T-Rex inkább sportos okosóra. Súly is rendben.
Felváltva használom a GTS-el és Galaxy Watch-al. Kiváncsi leszek.

A menü, szoftver és UI dolgok abszolút a GTR-re (GTS kicsit más) hajaznak. De látszik, hogy lenne még mit fejleszteni. AOD nem igazodik a számlaphoz, de van.
Értesítések még bénák.
Az órat kikapcsolni ugyanúgy csak körülményesen lehet a system menüből.

Egyelőre csak a gombokra ébred, kijelző tapizásra nem, lehet szándékos, mivel sport óra.

RolyWRX

(#73) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok!

Én is átvettem az enyémet. Első benyomások:

Nagyon könnyű tényleg nem veszed észre, hogy rajtad van.
Könnyen összepárosítható a telóval amizfit alkalmazásban jól be lehet állítani, sok óralap van szerintem mindenki megtalálja az igény szerinti megfelelőjét.
Munkámból adódóan én mindig telóval futok, edzek biciklizek így nekem egy kiegészítőnek kellet, hogy lássam a tempóm, pulzusom, távomat és a tevékenység idejét. Gps jelet nagyon könnyen gyorsan talál +1 pont. A óra a távot alul méri szerintem, de pass: Endomondoval mérve a mai futásom 13.69 km volt az óra 13.29-t mért. Amikor a endomonos gpx t átraktam stravába akkor 13.24 lett. Az aksija nagyon jónak tűnik: 1:44 futás alatt 12% esett az aksi és még nem volt feltöltve teljesen. Menüje nagyon gyors és testre szabható. Viszont az nagyon béna, hogy nem tudod kiexportálni a gpx t és amikor áttölti stravába az adatokat nettó hülyeségek jelennek meg. Amizfitben megnézve a tevékenységet jók az infók, hasznosak a grafikonok és szerintem a pulzust is jól méri. Remélem ezt javítani fogják mert ez így nagyon béna. 56k volt most 2 év garival alzában. Ha kicsit lejjeb megy az ára akkor ár érték arányban rendben van és most megfizettem az újdonság árát, de nekem most ez megért ennyi pluszt. Koppintásra valóban nem ébred, de azt be lehet állítani, hogy amikor felemeled a karod akkor ébredjen fel. Összegezve ez tényleg egy okos óra sportos funkcióval. Ha pontosabb mérést akarsz akkor garmin, de ott is hallani hideget meg meleget is. Ha bármi kérdés van akkor hajrá!

[ Szerkesztve ]

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#74) TommyX_ válasza pzske (#73) üzenetére


TommyX_
őstag

Az alway on display milyen rajta, mennyire látható? :)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#75) HKorn válasza pzske (#73) üzenetére


HKorn
addikt

Nálam például egy olyan körön, ami hivatalosan 7.2km, a telefon 6.88-at mért, GTR órám meg 7.22-t. szóval nem biztos, hogy a telefon mindig jól mér.

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#76) pzske válasza TommyX_ (#74) üzenetére


pzske
aktív tag

Ja igen: always on displayt nem használok , de gyorsan be lehet állítani. Digit és pointer face közt tudsz választani. Nekem auto fényerőn van és nagyon jól látható napos időben is +1 pont. Be tudod állítani, hogy mennyi ideig legyen látható.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#77) HKorn válasza pzske (#76) üzenetére


HKorn
addikt

Barométer van benne, vagy nincs? Tud magasságot mérni?

Run&Ride

(#78) pzske válasza HKorn (#77) üzenetére


pzske
aktív tag

Nincs benne barométer, de számol szintet workoutban, de nyilván csak térkép alapján.

[ Szerkesztve ]

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#79) TommyX_ válasza pzske (#76) üzenetére


TommyX_
őstag

Köszönöm az infót, én majd folyamatos módban akarom használni az AOD részt.
Ha jól értem, akkor az AOD annyit ír ki, (csak az idő)
A napi lépésszám, akksi töltöttséget meg akkor látom, amikor megnyomom a gombot és feléled a kijelző?

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#80) zsocy válasza TommyX_ (#79) üzenetére


zsocy
őstag

Tudnátok egy képet csinálni az AOD-ról? Én is csak találgatok mi lehet rajta.

(#81) pzske válasza TommyX_ (#79) üzenetére


pzske
aktív tag

Kicsit pontosítok mert én csak most értettem meg :) Na szóval AOD ban csak 2 fajta facet tudsz használni amiket leszedtél nem. AOD ban mutatja a az időd, lépésszámot és az aksi töltöttségét. Amikor megnyomod a gombot vagy felemeled akkor meg megjelenik az általad kiválasztott face és megjelennek a plusz infók is ha vannak. Ez is elég béna így szerintem mondjuk én nem használom a AOD-t.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#82) TommyX_ válasza pzske (#81) üzenetére


TommyX_
őstag

Köszönöm a választ, már csak ki kéne találni honnét rendeljem meg ;)

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#83) pzske válasza TommyX_ (#82) üzenetére


pzske
aktív tag

Ha nem sürgős akkor várj vele mert még nagyon bugos. Szerintem 1 hónap és lesz a hivatalos xiomi boltban. Holnap AOD ról csinálok képeket.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#84) TommyX_ válasza pzske (#83) üzenetére


TommyX_
őstag

Ami volt órám eladtam, így berendeltem 1 órája kb, meglátjuk milyen lesz nálam.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#85) pzske válasza TommyX_ (#84) üzenetére


pzske
aktív tag

Honnan rendelted végül?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#86) TommyX_ válasza pzske (#85) üzenetére


TommyX_
őstag

Alzáról.
Gondolkodtam külföldről, de úgy voltam vele, ha valami baja lenne, akkor visszaküldéssel ott vagyok árban majdnem (szerintem), mintha itthon venném.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#87) TommyX_ válasza zsocy (#80) üzenetére


TommyX_
őstag

Ilyen az AOD része:

Alzára visszatérve:
Várható időpont: március 6, 2020 :W
Még egy hónapig nem lesz órám, ha ez marad a dátum.

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#88) ratobi


ratobi
senior tag

Sziasztok,
Aki már használja...
Kb. mekkora távolságig tartja meg a Bluetooth kapcsolatot a telefonnal?

(#89) ratobi válasza ratobi (#88) üzenetére


ratobi
senior tag

Esetleg az Ali - ról vett már valaki?

(#90) feel2006 válasza ratobi (#88) üzenetére


feel2006
tag

Engem egy GPS tracklog érdekelne, bringázásról, vagy futásról, hogy mennyire ugrál?! :R

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#91) pzske válasza feel2006 (#90) üzenetére


pzske
aktív tag

Mit értesz az alatt, hogy ugrál ?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#92) HKorn válasza pzske (#91) üzenetére


HKorn
addikt

Mennyire pontatlan, gondolom

[ Szerkesztve ]

Run&Ride

(#93) pzske


pzske
aktív tag

Nem pontatlan. Ugy méri mint a strava. A gps jelet könnyenben elveszíti mint egy telefon. Pulzus mérése is kb pontos csak lassabban méri a változásokat. Az appja is használható, de nagyon van hova fejlődni. Aksija és a kijelző nagyon jó.

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#94) feel2006 válasza pzske (#91) üzenetére


feel2006
tag

Mennyire tér el a valóságtól a mért útvonala?
Pl. nekem az Amazfit Bip nem egyszer eléggé csak 1-1 pontot bök a térképre, amit tetszőlegesen összeköt, ami elég furcsa. Az érdekelne, hogy annál jobb vagy rosszabb a T-rex GPS-e.

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#95) pzske válasza feel2006 (#94) üzenetére


pzske
aktív tag

Ennél sokkal pontosabb, szóval igen jobb mint a Bip!

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#96) feel2006 válasza feel2006 (#94) üzenetére


feel2006
tag

Itt találtam egy viszonylag jó teszt videót róla, ahol bemutatják a tracklogot is.

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#97) Jackal2 válasza caledonia (#37) üzenetére


Jackal2
senior tag

Érdekes amit írsz, ezt az utat egyébként én is megfutottam, így lett 20K-ért használt Stratos 2-m, pedig volt Polar, Coros, Garmin és Sigma ID is a kalapban. Nekem a fő bajom az volt a Vivoactive-val, hogy nem képes zenét tárolni, ezért cigölhetem magammal a telefonomat, és akkor még 80K alatt nem nagyon volt Vicoactive 3 Music (mondjuk most már látom hogy a sima 58K).

Nekem egyébként alapvetően futáshoz kellett óra, szóval szerintem az lesz, hogy kijátszom magam a Stratos 2-vel, addig lemegy a Vicoactive 4 ára, aztán megveszem használtan :D

Annyi, hogy a Garmin PPG szenzorjai pont ugyanúgy szarul mérik a pulzust, ne tévesszen meg az, hogy az egy drágább óra, egyik sem igazán pontos. Lassan követik le a terhelésváltást, a GPS késik, emiatt "rángatja" a sebességadatokat, persze ezek szélsőséges esetek. Szóval a Garmin is akkor jó, ha van hozzá egy HRM öv, vagy egy foot pod a lábadon.

Pont ezért nem vagyok hajlandó 100K-t áldozni egyre...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#98) Jackal2 válasza HKorn (#62) üzenetére


Jackal2
senior tag

Monspart Sarolta is valahogy lehozta amit le kellett, egy Garmin nélkül :D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#99) gabesszg


gabesszg
aktív tag

Sziasztok! Ügyes voltam és sikerült kinai verziót rendelni ,tudnátok segíteni angol nyelvet hogyan lehet rávarázsolni ? Segítséget előre is köszönöm.

(#100) Dexxter182 válasza gabesszg (#99) üzenetére


Dexxter182
tag

Ez engem is érdekelne hasonló cipő. :))

Nincs az a nagyon finom gulyásleves, amit ne lehetne elrontani egy csipetnyi szarral... @ http://ubisali.blog.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.