Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gabesszg válasza Dexxter182 (#100) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Nincs egyenlőre rá megoldás, végülis nekem inkább értesítéshez kellett illetve időt nézni , ez inkább annak fájó aki sporttevékenységre használná mert így Kínai nyelvtudás nélkül eléggé necces :D .

(#102) sanzi89


sanzi89
addikt

El fog jutni valaha is oda ez az "okosóra" biznisz - főleg ha hiper-szuper outdoor - hogy egy tetszőleges térképen lássam az aktuális pozíciómat? Vagy ugyanazokat az 5 éves funkciókat csomagolják csak át verzióról verzióra? :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#103) zoli03 válasza sanzi89 (#102) üzenetére


zoli03
őstag

Most is van ilyen, pl Garmin Fénix 6 PRO.

(#104) sanzi89 válasza zoli03 (#103) üzenetére


sanzi89
addikt

Igazad van, pontatlanul fogalmaztam.

Ez a kategória el fog-e jutni oda? Egy szaros gpx exporttal is trükközni kell már nem is tudom hány éve.

Illetve, hogy akármilyen térképet használni tudjak? Ha akarom akkor a turistautak.hu, ha akarom OpenStreetMaps, ha akarom bármi más Android-ra elérhető, vagy valamilyen univerzális megoldás.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#105) Yoshida válasza sanzi89 (#104) üzenetére


Yoshida
aktív tag

átlag józsi US-ben nem fog vacakolni ilyenekkel. Ezért van a Garminban (már amelyikben) beépítve a térkép, csak használni kell.
Kínaiak meg spórolnak, license köteles térképre nem költenek.

De csak így érzésre mondom.

Amit te elvársz, azt androidon is dedikált appok tudják csak kezelni, frissen tartani, mint a locus pl. amit én legalábbis nagyjából ismerek. De ott is kell trükközni a turistautakkal, behozni böngészővel, letölti, felrakja, aztán nekem nem ment a layer része se, külön állítgatni kellett, hogy megjelenjen a turistautak "skin". Ha itt se megy ez olyan flottul, miért menne órán? Aminek a kezelése is full nehézkes?

(#106) zoli03 válasza Yoshida (#105) üzenetére


zoli03
őstag

OpenStreetMap tudtommal szabadon használható, Androidon futó appok is azt használják nagyrészt szóval nem a térkép a gond.
Inkább ott lehet a probléma, hogy vagy beleraknak az órába olyan hardvert, ami jelentősebb optimalizálás nélkül is elvinné a térképet, csak ekkor drágább lenne az óra, plusz az akku semeddig nem bírná kb (inkább ez a gond). Vagy optimalizálják a szoftvert gyengébb hardverhez, ami sok pénz és nehezen is tudom elképzelni, mikor még az órán futó egyszerű opecáiós rendszer sem működik tökéletesen, vannak benne logikai hibák.

(#107) sanzi89 válasza Yoshida (#105) üzenetére


sanzi89
addikt

Ha túrázás és Magyarországról beszélünk, akkor a turistautak.hu megkerülhetetlen. Van megoldás a legelterjedtebb eszközök mindegyikére (Garmin kézi GPS-ekre is!). A Garmin Mobile XT a régi Nokia E52-esemen is futott, ezt a szintet hardveresen nem üti meg például a tesztben szereplő óra? Nem hiszem.

Nekem úgy tűnik, hogy hardverben bőven van már erre lehetőség, csak különböző okok miatt a szoftvert tartják mesterségesen buta szinten, hogy kb. alig lehessen használni ezeket a cuccokat bármire. :(

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#108) vanye válasza sanzi89 (#107) üzenetére


vanye
senior tag

Szigorúan csak a magánvéleményemet írom le (több, mint 10 éve teljesítménytúrázom), de sztem egy olyan vonal az órán, amit követni tudsz, bőven elegendő. Tegyük fel, hogy a zöldön haladsz valahol, és látsz egy vonalat, amin magad is látod egy nyíl formájában; ekkor tudod, hogy rajta vagy a tracken, amit leszedtél. Ha az a vonal mondjuk vesz egy jobbost húsz méter múlva, miközben a jelzés is arra megy tovább, akkor pontosan tudod, hogy még mindig a zöldön kell haladnod. Ennyit a trackkövetésről; ami leírtam, azt egy Pace vagy egy Garmin Instinct is tudja (igaz, a Pace van, hogy megmakacsolja magát menet közben, és rebootol, mert miért ne...).
Ha azt szeretnéd tudni, hogy merre megy egy-egy jelzés, akkor ahhoz vegyél elő egy térképet, aztán nézd meg, hogy mi merre hány (kilo)méter. De ha egy adott útvonalat szeretnél az óra segítségével végigjárni, ahhoz nem kell teljeskörű térképes szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#109) sanzi89 válasza vanye (#108) üzenetére


sanzi89
addikt

Első sorban nem teljesítménytúrázáshoz kell, arról különböző okok miatt pár éve leszoktam.

"Ha azt szeretnéd tudni, hogy merre megy egy-egy jelzés, akkor ahhoz vegyél elő egy térképet..."
Ezt nem szeretném, igaz nem térkép, hanem telefon.

"De ha egy adott útvonalat szeretnél az óra segítségével végigjárni, ahhoz nem kell teljeskörű térképes szolgáltatás."
Nem adott útvonalat szeretnék végigjárni. Csomószor ha elindulok túrázni nem tudom még, hogy merre megyek általában annyi a fix, hogy mikorra kell hova érnem. Az útvonal pedig kb. ahogy alakul, ehhez lenne jó egy óra. Csak annyit szeretnék megspórolni, hogy ne kelljen elővenni a zsebemből a telefont.

De úgy tűnik, hogy jelenleg nincs olyan eszköz ami tudná ezt, és árban is az ingerküszöböm alatt van, szóval marad a telefon előveszegetés zsebből.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#110) feel2006


feel2006
tag

Sziasztok,
egy offtopic kérdés.
Van itt más is aki esetleg most a vírushelyzet során/előtt rendelt órát kinából és még várja nagyon?
(Aliról Amazfit store-tól vettem egyet még már 13.-n, de 19.-e óta meg sem mozdult). :W
Tisztában voltam egy bizonyos lassulással, de most olyan, mintha megakadt volna a "Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra" fázisban és sem dispute-olni nem lehet, hisz feladták, a vevő védelmet 2x tolták ki most 07/07-ig, és már attól tartok ebből bizony óra nem lesz soha..

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#111) mediumgecso


mediumgecso
őstag

Sziasztok!
Hamarosan csatlakozom egy feketével, elvileg hétfőn hozza futár, már nagyon várom :C
iOS-szel fogom használni.

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#112) Jumpalaja12


Jumpalaja12
tag

Üdv! Szombaton rendeltem az órát hétfő reggel 6-kor jött az sms, hogy mehetek a a postacsomag autómatához. Viszont a QR kóddal nem tudtam mit kezdeni, nem talált rá semmit. Amazfit huami alkalmazást töltöttem le, most frissítget.

(#113) bonobutor


bonobutor
csendes tag

Szintén egy fekete 😊

(#114) porkiy


porkiy
aktív tag

Sziasztok, mekkora átmérőjű az óralap meg maga a ház?

(#115) kaisers


kaisers
aktív tag

Használja vki Samsung telefonnal?
Konkrétan N10 érdekelne, hogy akadály mentesen fut-e, és teszi a dolgát ahogy kell?

(#116) nagydarab79 válasza kaisers (#115) üzenetére


nagydarab79
csendes tag

Hali, s20ultraval tökéletes. Én Samsung watchrol váltottam. Utáltam, hogy le kell vennem munkában, félteni kellett ha játszom a gyerekkel. Ez bírja, egy hetet simán elment pedig használtam rajta mindent, és volt még benne 30%. Ha nem garmin meg a vérprofi sport a fő szempont akkor tökjó kis cucc ez.

(#117) kaisers válasza nagydarab79 (#116) üzenetére


kaisers
aktív tag

Köszönöm

(#118) M0RGI válasza vanye (#108) üzenetére


M0RGI
őstag

Hali! Ezt a trackkövetést melyik pace tudja? A stratos?
Nekem pont erre lenne szükségem túrán és most a telefont kell elővenni.
Bár Mapy.cz app szépen mondja hangüzenetekkel a zsebemből, hogy merre térjek le, de az elegáns mégis az lenne ha látnám a tracket egy pillantással.
Jelenleg GTR-em van, tudtam, hogy az nem fogja tudni, de rájöttem, hogy más funkció nekem nem is nagyon kell.

(#119) din90


din90
csendes tag

Sziasztok,

rutinos tulajokhoz lenne (egyelőre :) ) két kérdésem.

Lehet csak nekem nem tiszta, de valahol mintha láttam volna olyan beállítást, ami az óra „felébresztését” állítja. Ezt álmodtam, vagy eldugták a kis huncutok?
(Furcsa lenne, ha alapból tényleg csak a gombokkal lehetne felébreszteni hosszabb pihenője után.)

A másik, ami elsőre szemet szúrt, hogy egész napos jövés menés, mászkálás, meló során az óra szerint alig égettem pár kcal-t.
Ez így kerek, vagy ez is valahol beállításfüggő, esetleg valamilyen sportmódban (folyamatos pulzusmérés mellett) más eredményt ad, vagy... hogy is van ez?

Köszönöm!

Nézzétek el, rajtam kívül biztos mindenkinek tiszták ezek a dolgok. :)

[ Szerkesztve ]

(#120) vanye válasza M0RGI (#118) üzenetére


vanye
senior tag

A Pace tudja, de amúgy a Stratosnak (a Pace utódjának) is tudnia kell. (A nagyban azonos HW/SW okán.) Amíg megbízhatóan működött ez a funkció, addig én magam is előszeretettel használtam.

Stern des Südens!

(#121) M0RGI válasza vanye (#120) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszi! Akkor már csak egy nem transzreflektívbe kéne végre beletenniük...

[ Szerkesztve ]

(#122) Cocos 2.


Cocos 2.
csendes tag

Sziasztok. Ma vettem át az órát. Az lenne a kérdésem,hogy a csuklómozdulatra történő bekapcsolást aktiválni kell? Mert csak a gombokra reagál.

(#123) Cocos 2.


Cocos 2.
csendes tag

Ahh, köszi megvan! :DD

(#124) Cocos 2.


Cocos 2.
csendes tag

Ha fürdésnél a csuklómozdulattal felébred a számlap. Ha a tusból rámegy a víz, akkor el is kezdi "lapozni". Az úszás edzésnél akkor ez hogyan működik? A víz bármikor leállíthatja a mérést? Vagy elötte ki kell kapcsolni a felébresztő funkciót a csuklómozdulatra?

(#125) feel2006 válasza Cocos 2. (#124) üzenetére


feel2006
tag

Az oralapnal fentrol lefele huzod es a kis lakattal zarolod az erintokijelzot, igy csak gombok lesznek.

En is ma vettem at. A kijelzo mozditasra nem csak gombra ebredt mi oldotta meg?

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#126) defloektor88 válasza mediumgecso (#111) üzenetére


defloektor88
csendes tag

Szia!
Mik a tapasztaltaid?
Értesiteseket mennyire jeleníti meg?
Jól kijönnek egymással?
Köszi előre is

(#127) defloektor88


defloektor88
csendes tag

Sziasztok!
Iphone-al használja valaki?
Leírná esetleg a tapasztalatait?
Köszönöm

(#128) Cocos 2. válasza feel2006 (#125) üzenetére


Cocos 2.
csendes tag

Köszi a tippet. A csuklómozdulatot az Amazfit alkalmazásban tudod aktiválni.

(#129) mediumgecso válasza defloektor88 (#127) üzenetére


mediumgecso
őstag

Szia,
I11-gyel használom, teljesen jól müködnek együtt, minden értesítést megkapok.
Vágj bele nyugodtan :)
Amazface alkalmazásban több számlap is található.

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#130) defloektor88 válasza mediumgecso (#129) üzenetére


defloektor88
csendes tag

Szia!
Köszi a választ!
értesitésekből mennyi látszik?
emailbe például bele lehet olvasni?

(#131) whitelighter


whitelighter
csendes tag

Sziasztok!
Valakinek volt olyan jelensége, hogy az egyetlen gyári digitális face-n kívül egy se mutatja az időjáráshoz tartozó hőfokot? Csak a piktogram jelenekik meg, milyen az égbolt de fok nem, helyette "--" jelzés van.

Lenovo P780 - VIBEUI_V1.5_1423_baralajbi_Pure_V1

(#132) whitelighter


whitelighter
csendes tag

Update:
Amazfit app újratelepítése megoldotta a problémát.

Lenovo P780 - VIBEUI_V1.5_1423_baralajbi_Pure_V1

(#133) TommyX_


TommyX_
őstag

Hosszú várakozás után, végre nekem is lehet ilyen órám :U :)
Itt vannak az események:
2020.02.03 előrendelés
2020.02.07 beérkezés
2020.03.06 beérkezés
2020.03.27 beérkezés
2020.04.30 beérkezés
2020.05.14 beérkezés
2020.06.01 beérkezés
2020.06.22 beérkezés
2020.06.19. elméletileg megérkezik
2020.06.23. megkaptam az órát.

[ Szerkesztve ]

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#134) Tomsec86


Tomsec86
tag

Udv. Probaltam az oran nem elore telepitett kinezetet cserelni de barhogy probalom nem sikerul. Help pls! A masik hogy samsungon hasznalom es folyamatosan az ertesitesi savban van az amazfit app. Valahogy meg lehet oldani hogy ne fusson mindig az app?

Huawei Mate 10 Pro

(#135) feel2006


feel2006
tag

Első tapasztalatok:
11 nap üzemidő, 9%-nál töltőre téve.
ebből (2,5+2 óra) GPS idő, többi normál működés 5 kategóriányi értesítéssel, 6-24h között engedett autó kijelző világítással, AOD nélkül, auto fényerőn. Pulzusmérés alapon hagyva, tehát folyamatos, cserélt WF-el.

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#136) feel2006 válasza Tomsec86 (#134) üzenetére


feel2006
tag

Az app-ot az értesítésen ki lehet kapcsolni, nekem S10+ -on elsőre sikerült.
Keresd csak, ott lesz az, pontosan már nem emlékszem hol, de ha lehúzod a fenti menüt, akkor a megjelenő értesítési sávot jobbra/balra elhzúva megjelenik a beállítások az értesítésre, és ott..

A képcsere ezzel ment: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.amazfit1

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#137) Cocos 2. válasza TommyX_ (#133) üzenetére


Cocos 2.
csendes tag

Basszus! Ennyi idő alatt,már ingyen kellett volna kapnod!
Szerintem most már itthon olcsóbb,mint amikor megrendelted.

(#138) Tacsilaci


Tacsilaci
tag

Sziasztok!Egy olyan kérdésem volna hogy használja valaki az órát konditermi edzéshez?Ha igen mik a tapasztalatok?Én kb. egy hónapja vásároltam egy Honor Magic Watch 2-t.Gyönyörű meg minden,de edzéshez borzalmas!Nagyon alacsony pulzus eredményeket mér!Egyidőben próbáltam egy Fitbit Charge 3-mal. 20 -30 szívverés különbségek voltak!A szívem kalapált mint egy állat a Honor meg 110-120 között mért!A Fitbit 150-161!Szóval esetleg próbálta valaki súlyzós edzés közben?A válaszokat előre is köszönöm!

(#139) atthany


atthany
aktív tag

most 130 dollár környékén van az alin eu raktárból, csak a színén gondolkodom, tetszik a fekete és a khaki is :F

(#140) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Strava szinkronizálás működik mindenkinél??
Hozzá adtam az amazfit alkalmazásban a fiókot,de semmi.
Nekem csak úgy engedte,hogy webes felületen hozzá adtam a gpx fájlt.

(#141) feel2006 válasza soultrapp (#140) üzenetére


feel2006
tag

Szia,

Nekem a notify app-al megy igen.
Valamiért ráadásul meg automatan fel is teszi újabban meg azt is amit nem akartam.

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#142) soultrapp


soultrapp
senior tag

Hello!

Legújabb frissítés óta random újraindul az órám.

Másnál is jelentkezett esetleg ez a probléma??

(#143) feel2006 válasza soultrapp (#142) üzenetére


feel2006
tag

Tegnap kaptam meg a frissítést (FW:1.0.0.1), akkor 2x újraindult, de azóta nem tapasztaltam ilyet.

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#144) soultrapp válasza feel2006 (#143) üzenetére


soultrapp
senior tag

Jó neked.
Nekem ma vagy 4szer indult újra. :(

(#145) kaisers


kaisers
aktív tag

Sziasztok!

Esetleg magyar nyelvet lehet rá varázsolni?
Úgy tudom alapból nincs benne.

(#146) feel2006 válasza soultrapp (#144) üzenetére


feel2006
tag

Oh, nekem is megvan a vesszőparipám azért. :)

1. szétesnek bizonyos óralapok, Notify app-ban és az órán is, egyszer csak az óra jobb alsó negyed szelete kiesik, széthullik, mintha nem jó lenne 1-1 számlap. (bár ez lehet számlap hiba).

2. Ébresztő beállítás.
akáhogy állítok ébresztőt az órán az a gyári 3 db van, beállítom és reggelre visszaáll ugyan arra a 3db és időpontra. Az Amazfit app-ban hiába állítom át, hogy egyszer helyett minden nap, majd az időt, utána visszaugrik arra az app-ban és az órán is ami gyárilag volt. Ez vagy bug, vagy nem tudom mire vélni. :) az órán átállítva meg reggelre áll vissza. :W

Mikrotik-Hu | -unofficial- | https://www.facebook.com/groups/mikrotikhu/

(#147) soultrapp válasza feel2006 (#146) üzenetére


soultrapp
senior tag

Most úgy néz ki,hogy jó lesz.
Factory reset ismét és gyári számlap beállitva.(nem tudom meddig bírom ezekkel) :) :)

Nekem eddig nem eset szét egy számlap sem.
Ébresztő is rendben van.Nekem 5 időpont van beállìtva.

(#148) porkiy


porkiy
aktív tag

Sziasztok, az AOD-t valahogy meg lehet változtatni, vagy csak az a kettő fajta lehet, ami gyárilag rajta van.....?

(#149) Viper26 válasza porkiy (#148) üzenetére


Viper26
nagyúr

Szerintem csak az.

Pixel 7 | FR955

(#150) porkiy válasza Viper26 (#149) üzenetére


porkiy
aktív tag

Köszönöm. Kikapcsolni csak menüből lehet, gombbal nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.