Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RaveForce


RaveForce
veterán

Hat ez nem gyongen hajaz kulsore az altalatok is tesztelt mykronoz zeroundra.. :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#2) beyruth82


beyruth82
veterán

Gondolkoztam,hogy megvenném Mi5s plus telefonhoz de nem magyar nyelvű,nem ismeri a mifitet,nem is igazán xiaomi termék és ahogy írták a számlálók mérők benne nem a legpontosabbak.Inkább kihagyom...

(#3) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Jesszusom. Jó drága lett. Amikor legutóbb nézegettem, még kintről rendelve is megállt 30ba. Annyiért majdnem rábolintottam, de 50ért... :/

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Szoftveres oldalról lenne még mit csiszolni....de amúgy nem rossz. :U

(#2) beyruth82: Mi Band 2. :))

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#5) ollie válasza beyruth82 (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A magyar nyelv hiánya nem hátrány, sőt, még előny is, már annak aki előre akar lépni az életben.

A szenzorok meg nagyon jók benne, egyedül a pulzusméréssel van gond, de mindegyik karperec/óra esetén ugyanez a helyzet, egyik sem mér megbízhatóan pulzust (még a 200 ezres Apple Watch sem).

A mi fit szinkronizálás hiánya az egyedüli hátrány, bár tény, hogy az nagy.

***

(#6) CSAVI38


CSAVI38
tag

egyrészt ez az eu verzió, amit kb szerintem tök értelmetlen megvenni ennyiért, mert a kínai tök ugyanaz csak más a firmware és csak 35000 Ft, ami egyrészt tud szinkronizálni a MI FIT-tel és bár mókolni, kell ami a simple user kategóriát már ki is ejti, de teljesen angolá alakítható, sőt ha lenne valaki aki vesz a fáradságot és leadná XDA fórumba a fordítást, akkor magyar is lehetne. Mondjuk akinek magyar garancia kell annak megérheti a felárat, mert ez még mindig csak 50 ezerért is fele annyiba sem kerül mint a párom tök ugyanazt tudó GARMIN órája, ami 115 ezer volt és full műanyag, ez meg kerámia, fém, jobban is néz ki és még zenét is lehet rá tenni amit pl a GARMIN-ra nem. .
Pontosságról meg annyit, hogy nem csukló érzékelő minden órán hasonló pontosságú, nyilván nem egy mellőpánt, cserébe nem kell más hozzá, se telefon, se pánt. AGPS meg tök pontos benne.

Akit bővebben érdekel menjen át ide, mert itt már kiveséztek mindent MI FIT, nyelv.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#7) beyruth82 válasza ollie (#5) üzenetére


beyruth82
veterán

Teszem azt egy miband2-hoz képest klasszisokkal jobb annyival hogy 5x annyiba kerüljön vagy azért nem?

(#8) ThorsHUN válasza ollie (#5) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Ez szoftveresen modosithato lenne, csak hajlandosag kene hozza.

FitBit szenzorai valamivel megbizhatobbak.

Ami jo lenne meg tole az az endomondo, runtastic, runkeeper alkalmazasokhoz valo csatlakoztathatosag.

Ellenben uj info volt, hogy barmilyen hatterkepet fel tudok rakni. Konkretan sajat keszitesu temat is lehet krealni?

(#9) sharp4


sharp4
őstag

Mifit-et nem ismeri. Miért? Hordjam a Mi Band 2 mellett? Legalább váltaná ki.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#10) sparks válasza beyruth82 (#7) üzenetére


sparks
senior tag

Nekem van Mi Band 2-m is meg ez is megérkezett múlt héten. Nekem bőven megért ennyit (EUSTOCK beszerzés, így magyar garis), nem váltanék vissza semmiképp. Az, hogy kinek éri meg és kinek nem, az nagyon változó lehet...

Ha most felveszem a 2-est, akkor olyan érzésem van, hogy az egy pici játékszer ez meg egy komoly műszer.
Egyébként a cikkben írt dolog, hogy az értesítések nem tűnnek el a telefonról nálam másképp van.
SMS-ek, üzenetek szövegei átjönnek szinte teljesen (most megnéztem egy Messenger üzenetet és 83 karaktert simán elolvashattam az órán - emaileknél küldő neve és a cím olvashatók) és ha elolvastam, elhúzom jobbra és a telefonról is törlődik az értesítés. Tehát 2 irányú a kapcsolat. Válaszolni nem lehet, nem is lenne életszerű az óra képernyőjén pötyögni, de ez nem zavaró. Egyelőre EU verziót használok, majd lehet átállok a másikra, ha nem kapunk belátható időn belül egy frissítést, amivel a MiFit menne nekünk is.

A pontosságáról annyit, hogy a GPS hibátlan, sokkal pontosabb adatokat produkált, mint a OnePlus 3 a zsebemben, pedig az sem rossz. Barométer is van benne, így a magasság adatok is hibátlanok. A Strava oldalon kielemezve egy mérést még az is látszik rajta, hogy néhány méterrel magasabbra kerültem, amikor felmentem a Margit hídra és lejjebb, amikor megérkeztem a szigetre. A pulzusmérése az esetleges, nem bíznám rá az életem. Általában azt láttam, hogy szerintem jócskán felémér, de majd ma vagy holnap tervezem tesztelni a Polar mellkaspánttal összehasonlítva.

Nagyon tetszik, hogy sok féle óralapból választhatok és bár évekig nem hordtam órát, nagyon tetszik, hogy ismét van ilyen a kezemen, nem zavar, kényelmes és az én izlésemnek igen megfelelő a kinézete is. Én nagyon sokat gyaloglok, túrázok, kocogok, ezek tarckeléséhez ez a kis eszköz hibátlan móka.

Az üzemideje nálam napi 1-2 óra trackeléssel kb. 4 nap volt, de mint írtam, múlt héten érkezett, így erről nincs sok tapasztalatom, majd pár hét után jobban látszik a dolog.

(#11) Csapoati


Csapoati
nagyúr

De jó lesz ez jövő ilyenkor, féláron. :) Addig meg jó a Mi Band 2 is.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#12) beyruth82 válasza sparks (#10) üzenetére


beyruth82
veterán

Köszi szépen ez kimerítő és hasznos volt.Igy már másként látom a dolgot. :)

(#13) Wesder


Wesder
félisten

A 25-40 napos MiBand2 üzemideje, nekem többet ér, persze nem egy ligában jàtszanak, ez tény :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) sharp4 válasza Csapoati (#11) üzenetére


sharp4
őstag

Addig sportra jó a Garmin Forerunner is :)

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#15) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Milyen hátránya van egy ilyen - a "fényt visszaverő" - kijelzőnek? Vajon miért nem ilyen van minden órában (esetleg telefonban)? Szerintem elég nagy gáz, hogy a kültéri olvashatóságot mind a mai napig "izomból" (maximumra tekert fényerővel) próbálják megoldani.

(#10) sparks
Vajon egy teljes napot kibír GPS-es track-eléssel? Illetve, hogy működik ez az egész? Ha a végén szeretném az eredményt mondjuk Endomondo "alá" bevarázsolni, akkor mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

(#16) Balzak83 válasza Csapoati (#11) üzenetére


Balzak83
senior tag

+1 Mi Band 2 tökéletes, az Amazfitben nem tudnék aludni. Egyébként én is majdnem elcsábultam, de inkább megvettem a runkeepert, és telóval futok.

[ Szerkesztve ]

(#17) sparks válasza <Adamsky> (#15) üzenetére


sparks
senior tag

Azt láttam, hogy 1ó52p alatt úgy kb. 10% fogyott el sport módban (ilyenkor GPS, pulzusmérés mennek folyamatosan). Tudni kell, hogy sportolás közben, ha nem nézem a kijelzőt, akkor az infók nem változnak rajta, ha magam elé emelem, akkor frissít mindaddig, amíg fel van emelve a kezem. Ilyenkor ugye többet fogyaszt. Szóval ha nem végig lesem a kijelzőt, hanem csak rá-rá nézek, akkor szerintem 16-18 órát el kéne menjen kb. GPS-el, de ez csak sacc erősen. Az óra maga azt mondja, hogy szerinte most 86%-os töltöttségnél 30 órát tud sport módban elketyegni, ami szerintem túlzás:

Endomondó egyelőre felejtős, EU verzióval csak Strava van. Kínai szoftverrel (és ennek van az XDA-n egy angolosított verziója) működik a MiFit is, az meg szinkronizál Google Fit-tel is. De hogy Endomondóval mi lesz, az passz.

[ Szerkesztve ]

(#18) szabi1987XM


szabi1987XM
tag

Gondolkodóba estem, de így már nem :)

When Life Gives You Questions, Google has Answers

(#19) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Iszonyat ronda. :(

(#20) alexander12 válasza ForRedGlory (#19) üzenetére


alexander12
aktív tag

Ezért a hsz-ért kár volt billentyűzethez nyúlni :-)

kíváncsi, OP8T

(#21) ForRedGlory válasza alexander12 (#20) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Miért? Itt csak dicsérni lehet?

Nem billentyűzetről írtam egyébként. :C

[ Szerkesztve ]

(#22) APippo


APippo
tag

Azt, hogy kell érteni, hogy nem kezeli a telefonon a zenéket? Ha csatlakozva vagyok hozzá, akkor nem tudok léptetni meg megállítani, csak akkor ha az óráról játszok le? Erős wtf nézéssel olvastam ezt a részt, pedig milyen frankó lenne már... :( :(

(#24) sparks válasza <Adamsky> (#15) üzenetére


sparks
senior tag

Csináltam egy 1 óra 10 perces mérést. Végig ment a GPS és olyan 3 százalékot evett összesen, így elképzelhető bőven a 30 óra is egy menetben.
Azonban megnéztem a pulzusmérést és leginkább a lottóhoz hasonlít: szerintem csak tippel, de mindig mellé lő :DDD Polar H7 mellkaspánttal vetettem össze és már menet közben látszott, hogy siralmas, amit mér. Amikor 95-100 volt a pulzusom, akkor szerinte az 130-140 :Y volt. Amikor meg kicsit megmozgattam magam és felment 130-ra, na akkor Huami feljegyezte, hogy 90-et ver a szívem :D Vicces. De nem is számítottam másra, még olyan csuklós pulzusmérőről nem hallottam, ami legalább megközelítené egy ilyen H7-es öv szintjét. Lehet, hogy nyugodt körülmények között nagyjából jót mutat, de edzés közben teljesen használhatatlan. Próbáltam szorosra venni, próbáltam a csuklóm aljára tenni, de ugyan az. Szóval, aki abban reménykedik, hogy pontos pulzusmérési eredményt kaphat ettől az eszköztől, az inkább ne ruházzon be rá, mert csalódás lesz.

Viszont mindezekkel szemben, a kalória fogyasztásom egészen jól megmondta, összevetve a Polar szoftverével, a Polar órával és átlagos tapasztalattal is :)

(#25) nyisziati


nyisziati
veterán

"alul némi levágással..."
Eddig olvastam. 50.000-ért már ne vagdossanak semmit, hogy néz az ki, főleg tele számlapon.
Pláne, hogy az én 8.000-es No.1 G5-ömön nincs levágva semmi. Pedig ehhez képest szoftveresen és hardveresen sincs sehol.

(#26) CB válasza CSAVI38 (#6) üzenetére


CB
senior tag

"csukló érzékelő minden órán hasonló pontosságú"

Ezzel én azért vitatkoznék. Több tucat teszt van youtubeon, azok nem ezt bizonyítják.
Azt, hogy a Garmin óra feléért ugyanazt tudja-e, azt egy teszt tudná bizonyítani. Pl. a Garmin órák pulzusmérője három ledes, és úgy van kialakítva, hogy minél kevesebb fény szűrődjön be a környezetből, ennek meg tök sima az alja. Nyilván a kényelmes hordásra fektették a hangsúlyt, a Gármin kidudorodó érzékelője sokakat zavar.
Aztán vannak még más érzékelők az órában, melyek pontosságát is tesztekkel lehetne bizonyítani.
Előfordulhat, hogy amennyivel olcsóbb, annyival pontatlanabb is.
Vizsgálni kell, milyen a support. Számomra az sem utolsó, hogy a telefonra telepített program teljesen magyar, plusz az óra menüje is teljesen magyar. Ezt tudja a Garmin. Ezek összessége lehet, hogy kiadja a többletköltséget, ami egy Garmin óra vásárlásánál jelentkezik.
Hogy egy óra tok kerámia, és nem műanyag........? Sportolás közben bármi történhet, amit egy kerámia tok nem biztos, hogy kibír.
Lehet ez az óra jó, hiszen a fejlesztők folyamatosan dolgoznak, de hogy melyik jobb, azt tesztelni kell, az órát hordani kell, és kiderül. Minden egyéb csak a külső. Kinek mi tetszik.

Még egy fontos kérdés: üzemidők....?

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#27) emvy válasza sparks (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

Ehhez kepest a ledes Garmin a hirtelen sprinteken kivul +- 2 bpm-en belul van az ovhoz kepest, es csak hirtelen sprinteknel kesik egy ~ 10 mp-et.

while (!sleep) sheep++;

(#28) moleculez


moleculez
veterán

Még el is gondolkodtam rajta először, aztán inkább megvártam míg vehetek Gear Fit2-t.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#29) bencze


bencze
senior tag

Nem értem a Strava kapcsolattal mi a baj. A mindenféle keresztbe szinkronizáló megoldások révén mindenem megvan strava, movescount, endomondo, smashrun és még dropboxban is.
A pulzusmérést érdekes lett volna összehasonlítani mással, sok panaszt hallottam még a méregdrága garminokra is ezen a téren, nehéz eldönteni mi a valós. Nekem az öv is néha össze-vissza spikeol egyébként.
A terepfutás profilt sem teljesen értem. A suuntomon sem használom, az nem ugyanúgy futás csak esetenként meredekebb domboldalakon? Miért nem lehet rendes futásként mérni, mi a különbség?

(#26) CB
A szenzor bump másoknál is egyre kisebb, nem feature hanem bénázás. Pl a garmin is csökkentette a fenix 5-nél jelentősen pedig az egy majd 300 ezres óra.
A pontosságát sokan vitatják, a dcrainmakeres reviewkban is azt szokta mondani a csávó, hogy általában relatív szarok. Majd még 1-2 generáció után talán.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#30) kromatika


kromatika
veterán

Jó cucc.Tetszik.

(#31) medica válasza bencze (#29) üzenetére


medica
senior tag

Igen, a pontosság lenne az érdekes de arról nem sok infót dob az írás. Terepen lényeges a szintkülönbség pl. amihez van barometrikus szenzora is - viszont nekem csak rossz tapasztalatom van 20 éve ilyen légnyomáson alapuló magasságmérős órákkal. Több száz métereket tévednek még úgy is ha menet közben többször beállítom adott magassághoz, az időjárás kibabrál velük.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#32) beyruth82


beyruth82
veterán

Mondjuk nem értem,hogy ha a pár ezres vérnyomásmérők helyel-közzel reálisan meg tudják mérni a pulzusszámot akkor ezek az órák miért nem?

[ Szerkesztve ]

(#33) ThorsHUN válasza beyruth82 (#32) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Egyreszt azok piciket nagyobbak masreszt meg ott is a felkari vernyomasmerok a pontosabbak. A csuklos vernyomas es pulzusmeres mindig is gyenge volt.
raadasul a mellkaspantos pulzusmeres is teved. Igaz kevesebbet es nem ilyen gyakran. A csuklos pulzusmeresben talan a fitbit az ami a legjobb. Talan.

(#34) emvy válasza beyruth82 (#32) üzenetére


emvy
nagyúr

Hellyel-kozzel ezek is.

Azert ez nem rossz szerintem.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#35) slimshady


slimshady
senior tag

Nem értem miért nem úgy adták már ki, hogy szinkronizál a Mi Fit-tel. Amúgy én is gondoltam rajta, de pont a sport monitorozási szoftveres hiányosságok miatt és mert úszáshoz nem alkalmas, tettem le róla. Így marad a Mi Band 2-m, értesítésekre az is jó, tovább bírja akkuval és nem bánom cipelni a telefonom. Az optikai pulzusmérőket a helyükön kell kezelni, a mellkaspántok még mindig sokkal megbízhatóbbak.

üdv.: SlimShady

(#36) bencze válasza medica (#31) üzenetére


bencze
senior tag

De magasságot nem csak terepfutáskor mér gondolom. Az én órám is kiírja minden futásnál.
A barometrikus dolog érdekes, a drága órákba teszik bele, azt gondoltam a gps-esnél sokkal jobb kellene legyen és biztos az a tuti, akkor mégsem? :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#37) ollie válasza beyruth82 (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Azok nem vérnyomásmérők, hanem pulzusmérők, és azok a pár ezresek sem pontosabbak.

***

(#38) beyruth82 válasza ollie (#37) üzenetére


beyruth82
veterán

Én konkrétan azokra a vérnyomásmérőkre gondolok amit munkahelyemen használunk.Pár ezer forintosak és pontossan mérik a pulzust is mert volt eset mikor ugyan azt a beteget EKG-re kötve is mértük és ugyan azt mérte mint a vérnyomásmérő.

(#39) ollie válasza beyruth82 (#38) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A hagyományos vérnyomásmérőkre gondolsz, melyeket fel kell húzni a karra és felfújni? Ugye a kérdésed nem komoly?

***

(#40) doongoo válasza APippo (#22) üzenetére


doongoo
addikt

pontosan, viszont futásnál jó, hogy nem kell cipelni a telót magaddal és mégis hallgathatsz zenét

[ Szerkesztve ]

(#41) doongoo válasza <Adamsky> (#15) üzenetére


doongoo
addikt

a transreflective kijelzők hátránya az alapból gyengébb háttérvilágítás. Azaz ha nincs direkt beeső fény, akkor tompább a fényerő. A technológia adja, mert a hátulról érkező fénynek át kell hatolnia egy szűrőn, hogy előre kijutva megvilágítsa a képet. Ugyanez a szűrő veri vissza az elölről beeső fényt is. Hasonló az elve egy napszemüveghez, azaz szűri a fényt.

A tesztben említi is Bone123

[ Szerkesztve ]

(#42) zdanee


zdanee
őstag

...és még mindig nincs olyan okosóra, amire lecserélném a Pebble-t. Pedig ehhez nagy reményeket fűztem, de szoftveres oldalról a kanyarban sincs.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#43) doongoo válasza zdanee (#42) üzenetére


doongoo
addikt

Ez sajnos így igaz. Én ugyan most ezt használom a mindennapokban de erős kompromisszum a pebble-lel szembeállítva a funkciógazdagság terén

(#44) bencze válasza zdanee (#42) üzenetére


bencze
senior tag

tudtommal ez nem okosóra hanem sport óra okosfunkciókkal.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#45) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ehhez a csodához vagy a kínai testvéréhez lehet pulzusmérő övet vagy egyéb szenzort (footpod) kapcsolni BLE-n keresztül?

(#46) wocsok17


wocsok17
tag

sikerült már valakinek frissítenie számítógépről? Nekem mindig hibaüzenettel vége, és nem sikerül. Már próbáltam 2 laptopon, és 3 kábellel.

(#47) wocsok válasza wocsok17 (#46) üzenetére


wocsok
tag

Csak nem valaki tönkretette? :B

(#48) doongoo válasza wocsok17 (#46) üzenetére


doongoo
addikt

hát a gyári romot nem, de ahhoz nem is kéne számítógép. A Pacefied meg simán felment...

(#49) wocsok17 válasza doongoo (#48) üzenetére


wocsok17
tag

A gyári fc-zik frissítésnél, meg a sport résznél is. akkor hétvégén megpróbálom a pacefied-romot. ahhoz valami leírás van valahol?

(#50) doongoo válasza wocsok17 (#49) üzenetére


doongoo
addikt

itt megtalálsz mindent hozzá (illetve az itt elérhető linkeken a felrakás módját is)

ha nem vagy biztos magadban, akkor kérdezz (egyértelműen le van írva minden, gond nélkül megy is a telepítés).
Fontos! A fájlok másolásához adb alól NE a gyárilag az órához kapott kábelt használd, hanem valami jó minőségűt. Nekem és másnak is sérültek azzal a fájlok a másolás során és nem ment a telepítés. Más kábellel gond nélkül OK volt minden.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.