Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [amanoba:] Notch

Hozzászólások

(#1) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Walkamnt kell venni meg butatelefont.

Egyébként monjda meg valaki, hogy miért jó a baromi kicsi káva azon túl hogy ha megfogom a telefont akkor remek random trippekbe lehet küldeni a szélek megérintésével a szoftvert.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#2) Syl


Syl
nagyúr

A f*szságot nagyon tudják másolni. Notch, jack elhagyás stb. Bezzeg a rendszeres és legalább 4 évig tartó frissítést nem akaródzik nekik másolni :W

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) UnA


UnA
Korrektor

Oké, legyen szörnyű dolog ez a notch... de akkor te hogyan oldanád meg egy olyan mobil tervezését, ahol van teljes méretű képernyő + kamera egyszerre?

(#4) prolad


prolad
őstag

Szerintem csak átmeneti megoldás, max 2-3 év és jön helyette valami használhatóbb, akkor meg majd leszorul az alsó kategóriába és eltűnik. Addig meg amolyan szükséges rossz, egy eszköz arra, hogy (látszólag) kávát csökkentsenek a gyártók és egyelőre elég egyedi ahhoz, hogy felfigyeljenek rá az emberek. Ha már a 21. zs kategóriás kínai gyártó is beépíti (ami mát most az MWC-n megtörténik), akkor már nem lesz selling point és talán kicsit visszaszorul. Az a baj, hogy kell (a gyártók szerint) a kétféle selfiekamera+vaku+faceid meg ugye kellenek a tényleg hasznos funkciók (pontos szenzorok, jó beszédhangszóró) és hirtelen igény lett az abszolút kávamentesség, így nincs jobb megoldás.

Amúgy érdekes, azt hinné az ember, hogy drágább így gyártani a kijelzőket, de amennyire szivárog lefelé, nem úgy tűnik.

(#5) aero. válasza UnA (#3) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mi Mix 2?

(#6) D1Rect


D1Rect
félisten

A teljes választékból van néhány ilyen telefon.
Keresik a fogyasztók kegyeit, hogy mi az ami eladható, majd rájönnek, hogy ugyanúgy MacBook, mint az iPhone iksz.

Majd rájönnek, hogy szépen bele kell tenni a dolgokat egy fenti pár mm-es sávba.

(#7) Klaus Duran válasza UnA (#3) üzenetére


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Mi Mix / S8 / G6 / és egyéb nem lusta gyártó.

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#8) amanoba válasza UnA (#3) üzenetére


amanoba
őstag

meghagynám végig a felső kijelző élét egy egyenes vonalnak.
inkább te mondd meg, mi értelme van annak a notch mellett lévő két kis kijelző területnek? gyakorlati haszonra vagyok kíváncsi, nem arra, hogy az óra, térerő, meg az akku kijelzés odafér..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Nekem tetszik a megoldás, nem csúnya. Volt egy reakció, hogy nem mindenki engedheti meg magának az iPhone X-et, így egy bizonyos vásárlói rétegnek jó lesz. De kérdem a menőzésen kívül minek? Csak mert szép? Még ezt elfogadom válaszként.
De marha gáz ez az MWC ezzel a Notch másolatokkal. Erről szól az egész úgy érzem.

Szerk.: UnA, de miért kell teljes képernyő felülre?

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) Kasya


Kasya
nagyúr

Az LG eseten meg meg is ertem valahol, hogy ebbe az iranyba haladnak, mert korabban is probalkoztak hasonloval a "dupla kijelzo" megoldasaval.

Ugyanakkor erthetetlen nekem, hogy a jack miert tunik el. Korabban is tuntek el akkoriban ertelmesnek tuno dolgok, mint infra, fm transmitter, fm radio. A kor haladtaval ezek ugymond nem is okoztak gondot: infra - wifi taviranyito (adakuldesre reg nem jo), fm transmitter es fm radio - Sporify.

A BT fulessel azonban nem konnyitunk magunkon, sokkal alkalmibb mint egy rendes fules. Lassan is fejlodik szvsz az a kategoria, ami rendesen kivalthatna tenylegesen egy fulest.

A kijelzo perem pedig az LG es Samsung haza tajan lett eddig a legjobban megoldva. Az Iphone X ugy nez ki, mint a Samsung Active termeke...gyarilag erositett szelekkel...csak az birja is az eseseket.

A Sony tovabbra is vicc. Meg mindig tudnak ujabb brand neveket behozni a teefonjaikba, mint uj, sajat technologia. Mondanam, hogy tegyek, mert a marketinget tolja elore, de nem igy latom.

(#11) guftabi96 válasza UnA (#3) üzenetére


guftabi96
addikt

Én is csak annyit tudok mondani, hogy Mi Mix 2.
Pont tegnap néztem én is, hogy mennyien mutattak be olyan telefont, aminél van notch... egy bolond százat csinál.. a hülyeség másolása az nagyon megy (notch,jack elhagyása) :W

#KeepFightingMichael

(#12) #56573440 válasza janeszgol (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

"De kérdem a menőzésen kívül minek?"

Fogjuk már fel, hogy a vásárlóközönség nem a menőzés miatt veszi meg jellemzően se az apple telefonokat se a samut se más felső kat történetet. Hogy tizenéves mutáló hangú gyerekecskék azért szeretnék ezt mert a saját szűk környezetükben és szubkultúrájukban menő és mert azt hiszik, hogy ezzel valakik lesznek apu pénzéből, nos azt majd kinövik.

Persze biztosan van 30-hoz közelebbi munkaviszonnyal rendelkező ember, aki ezért veszi, hiszen ez nem kizárható, de fura mód ezekről mindig csak hallok. Mondjuk súlyosan értelmi sérült barátaim sincsenek, ill kilépve az iskolapadból elég hamar eljutottunk oda, hogy nem ez a tétel, nem ez a mondás. Egy lakás/ház, egy jobb kocsi, nyaralás, síelés már talán. Aztán jön a gyerek, és rájössz, hogy 400k-s telefon cigipénz :DDD

" Csak mert szép?"

Nekik biztosan. Meg mert jelenleg ez a kínálat teteje almánál, és szereti ha neki az van. Mert ez a hobbija, mert ez tölti el boldogsággal, mert az anyagminőség, mert a szolgáltatások, mert akármi. A felnőtt élet egyik borzalmas előnye, hogy ha teljesen mindegy miért, de vágysz valamire, van rá pénzed, ők meg árulják, akkor megveheted.

Szerintem nettó baromság az egész notch téma, nekem se nem szép, se nem hasznos, de nem is nekem gyártják, szóval pont mindegy is.

Egyébként bármire ezt az egészet rá lehet húzni. Az új szerelmem nekem pl az airsoft. Egy félig használható fegyver vagy 60k-tól a csillagos ég. A ruha, védőfelszerelés, etc, megint húzós. Aztán a fegyverbe ez-az megint nem két fillér. És minek? Hogy pózerkedjek az erdőben egymást puffogtatva műanyag golyóval, aminek az égegyadta világon semmi de semmi haszna nincs. Ebbe jelenleg ahogy nézem simán beleborítok amire összeáll a szett és elindul az idei szezon egy belépő x árát. Körbenézel a ph-n, nem ritkán millás gépek repkednek usereknél. Meg hifiszettek. Minek? Na látod :D

[ Szerkesztve ]

(#13) janeszgol válasza #56573440 (#12) üzenetére


janeszgol
félisten

Én tényleg nem tudok másra gondolni. "Ó ez olyan mint az ájfón, de 40-100 ezer ft, megveszem."
Ahogy írták itt, szegény ember iPhone-ja. Sajnos nem tudok elvonatkoztatni ettől, pedig gazdag a fantáziám.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) Syl válasza janeszgol (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Agyilag elég szegény az az ember aki ilyen vizuális utánzás végett vesz egy típusú telefont. Persze tudom, a világ tele van .....kal :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) #56573440 válasza janeszgol (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

A mögöttes motivációt nem nagyon tudod belőni ilyen méretű mintán, mert biztos lesz aki kisírta karácsonyra aputól, lesz akinek fingja nincs hogy ez egy alma klón (konkrétan anyámnak az iphone x nem mond semmit), és kismillió más is. De technikailag ez teljesen mindegy szerintem. Nem gyártanák ha nem lenne rá igény, gyártják tehát van, innentől hogy ki mért és milyen mögöttes szándékkal veszi, azt csak maximum találgatni lehet. Annak meg sok értelme nincs olvasatomban :D

(#16) .Szaki. válasza janeszgol (#13) üzenetére


.Szaki.
addikt

Amellett, hogy blackrulz hsz-ének első két bekezdésével 100%-ban egyetértek, ha már nagyon bele akarunk menni ebbe a mérhetetlenül buta körbe, ahol tényleg "menőzési" céllal vesznek iPhone-t, nem pedig egyéb komoly okok miatt, akkor sem értem miért jó egy olyan telefon, ami úgy néz ki, mint egy iPhone, de nem az. Oké, azt a részét még értem, hogy nem 300k fölötti összeget ad ki egy iPhone X kinézetű telefonért, hanem 40-100k-t, de annál gázabb nincs a Földön szerintem ha meglátják a kezedben a koppincsot, és rákérdeznek, hogy "húú de menő iPhone X-ed van? Na mit válaszolsz? Azt hazudod, hogy igen, és amikor elkérik veszik észre, hogy Androidos, vagy pedig égő fejjel mondod, hogy jaaa nem, ez csak egy kínai valami...Esetleg büszkén kihúzva mondod, hogy nem, ez egy Doogee. (Most hasamra ütöttem a márkanévnél)

A notch témához: Amellett, hogy nem a legesztétikusabb elölről, ha ebbe az idióta irányba halad a világ, hogy most az a legnagyobb fejlesztés, hogy minden káva eltűnjön egy telefonról alul, felül és oldalt is, akkor ha tényleg ilyen kijelzőt akarunk kreálni, annak a vége mindenképp az lesz, hogy lesz egy sziget középen. A hangszórót, az előlapi kamerát a közelségérzékelőt, a fényérzékelőt, a scannereket és néhány modellnél az előlapi vakut valahova el kell helyezni. Vagy mondjuk azt, hogy oké, a teljesen kávamentes telefon megalkotására nincs lehetőség, és végre ismét előtérbe helyezzük a használhatóságot, akkor a legideálisabb telefon úgy nézne ki ami még esztétikus is, hogy van alul-felül annyi káva, mint a Galaxy S8-on, vagy S9-en, oldalt pedig annyi, amennyi a X-en van. Na ez az a telefon ami szerintem soha nem fog megszületni.

(#17) janeszgol válasza .Szaki. (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebben az a szomoru, hogy az Apple ki lett rohogve, meg talan nehany gyarto altal kifigurazva, hogy ok hoztak a legkesobb piacra a "kavamentesseget". Erre majdnem mindenki ot masolja. Akkor hogy is van ez?

Syl, szerintem elofordulhat, kulonben miert masolnak? Eddig is csinaltak kisebb vagy minimal kavas telefont, mar az Apple elott is. De most ugy csinalnak, mintha ez elott soha es ramennek a temara.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) .Szaki. válasza janeszgol (#17) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ezt sokan megjósoltuk a X debütálásakor és most igazunk lett. Ez tipikusan az a szituáció, amikor az ember nem tudja, hogy örüljön-e ennek, vagy inkább ne.

(#19) nullpoint válasza .Szaki. (#16) üzenetére


nullpoint
senior tag

Ezt a kávamentesítést nem tudom felfogni. Amíg nincs olyan anyag ami kibírja az ütéseket addig kurvára kéne valami ami védi oldalról az egészet. Biztos trendi meg futurisztikus, de tartósság szempontjából egy halál az egész.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#20) .Szaki. válasza nullpoint (#19) üzenetére


.Szaki.
addikt

A tartósság sosem volt érdeke a gyártóknak egy fogyasztói társadalomban.

Mondjuk ehhez szerintem hozzátartozik az is, hogy ha valaki kiló fölött vásárol magának egy eszközt, akkor arra vigyázni is fog. Max elöl-hátul ráteszel edzett üvegfóliát és máris csökkentetted az esélyét annak, hogy bepókhálósodjon az eredeti üveg.

A káva mentesség nekem csak a használhatóság miatt nem szimpatikus. Külsőre tényleg gyönyörű, de a használat rovására megy a dolog, ezek pedig elsősorban mégiscsak munkaeszközök.

(#21) #56573440 válasza nullpoint (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

Várjál már.

1: A kijelző ezer éve már szendvics, külön cserélni nem tudod
2: Az üveg, ami szintén része a szendvicsnek kiér a széléig minden telefonnál kb amit ma kapsz

Innentől ha esik, akkor a készülékek 99%-a csak a szerencsén múlik hogy törik vagy nem. Hogy a panel vagy csak az üveg sérül technikailag tök mindegy, mert akkor is az egészet tudod csak cserélni. Én még az első gen Mi Mixet nyúzom, előtte volt nem egy telefonom, üzemszerűen az lett a végük, hogy lekoppantak és betörtek.

Ilyen szinten nem látok túl sok difit a "kávamentes" és a kávával megáldott telefonoknál.

Cserébe nekem nagyon bejön a nagy kijelző, és mivel a használata céges és privát szinten is kényelmesebb számomra, így ragaszkodok a 6.4"+-hoz. Viszont ha egy Plus-os iphone méretű házba ez befér -márpedig befér- akkor azt nagyon tudom értékelni...

.Szaki.: Akkor lehet hogy én csinálok valamit rosszul, de nekem nem volt kb az elmúlt évben amióta Mix van a kezemben semmi gondom használhatósággal. Persze kétkezes, de egy 6.4-es telefon se kivétel, sőt 5.5-ösnél is vannak gondok, a véletlen érzékeléssel én személy szerint nem találkoztam itt. De lehet hogy rosszul fogom :D

[ Szerkesztve ]

(#22) UnA válasza Klaus Duran (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Megnéztem ezeket és mindegyiken van nagyobb rés - lent vagy fent. Tehát a kérdés még fennáll.

(#23) Syl válasza janeszgol (#17) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem csak hogy előfordulhat, hanem elő is fordul. Van rá piaci igény. A világban milliószám kóborolnak az agyhalottak akik 200 dolláros iPhone X replica-val villognak...
Szeretem nézni az EverythingApplePro YouTube csatornáját. Elképesztő milyen béna/jó másolatokat mutat be.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#24) .Szaki. válasza #56573440 (#21) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nekem is volt 5,5"-es telefonom, annak volt kávája, lapát kezem van, de kétkezes volt és nem volt a kedvencem egyébként sem. A kávamentességről alkotott véleményemet összesen egy típussal való kapcsolatom alapján tudtam alkotni, ez pedig egy Galaxy S8, ami jó barátomé, így sokszor előfordul, hogy a kezembe kerül. Nekem valahogy nem jött át a dolog, a lefolyó kijelző miatt gyakran volt téves parancs. Ettől függetlenül abszolút elismerem, hogy egy eszméletlen szép, jó és nagyon gyors telefon, más kérdés, hogy a felület sajnos nem az én világom. Pedig a Note8 egy kicsit még el is tántorított, mondván, hogy majd egyszer talán, de nem, nem nekem való. :N

De én pláne nem feltétlen vagyok hiteles, mert számomra a legideálisabb telefon továbbra is az i5S, amitől még mindig baromira nem akarok megválni. :D Egyébként is minden igény kérdése, látod van akinek a Mi Mix az igazi, én meg lehet a falnak vágnám. Te pedig az iPhone-t.. :R

Syl

Nem ismerem a csatornát, mindjárt ránézek, de komolyan van aki azokat a másolatokat meg is veszi?

[ Szerkesztve ]

(#25) Syl válasza .Szaki. (#24) üzenetére


Syl
nagyúr

Szinte minden hétre van egy 100-200 dolláros iPhone/Galaxy S replica bemutatója. Elképesztő piaca lehet ezeknek a sz*roknak! :Y

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) #56573440 válasza .Szaki. (#24) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah az a koncepció nekem se gyerebe. Ugye az enyém nem nyúlik ki oldalra, tehát nem is nagyon -egyáltalán nem- érek bele kézzel. A Samu megoldását nem használtam, csak olvastam-hallottam ismerősi körből, hogy létező hiba, és sw szinten próbálják megoldani, több kevesebb sikerrel.

Ettől még nem mindegyik kell ilyen kijelzőt kapjon, meg lehet oldani ezt értelmesen is, ahogy láttuk xiaomi oldalán.

Egyébként meg pont láttam valamelyik nap, hogy kiskínai telefongyártó ilyen flip up-os kamerát szerelt hátra, így nincs vita hogy az hova kerül, hanem ha szelfire támad kedved, akkor kihajtod a hálapról 180 fokba előre és kész. Bár az elmúlt 10 évben kb 2 ilyet követtem el, úgyhogy tőlem az előlapi kamera hamarabb mehet lecsóba mint a jack :D

(#27) .Szaki. válasza Syl (#25) üzenetére


.Szaki.
addikt

Most van fent egy videó egy két ujj vastagságú mini iPhone-ról, az legalább vicces. :D

blackrulz

A szelfi őrület szerencsére engem sem rántott be, szóval teljesen nyugodt életet tudnék élni akkor is, ha nem lenne. :D

Egyébként ha már notch: Az LG G7 betüremkedése azzal, hogy a két "fül" fekete, egész kulturált.

[ Szerkesztve ]

(#28) amanoba válasza .Szaki. (#27) üzenetére


amanoba
őstag

na kb ez az egyetlen megoldás a notch környékére ami talán elfogadható..

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#29) .Szaki. válasza amanoba (#28) üzenetére


.Szaki.
addikt

Igen, ez még egy működőképes kompromisszum lehet.

(#30) Wesder


Wesder
félisten

Egy kis kávás fordított Mi Mix mièrt nem jó?
Fent elfèr minden, a másik 3 oldal meg kávamentes. Oszt jónapot.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [amanoba:] Notch
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.