Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

azért nem semmi, hogy 2óra alatt nem tűnt fel senkinek... :(

ők is legalább ugyanannyira megérdemlik a tiszteletet

#3: hopp, nekem meg az a bejegyzés kerülte el a figyelmem :B

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) Crystalheart válasza mephi666 (#1) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Délután szándékoztam megosztani a FB-on, nem lehet mindent egyszerre spammelni. :)

Természetesen nem szabad megfeledkezni róluk.

(#3) Szten Márs válasza mephi666 (#1) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#4) bullseye


bullseye
addikt

Szörnyű, hogy ennyi ember meghalt ma reggel...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#5) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Úgy gondolom, hogy ők egy "kicsit" többet tettek értünk, mint Jobs. Inkább rájuk kellene emlékezni a Logout keretein belül, Jobs halálát pedig hagyjuk meg a PH!-nak és a Mobilarénának.

...szerintem

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#6) Crystalheart válasza Geri Bátyó (#5) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Szerintem nincs kizárólagosság. :)

(#7) Geri Bátyó válasza Crystalheart (#6) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Őőőőőőőőőő....
Az egész lapcsalád Jobs halálát zengi, legalább itt (ahol nem csak informatikáról, telefonokról stb. van szó) megemlíthették volna. Nem tették, szóval mégis csak kizárólagosság van.

Szerk: Az is igaz, hogy nem lett volna szerencsés egyszerre említeni a vértanúkkal.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#8) Szten Márs válasza Geri Bátyó (#7) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

(#9) bullseye válasza Szten Márs (#8) üzenetére


bullseye
addikt

Ráadásul ott a topikgazda is megértő...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#10) Geri Bátyó válasza Szten Márs (#8) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem a blogolókra, hanem a Házigazdákra gondoltam, mint akik említhették volna, legalább itt, a Logouton.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) bullseye válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


bullseye
addikt

mint az összes többi jeles nap esetében, amikről egyfajta sorozat készült?

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#12) Geri Bátyó válasza bullseye (#11) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nem azt mondom, hogy minden egyes ünnepet ki kell vesézni, de vannak olyan napok, amiket illendő lenne, legalább említeni.
Elmesélek egy történetet.
A kivégzések után a jelen lévő osztrák tisztek és nemesek sörrel koccintottak a "siker" örömére. Ezután a Magyarok megfogadták, hogy 150 évig nem fognak sörrel koccintani (sokan a mai napig sem teszik, mert csak annyit tudnak, hogy nem szokás).
Amikor letelt a 150 év, egy nagyon jó barátommal koccintottunk és az Aradi Vértanúk emlékére ittuk meg a sört. Azóta is, amikor sörrel koccintunk, valamelyikünk megjegyzi, hogy letelt a 150 év és ezzel az Ő emlékük előtt tisztelgünk.

Lehet, hogy érzelgős vagyok? :F

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) kmisi99


kmisi99
addikt

hát csak azért hozzá kell tenni hogy SJ pár órája halt meg jó hogy ekkora a felhajtás az aradi 13 ról meg minden egyes évben van megemlékezés.

(#14) Szten Márs válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én pontosan tudom, hogy miért nem koccintunk sörrel. Bár erősen kétséges, hogy tényleg megtörtént a sörrel koccintás akkor, attól még a hagyomány hagyomány. Plusz nem hiszem, hogy ilyesmi 150 év után lejárhat, elévülhet, akármi, szóval most sem teszem és aligha fogok bármikor is.

(#15) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Érdekes dolgok ezek [link], már akkor sem figyeltek fel sokan rá

kmisi99: Ott a pont

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#16) bullseye válasza BITBOYS (#15) üzenetére


bullseye
addikt

pedig ebben vannak már információk is, nem csak az amit mindenki tud: 13, aradi, meg vértanú. Legtöbb ember a nevüket sem tudja net nélkül... nemhogy azt, hogy melyik honnan jött, mit tett, stb.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#17) dabadab válasza Geri Bátyó (#10) üzenetére


dabadab
titán

Azert egy kicsit hitelesebb lenne a felhaborodasod, ha mar legalabb egyszer emlitetted volna az aradi vertanukat. Mondjuk tavaly oktober hatodikan. Vagy tavalyelott oktober hatodikan. Vagy 2008. oktober hatodikan. Vagy barmikor. :U
Vagy ha egyebkent szokas lenne a PH lapcsaladon megemlekezni nemzeti unnepekrol.

DRM is theft

(#18) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Nyugodjon békében a 13 hős, akik vérüket adták a hazáért! :(

Mentalita'

(#19) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Őszintén szólva? K**vára nem érdekelnek az Aradi vértanúk.. Steve Jobs munkásságát a kezembe fogva tapasztaltam éveken keresztül, előbbiről meg nem nyilatkozok álszenteskedve..

(#20) Crystalheart válasza Jhonny06 (#19) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez azért egy kicsit erős.

(#21) Jhonny06 válasza Crystalheart (#20) üzenetére


Jhonny06
veterán

Ja, gondoltam.

(#22) Kassadin válasza bullseye (#16) üzenetére


Kassadin
addikt

Bizonyára te is sok olyat dolgot nem tudsz a magyar történelemből, amit meg mások igen. Nem hiszem, hogy ez miatt kellene bárkit is elítélni. Nem a múltban kellene élni, hanem a jelent és a jövőt nézni...

(#23) danih válasza Jhonny06 (#19) üzenetére


danih
addikt

Hja, kíváncsi vagyok 150 év múlva SJ-re fog-e egyáltalán valaki (meg)emlékezni.

(#24) Crystalheart válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A kivégzés előtt elhangzott utolsó mondatok:

Leiningen-Westerburg Károly: A világ feleszmél majd, ha látja a hóhérok munkáját.

Damjanich János: Legyőztük a halált, mert bármikor készek voltunk elviselni azt.

Török Ignác: Nemsokára Isten legmagasabb ítélőszéke elé állok. Életem parányi súly csupán, de tudom, hogy mindig csak Őt szolgáltam.

Aulich Lajos: Szolgáltam, szolgáltam, mindig csak szolgáltam. És halálommal is szolgálni fogok. Forrón szeretett magyar népem és hazám, tudom megértik azt a szolgálatot.

Vécsey Károly: Isten adta a szívet, lelket nekem, amely népem és hazám szolgálatáért lángolt.

Lázár Vilmos: Ki tehet arról, hogy ilyen a magyar sorsa? Krisztus keresztje tövében érett apostollá az apostolok lelke és bitófák tövében kell forradalmárrá érni a magyar lelkeknek.

Dessewffy Arisztid: Tegnap hősök kellettek, ma mártírok... Így parancsolja ezt hazám szolgálata.

Nagy-Sándor József: De rettenetes volna most az elmúlásra gondolni, ha semmit sem tettem volna az életemben. Alázatosan borulok Istenem elé, hogy hőssé, igaz emberré, jó katonává tett.

Knézich Károly: Milyen különös, hogy Haynau bíró is keresztény és én is az vagyok. Csak az ördög keverhette így össze a kártyákat.

Schweidel József: A mai világ a sátán világa, ahol a becsületért bitó, az árulásért hatalom jár. Csak egy igazi forradalom, a világ új forradalmi embersége söpörheti el ezt az átkozott, meghasonlott világot.

Kiss Ernő: Istenem, az újkor ifjúsága egész ember lesz-e? Árpádok dicső szentjei virrasszatok a magyar ifjúság felett, hogy Krisztusé legyen a szívük és a hazáé az életük.

Láhner György: Krisztus keresztje és a bitófa oly rokon. És az isteni áldozat mellett oly törpe az én áldozatom.

Poeltenberg Ernő: Minket az ellenség dühös bosszúja juttatott ide.

(#25) hoffman_ válasza danih (#23) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Vélhetően igen, azért elég nagy innovációt csinált. Aztán lehet, hogy tévedek. Az aradiakra akkor sem fognak, ráadásul nemzeti ünnep, Jobs-ról meg kicsit globálisabb kép van. Ez persze nem azt jelenti, hogy itt, ma ezt a fordított rangsort kellett volna felállítani.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26) danih válasza hoffman_ (#25) üzenetére


danih
addikt

Áhh benne vagy a mában, azért mondod ezt, kicsit objektívebben kéne szemlélni.

(#27) hoffman_ válasza danih (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Talán igazad van.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) Mr X válasza Crystalheart (#24) üzenetére


Mr X
veterán

Kíváncsi lennék, ezeknek mekkora része kamu, legenda...

(#29) Crystalheart válasza Mr X (#28) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nem tudom, de tekintve, hogy a tisztek nagy része romantikus lelkületű nemes volt, és abban a korban jellemző volt ilyeneket mondani, bőven lehet valóságalapja.

(#30) danih válasza Crystalheart (#29) üzenetére


danih
addikt

Bizony, akkor a katona igazi katona volt, ma már csak odaköpik, hogy "see you in hell, mothafucka"

(#31) Geri Bátyó válasza dabadab (#17) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Teljesen igazad van!

Én magamtól azért nem említettem (sem korában, sem most), mert - ahogy mondtam is - meg szoktam emlékezni róluk, a magam módján.

Ez a mostani, csak azért ütött szöget a fejemben, mert Jobs halálhírét zengi mindenki (ami érthető), de hamár a mai napról van szó, ezt az eseményt talán meg lehetett volna említeni.
Mondom, talán csak túl szentimentális vagyok.

Elnézést kérek, ha valakit is megbántottam, nem állt szándékomban, de 12 éve minden sörrel való koccintáskor ez jut az eszembe, még ha csak egy pillanatra is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#32) Geri Bátyó válasza Szten Márs (#14) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Bocsánat, ezt csak most néztem és lejárt a szerkesztési idő.

Nekem a történelem tanárom mondta, hogy ez dokumentumokkal alátámasztott tény és mivel jó tanár volt, hiszek neki.
Akkor azt mondták a magyarok, hogy 150 évig nem koccintanak sörrel és hol vagyok én ahhoz, hogy az ő döntésüket felülbíráljam!
Tehát, most koccintok sörrel és közben az Aradi Vértanúk jutnak az eszembe, minden egyes alkalommal!

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#33) bullseye válasza Kassadin (#22) üzenetére


bullseye
addikt

én nem ítélek el senkit, főleg, hogy én sem tudok róluk semmit (max annyit, hogy némelyik utsó mondat esetleg fordítás, mert nem mind magyar volt – ami csak növeli a hősiességüket a szememben – és némelyik talán nem beszélte tökéletesen a nyelvet)

amúgy én arra akartam utalni, hogy akiket ennyire megbántott, hogy Jobs ma több figyelmet kapott, nyilván rengeteget tudnak róluk, azért ilyen érzékenyek... esetleg leszármazottak. (a családi legendárium érdekes is lenne...)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#36) eXodus


eXodus
őstag

Valakik érted haltak, valaki belőled élt.

(#37) Kassadin válasza bullseye (#33) üzenetére


Kassadin
addikt

Nem tudom, miért kellene bárkit is megbántania a dolognak, hogy Arad helyett Job volt mindenhol... Egy ikon volt a pali, de ez is lefog ülni rövid időn belül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.