Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Freiherr


Freiherr
őstag

Jól nyomod.Nekem régebben volt, hogy egy könyv/nap volt az adagom, persze nem A háború és béke kaliber. :D
Bár egyszer abba is belekezdtem, de az még rajtam is kifogott.

XXX

(#2) twollah1976 válasza Freiherr (#1) üzenetére


twollah1976
őstag

Anno Asimov-tól az Alapítvány regényeket olvastam el egy huzamban, jó sok volt belőle, a végén már azt se tudtam, hogy ki kivel van, merre van az előre.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#3) amanoba válasza Freiherr (#1) üzenetére


amanoba
őstag

Főleg utazás közben olvasok (metró, vonat), így viszonylag lassan haladok.
Valamiért nem vagyok egy "otthon leülök és olvasok" típus. :)

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#4) Freiherr válasza twollah1976 (#2) üzenetére


Freiherr
őstag

Az nekem is tervbe van véve, szeretem a sci-fi-t.

+ amanoba: mostanában én is inkább a gép előtt ülök,alig olvasok itthon

XXX

(#5) kemotox válasza twollah1976 (#2) üzenetére


kemotox
addikt

Pont ezt akartam irni, nagyon ajanlott sorozat. Mikor az alapitvany es birodalomban kiderul, hogy ki is valojaban az Oszver.. csak neztem ki a fejembol a vonaton. Jo cucc

(#6) Freiherr válasza kemotox (#5) üzenetére


Freiherr
őstag

Nehogy lespoilerezd. ;]

XXX

(#7) kemotox válasza Freiherr (#6) üzenetére


kemotox
addikt

Szukits kiadonal jo akciok szoktak lenni, bevasaroltam nehany ezer oldalnyi olvasnivalot. Mar csak el kene kezdeni oket : D

(#8) hege8888


hege8888
aktív tag

Én szeretek olvasni, csak időm nincs rá, esténként pedig már elálmosodom rajta.
Katonaként szolgálatban, éjszaka sokat olvastam.
Én ha hiszitek, ha nem 3.os koromban, mikor az Egri csillagokból volt részlet az olvasó könyvünkben, ott kezdtem el falni a regényeket. A napközis tanárnőm ki volt akadva, mikor meglátta, hogy azt a bazi nagy könyvet hurcolom mindennap a többi motyó mellett.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#9) kemotox válasza kemotox (#7) üzenetére


kemotox
addikt

Bocsi, nem válasz akart lenni, plusz még elég fogyi lett a megfogalmazás is, nekifutok inkább újra:
Szóval aki könyvet akar venni, annak ajánlom a Szukits kiadót, sok jó akció van. Encyclopedia Galactica kiadványok pl fél áron voltak, be is zsebeltem az első kettőt. Ilyen 800-900 oldalas cuccok, szóval aki Asmivozoni akar, annak hajrá :D 10 kötetes asszem a cucc, el lehet lenni vele egy darabig.

(#10) janeszgol


janeszgol
félisten

Az MTA szerint aki elolvas évente egy könyvet, az könyvolvasónak számít. :)

amanoba, én meg csak nyugalomban (lakásban) tudok igazán olvasni, metrón, váróteremben tuti nem. Buszon, vonaton talán. Inkább a buszon, mert ott szorosabbak az ülések és "el lehet bújni", nem zavar a többi ember. Személyesebb.

kemotox, én onnan rendeltem meg a Sherlock összest (két kötet).

[ Szerkesztve ]

(#11) kulup


kulup
tag

Pont tegnap fejeztem be az 5. kötetet a Szukits-féle Asimov sorozatból. Imádom az egészet, az Alapítvány regényeket már legalább hatszor olvastam. Most szépen végigmegyek az egészen idősorrendben. Hari Seldon a legjobb arc :-)

(#12) Xarina


Xarina
aktív tag

Én nagyon szeretek olvasni, csak sajnos nagyon nincs rá időm mostanában. 5 éves koromtól olvasok. 9 éves koromig jóformán mesekönyveket olvastam (meg nagyon sok képregényt). Azután 10 évesen beleolvastam apám kinyitott könyvébe, aminek Friss vér volt a címe. Nagyon megtetszett és nyomban el is olvastam. Onnan kezdve elolvastam hetente min. 2 könyvet, általában felnőtteknek való krimiket. 12 éves koromban olvastam a Hannibal Lecteres Vörös sárkányt. Azok mellett már az ifjúsági regények és kötelező olvasmányok nagyon unalmasnak tűntek. Miután 19 éves koromban elkezdtem dolgozni, egyre kevesebb idő jutott az olvasásra is, végül éveken át nem olvastam semmit. Pár éve vettem egy könyvolvasót, kapásból rátöltöttem vagy 80 könyvet és azóta évente elolvasok 5-6-ot belőle.

(#13) Hieronymus válasza twollah1976 (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Asimov nekem is a kedvencem. Még egy ismeretterjesztő jellegű könyvét is elolvastam.

Az első könyvemet Daniel Defoe, Robinson Crusoe című könyvét, az iskolakönyvtár selejtezésekor vásároltam meg. Egy kifli ára volt, a kissé leromlott állapotú könyv.
Szerencsém volt, mert érdekelt a történet és bele jöttem az olvasásba. Nyolcadik osztályos koromban tartottam napi egy könyvnél.
Persze ennek megvolt az árnyoldala. A tanulásra csak annyi idő jutott, amit az iskolában töltöttem. Na jó annyi sem, ha a tanítás unalmas volt. Ez rengeteg problémát gerjesztett. :D

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) UnA


UnA
Korrektor

Aki megtanult olvasni, de nem olvas, az valójában közelebb áll az analfabéta státuszhoz. Vagyis gratulálok, mert sikerült elkerülni ezt... ;)

(#15) C4mp3r


C4mp3r
addikt

bookdepository.com-ot ajanlom, rengeteg konyv, vilagon mindenhova ingyenes szallitas es jo akciok szoktak lenni. vagy 20-30 konyvet biztos rendeltem mar toluk, legutobb ezt. [link] egyebkent pedig a telefonon az ibooks is tele van konyvekkel, van, hogy ott olvasok, van hogy fizikai konyvet, minden este elalvas elott legalabb egy orat szoktam olvasni

[ Szerkesztve ]

(#16) amanoba válasza UnA (#14) üzenetére


amanoba
őstag

Azért nálam nem a "nem olvasás-olvasás" esete állt fenn, rendszeresen olvasok/tam, de főleg cikkeket, rövidebb írásokat, szakirodalmat.
Erős kijelentés lenne, hogy ha valaki nem olvas szépirodalmat, akkor közeledik az analfabetizmus felé.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#17) UnA válasza amanoba (#16) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem írtam szépirodalomról ;)

(#18) amanoba válasza UnA (#17) üzenetére


amanoba
őstag

akkor mit értesz olvasás alatt? ki számít olvasónak?

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#19) UnA válasza amanoba (#18) üzenetére


UnA
Korrektor

Nem hiszem, hogy sokféle definíció volna az olvasásra :) de a több mindig jobb - ebben az esetben is.

Úgy gondolom, hogy leginkább akkor jó dolog az olvasás, ha ez örömet szerez neked.

(#20) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Sok-sok jó olvasnivalót kívánok!

Az elszomorít ugyanakkor, hogy irgalmatlan drága lett a szellemi rágógumi :( Még ha e-könyben veszem is meg, egy hónapban a fizetés 10%-t az ember alig kap 2-3 könyvet. Ha meg bármi komolyat akar (pl egy szebb lexikon vagy sorozat , esetleg válogatás gyűjtemény ami több kötetes) röhögve ott lehet hagyni egy minimálbért.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#21) UnA válasza bitpork (#20) üzenetére


UnA
Korrektor

A klasszikusokat végig lehet olvasni ebook formában ingyen. A többire meg ott a könyvtár - és az egyéb csatornák :)

Nem hiszem, hogy a pénzre kellene fogni.

(#22) bitpork válasza UnA (#21) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Kövezz meg, de én nagyon szeretem a papír illatát :B

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23) UnA válasza bitpork (#22) üzenetére


UnA
Korrektor

Ilyen a lányom is :)

(#24) dabadab válasza bitpork (#22) üzenetére


dabadab
titán

Nagyon egyszerű: veszel egy ebook olvasót és befújod ezzel :D

DRM is theft

(#25) Xarina válasza dabadab (#24) üzenetére


Xarina
aktív tag

Ez nagyon jó, ha nem lenne ilyen drága vennék egyet az asszonynak.

(#26) genndy válasza bitpork (#20) üzenetére


genndy
addikt

Könyvár. Egy évre egy könyv ára, valódi fizikai forma, papír illata. Ha tetszett később olcsóbban megveszed.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#27) bitpork válasza genndy (#26) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem bérlek könyvet! Bibliát sem ad az ember kölcsön :N Már a régi könyvtári időkben (oh a francba lassan 35 éve) is csak felhúztam magam amikor mások barbarizmusát kellett látnom. Inkább antikváriumozok ha tehetem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.